Rostou plně kojeným dětem zuby později?

ma_ia
27. čer 2014

Mám teorii, že dlouhodobě plně kojeným dětem rostou zuby později, než dětem na um a brzkých příkrmech.
Tak jen tak pro zajímavost: Jak to bylo u vašich kojených dětí? Kdy vyrostly první zoubky a jak to bylo dál?

katchi
27. čer 2014

Za me je to nesmysl. Prvniho syna jsem plne kojila mesicu a prvni zub mel kolem toho pul roku. Druheho jsem zacala prikrmovat UM kolem mesicu, odstavil se sam na 8.mesici, ted je mu 9 mesicu a zub jeste nema ani jeden 😀

zamilovanadonej
27. čer 2014

To je nesmysl, mám plně kojenou dceru, a zub měla už ve 4,5 měsících, do roka jí vyrostlo celkem 8 zubů. syn byl taky plně kojený, a první zub v půl roce.

arrowka
27. čer 2014

Sice se to nabízí a u nás to snad i platí (momentálně má 4 zuby), ale růst zubů je daný geneticky a s kojením souvislost nemá.

pajamo
27. čer 2014

Mala je kojena, v 6m mela.prvni dva, ted v 10 jich ma 7. Jeji sestrenice nekojena o dva mesice starsi ma myslim jeden

medvidek
27. čer 2014

Dcera byla kojená do téměř dvou let a první zub jí vylezl ve 14ti měsících.

katyxq
27. čer 2014

nesmysl - malá měla zuby dřív než podle tabulek, první ještě před 6. měsícem a všecky mléčné kolem druhého roku

danaruj
27. čer 2014

Ja dceru kojila do 16 mesicu. 6 mesicu plne. Prvni zub mela ve 4 mesicich a v roce jich bylo 16...

ivular
27. čer 2014

Taktéž nemůžu potvrdit. Syn byl prakticky plně kojený do 1 roku a všechny zuby měl dřív než dle tabulek.

gepe
27. čer 2014

Mala kojena sestinedeli, od konce sestinedeli plne na UM. Prikrmy od cca 7 mesice. Prvni zub az v 10 mesici, ted ma necelych 10,5 mesice a ma akorat zatim dve jednicky dole jeste ne cely vyrostlly. Takze taky za me nesmysl, resp. spatna teorie 🙂

ebsian
27. čer 2014

Nerostou později. Moje dcera je kojená ještě i teď 18 měsíců a první zub měla v 5.5 měsících a nyní téměř plná pusa zubů. 😉

mina_
27. čer 2014

nesmysl.... kojím stále, do 6 měs. plně a první zub v 6 měsících

aja215
27. čer 2014

myslím že to s plným kojením nebude mít nic společného 😎

suricata23
27. čer 2014

První dítě kojené, zuby rostly od půl roku jako houby po dešti...náležitě to tedy prožíval.
Druhé dítě kojené, první v osmi měsících, další za dva měsíce a teď v roce dva horní, leze to strašně pomalu. Záleží kus od kusu 😉

abalajda
27. čer 2014

Nemyslím si,naší malé začali růst zuby v šesti měsících,rostly ji klidně i po čtyřech najednou... Mobila jsem jen necelé tři měsíce,pak jsem o mlíko přišla a dcera byla na sunaru....

maybe72
27. čer 2014

...kojení na růst zubů asi vliv mít nebude, i když zrovna moje holky jsou vyjímky potvrzující pravidlo. Obě jsem kojila rok a první zub měly obě spravedlivě až v 11-ti měsících... 😉

kajalka
27. čer 2014

Blbost, dítě téměř plně kojené v roce, první 2 zuby vylezly ve 4 měsících, teď jich má 12.

xvitk101
27. čer 2014

Stale kojim a malemu bude 14 mesicu a prvni dva zuby mu vylezly v 10 mesicich a od te doby nic. Dle naseho zubare je rust zubu individualni. No, ja se nezlobim, za jedno tolik nekouse, a pak nebudou se tolik kazit. Starsi bracha mel zuby taky az od 10 mesicu, ale byl na UM. V roce jich mel 6 a do 18 mesicu mu vyrost ten zbytek vc. stolicek.

pavluska.h2
27. čer 2014

Tak můj první syn byl kojený plně do půl roku a pak jsem ještě kojila do roka apůl,první zub měl až ve 13.měsích a teď mu teprve začínají růst poslední 4 stoličky a to má skoro 3 roky.Druhému je za pár dnů půl roku,plně kojen a zub zatím žádný.U nás by to docela sedělo,ale taky si myslím,že to bude geneticky dané.

lv
27. čer 2014

já myslím že ne, 4m kojena+Um měla 1.zub v 8m, plně kojena do 6m+příkrm a dál kojená v 5m

dendy88
27. čer 2014

obe jsem plne kojila do 5 mesicu , zuby vyrostli az po roce, starsi jsem kojila do 15 mesicu , mladsi porad kojim

kamino
27. čer 2014

Prcek plne kojeny do ukonceneho 6 mesice a prvni zub byl na Vanoce,tzn v 5 a pul mes, je kojeny doted,coz je dva roky ci a kamaradky holcicka take plne kojena mela zub snad v necelych 4 mesicich...strasne brzy,kdybych to nevidela,tak neuverim .

helcenka
27. čer 2014

Kojila jsem 14 měsíců, 6 měsíců plně a první 2 zoubky se ukázaly na konci 6. měsíce a pak to šlo docela rychle ve 20 měsících byly všechny zoubky proříznuté.

lukza
27. čer 2014

Já kojila první dítě do 13mesicicu plne do 6mesicu první zoubek v 7mesicach a všechny zuby ve dvou letech druhé dítko kojene 22mesicu 6,5mesicu plně první zub taky v 7mesicach a všechny zoubky 2roky 3mesice

holubice.petra
27. čer 2014

Taky se mi to zda jako hloupost kojila jsem plne 9.mesicu...prvni zub v 6.mesici pak co mesic tak zub nebo dva..ve 12.mesici 12 zubu a pak opravdu kazdy mesic zub...ve 20.mesici 20zubu 🙂

denyzuza06
27. čer 2014

nevidím mezi tím žádnou logickou souvislost, už protože jsou děti které se zubem či zuby už narodí....každopádně první dceru jsem nemohla kojit a měla zuby později než druhá která byla kojená do dvou let

klarajir
27. čer 2014

Kojím syna už 18 měsíců, UM neměl nikdy a první zub měl v 6-ti měsících a v 15-ti měsících měl zubů 16 🙂

monasek84
27. čer 2014

plne kojeny a prvni zuby ve 4,5 mesicich

iluss
27. čer 2014

Dcerku jsem kojila 13 měsíců, první zub v 6 měsících, v jednom roce 10 zubů.
Syna jsem kojila víc jak dva roky, první zub ve 4 měsících, v roce 12 zubů.
Kamarádky syn byl od narození na UM, v roce pouze jeden zub.

Takže podle mého kojení a UM s počtem zubů opravdu nesouvisí.

missymici
27. čer 2014

u nas to rozhodne neplatilo.Kluk byl od narozeni na UM a první zub mu vyšel tyden pred prvními narozkami.A holka kojena 13,5mesice bez pauzy a první zub na 8 mesicich.

weri1
27. čer 2014

asi ne, syn kojenej plně do 2.5 let a první zub v 5 měs.