Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
22. bře 2010

sherry: jej Eliáš na ohnivom voze 🙂
ined: idete sa sťahovať? 😕 a ďaleko? alebo ostávate v meste?
katzi: ja si to dám tiež hneď povedať keť to bude vidieť. mám síce rada prekvapenia ale až také obrovské zasa nie, nech sa môžem zhovárať s mimčom už čím skôr 😉

sherry28
22. bře 2010

matova: to je nějaký mýtus o Eliášovi? Neznám....:-/

katzi
22. bře 2010

ined: budete se stěhovat? Tak snad do lepšího než teď - do tiššího, klidnějšího... Hoď kdyžtak fotečku Matýnkova nového looku 🙂

matova: a prozradíš nám co to je až to budeš vědět? Já jsem zvědavka zvědavá 😀

matova
22. bře 2010

prchalk: mám ešte pracovné resty s ktroými boli ochotní čakať, ale už to horí, poterbujem to dorobiť kôli jednej prezentácii-dala som sa na ňu zlomiť lebo sa robí raz za 10 rokov, najbližšia bude o ďalších 10, takže to tam už potom nebudem mať čo dať-keďže budem asi na tej materskej dlhšie 😅. A tým pádom sa pridružilo kopec vecí ktoré budem musieť dostať aj do digi podoby... 🙄nič pre mňa, ale zrejmä sa vodičák konať nebude. Aj keď mm sa čudoval že prečo nie...To je teda iluzionista,však nemôžem predsa stíhať všetko, čo som ja?

sherry28
22. bře 2010

také jste byly v těhu tak unavené? Já teda takto ne. U Lukáška po O vždycky, ale pak to přešlo, u Marečka jsem takhle unavená nebyla, teď si musím dát aspoň kávu s mlékem (a to ji nepiju, nemám ráda kafe, vůbec ho nepiju)ale teď si ho dělám obden, vždy jeden šálek, jinak bych asi do večera nevydržela a musím ještě řídit a to se mi chce spát, tak si to kafe, vždycky udělám, je to pak lepší.

prchalka
autor
22. bře 2010

Já chtěla vědět, co čekám a chci to i u váš vědět 😀 😀 😀 Už se těším!!
Včera zas MM říkal, kdy začnu jezdit, že jestli ne, tak mi prodá autí ☹ ☹
matova: Jsi supermatka, ne?? 😀 😀

matova
22. bře 2010

katzi: jasne 😉. 28.3. idem na prvý veľký ultrazvuk, ale to asi ešte nepovedia,uvidíme,zreferujem,hlavne nech je to ok, mám z toho tiež strach 😲
sherry: to je príbeh zo Starého zákona, Eliáš sa takto zobrazuje na viacerých dielach...ja si to ešte pozriem o čo presne tam ide..., taká dobrá zasa niesom 😀

prchalka
autor
22. bře 2010

sherry: Od té doby, co jsem otěhotněla jsem unavená doteď 😅 😝 Fakt jsem spala ve stoje, bylo to peklo!! fuj!

katzi
22. bře 2010

matova: uff, už jsem se bála, že nás budeš napínat 😀 Tak to se pak budem těšit. Neboj, všechno bude OK, budem ti všechny držet palce.

sherry28
22. bře 2010

prchalka: pokud mi to ta můra doktorka poví, tak to ihned zahlásím, ale většinou to nechce řikat, kor když se jí člověk ptá😅sestře to chtěla říct hned u obou dětí, ale ta se nikdy neptala, protože to nechtěla vědět a já, že jsme se vždycky zeptala, tak mě odbyla, že to není vidět😝

katzi
22. bře 2010

prchalko: 😀 já taky tak 🙂

katzi
22. bře 2010

sherry: tak se neptej 😉

sherry28
22. bře 2010

katzi: no nebudu, budu čekat jestli něco poví😀

matova
22. bře 2010

prchalk: chceeela by som byť 😀 😀 😀
sherry: únava- hrozná, aj pri šimonkovi- dvakrát denne veľká kríza 😢 a človek si ani ľahnúť nemôže-nenechá ma.
katzi:ďakujem 😉

môj prísavník už je na mne, spinkal 1:35,tak som rada. všetkým pa, a čím skôr nech je večer 😎

sherry28
22. bře 2010

u nás je od rána pěkně, svítí tu sluníčko a má sílu, ve stínu je 13°C, těším se, až pojedeme pro Lukyho do města, už aby točili zmrzku😉

sherry28
22. bře 2010

tak jsem dneska ráno sháněla boty pro Máru, tak první obuv zavřená (i když měla mít od osmi)ve čtvrt na devět nikde nikdo, druhá obuv měla až od devíti, takže jsem tam nechtěla hodinu s Márou někde čekat.No takže odpo druhý pokus, už teď mám pocit, že se do žádných kvůli nártu nevleze.Chudák musí chudit ve sněhulích(teda on jezdí na kočárku, naštěstí nechce venku chodit, šli by jsme do školky hodinu a zpět taky), ale na zahrádce chodil rád🙂

prchalka
autor
22. bře 2010

sherry: Ale vleze, když se vlezem my 😀
ined: Objevila a koupila jsem rýžové medvídky, tak jsem na tebe myslela!
Uhoupala jsem znova ve 13.05, tak ještě spí.. Pak chci jít taky ven!

katzi
22. bře 2010

no tak máme naspáno jen něco málo přes hoďku 😖 To bude myslím pernej večer 😒 No nic, tak my jdem na ten písek.

Užívejte si všichni jara 😵

sherry28
22. bře 2010

prchalka: zatím taky ještě spí, no zimní boty nám byly až šestý(poslední) a to už jsem myslela, že pro ně pojedu do Kolína k baťovi😀, tady není moc výběr, jsou tu dvě obuvi a v každé mají dva druhy jarních botiček😅takže nic moc😉

sherry28
22. bře 2010

tak mi už jsme vzhůru, tak letím🙂

prchalka
autor
22. bře 2010

U nás se stále spí... 2.40 jako 😕 😕 😨 😖

prchalka
autor
22. bře 2010

už ne....

gina333
22. bře 2010

ahoj, konecne sme doma. U dokiny vsetko fajn, zaockovala ju do rucicky, dala som aj priti ovcim kiahnam. Ani moc neplakala, poo spala 2 hodky, potom sa bola vonku vysaliet s Dedom, len dufam, ze vecer bude dost unavena nato, aby dobre spala. 😉
Je tu krasne pocasie, cely den svieti slniecko, hned sa clovek citi lepsie. 😵 😵

ined: vitaj naspat 🙂

tehulkam drzim placeky, moja svagrinka je uz po termine, chuda, je uz v riadnom strese a Andrejkovi akosi nechce na svet. 😉

gina333
22. bře 2010

sherry: a co tak uvazovat aj nad dievcenskymi menami? Alebo s tym ani neratas ,ze to bude kocica? 😀 Elias je krasne meno, mne sa strasne pacia prave take Biblicke chlapcenske mena. 😉 Na druhej strane som stastna, ze mam dve baby, lebo na chlapcenskom sme sa nevedeli s manzelom dohodnut, takze by bol Daniel po nom. I ked ani to nie je skarde meno. 🙂 🙂

katzi
22. bře 2010

gino:jj, my si taky užívaly sluníčka a taky máme obě řekla bych fajn náladu 🙂 Byly jsme dvě hoďky venku, tak taky doufám,že se u nás bude spát až do rána 🙂 Daniel opravdu není špatné jméno, to byl náš favorit 🙂

a sherry: gina, má pravdu - co jména pro holčičku? To už máte taky nějaký tipy? 🙂

gina333
22. bře 2010

baby aj vase deti mali na 9. den po ockovani teploty vyse 39 a podobne? Normalne sa bojim, take katastroficke scenare tu citam na fore, ze az. 😒 😒

katzi
22. bře 2010

gino: Adelí reakci na očkování neměla nikdy 😉

gina333
22. bře 2010

katzi: nastastie ani Nati ani Sophi doteraz nic, tak straaaasne dufam, ze aj teraz nas to obide. 😵

sherry28
22. bře 2010

tak jsem přeci jenom botky sehnala jsou mu akorát, do konce dubna dobrý🙂pak dám do alba, mám teď ten PC rozbitý a na tomto fotky stáhnout nejdou(malá paměť)😝

matova
22. bře 2010

Ahojte,
poobedie u nás hrozné, ešte do 15h ako tak, ale potom úplne z kopca, ani som nemala odvahu ísť s malým vonku 😖, viackrát po troške kakal...závrate sa k večeru úplne stupňovali, už len poplakával, nechcel ani do vane 😕 a dokonca ani tradičnú kašu 😒, trhal sa však za kuraťom-keď videl ako si mm dáva. A úplne na záver- to želanie z obeda že čím skorší nástup večera-splnilo sa to u nás-ale pri takom priebehu rada niesom 😢 . Chcel ísť spať už o 18h, hoci bolo ešte vidno 😕, spravila som mlieko, vypil ho a len tak pri mne ležal a krútil sa... ☹chudáčik-spí už od 18:30. Po takej večeri a pri takom čase nečakám na noc nič dobré, Panadol ani nič iné som mu nedala...
Idem asi žehliť 🙄-na záver "úspešného" dňa 😀 😝

jedna krásna správa: dnes sa kamarátovi a jeho manželke narodil Jakubko 😵

prchalka: jeej, dnes ti čorí krásne pospala cez deň, neodvážim si tipnúť kedy pôjde spať 😒
gina: šimonko mal tuším na 10 deň okolo 37,5-bol vtedy úplne nesvoj. S dievčenskými menami ja mám osobne problém, keď už sa pre nejaké predsalen rozhodnem tak sa nepáči ani mm ani mame 😝.
sherry: aj nám už treba jarné topánky, zatiaľ chodí stále v zateplených, aj keňď malý je zimomrivec po mne tak to ešte nevadí 😉 .