Rostoucí zoubek v 6. týdnu, máte zkušenost?

luciestastna20
19. bře 2017

Ahoj holky, chci se optat. Malý je dnes 6 týdnů a už několik večerů a noci brečí. Slzičky ji tečou proudem. Najedená je, prebalena taky. Zkoušela jsem fenyklový čaj, jestli nemá žízeň. Prdíky ji netrápí a dostává espumisan. Dříve se v náručí uklidnila, ale dnes pláče i tak. Stoličku dnes měla také. Když se kouknu na spodní dáseň vidím tam dva zoubky, ale zatím neprorezane. Zkusila jsem vychladit dudlík a uklidnila se, dokud ji zase nezteplal. Zda se mi to na zoubky hodně brzo. Má někdo zkušenosti, co s ní? 🙂

janika224
19. bře 2017

@luciestastna20 ahojky. Pokud vidis zoubky,je to mozne ze se ji klubou. Znam maminku,ktera porodila miminko uz s jednim zoubkem prorezanym,takze bych se ani tak nedivila. Spis bude asi horsi kojeni. Pokud kojis a budou ti ty zoubky vadit,tak asi budes muset odstrikavat. Jako mam jedno ditko,nechci chytracit,ale myslim si,ze je to skutecne mozny,aby se zoubky prorezavaly. Treba ti napise zkusenejsi mamka lepsi info. Uvidis. Rozhodne to rekni tatovi,kdo uvidi prvni zub,ma dostat na saty 😉

fyii
19. bře 2017

Ahoj, nas kluk uz mel hodne nabehlou dasnicku v porodnici. Vypadalo to na klubajici 2 zuby, zkoumala to i detska lekarka. Nakonec vylezly 2 spodni ve 3 mesicich. Porad plakal a nepomahalo dlouhodobe nic..mel i prdaky takze to bylo jedno s druhym. Kapky na prdaky jsme vyzkouseli uplne vsechny- snad trosku lepsi byl Babycalm a Sab simplex, ale je to spis uklidnujici efekt pro rodice bych rekla.Jinak privezla jsem si z anglie "bonjela" na zoubky. Je to od 2 mesicu hermanek a neco chladivyho. To ho uklidnovalo. Calgel tady je az od 5 ti mesicu...a vic to jakoby znecitlivy.chutna to hur...ale asi to taky funguje. Jinak kojeni neprobiha nejak dramaticky, kousnul me parkrat a to vzdy jen kdyz se mu neco nelibi nebo trosku zlobi🙂 takze chce to hodne mazlit,chovat kdyz to zada. Jo kryz uz byl hodne placivy davala jsem mu treba i pulku paral 100 cipku, to mi poradila doktorka.(pulku kvuli vaze, cely je od 7 kg)🙂 drz se to zvladnete🙂

fyii
19. bře 2017

Oprava paralen 100

luciestastna20
autor
20. bře 2017

Bohužel už nekojím, ale pokud už nám začínají tak brzy, tak možná líp :D minule jsem doktorovi říkala, že má malá bílé flíčky na dásní. Řekl, že na zuby je ještě brzo a ani se jí do pusinky nepodíval :/ paralen jsem chtěla večer dát, ale přítel z toho dělá vědu a o malou se bojí 🙂 já bych se toho nebála a asi to dnes zkusím. Děkuju za rady 🙂

fyii
20. bře 2017

@luciestastna20 neni zac. Po tom paralenu 100 jsou to cipky se i trosku zklidni a zaspi. Nas prcek z toho place byl dost vycerpan a i tak nemohl zaspat. Po cipku pak vzdy zabral. Davala jsem mu ho po te pulce asi tri vecery za sebou pak uz to nebylo potreba. Manzel mi taky ruzne radil at mu nic nedavam, at ho nestouram tou rektarni rourkou atd. ale doktorka mi rekla, ze nekdy proste neni jina moznost. Z toho celodeniho place je pak vyrizeno mimino i maminka. Chlap v noci vstane jen kdyz chce a maminka musi fungovat porad🙂

fyii
20. bře 2017

@luciestastna20 nam se tedy du pusy koukali uz v porodnici a fakt si nebyli jisti jestli uz tam zub neni.dokonce doktor rikal, ze jsou i mimina co se ze zubem narodi.ze i to se nekdy stava. Nase pediatricka je skvela a clovek se muze zeptat na cokoliv i jen po telefonu. Preci jenom ne vzdy si je clovek jisty co delat a alespon se uklidni ze se nedeje nic neobvykleho

soyevita
20. bře 2017

@luciestastna20 Ahoj,je to možné,já se se zuby narodila.Moje dcery měly taky zuby brzy.
Rozhodně nedoporučuji Calgel,obsahuje lidokain.A preventivně ani paralen.Spíš něco přírodního.Natřít tvářičky Jakoubkem,kousátko,případně homeo,ale na zoubky je mraky druhů a náruč.
Mám 4děti a obešly jsme se vždy bez kapek na břísko,rektálních trubiček,gelů na zoubky i paralenů.Sice to bylo náročné,první 3měsíce jsem je prochovala.Nejsem žádná biomatka,ale v době ,kdy jsem porodila své první dcery,nebylo zvykem toto používat.Tak jsem nepraktikovala ani u ostatních .
Všechny děti trpí na koliky,pak je trápí zoubky a mámina náruč je pro ně ten nejlepší lék🙂

msimankova
20. bře 2017

@luciestastna20 taky bych se primlouvala za vynechani leku, priteli se moc nedivim. Doporucila bych zasobu chlazenych dudliku a homeo Chamomilla vulgaris 9 ch.

janika224
21. bře 2017

@luciestastna20 neptat se pritele a vyzkouset podle sebe. Chlap ti vetsinou rekne ze ne,ale ty jsi mama,ty to musis vyzkouset,co prckovi sedi. Jinak moje dcera mela uz vsechny zuby v roce venku a bez jedine horecky,place,prujmu. Takze nastesti tohle u nas probehlo velmi klidne.