Rostou nám zuby. Pomůžete?

pismenka
7. kvě 2009

Ahoj mamky, nevím, zda tohle téma někde je, ale rostou nám zuby, první už máme za sebou, ale teď se nám prořezávají další a malá nechce jíst a od úterý má průjmík, dnes kakala 4x, nejí, jen jogurtík, v noci teda hajá, i dopoledne. Zdá se mi, že i zhubla - ale to nevím, jestli to nevidím jen já tím, že vím že má průjem.
Bojím se, u prvních zoubků jsme tohle neměli, tak jestli je to normální. Jo ještě má tu stolici takovou béžovou,spíš do barvy světlé kávy - dávala jsem jí v neděli - pondělí bobíka, ale i borůvkový jogurt a kaká pořád světle.........nezlobte se, možná vám to přijde pitomé, ale nevím, zda je to normoš nebo jít k MUDr. Díky za rady.

maruna75
7. kvě 2009

písmenka....jestli má světlou stolici,urychleně k mudře,nechci tě plašit,ale můj syn 14 let,měl stolici do bíla....a mudra už se chytala za hlavu,že má žloutenku,naštěstí to byla jenom viroza,ale jestli má malá světlou stolici,tak to není určitě k zubům.

popelka.miri
7. kvě 2009

Pismenka, mně se to taky zdá divný ta stolička. Je sice pravda, že k zubům může být průjem, ale ne téhle barvy!! Jogurt působí při průjmu projímavě, lepší by byla třeba borůvková přesnídavka nebo nastrouhané jablíčko.. A jestli jste to u prvních zoubků neměli, tak by to měla stejně snášet i teď 😒 Radši nemeškej a skoč k té dr. klidně i teď na pohotovost. Ještě je moc malá, aby sama něco řekla, tak tam radši fakt upaluj!!! 😕

maruna75
7. kvě 2009

popelka....moje řeč 😉

pismenka
autor
7. kvě 2009

holky tak hned jak jsem si to přečetla,oblékli jsme se a upalovali na pohotovost. UUUf a je to dobrý, vzala jsem sebou i pokakanou plenku a říkali že to je dobrý,že to je k těm zoubkům........zítra jí udělám polívku, tu má ráda a uvidíme......moc díky ale za radu. Budu to raději sledovat dál a když to bude mít třeba ještě v úterý,zajdu ke své mudr.

alishia
8. kvě 2009

ahojky,

chtela sem ti napst, ze mi to mame taky tak. Nekdy uplne tmave (spenat) a nekdy svetle (kava)...a prujem. Teploty 37,9C bez odecteni, takze porad zvysena teplota, a zarudle tvare:( Vzdycky uplne hori. A ma spatnou naladu:( Nekdy je fakt hroznej:( Dnesni noc sme nespali skoro celou, fakt mazec:/

very
8. kvě 2009

AHoj, my tohle měli s úplně každým zoubkem..proplakali jsme dny a hlavně noci, k tomu nejedění, nepití, mrzutost, horečka nebo zvýš.teplota, průjem..a jak byl vždy oslabený, tak jsme pak vždy omarodili.
Později jsme už zjistili, že je občas lepší dát nurofen nebo panadol sirup, aby si trošku od bolesti odpočinul..
Bylo to šílené..teď čekáme na poslední dvě stoličky.. ☹

hancas
8. kvě 2009

mi používali při průjmu švetkovou přesnidábku od HIPPu a pak jsem dávala lactobacil a kulíška,klárince když rostou zuby tak má srajdu klidně i 10x za den a je to jako voda,doktorka říkala že je vše ok prostě každej to snáší jinak,dávej banán ten staví a zkus ty švestky,držím palečky

petka80
10. kvě 2009

Holky, chtěla jsem jen doplnit, že se právě klidně může stát, že první zoubky jsou úplně bez komplikací a až ty další mají takhle hrozný průběh s teplotou, průjmem a pod. Člověk se pak vyděsí, to je jasný. A určitě je ale lepší k dr. zaskočit, než něco zanedbat.
No ale hlavně že to dobře dopadlo 😉

aponchie
10. kvě 2009

bezna vec u zubu 😎

andy80
11. kvě 2009

pismenka: já poznám to, že nám rostou zuby tak, že má malá průjem. Teď ho máme za sebou zase.

hancas: při průjmu švestky??? Švestky jsou naopak na to, když se mimčo nemůže vykakat. Malá měla problémy s kakáním a po švestkové šťávě se vždycky vykakala. Švestková přesnídávka má změkčující vliv na stolici.

Jinak při průjmu je třeba vynechat mléčné výrobky. Mléko se může koupit Low Lactose a je dobré ho dělat do rýžového ovaru (do té vody, co se sleje při vaření rýže - bez soli.). Jinak na průjem se super Smecta. Dá se zamýchat např. do bramborové kaše a opravdu pomáhá. Dál se při průjmu může banán, jablečná přesnídávka, sušené borůvky, bramborová kaše s minimem másla, rohlíky a hlavně je důležitý pitný režim. Může se jablečný džusík a černý čaj oslazný glukopurem.

marketa47
11. kvě 2009

Ahoj, tak mi od soboty prožíváme totéž. Malá měla horečku 40 stupňů, tak jsme pádili na pohotovost a tam nám řekli, že se jedná o virózu, popř. o šestou nemoc. Dostali jsme Paralen a Nurofen čípky a dávali po 3 hodinám. Do druhého dne horečka přešla a já zjistila, že malé rostou stoličky - měla nahoře úplně krvavou dáseň a půl stoličky venku, dole to samé. Je teď hodně uplakaná, moc nejí (a to je hodně velký jedlík), přidal se včera i průjem. Je celkově taková skleslá a není ve své kůži.Přes den občas teplota stoupne (max. do 38 stupňů). Když jí rostly první zoubky, tak jsme jí dávali homeopatika (Camomila Vulgaris) a po tom bolest přešla. Teď je půjdu koupit znovu, jestli nám zase pomůžou.

mjanca
11. kvě 2009

ahojky,
tak i u nas jsou priznaky rustu zubu podobne. Lucka od soboty moc neji, nastesti pije, dnes rano teda mela slusny prujmik, vcera mela i teplotu, tu dnes nema a je vic mrzuta. Myslite, ze kdyz by byla jinak v dobre nalade, ze s ni muzu do kolektivu?

andy80
11. kvě 2009

mjanca: já bych nešla, nemusí to být od zoubků, může to být viroza a to byste mohli nakazit ostatní

denisocka
11. kvě 2009

aj my sa pridávame...diu stoličky a do toho presal papať tuhe,zahryzne do banana a plač a nakoniec,okrem zubkoch ma v puse afty,kedže stale pcha do ust ruky ktore jajprv vyvála všade po vonku,napcha do ust kamienky.... a tiež,stratil hlas,tak berieme aj calciovy sirup,ale najhoršie su noci a ta nervozita,uplakanosť a mrzutosť 😔

kladenacka
15. kvě 2009

Ahoj, my máme to samé. Přes noc i 38,5 , prcek pláče a špatně spí. Pak je během dne ospalý. Má trošku průjem. Dnes nám Dr. řekla, že je to buď od stoliček anebo, že se tu na Kladně teď šíří střevní viroza. Takže máme oba dietku . doporučuje se vynechat mléčné výr. i maminka. Jíst bram. kaši, banány, jablíčka, slabší černý čaj z kojenecké vody s cukrem pro dodání energie a pro snížení horečky panadol nebo nurofen. Snad ho to brzy přejde...

mousunek
16. kvě 2009

pismenka - ahoj jsme tedy o dost mladsi, ale malymu vyrostly dva zuby to bylůo v pohode a nedavno se mu prorizly 4 naraz a taky prestal bastit, nechce ani ze lzicky ani z flasky. Kakani ma taky ted trosku tekutejsi nez drive, ale nic hrozneho. Pevne verim, ze az se uklidni dasne tak se to srovna

iloha
19. kvě 2009

Ahojky, nechci Vás děsit, Terezce jsou dva roky a tři a půl měsíce. se zoubkama jsme si užily svoje. Nebo spíše do doby než začly lézt stoličky se dá říci, že to bylo prima, občas teplota, tak tři dny průjem a trošku rozmrzelá. Kolem Vánoc ale začaly stoličky. Nalily se všechny na jednou, ale lezly po jedné. Neustále byla mrzutá, plačtivá, nic nechtěla, skoro nejedla, nepila a trvalo to přesně dva měsíce než vylezla poslední..... 😢 Takže nic moc, ale už to máme za sebou. 🙂

lu777
25. kvě 2009

no my si ze zoubkama taky užili... už dvakrát malému řezali dásničku... měl opuchlou dáseň, ale zub nikde, měsíc, dva, šli jsme k doktorce, řekla, že je to je normální, poradila klasiku jako studené kousátko, žvýkací jídlo, chovat atd...
mně se to ale nezdálo, připadalo mi, že malého bolí hlava... občas padal při chůzi nebo najednou zblednul...
nakonec jsem zavolala přímo zubařce, ta řekla, že ho chce vidět a byl to hematom... zub by se mu prý normálně asi neprořezal... musela mu to proříznout a vyčistit... plakal, ale nebylo to tak hrozné...
teď si jen vyčítám, že jsem nešla dřív, ale všichni okolo i dr. mě ujišťovali, že je to normální, že pokud nemá horečku nebo se v noci neustále nebudí, tak je to normální

teď mu prohlížím dásně skoro každý den a když jsem tuhle viděla, že zas má napuchlé dásně a je to trošinku dofialova, tak jsem radši hned šla k zubaři... zase hematom, je to prý vzácné, ale už je to podruhé u dolní stoličky, takže mám obavu, že to tak bude mít u všech dolních 😖

tak jen nechci vás strašit, ale pokud se vám něco opravdu nezdá, tak mně se osvědčilo nedat na nikoho, ale jít k dr. , kterému věříte... kdykoli jsem měla o něčem pochybnosti, tak se později potvrdilo, že mateřský instinkt zapracoval....

teď Matýskovi leze 5 zubů najednou, ale jen když lezou!! kdykoli si řekne, tak dostane dudlík a hodně chovám, jsem šťastná za každý zub, který vyleze bez takových potíží 🙂

misa.cekatelka
25. kvě 2009

🙂 já mám snad strašně odolné dítě.já vůbec o jejích zubech vůbec nevěděla.Dolní dva jsem viděla růst.Ale malé vůbec nic nebylo.Pak jsem jednoho krásného dne koukla do pusiny nahoru a tam byly rovnou 4.Je zajímavé,jak je každé dítě jiné.My třeba od narození neměly problémy s prdíky.Ježiš,nemám já nějakýho supermana 😀
No,ono to taky může přijít až polezou stoličky,že?

to.manka
3. čer 2009

Holky, kdy Vašim dětem vylezla první stolička??? Markétce jsem ji objevila týden před prvníma narozeninama a dneska jsem našla další. Zdáse mi to docela brzo. Jinak taky málo jí. Večer usínáme s pláčem a v noci se pravidelně s pláčem budí, a to si ji beru pak do postele, protože jinak znovu neusne.

verapa
6. čer 2009

Zdravím vespolek,
u nás taktéž zubani pusobí docela rozruch, leze jí teprva dvojka a už horečkuje jak blázen, jesi to takle bude i dalšíma zubama tak se na stoliny netěším, je mi té našíí bublinky tak líto..

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pesa
15. čer 2009

ahoj
my máme něco podobnýho, akorát malej nemá teplotu, bobek teda trochu řidší je ale ne průjem, ale řve a řve ... vim že se mu klubou 5.ky dala jsem mu večer panadol (stihli jsme to bez scény) a ve dvě ráno obrovskej řev, dostal čípek, ale než zabral to bylo nekonečnejch deset minut strašlivýho řevu - netečou mu slzy- prostě ze sebe nutí řev a já z toho pomalu šílim, musí ho to asi strašně bolet :( zítra asi vyrazim k dr. jen doufam že jsou to ty zoubky :( nechce při tom ani chovat. měli jste to někdo taky takhle bez teploty jen s řevem?

jklm
15. čer 2009

AHOJ MI ZME TAK MALI PESA.ALE TO BOLO V KUSE CELY TYZDEN SA TAK S TOHO ZNICIL DAJ MALEMU NUROFEN SYRUP A TO POMOZE NIE PANADOL TO JE NIC.A NECH VELA PIJEEE....TREBA TO LEN VYDRZAT AJ MALY A BUDE DOBREEE.TAK STALE KED DIETATU BY NIECO BOLO TAK BY MAL HORUCKY.STALE.VIES?TO JE DOBRE ZE NEMA HORUCKY 😉

jannanatys
15. čer 2009

ahojte mi mame prujem už tyden a dnes jsem byla u mudry a je to nejspiše ze zubu mame jich už 9 a vždy měla horečky a prujem a vubec nejedla a jen pila koupila jsej ji gel od bolesti zoubku a je to ok!!akorat je hooodně prujem ale pomaha bbbaaaannnnaaaaaannnnn

pesa
16. čer 2009

ahoj
tak už se malýmu přidala teplota a průjem ale dneska už zbaštil polívku tak snad už se ta mrcha prořeže a dá mu pokoj - poslední zub a dělá takovýhle problémy

jklm
16. čer 2009

ahoj pesa a tvoj maly ma uz vsetky zuby?kolko mu je? 🙂

pesa
16. čer 2009

jklm - v září mu budou dva a klubou se mu poslední dvě pětky - myslela jsme si že už jen jedna (nebo mu ten jedne zub zalez .... nevim)
jo a do pusy namazat mu dáseň čimkoliv je nemožný - kouše mně do prstů a ječí :(

jklm
17. čer 2009

jeeee mojemu budou 2 roky tiez v zari 1 🙂 tak aspon budu znaat lebo tiez ma vsechni jen ty zadny mu chibajiii tak tiez zme vsechno skuseli a nic nakonec zme prisli na to ze to treba vsechno vidrzet ☹ a bude uz pokoj 😉 ale zviknu mu daavat mrkev hrist surovou to se tak potesiii.skuuuus 😉

scharfinka
2. črc 2009

Ahojky, chtěla bych se zeptat, kdy Vašim dítkám vylezly první stoličky? Malý má 11 měsíců a poslední čtyři dny měl teploty 38,5 bez žádných dalších a včera jako když utne, teploty nikde jen dostal rýmu. Mudra na něm nikde nic neshledala, ale pro jistotu dostal atb. Včera u mě byla na návštěvě teta, co je dětská sestra a koukala mu do pusiny a tvrdila, že má naběhlé stoličky, já to ale moc nevidím, no nicméně na jedné straně má to dásenko trošku naběhlé a má tam takovou bílou tečku. Tak se ptám-není to na stoličky brzo? není ta tečka třeba začínající aft? Jak bych poznala afty?