Puchýřek na dásni. Od čeho by to mohlo být?

pavlanatlinka
11. bře 2012

ahojky moje 3 měsíční holčička má na dolní straně na dásni malinký puchýřek dásen malinko v tom místě zarudlá a takový vodnatý puchýřek nevíte od čeho by to mohla mít? 😒

babulinkab
11. bře 2012

moje děti měly puchýřek, ale na rtu, ne na dásni, je to od kojení

crca
11. bře 2012

Syn to měl teda taky na rtu,na horním upřostřed,ale nekojila jsem,měl to asi od flašky.dr to viděla a nic nám na to neříkala a časem to zmizelo,ale pokud to má na dásínku,může jít o aft.

jasekd
11. bře 2012

Puchyrek ve stredni care na rtu byva od kojeni, takovy mozol. Na dasni me napadaji Epsteinovy perly (neco jako milia na kuzi), zmizi to samo, taky se v pusince muze ve vyvodu male slinne zlazky hromadit slina a udela se puchyrek, ktery praskne. Afta je sice zpocatku taky puchyrek, ale rychle praska, a pak to vypada tak, ze je bilosedy ovalek a kolem nej je jasne zarudnuti. Udela se na nerohovejici sliznici, takze z vnitrni strany rtu (vestibulum), tvarich, mekkem patre, hranach a spodine jazyka, nebyva na dasni a tvrdem patre.
@pavlanatlinka vidim to na tu E. perlu nebo hromadeni sliny, takze nic vazneho, melo by to zmizet 😉

gammaray
11. bře 2012

jestli nemáš,kup si v lékárně Methylrosanilinn chlorid (genciánový roztok 1%).je to ta fialová vodička,co hodně špiní,ale pomáhá.

dana3262
11. bře 2012

Ja myslela, ze gencianka je do ust karcinogenni.

steffi23
12. bře 2012

Náš malý má v pusině takové bílé flíčky, vypadají na první pohled, jako kdyby mu tam rostly zoubky, ale dle doktora i zubařky se jedna o "noduly" cystičky, které nebolí a nic nedělají a po čase zmizí, nejpozději než je nahradí zoubky. Tak to neřeším, nic se na to nedává. Z vrchu to vypadá jako bílý povlak, z boku jako puchyřky.

luthien.k
12. bře 2012

Karcinogenita genciánové viloeti se neprokázala, ale na sliznice s ní opravdu opatrně, má jiné vedlejší účinky. V žádném případě nedávat 1%, bezpečné ředění pro děti je dnes 0,1 - 0,2 % a do úst maximálně jednou týdně. Sice to není přímo odpoveď na otázku, ale měla jsem potřebu to napsat 🙂