Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
17. bře 2010

prchalka: u nás sa zasa teraz od kefkyupustilo-nechce ju-musí ho to bolieť 😖

prchalka
autor
17. bře 2010

matova: To byl slaný dalamánek a zbodla to celé.. jak jinak 😀 A ta příborová prezentace - dost jsem se vyděsila, když jsem tam uviděla tu kudlu! U nás stále všechno vyndávám co nejvýš, ať se tam nedostane, obzvlášť na něco nebezpečného, ale MM chce mít pořádek a vytahené věci mu vadí, že prý je všude bordel, tak to pak zase dá zpátky.. Snad se nám to dítě jednou něčím nezapíchne!

lehna
17. bře 2010

u nás se stáole nespí. je od šesti vzhůru. byl ospalý kolem 10, ale zas by spalk 1h a do večera by nevydržel ani náhodou☹. překonal to a teď zas budu čekat kdy ho dám spát.
dočtu teda až pak.
a do toho ještě se štěkáme s MM po telefonu.
ach jo,to je den 😔

prchalka
autor
17. bře 2010

gina: A třeba nás očné překvapí 😅 😀 😀
matova: Tak to se vůbec nedivím, že nechce kartáček. Čorí minule žvýkala stěrku na těsto, tak jsem se tomu musela smát, že teda aspoň něco!

sherry28
17. bře 2010

matova: Tak MM byl pro nejdřív pro potrat, řekl, že neví jak to uživíme 😒 ale pak při myšlence, že si ho necháme se smál, v něm se to taky pěkně pere 😒(vždyť ještě nedávno chtěl dceru) kyselé a slané, že by holčička? Máma nás taky měla čtyři po dvou letech,takže ona řekla, že by nikdy na potrat nešla a že si ho mám nechat a pro příště si pořídit nějakou lepší antikoncepci (říkala něco o tělísku do podpaží, novinka) 😨 jinak chutě mám všelijaký, hlavně je mi celý den na zvracení, nejvíce ráno a pak i večer kolem deváté 😅

sherry28
17. bře 2010

prchalka: já měla klokanku, ale tam mohl být, až od čtyřech měsíců, tak jsem chtěla něco od narození 😕 kouknu na tu manducu jak to vypadá, ale roztahovat nohy? to se mi moc nechce, ale jde hlavně o ten přesun z auta ke škole a zpět, odpo to samý(doma ho v tom ani nosit nebudu, pokud nebudu muset)

matova
17. bře 2010

lehna: ☹ presne, aj môj už bol o 10h hotový a nechcela som ho ešte dať,našťastie o tej 11h zaspal,aj keď plakal a chcel utiecť z postele ale nechal sa ešte presvedčiť. joj, veľmi súcitím s tebou,to je stršné keď to deti prekonajú potom...držím prsty nech zaspí čím skôr 😉

prchalka: kudla? jejda, to som prehliadla 😕 😢 😲
áno-u nás je stierka na cesto- s gumenou koncovkou top1 😀 , len som ju minule išla odložiť a čumím že konček je odhryznutý 😕

sherry: ja ti verím- a malý keď sa unaví a chce ísť spinkať už aj sám-dovtedy bude ešte samostatnejší, len takým tempom jak to ide u nás tiezuby všetky nestihnú vyliezť ....fakt tie noci to bude a dni...no škoda rečí zatiaľ...
kočík si zatiaľ dúfam nedarovala...keď budú deti väčšie, budeš aj ty už pracovať a korunky sa znásobia...

sherry28
17. bře 2010

matova: ani kočárek nemám, ten hluboký jsem prodala hned na aukru a koupila si golfák, takže budu muset koupit nový, ale koupím nějaký z bazaru na tu chvilku, bude převážně v autosedačce, vždyť budeme furt v autě a tady po vesnici to stačí 😉

matova
17. bře 2010

malý sa zobudil-spal 1:30, aspoňže tak ale čo zas do večera... 🙄
ešte leží-nezvyčajne-inak hneď lezie dole- čumí na zatiahnuté okno a ja ho pozorujem z druhej izby cez zrkadlo na skrini 😀 . Škoda že do pusy nemá zavedenú hadičku, natieklo by mu mliečko a slastne by ešte zaspal...scifi 😀

matova
17. bře 2010

sherry. my máme stále nový- je dosť maličký, ale sa teraz čudujem ako som s takým mohla chodiť vôbec po vonku keď bolo -10 a fučalo, snežilo...možno ho ešte sfotím a hodím do albumu, potom sme kúpili z bazáru väčší-ale je to starotina, veľa častí chytá korózia...

prchalka
autor
17. bře 2010

matova: Čumí a hadičku 😀 😀 😀 😀 Ty mě vždycky pobavíš 😀

prchalka
autor
17. bře 2010

To je taky sranda pozorovat dítě v zrcadle. Člověk si říká - ještě by mohl usnout.... ať tam ještě vydrží aspoň ležet 😀 😀 že matova??? 😀

matova
17. bře 2010

prchalka: 😀 😀 😀 on tam ešte leží 😅 😀 😀 😀 oči dokorán, semtam vzdychne asi prehodnocuje či sa mu už oplatí vyliezť-renderuje 😀

prchalka
autor
17. bře 2010

matova: To je ale lumpík 😀

matova
17. bře 2010

horšie že mi tu vliezla svokra-má kľúče a už tu šramotí 😠 😝

lehna
17. bře 2010

no tak spíme,huráá. já se jdu někam zahrabat,bo nějak nemám na nic náladu. 😔

matova
17. bře 2010

lehna: len si choď oddýchnuť😉

prchalka: no predstav si, že nakoniec ležal celkovo 2 hodiny,tak som rada. každá minútka dobrá 🙂

všetkým pekný deň a čím rýchlejší náastup večera a spania!!!! 😎

prchalka
autor
17. bře 2010

My dospáváme ještě na posteli, takže bus bychom stejně nestihly 😅
A vak už taky nemám - jedna paní dneska objednala.. 😅

prchalka
autor
17. bře 2010

Zítra bude stránka prý nedostupná, tak musíte napsat rychle ještě dnes, jestli máte něco na srdci 😀

katzi
17. bře 2010

ahojte,

dnes jsem teda uhoněná jak dostihovej kůň 😝 Lítačky po městě, doma úklid, dala jsem se i do umývání oken....

lehna: to samostatný usínání: Adu se to naučila tak nějak sama, ale byl to dlouhej vývoj. Dlouho jsem tam s ní bývala, dokonce jsem si jeden čas lehala i k ní do postýlky aby mi nikam neutíkala (mám 176 cm, takže jsme tam byly docela nacvakaný 😀 , no pak už jsem lehala vedle postýlky, ona občas pořvávala, ale já ji z postýlky nevytáhla - byla jsem tam s ní, dělala pššš pššš pššš, kolikrát to byl rituál na hodinu 😒 No a jednou jsem nějak zkusila odejít a prošlo to 😉

sherry, matova: pro ty nejmenší děti je šátek na nošení super. Hodně důležitý je, aby dokud nedrží samo hlavičku bylo ve správným úvazu. Nám se nejlíp osvědčila kolíbka.
Já jsem naprostej antitalent a měla jsem to vždycky uvázaný za pár sekund. Hodně ukázek vázání je na youtube.cz. Nebo na: nosenideti.cz. Já jsem se to učila podle těch ukázek, pak jsem měla i nějaký vytisknutý papíry k tomu a taky jsem jednou byla u známé, která mi to ukázala.

Zítra nepojede MK - to bude věcí v polední pauze udělanejch 😀

Tak pa pa a mějte se v noci i zítra fajn 🙂

gina333
17. bře 2010

ahojte 🙂
ja som mala tiez dnes riadne fofry poo. Musela som ist na urad prace, do poistovne, zas na urad, na na nervy 😠 a v piatok musim zas, poodnasat vyplnene tlaciva. Este, ze Sophi je cely den v pohode, dufam, ze jej t vydrzi aj na noc. Uz som ju okupala, dame mliecko a spat. Taky je plan. 😉 😉

No neviem si predstavit zajtrajsok bez MK. 😝 😝 To bude riadna nuda. 🙂 🙂

prchalka
autor
17. bře 2010

Ahoj,
tak jsme měli ještě vpodvečer návštěvu na chvilku. Pak jsme šli za chvíli koupat, ale zapíchla to až 20.20, po uložení a půl minutě ticha se z pokoje ozvalo plačtivé mamííííí, tak jsem si tam k ní sedla na míč a za chvilku usnula.
Zítra se mějte všechny fajn. Já stejně budu na netu, buď MMB nebo Badoo 😀 a hlídání spáče!
Achjo, zase lítaj letadla 🙄 😠
Tak hupky všichni a všechny do postýlek a hlavně v klidu 😔 😉

sherry28
17. bře 2010

taky spíme 😝 zítra nebude MK? dneska jsem měla skoro nácvik 😉 ale co bych neudělala, abych se s vámi nespojila, že 😀 tak zítra to stejně nepůjde, ale taky budu na netu jako prchalka, budu se učit vázat šátek 😉 tak všem klidnou noc 😅

sherry28
17. bře 2010

matova: ještě pro tebe, teprve teď jsem si četla, že uvažuješ o autoškole, jestli jen trošku to může být reálný tak do toho jdi, ten řidičák (vodičák) se ti neztratí a hodně ho upotřebíš, kor se dvěma dětma 😉 po druhým si ho už těžko uděláš 😒 já nevim jak u vás, ale já ho měla za dva měcíce doma a každej den pro mě auto přijelo před dům a zase mě odvezli domů (nebo jsem se odvezla sama) 🙂

matova
17. bře 2010

ahojte,
klasicky som odkväcla s malým v posteli 😀 . Zaspal okolo 19:45, večer sme mali s mm tvrdú výmenu názorov... ☹ .
Deň sa po spaní všelijak vliekol, už mi hrabe z tej zimy, vonku sme neboli,ale bola tu aspoň na chvíľku svokra.
inak nič nového, idem si ešte v rýchosti prebehnúť ako u vás.

matova
17. bře 2010

sherry:to je problém,že do mesta mám z domu 50min. busom na stanicu, a busy k nám často tiež teda nechodia...
najideálnejšie by bolo keby pre mňa chodil inštruktor, ale mm v práci do večera-možno svokra ale stále tiež nemôže, možno len cez víkendy...no neviem, asi by to bolariadna pálka taký individi plán?
tiež viem tak že v priemere 8 týždňov. keby som si dala predtým mesiac samostat. učenia, tak by sa to mohlo zadariť do 6mesiaca. 😖

sherry28
17. bře 2010

matova: když se domluvíš s instruktorem, myslím, že pro tebe budou jezdit, jízdy obvykle trvaj hoďku, tak se vystřídáte při cestě k vám a na zpět zase, a jezdit by si mohla klidně jen o víkendech, ale dělala by si to dýl, taky jsem dělala těhotná autoškolu, ale jen krátce, netušila jsem ještě, že čekáme už Marečka. Ve 2. měsíci, jsem skončila 🙂 ale sestra(Markéta) jezdila s autoškolou až do 6. měsíce a dělala jí na 3x 😉 🙂

sherry28
17. bře 2010

teď už mažu spát, nevím jaká mě čeká noc 😉 prostuduj autoškoly na netu tam u vás a jdi se zeptat přímo tam, budeš vědět víc 🙂 a i kdyby to nevyšlo, tak aspoň budeš mít pcit, že jsi pro to něco udělala 😉 tak krásnou nocku 😉 😔

matova
17. bře 2010

sherry:už sa tu testujem a najlepšie som nedopadla 😀 -hlavne na kreslených križovatkách, ale mm hovorí,že je to úplne zle pokreslené tak neviem 😝.
všettkým dobrú noc 😎

paskova
19. bře 2010

Ahojte zienky 🙂
tak uz konik funguje, to je super, isla som sa unudit. 😉 😉 😉 Idem dat Sophi papat, uzs sme sa okupali, drzkajte sa zatial. Ja sa este vraaaaatim. 😀