Rostou nám zuby. Pomůžete?

pismenka
7. kvě 2009

Ahoj mamky, nevím, zda tohle téma někde je, ale rostou nám zuby, první už máme za sebou, ale teď se nám prořezávají další a malá nechce jíst a od úterý má průjmík, dnes kakala 4x, nejí, jen jogurtík, v noci teda hajá, i dopoledne. Zdá se mi, že i zhubla - ale to nevím, jestli to nevidím jen já tím, že vím že má průjem.
Bojím se, u prvních zoubků jsme tohle neměli, tak jestli je to normální. Jo ještě má tu stolici takovou béžovou,spíš do barvy světlé kávy - dávala jsem jí v neděli - pondělí bobíka, ale i borůvkový jogurt a kaká pořád světle.........nezlobte se, možná vám to přijde pitomé, ale nevím, zda je to normoš nebo jít k MUDr. Díky za rady.

andyalukasek2008
9. črc 2009

scharfinka: ATB pro jistotu??? 😕 To slyším prvně. Jen kvůli teplotám bez příčiny??? Afty jsou myslím bílé boláčky, to bys dle mne viděla v pusince.

My též asi bojujeme se zubama, asi řezáky, páč základní už máme. Mamky, myslíte, že může se zubama souviset jakoby nachlazení? Neměli jsme s tím dříve problém. Pár dní malý pokašlával, teď už nekašle, ale když se probudí, chrčí to v něm a je zahleněný. Rýmu nemá, nechápu, nekašle. Náš MUDr. je na dovči, vedle je taková divná MUDr.a, se mi k ní moc nechce. Máte s tím zkušenosti?

many
9. črc 2009

holky tak u nás je to teď taky síla ☹ o víkendě měl dva dny teplotu a klid, ale furt mrčí a mrčí a srandí a srandí a zoubek žádný neleze ani nevidím, že by nějaký měl vylézt, má to takový naběhlý všechno 😒 a všimla jsem si na večer,že má červený dásíňka nahoře , ale tam má už 4 zoubky 😒 myslíte, že to může mít červený i z toho, že polezou zoubky jinde 😒 dnes mě známá postrašila zánětem dásní ☹ tak ráno uvidím a asi půjdu k zubařce

andyalukasek2008
9. črc 2009

many: a nemůžou se mu klubat řezáky?

janulinek
12. črc 2009

Ahojda holky,tak nám taky rostou zoubky(řezáky)a vypadá to i na další.Před tím to bylo bez problémů,jen trochu zvýšená teplota,za to teď si to užíváme.Nejí,moc nespí a pláče a pláče.Dávám mu Nurofen na bolest.Na chvilku zabere,ale pak stejně je mrzutý a brečí.A taky má průjem.Dřív pěkně hamal,ale teď do sebe dostane jen mlíko a sem,tam i něco navíc.Dnes ráno se mu z horkosti udělaly na horní dásni opary,v puse má afty.Když mu ty afty chci namazat fialovou vodičkou,má hysterické záchvaty,jako by mu chtěl člověk ublížit a přitom mu chci pomoct.Malému je 19 měsíců,ale je narozený o 2 měsíce dřív.Jsem zvědavá,kdy se to zlepší.Přeju nám všem pevné nervy s našema drobečkama a dětem,ať ta bolest brzy přejde a můžou se vesele smát a hrát 🙂

many
12. črc 2009

janulinek - teda tak my to máme jako vy ☹ taky mu dávám sem tam od bolesti sirupek Nurofen a taky se mu udělaly afty na horním rtu zevnitř a na spodním má jeden z venku ☹ no a 2x jsem si všimla, že mu trošku na hoře dásíňka krvácela, ale málo ☹ taky dávám tu fialovou vodičku a dnes jsem si na tom Cal gelu co mu mažu dásně přečetla, že je i na afty, tak jsem mu už odpoledne i na večer namázla vše tím gelem 😖 no už ať mají ty dětičky klid, je to síla, vypadá to, že fakt polezou špičáky, má to úplně bílý, ale furt nic

martinka81
12. črc 2009

My si se zuby taky příšerně užijeme, teď lezou špičáky a je to nejhorší, horší než stoličky. Taky dávám Nurofen jinak by se asi zbláznil. Holky myslíte, že od zubů může být i vyrážka na bříšku? Už jsme s ní byli u Dr. a ta nám dala Zodac na alergickou reakci a nic a dnes jsem na nějaké diskuzi četla, že holčička měla taky vyrážku a na nic se nepřišlo a že jim Dr. řekl, že to asi bude nakonec k zubům. A nám to časově souhlasí, už 14 dní je mrzutý a teď je to čím dál horší a vyrážka taky horší, tak nevím. Neměli jste to někdo?

power700
12. črc 2009

Tak se přidáváme do klubu.. ☹ Taky nám lezou stoličky, ty celkem jdou,ještě nám chybí jedna, ale dnes jsem si všimla, že se klube řezák. Chudinka Kristýnka, je mrzutá, vzteklá, protivná, chvíli si hraje, zabaví se a najednou začne plakat.. 😖 Dáváme Panadol a mám gel na zoubky Kamistad, ale nenechá si to vůbec namazat. Doufám, že se nepřidají i ty afty. 😢

andyalukasek2008
12. črc 2009

Zkusila jsem tím gelem namazat dudlík, neb se tam dozadu též nedostanu, a připadá mi, že se to tam nějak dostane a zabírá to 🙂

power700
13. črc 2009

andy- super tip, vyzkoušíme! Díky. 🙂

many
14. črc 2009

ahojky mamky 🙂 tak jak to u vás vypadá 😉 u nás afty zmizely, i průjem se lepší ale sem tam mu krvácí trošku dásíňka a zub žádný 😒 a už je i klidný a nemrčí 😒 volala jsem doktorce, jestli mám přijít nebo ne, jak to vypadá a řekla, že by ty dásně mohli klidně i krvácet, z růstu dalších zoubků, ale taky by mohl být zánět 😒 ale prý by to bylo hodně naběhlý,vodnatý 😒 a bolelo by ho to, ale jak je klidnější tak počkám a když tak se máme přijít ukázat a jukne

many
16. črc 2009

holky no tak jak je 😉 u nás už klid jako po pěšině

muminek
16. črc 2009

Tak nám začínaj líst taky stoličky a děs malej chudáček a maminka už je na přášky už aby vylezli. 😅

eppik.m
16. črc 2009

ahojky, my máme 14 zoubků a jdou nám dalšíííííííííííííííííí 😲 a nikdy jsem nepoužila žádné medikamenty a zvládli jsme to v pohodě 😉

janulinek
17. črc 2009

Ahojda holky,už je to mnohem lepší.Afty v puse zmizely,jen na bradě ještě jsou.Ale už je klidnější,hamá a spí líp.Tak to děti zvládejte a maminky taky 🙂 🙂 🙂 🙂

power700
17. črc 2009

Ahoj holky, u nás už taky lepší, hlavně spinká lépe! 😉

many
18. črc 2009

ahojky 🙂 tak nás se zase jeden aft udělal na rtu, tak mažu Cal gelem 🙂 jinak zatím klid a zub žádný nevylezl 😒 tak uvidíme dál 😉
eppik - teda vy už máte ale zoubků 🙂 my zatím 7 🙂

power700
20. črc 2009

Holky, je lepší na zoubky Nurofen sirup nebo Panadol? Co zabírá víc?

many
21. črc 2009

ahojky 🙂
power - já mám jen zkušenost s Nurofenkem a jsem s ním spokojená, tak jsem jiný nekupovala, ale sestřenka si Panadol chválí 😉 asi to bude stejný

power700
21. črc 2009

Ahoj many, já jsem dávala pořád Panadol a dnes jsme zkusily Nurofen a nevím, jestli je to náhoda, ale řekla bych, že to bylo lepší, že víc a dřív zabral, tak nevím, možná je to fakt náhoda. Onten Panadol obsahuje paraceramol(jako je Paralen) a Norufen ibuprofen (Ibalgin), takže je možná trochu silnější? Nevím, no, nejsem doktor. 🤐 Ale jinak díky, many! 😵

power700
21. črc 2009

A many, ještě prosím tě, kolik ho dáváš, těch 2,5 ml, to je jedna kávová lžička? 😨

many
21. črc 2009

ahojky power - když je umrčenej a nemá teplůtku tak mu dám jen 1,5 a i to ho uklidní, který si den jak byl hotovej, to bylo myslím předevčírem jsem mu dala 2 ml

many
21. črc 2009

na spaní teda a spal až do rána 😉

many
21. črc 2009

a kolik má zoubků Kristýnka 😉 a je jí už líp u nás je to teď lepší i v noci spal zase až do rána a zatím nic nevylezlo, furt máme 7 zoubků 😀

power700
21. črc 2009

Ahoj many 🙂 - já teda dala 2,5ml a zabralo to. Dnes spala celou noc.
Koukám, že jsme o půl roku starší, no, ale máme zatím 11 zoubků, z toho tři stoličky a zahlédla jsem kousíček špičáku a ten ji asi právě bolí. ☹
Tak at to Ladíčka moc nebolí! 😵

adrous
21. črc 2009

ahoj holky naš luky má 7 zubáku a tlačí se mu 3 z toho 2 stoličky ☹ 😅 a už je znát že ho to bolí 😔 😔

baris
23. črc 2009

Ahojte holky. Prosím, máte nějakou zkušenost s dávkováním genciánky (fialky)? Předepsáno lékárnicí 2x denně, ale malá jich má plnou pusu (aftů) a chtěla bych to zvýšit na 3x denně. Nebude to problém?

daduda
23. črc 2009

ahoj baris, tak já myslím, že by to problém být neměl, vzít štětičku a vymazat pusu, naše malá měla 6 týdnů když měla soor a měli jsme mazat, dle rady dr. po každém kojení, no a to je víckrát denně,
no ale stejně to moc nepomohlo, pomohly až tablety na předpis,
jo a taky mám zkušenost, že těch violetí je víc druhů, nás se v lékárně ptala na stáří dítěte...
pokud si chceš být úplně jistá měla bys zavolat své dr.

baris
23. črc 2009

my berem ještě antibiotika + tu fialovou vodičku. Venku je vedro a já do ní nemůžu dostat ani čaj. To že nejí mi ani tak nevadí, ale čaj do ní už dostáváme pomocí stříkačky. Ale poté, co jí vymažu pusu tou fialkou, tak je chvíli klid a dokonce se sama napije čaje - nebolí jí to.

hary
23. črc 2009

Holky s těma aftama se asi roztrhl pytel, páč u nás to má snad každé druhé dítko či co 😕 . Ale jen chci ještě poradit, co nám pomohlo na afty. Homeopatika Borax 5. Na radu doktorky jsme měly 3x denně 5 kuliček rozpustit v troše vody. Nekecám, do dvou dnů jsme měly pokoj!!!! U toho měl i horečky teda no hrozný. Nedám na ty homeo dopustit, je to poprvé co jsem je zkusila.
Jo a k těm zubům. Když se klubaly horní zoubky, neměly vaše dítka jakoby "odtrženou" kůžičku v místě růstu zoubku?? Dnes jsem mazala s naším zase k mudře, horečkuje a má tu kůžičku na dásni a doktorka si myslí, že tam roste zub, já si myslím že se škrábl, tak se uvidí 😒

alishia
24. črc 2009

ahojky, tak my mame jen 4 zoubky, malej je taky dost urvanej, nevrlej a vzteklej, cely den ma v puse ruce, takze asi neco poleze. prijde mi ze ma vsude boulicky...tak uvidime ale zatim teda nic a trva uz to 3 tydny.