Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
16. bře 2010

prchalka: my mame tiez biele ale s ruzovou fajockou. 😉
My uzs spinkame, tak pekne chodte aj vy. 🙂 🙂

sherry28
16. bře 2010

ženy tak spíme dnes až od půl devátý máme tu babičku na skok, jde k zubaři 😉

matova
16. bře 2010

ahojte,
u nás sa spí od 19:50,
vôbec dnes neviem z malého vyjsť či je unavený či nie, keď je mm doma tak večer chytá úzkosti, a už podľa toho viem či sa mu chce spať...ale dnes....úplne nečitateľné dieťa.

Zajtra sa ešte pokúsim kuknúť do pusy, ako vyzerá tá jeho trojka, slintá poriadne ale už má očividne väčšiu výdrž, tak usudzujem že bolesti pominuli...

ženy, ja sa veľmi teším, keď príde zas ined 😵 a zistí dnešnú radostnú zvesť od sherry 😉 😵 😵 😵

zelmirka1
16. bře 2010

ja som len kukla ze co s tym robite, maly mal v sobotu teploty, nevedeli sme preco lebo nemal sople, kasel ani ine sa nezdalo a potom som zistila ze mu idu ocne zubky tak asi z toho. Spi zle a cez den je riadne umrncany, z nicoho nic zacne plakat, nic ho nezabavi, potom to prejde a za chvilu zas....kupila som homeopatika a idem mu ich skusat
nemate niaky tip ?

sherry28
16. bře 2010

matova: 🙂
přeji klidnou noc všem 😉 amen 😔 😔 😔

sherry28
16. bře 2010

zelmirka1: já jsme homeopatika nedávala, ale holky jsou v tom zkušený 😉 určitě ti poradí 🙂

matova
16. bře 2010

zelmirka1: zeny tu vacsinou davaju Viburcol cipky. Moj maly to vyslovene neznesie, tak vzdy ked je uz najhorsie dam Panadol baby sirup, inak davam gely na zuby, klincekovy olej, olej pri prerezavani zubkov Jakoubek...
ale je to tak ako pieses, napriek vsetkemu ten cas musi prejst kym sa zub nevykluje von 😖

gina333
17. bře 2010

dobre ranko 🙂
tk noc klasika, bola hore 2x, dostala mlieko, budicek 5:50. 😒 😒 Zas napadlo kopa snehu, ale krasne svieti slniecko, tak dufam, ze uz toto je posledna nadielka pani zimy. 😉 😉

zelmira: ja davam kazdy vecer Vibrucol, zas zaberie, inokedy nie, ale odporucam vyskusat. Mala som aj Chamomillu, tiez je o take striedave, ale vyskusaj. 🙂 Ake si kupila ty?

prchalka
autor
17. bře 2010

gina: My když jsme ty Nike kupovali, tak ta růžová byla dost nevýrazná, tak MM vybral modrou! Čekala jsem u vás růžovou 😀 😀 Taky to snad byly jediné boty, do kterých se vešla a pak už neměla trpělivost 😖 Jaké máte číslo? My 23, koupili jsme větší, v té době ještě jen kvůli tomu, aby jí mohl člověk postavit na zem, když potřeboval volné ruce, to ještě nelítala a teď jí jsou a ještě chvíli budou 😉 A pak má ještě ty z MMB.

zelmirka: Co máš za homeo? Já teď dávám čípky Viburcol, protože začala být zase v noci neklidná, jednu dobu po něm zase spala jak zabitá, ale teď se stejně mrví - lezou nám všechny 4řky ☹ Na nás třeba Chamomilla nějak nezabrala nebo jsem to zkoušela špatně a nic jiného nedávám, kdyby bylo fakt zle, tak bych zkusila sirup, ale jinak to radši vydržím (už jsem normálně nespala půl roku a žádná noc nebyla úplně v klidu). Protivná je přes den taky a mamánek uřvanej. Pokud nezabere nic, nezbývá, než vydržet 😖 😖
Jinak tady probíráme všechno, nejen zuby, akorát se v tom pak těžko orientuje.. 😕 😖
matova: Myslíš, že ined nenakukne vůbec?

Noc - spala s občasným válením, ale já díky tomu nic moc! Snad každou hodinu jsem koukala na mobil, kolik je, takže dorůžova to dneska není, ale už bude aspoň venku víc stupňů! Vstávala 5.50.

prchalka
autor
17. bře 2010

matova, sherry: Já teda bych proti mimi taky nic neměla, ALE... co by mě opravdu, ale opravdu strašilo by bylo - jak už psala matova - to uspávání obou! To bych nedala, fakt! Malý nepočká a větší se nebude nechat třeba chtít uspat... to by byl kolotoč, od jednoho k ruhému a co když budou oba ječet? Ale za 9m už může být zase všechno jinak 😉 Kéž by!
Taky nechápu, jak to moje mamka dělala, protože bráchové jsou o 14m od sebe 😝 😝 😝 😝 😝 To musel být mazec!

gina333
17. bře 2010

prchalka: Sophi ma velkost nozicky 21. Ta ruzova je taka tmavsia, skor do cervena, ja som zatazena na take ruzovo fialkove farby 😀

Co sa tyka zuspavania deti, uz sa neviem dockat, ked bude Sophi rozumnejsia a Nati jej bude citat rozpravky kym zaspi. Aspon to mam tak naplanovane. 😉 😉

katzi
17. bře 2010

dobré ránko,

bez mlíka, den třetí: vzdala jsem to 😠 ☹ ☹ Ty předchozí dvě noci spala alespoň nějaký úseky pěkně v klidu, takže jsem měla něco naspáno a zvládala pak třeba hoďku a něco uspávat. Dnes se probudila v 23.20 a v podstatě nespala až někdy do 4.00 😖 No a vzhledem k tomu, že dnes máme náročnej program (nějaký vyřizování ve městě, návštěva....), tak jsem potřebovala ať se obě alespoň trochu vyspíme, aby mi Adu neusnula v 9h v kočáru a nenakopal se celej režim dne 😒 Takže v 4.30 dostala mlíko a konečně v klidu usnula do 7.30. Další pokusy o odvykání od mlíka odsouvám na konec března, na změnu času....

prchalko: bundičku - nic pro vás: sladce růžovou 🙂 Adélce tyhle barvy prostě vyloženě sluší 🙂

S tím uspáváním - to je jediný co je zatím u nás pořád super (ťuk ťuk ťuk) -položím a jdu. Bez řevu za chvilku usne. Já se zas bojím spíš těch nocí - jakože se budí na střídačku jedno a druhý dítě a já v podstatě mezitím vůbec nespím. To je zas moje noční můra 😒

gina333
17. bře 2010

katzi: ja to nocne pitie vobec neriesim. Myslim si, ze ked vyjdu zuby prespi celu noc a nebude sa budit na flasku. Je to ako s kojenim, niektore sa natrapia kym dieta odstavia, mne sa aj Nati aj Sophi odstavili sami, ziadne odnaucanie, lieky a podobne som nastastie nepotrebovala. Mas moj obdiv, ze si to nevzdala 2 noci, ale myslim si, ze je to zbytocne trapenie pre tebe aj pre Adeli. 😉 😉

A co sa tyka tych farieb, ja tvoja Adelka je svetlovlaska, aj moja Sophi ma svetlejsie i ked nie blond vlasy a veru im pristanu take cukrikove farby. 🙂 🙂

prchalka
autor
17. bře 2010

gina: Tak ty naše růžové Nike byly světle růžová botka a fajfka bílá, prostě to vůbec nekontrastovalo! Taky myslím, že až ty zuby vylezou, tak se děti na mlíko budit nebudou a když, tak se jim prostě nedá a oni pak pochopí nebo si chvíli pořvou, ale po pár dnech bude klid, co.. 😉 😅
katzi: Fakt byla vzhůru takhle dlouho? To ani napůl nespala? Máte čípek ještě? No jo, na to mlíko asi ještě není čas. Fakt říkám, že kdyby to u nás nějak nepřišlo samo, tak bych se k tomu neodhodlala. Tím víc, když nám prostě blbě spí i s mlíkem!
Já nakousla jen uspávání dvou dětí, to buzení je jako druhá hrůza, to jsem radši ani nezmiňovala, to pak fakt člověk nemá snad šanci spát 😝 ☹
Podle toho, jaký bude dneska počásko, pokud nebude lejt a pokud se mi tak nějak slušně vzbudí, tak jsem myslela, že vyjedem ke kámošce. Teda busem a s přestupem... no uvidíme, jestli se nakonec odhodlám! 😅 Ale sedět doma se mi fakt nechce celý den!

lehna
17. bře 2010

máme nahoře trojky!, úplně kousíčky,ale jdou cítět 😵 , a zdá se mi že i čtyřku jsem maličko cítěla.bylo to narychlo u přebalování,ale něco sjem teda cítěla 🙂

Ahojté,
naše noc byla pohodová. poprvé se probudil v 23.14,jsem zrovna usínala, pak nemohl asi 20minut zabrat, tak jsem ho přebalila, byl celkem dost počůraný.u toho mi usnul ale za 10minut byl vzhůru znova, o půlnoci už ho uspával MM, a ráno mi říkal, že do 00.45, že se pořád budil. pak spal do 4.11 jsem ho slyšela, ale hned jsem usla, on asi taky a vstával v 5.54, začíná být víc světla, tak už nezabere. to to bude krása,jak se změní čas 😝 😅

krmení v ncoi taky neřeším, někdy mu dát msuíme, jak vidím,že neche usnout a budí se, a někdy ne. teďka třeba neměl mlíko třetí noc po sobě.
KAtzi- tak to teda byla noc 😖 . mlíko se odnaučí sama. hlavně,že dobře spí po něm.
jste naučili od malička Adelku tak asi uspávat,že? položit a odejít. to u náís jaksik pořád nefunguje. no večer se to ještě dá, jenom tam jsem, sem tampohladím a on usne, ale přes den, to udělám dva kroky od postýlky a hned začne řvát ☹

gina333
17. bře 2010

lehna: gratulacia k zubkom. 🙂 Tie ranne vstavanie su ine zaberacky 😠 a kedy sa vlastne ten cas zmeni?

prchalka: nase botky su biele s ruzovou fajockou. 😉

Ja uz peciem kacicu, muz my uz aj kapustu nakrajal, bude mnamkovy nezdravy obed. 😀

gina333
17. bře 2010

Este som zabudla napsat cim a najcastejsie hra moje ditko: hrnce, varesky, pokrievky, potom moje nohavicky, podprsenky, satky. To ju dokaze zabavit na dlhsi cas. 😀 😀 Knizky, kocky, hracky od vymyslu sveta ju zaujmu len kym si ich nerozhadze po celej izbe. Ja och potom upracem a bordelarcenie sa moze zacat odznova. 😉 😉 😉

sherry28
17. bře 2010

ahoj ženy, tak malý mi rozbil v jednu ráno PC, vstával v půl jedné a byly jsme vzhůru do tří 😠

sherry28
17. bře 2010

tak jsem teď přehodila kabely k druhému pc, který je lukyho a připojila se 😉

prchalka. já se uspávání nebojím, spíš toho, že se budou navzájem budit 😅 ale vůbec z toho mám strach 😒

jinak jsem usoudila, že si koupím ten šátek na vázání, abych měla obě ruce volný na Marka a na tašku Lukase, vy jste ho některá měla ne?od kdy tam může být mimi? 😕

sherry28
17. bře 2010

gina333: taky jsem měli nezdravý a dnes dojídáme (knedlovepřozelo)

nrmálně v noci jsem měa depku, že to nezvládnu všechno, nechci, aby některé mé dítě strádalo mou pozorností, mám strach aby nebyl Lukášek ten nejodstrčenější ☹ budu se muset třetit 😅

gina333
17. bře 2010

sherry: aj kamosky mali tu satku, tusim Manduca sa vola a dost to chvalili. 😉 A neboj, urcite to zvladnes, sice aj ja mam obcas problem, aby sa Nati necitila odstrcena, obcas my to aj vycita, ze sa Sophinke venujem viac, ale som jej to uz vysvetlovala, ze kym ona je krasna mudra velka slecna, Sophi je len taka opicka, ktora nerozmysla. 😀 Le je to veru obcas tazke. ☹

gina333
17. bře 2010

No dnes som tu asi ja najcastejsie, a to uz mam obed uvareny, vlasy umyte 😉 😉 Len sa chcem pochvalit, ze mala zjedla plny tanier rajcinovej polievky s cestovinami. Sice sme sedeli na nocniku oblecene pri reklame, ale jedla. 🙂 🙂 Idem ju dat spat von, svokor uz davno nekocikoval. 😉 😉 😉 Tak sa majte zatial. 😵 😵 😵 😵 😵

sherry28
17. bře 2010

gina333: a od kdy se do toho může dát? 😨 myslíš, že od narození 😕 jinak Lukášek je taky teď už ten druhý, i když se snažím, aby nebyl odstrčený a věnuju se mu, co to jde, ale mám strach až budou tři ☹ tak bude ještě víc, taky mu to různě vysvětluju on je strašně chápavý a je to dobrák, dokonce se o Marečka zvládne postarat jako profesionál, je takovej starostlivej, ale přece jenom je ještě malý a taky mě potřebuje, hold ty starší děti, kde je víc dětí rychleji dospívaj u nás to taky tak bylo 😒 občas sklouzne myšlenka na potrat, ale hned ji zavrhuji (nevím jak bych to zvládla a taky bych si to možná vyčítala celý život a nemohla bych se podívat na mimi)prostě bude nás pět no 😉 🙂

matova
17. bře 2010

ahojte,
u nás sa vstávalo prvýkrát o 0:30, a mohlo to byť iste aj neskôr, keby mm po návrate domov nezapadol pri TV kde zachrápal, na čo sa malý prebral a muselo sa pozhasínať+ mlieko...Druhýkrát definitívne bola vstávačka o 6h, mlieko som už ani nerobila,už by nezaspal lebo mm bežal do práce. Teraz sa spí už od 11h a to bolo teda umenie to dotiahnuť na 5h ☹.
Ja som si včera už myslela že malý má s tým očným už pokoj,ale nie-úplne odrána sa to s ním zasa točí, stále padá, naráža 😒 , sliny sa valia. Hrozne pomaly to vylieza-je tam stále len prerazená milimetrová bodka. Som si myslela že keď sa prerazí tak ten zub vyskočí ako hríbik, však má len jednu špičku-ale p.d 🙄 .
desiata: mliečna polievka z pangasa, obed.sunar, poobede bude pangas+zemiaková kaša...ale chuť do jedla príliš nemá. Vždy však lepšie ako u giny 😉 .

idem dočítať 😎

matova
17. bře 2010

prchalka: vidíš,zasa som nekukla tie fotky...stoličky lezú ako slimáky že? 😒

sherry: no,teraz ťa budú stále trápiť myšlienky čo a ako...ja v noci nemôžem zaspať...ale . A čop ovedal tvoj mm?
a neboj, isto to zvládneš, moja mama mala štyri deti po sebe v rozmedzí 5 rokov 😉 🙄. Ona sa mi normálne smeje že čo sa bojím-ale ja ťava som strašne vznetlivá,prchká....nič moc pre výchovu. O šatke tiež uvažujem-ale mám strach že kým ju zaviažem...neviem ani aký druh je dobrý....jaj. A čo chute??? 😝 Ja som najnovšie prešla z extrémne slaných na kyslé 😀

lehna: jej, gratulujem k zúbkom 😅.

katzi:jejda, to ste teda mali blbú noc ☹ . O nočnom pití mlieka si myslím presne to isté čo gina, neriešim, ale to zaspávanie bez revu tíško závidím 😉 .

pre pobavenie:
Minule mi známa spomenula, že sa im štvorročná dcéra zobudila ráno o štvrtej a nevedela zaspať, zbuntošila rodičov a kričala mliečko, mliečko- keď to počul jej mm, zvrieskol okamžite zalez a spi lebo uvidíš...malá zaľahla,povzlykala a zaspala 😀 😝 .

sherry28
17. bře 2010

tak spíme

prchalka
autor
17. bře 2010

lehna: No prosim vás, TROJKY jo?! To si je Štěpánek v tý postýlce vyřval, ne? 😀 😀

gina: Tak to ty vaše botičky kontrastní jsou 😀 Čas se mění tuším 28.3. prostě za 14 dní ze soboty na neděli o hodinu dopředu. Tak to je dobře, že se u vás obědvalo 😉 Se čtením pohádek to máš dobře zařízeno.. já pořád říkám, že už jsem měla mít nějaký větší dítě 😀

sherry: No já měla jak vak, tak manducu a šátek jen v ruce. Mimčo může být ve všem od narození. U manducy je taková ještě miminkovská vložka, která mimi podpírá, ale mě je prostě proti srsti to roztahování nožiček kolem matčina těla! Taky mi prišly masivní ty popruhy - třeba na nošení doma dost tlustý! Já to vlastně nepoužila skoro vůbec a dýchat jsem v tom moc nemohla. Vak ještě mám, to je podle mě pro mimi lepší, ale zase se s tím hůř manipuluje, to abys to dítě spíš přidržovala ještě. Šátek se mi líbí i na malý mimčo. Někde tu holky píšou klady a zápory manducy, ale nečetla jsem to celé, tak tam můžeš mrknout. No jo a co taťka vlastně na to?? 😕

matova: Stoličky - ze 4 stoliček jsou zatím prořízlé 2 špičky (jedna nahoře a jedna dole) jsou teda čímdál víc na omak cítit - jehličky 😉 Ale ještě to potrvá, to je jasný 😝 A už se snažím jí čistit zoubky i ráno, mám z těch kazů vítr. Tak si sednem na zem, já v puse kartáček a ona se nechá tím svým. Jelikož dole nemáme dětskou pastu, vezmu jí dospěláckým Elmexem, ale nijak jí to nevadí, až na občasné zamlžení očí 😀

Jinak z výletu ke kámošce sešlo, volal mi brácha, jestli se může dneska stavit a jelikož to k nám má 50km a veze sem svoje děcka na hokej, tak to vyhrál on. Jinak by to bylo všechno moc ve spěchu a narychlo. Tak se asi pak jen oblečem a půjdem ven zjistit, jaké je tam teda teplo 🙂

matova
17. bře 2010

tak sa zdá že som tu sama 😕
vy už asi ukladáte deti spať a my sa pomaly budeme budiť 😒

prchalka:fotečky- no to je apetít 😀a vlásky krása 😉. príbory na stole-to vyzerá ako prezentácia 😀

ženy, ja stáleešte uvažujem o autoškole, ALE. kurnik,asi sa to nebude dať- pozerala som si stránky prevádzkovateľov-ale tam informačná mizezéria- chcela som si pozrieť ako sú flexibilní, v čom sa vedia prispôsobiť, v akých časoch sú lekcie a ako sa dajú dohodnúť jazdy....to aby som každého oslovovala mailom- v okresnom meste ich je 20. Ale nemôžem sa na 100% spoľahnúť na stráženie malého-a je to fakt ďaleko...to by mi zabralo s cestou tam a nazad asi až 3-4h. mm si myslí že všetko sa dá ale nesadne so mnou a nezváži reálne možnosti...

prchalka
autor
17. bře 2010

matova: Já tu jsem, uspala jsem v 11:30 a zabrala asi za 10 vteřin.. 😀

gina333
17. bře 2010

Aj my spime uz od pol dvanastej, odkvacla na flaske, dala som ju do kocika a Dedo vozi. 😉

matova: tych ocnych zubov sa aj ja desim, ved neje uz teraz co bude po tom? 😒

sherry: myslim si , ze od narodenia, ale skus to najst na nete niekde. 😉
Idem sa najest, manzelovi treba na danovy utekat, podat priznanie, ja pockam na Nati, potom tanecna, no proste kazdodenny kolobeh. 🙂