Rostou nám trojky, jaké máte zkušenosti?

mamba79
18. lis 2013

Holky, už jsem trochu vyčerpaná. Rostou nám trojky, dva už máme tak 2mm vylezlý a dva tak špičička. Jak dlouho trvá, než se tyhle šílený zuby prořežou a nebude tak trpět bolestí? Přes den je to docela pohoda, to si poradíme, zabavíme, ale v noci...Budí se několikrát , někdy to zvládne sama a usne, jindy třeba tři hodiny nespí, pak chudák padne. Večer usíná v pohodě, to už máme za sebou, ale když se v noci vzbudí, tak je to teda občas síla. Když je nejhůř, dostane paralen, ale nechci jí tím cpát každý den. Je to śpáč, od 3 měsíce se nebudí v noci a spí v kuse 12 hodin, není na to zvyklá, nedělá jí to úplně dobře. Ostatní zuby byla třeba jedna vášnivá noc a když vylezla špička, byl klid...tohle nechápu. A neřekla bych, že z ničeho nic přestane být spáč a jiná přičina mě nenapadá...
Je na to nějaká rada nebo jen držet a vydržet?

homeopathy
18. lis 2013

Dobrý večer, napadá mne v tomto případě podání homeopatického léku Chamomilla Vulgaris, který je znám mimo jiné též pro různorodé obtíže související s prořezáváním zoubků u dětí. Pro stanovení přesnějšího léku (existuje jich pro obtíže spojené s růstem zoubků hned několik) je však zapotřebí znát celkový stav Vaší dcerky, nicméně podání Chmomilly můžete vyzkoušet, přičemž pokud by nenastalo zlepšení již po první kuličce, bylo by zapotřebí hledat přesnějí lék. Pokud nemáte doma, tak v lékárně volně zakoupíte potenci 5 CH tohoto léku (může být i 9 CH nebo max. 15 CH - chceme působit na fyzické tělo, tak používáme nízké potence), a podáte jednu kuličku pod jazyk a necháte volně rozpustit (nekousat, necucat, vždy min. 20 min. před jídlem/po jídle z důvodu vstřebávání léku ústní sliznicí). U dětí, které ještě neudrží kuličku v ústech do rozpuštění postupuji tak, že kuličku rozpustím ve vodě odpovídající cca 1 kávové lžičce (dobré rozpustit např. ve skleničce panák, zvolna promíchat plastovou lžičkou, nesmí přijít do kontaktu s kovem, podat a chvíli podržet v ústech). Pokud po první dávce budete pozorovat zlepšení, můžete podání stejným způsobem opakovat až několikrát za den do zlepšení obtíží, lepší je ale pak již individuální kolzultace vzhledem k tomu, že podávání homeopatických léků nelze až tak paušalizovat. K Vámi výše popisovanému vyčerpání mi však nedalo se nepodělit o možnost využití Chamomilly, i když je to už asi i poměrně známá věc. Přeji brzkou úlevu 🙂

katiz
22. lis 2013

Zdravím, taky se nám právě zřejmě prořezává trojka. Jedna je už venku, měl horečky, do toho rýma, ale jinak vše ok a po 3 dnech teplot byl zoubek venku. Teď asi po třech týdnech se to opakuje. Opět teplota 37,7 a dásně má nateklé tak doufám že to bude jen ten zoubek a ne nějaká nemoc ☹ je mi ho líto, chodí, poplakává, u ničeho nevydrží, přijde a přitulí se se slovy : mami bolí ☹