Rostou nám zuby. Pomůžete?

pismenka
7. kvě 2009

Ahoj mamky, nevím, zda tohle téma někde je, ale rostou nám zuby, první už máme za sebou, ale teď se nám prořezávají další a malá nechce jíst a od úterý má průjmík, dnes kakala 4x, nejí, jen jogurtík, v noci teda hajá, i dopoledne. Zdá se mi, že i zhubla - ale to nevím, jestli to nevidím jen já tím, že vím že má průjem.
Bojím se, u prvních zoubků jsme tohle neměli, tak jestli je to normální. Jo ještě má tu stolici takovou béžovou,spíš do barvy světlé kávy - dávala jsem jí v neděli - pondělí bobíka, ale i borůvkový jogurt a kaká pořád světle.........nezlobte se, možná vám to přijde pitomé, ale nevím, zda je to normoš nebo jít k MUDr. Díky za rady.

terezt
25. črc 2009

Cau holky. My mame problem prave ted. Zda se, ze lezou spicaky, nebo spodni stolicky. Je nam teprv 13 mesicu, je to mozny?! Vrchni se vyklubaly docela samy. Vasa ma 37 - 39 teploty. Ja silim. Posledni 2 dny jsme zkusili 2 ruzne pohotovosti.... Poradili mi stridat Panadol s Nurofenem (nam lip zabiraji cipky nez sirup), protoze kazde se muze po 6 h, takze kdyz to stridame, muzeme po 3 h. Latky jsou to jine - paracetamol a ibalgin, hlavne kdyz to srazi tu vysokou teplotu.

terezt
25. črc 2009

Jo a pit nechce v techhle vedrech vubec!!! Pitko vubec nevlozi to pusy, to se muze vzeknout! Zkousim mu to davat ze sklenicky - to se vsichni polejeme..., po lzicce - to toho moc nevypije, z brcka - to si nekdy milostive cucne, Avent pitko, z cehoz pil odmalicka ted naprosto bojkotuje! Tak se mu snazim davat aspon tekutou stravu. Muzete neco poradit?

jitrulka
15. zář 2009

Ahojte holčiny, mám trochu jiný problém, malé ted bude 13 m a máme stále jen 2 zuby. vylezli někdy v 10ti m a ted stále nic. je možná takhle dlouhá pomlka? zítra jdu k mudře tak jsem zvědavá co mi na to řekne. zatím mě to nijak netrápí a malou očividně taky ne, ale zajímalo by mě to. Jsou tu nějací " pozdní zoubkaři"?

romcatko
15. zář 2009

jitrulko, bud vpohodě. mám kamarádku- její holčičce vyrsotli zoubky ve 2! letech - ael postupně rostou. takže kliiid.

ygreen
15. zář 2009

jit: oni můžou malé vylézt teď všechny najednou 😉 a alespoň se s nima netrápila moc dlouho. Nás zoubky trápily celých 15 měsíců.
Každopádně může se stát, že zuby vůbec dítě nemá. Prostě nejsou založené, ale neboj, to je jeden z bůhví kolika lidí.
Malá má ještě moře času 😉

bereninka
20. zář 2009

jitrulka: malý má 11 měs. a zub ANI JEDEN!
Zlobí ho dlouho, teď má hodně nateklou rudou dásničku, tak snad už první proleze.
Taky mně to trochu znepokojilo, ale podle dr. je to ok. Můžou vyrůst později. 😉

sajmon113
20. zář 2009

Jitrulka - nám vyrostly první dva zuby dole v 7 měsících a další dva až po roce. Všichni mi říkali, že to vůbec nevadí, ať si prý rostou později, aspoň se nebudou rychle kazit. Ale po těch dvou nahoře se to pak rozjelo rychleji. 😉

dukie
20. zář 2009

Našemu Toníčkovi vyrostl první zub týden před 1. narozeninami. 🙂 Další asi 2 dny po narozeninách a od té doby zase nic. 😎

eliotka
20. zář 2009

Holky, tak my nemáme taky žádný zub! Malýmu je skoro rok! Ale mně to nijak nevadí. 😉

marky29
25. zář 2009

Ahoj holky,nemám Vás pročtený tak se omlouvám jestli se budu ptát na něco co jste tu probírali,prosím o radu, mám 13 měsíční holčičku,máme zatím jen 6 zubů,vždycky mi spala celou noc a teď je to hrůza i přes den jí nic nebaví u všeho vydrží chvíli,pořád jen kňourá,dneska jsem jí naměřila teplotu po odečtu 37,5,není nastydlá ani nemá rýmu,myslíte že by to mohli být další zuby,protivná je už asi 3 týdny,ale teplotku měla až dnes,stolici má normál tak 3x za den,tak nevím. Dásně mi přijde že nalitý má ale zub nikde nevidim 😖

vrtule83
25. zář 2009

marky29 já myslím že se zub chystá, mi míváme něco podobného a pak to přejde a zub nikde, přibliže za měsíc se nám to opakuje i se zubem

sajmon113
27. zář 2009

marky29 já si taky myslím, že by to mohly být zoubky, my měli teploty po odečtu pořád nad 39, trvalo to několik dní, pak chvilku klid, pak zase teploty a pak zoubek. 😉

marky29
28. zář 2009

Holky díky moc,asi to fakt vypadá na zuby,včera už teplotku neměla,a dnešní noc byla už o něco lepší,tak snad už brzo vylezou zubyska. Krásný slunečný den.

balisek
11. led 2010

Ahoj holky,mám takový dotaz,malýmu se tlačí horní zoubky a už začíná pěkně lézt a sedět, nemůžu ho ani udržez na jeho dece, tím pádem se mu dneska na plovoučce rozjeli ručičky a dal si pěknou dardu do pusinky, do horního rtu a tu dásen má na jednom tom horním zoubky šíleně nateklou a fialovou dásen,a asi si prořízl tu dásen,kouká mu tam něco bílého,ale zdá se mi jako by si ten zub rovnou urazil,je možné aby si ho rozdrtil?já jsem z toho na prášky, bouchá se požád,jediný bezpečí má v chodítku:(

ined77
11. led 2010

balisek 🙂 ...já bych s ním raději zašla k dr..aspoň budeš klidná 😉 .že by si zoubek rozdrtil se mi nezdá,to by musela být hodně velká rána a spíš třeba na betoně nebo tak,mohl si ho ale zlomit 😒 .
to že se malý pořád někde bouchá je i u nás.už tolikrát někde žuchnul a svalil se,no nepočítaně 😅 .

mmarky
11. led 2010

ahoj, balisku - mozne je, ze se zoubek trochu zarazil, spis nez zlomil.. vetsinou to je pak ok, ale lepsi kdyz to uvidi odbornik.. jestli se ti to nezda

jinak jste me uklidnili, ze nejsme jediny, kdo ma tak protivny ditko 😅 , nam se rezou dolni druhe stolicky a je take jak tu vetsina z vas pise ubulena vic jak jindy, ma vetsinou zvysenou teplotu do 38, prujem uz je teda skoro pryc a nebyl teda nijak hrozny, spis ji tlacily prdiky a zoubky pred tim nam vyroslty jak nic 😎

jen doufam, ze to nebude moc dlouho trvat.. tak zubum zdar

fifa79
16. led 2010

Prosím o radu.Deniskovi provděpodobně rostou další zoubky, ale už 5dní máme průjem.Chci se zeptat jak dlouho u vás děti měli průjem.Mě se to zdá dlouho.Moc dík za odpovědi a jakékoliv rady

dygab
18. led 2010

AHoj,Hanna má děsné problémy se zuby do teď. Průjem trval klidně i měsíc. Nejdřív jsem to děsně řešila, protože od toho byla celá opruzená apod. Nakonec nejvíc pomohla stará dobrá rada - Sunar nebo kaši jsem dělala ne do vody, ale do vývaru z rýže. Většinou to spolu se změnou stravy pomohlo, ale měkčí stolice bývala opravdu i měsíc.
Ted nám rostou poslední stoličky a trvá to už 3 měsíce s přestávkami.

prchalka
19. led 2010

Ahoj, tak já jen přidám zkušenost. V 15,5m se nám prořízla špička poslední dvojky dole - naše trápení s nima, špatné spaní a neklid v noci trvá už přes 4 měsíce, takže nechci vidět zoubky další ☹ A nebo jo, ale hodně rychle, strašně se to táhne!!!
K jedněm jedničkám měla teplotu asi 2 dny a u těhle posledních dvou dvojek přes 38 - nic příjemného! Zuby jsou potvory, ale snad se dočkáme i těch posledních ve zdraví 😉

prchalka
19. led 2010

Ještě jsem zapomněla dodat, že po té teplotě se jí objevil i kašel, rýma, zahlenění a neměla kde nastydnout, takže to asi taky má z toho ☹

anidomi
5. pro 2011

Ahoj holky,zkousim obnovit tohle tema.. Ne ze bych se tu ted nic nedocetla,ale potrebuju si postezovat se stejne 'zoubkama vydeptanyma' maminama.. A navic,tady uz holky resily stolicky-Domis ma teprve prvni.. A jak furt mruci,tak si poskrabal krk a kasle..