Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
25. bře 2010

gino: já jsem to pochopila 😉 Já už mám kávičku i nějaký to mlsání za sebou 🙂 Jdu nás chystat na tu návštěvu.

Mějte se dnes všechny fajn.

gina333
25. bře 2010

baby, co dnes MK bojkotujete? 🙂
Ja uz mam uvareny obed, dnes kremova karfiolova polievka, zemiaciky a pecene kurca. Vonku je dost zatiahnute, len aby neprsalo, dnes idem otestovat novy kocik 😉 😉 uvidim, ci Sophi sa tam zapaci.

sherry28
25. bře 2010

ženy díky za gratulačky 🙂

pojedu se na něj podívat v sobotu 😉teď dělám klukům oběd(dušené kuře na másle a brambor), ráno jsem byla s Davídkem v obchodě, tak házel do košíku vše co mu chutná 😅

katzi: ano Davídek a Filípek jsou bráškové 🙂 máme převážně kluky, já dva, sestra dva 😀 akorát nejmladší sestra má Káju 😀

gina: no můžu říct, že tři je teda fakt makačka a to ještě přeci jenom je tenhle už samostatnej, což teprve mimčo 😨 no večer jsem si řikala, že denně bych to nechtěla 😅 pozdě 😒

gina333
25. bře 2010

sherry: 😉
Ja om taka krava, zase som citala tu stranku o nasledkoch po ockovani a normalne sa trasiem. Ved aj Natali bola ockovana a vtedy nicim takym nas nestrasili? Teraz je tam ina latka alebo co? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Velmi sa bojim aby Sophi sa daci nestalo, uz len ked si predstavim take vysoke teploty, ja s nou sama doma. ... uz to neidem ani citat. 😔 😔

gina333
25. bře 2010

pokracujem v monologu 🙂 🙂 Sophi dnes krasne spapala obedik, som rada klop klop klop 😉 😉 Aj slniecko vykuklo, hadam bude pekne poobedie. Chystam sa s Natalkou do mesta, slubila som jej par kuskov jarneho oblecenia, ide s nami aj svokra, keby Sophi odmietala kocik aspon ju bude mat kto strazit. 😵

Pekny dnik babulky 😎 😎 😎

sherry28
25. bře 2010

tak u nás Mára spáne, Dáda pohádka na dvd, půjdu s ním před bytovku, od rána chce jít ven(je zvyklý jít rovnouz baráku na dvorek a zahradu ☹ )vždycy se sočím kouknout jestli Mára spí 😉 🙂

sherry28
25. bře 2010

gina: nestresuj se, Lukášek byl taky na to očkovanej a žádnou reakci neměl, určitě bych si vysoký teploty pamatovala(měl jen jednou 40°C a to k zubům v jinou dobu) 😉 oni to zvládnou, je to prej na nějakým základě vaječným(jako že bílek)myslím, že děti který jedí vajíčka a nic jim není, to snesou v poho 😕

sherry28
25. bře 2010

taky nemám ráda teploty u dětí, vždycky mě to stresuje ☹

prchalka
autor
25. bře 2010

Tak spime od 11.15 ale jak dlouho to vydrzi nevim. Tlucou tady do zakladu u obou sousednich baraku :( takze kraval! ☹

prchalka
autor
25. bře 2010

gina: Nečti to, to je řetězová lavina názorů a rad a každý se tam předhání v tom, kdo měl jaké teploty, následky a jek je to nebezpečný! A člověk si z toho vždycky pak vybere to nejhorší. Musí se myslet pozitivně 😉 Taky jsem to četla a můj závěr je ten, že pokud není dítě opravdu alergické, mělo by to snést v pohodě, max. trochu ta teplota. Jedna holčina tady na MK má klučinu, ale ten alergický je a byl očkovaný i přesto, teď měl jít na druhé očko a jelikož je to povinné, tak nevím, jestli doktora umluvila, ale bála se toho, druhou dávku už nechtěla! Malej měl následky, hodilo ho to o dost měsíců zpátky. Ale jak říkám, zdravý dítě to SNAD nemůže ohrozit!! 😉

gina333
25. bře 2010

dik baby, ukludnili ste ma 🙂 uz si tu stranku ani neotvorim 😵 😵 my spime od 11:15, dnes sme nesli von, pekne zaspala na flaske, vypila ju celu. Idem sa aj ja najest, pockam na Natali a vyrazime na shopping. Svagrinka dnes isla na kontrolu, ale uz pobalena, mohla by dnes porodit. 😉 😉 😉

ined77
25. bře 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.35 😔 .
dnes jsem ho dala spinkat dřív,protože odpoledne musíme zajet do zlína.matýnek je dnes stejně protifka,tak jsem ráda za chvilku klidu 😅 .
dnešní noc byla o dost lepší.ke mně šel okolo 22h,ale pak spinkal celkem v klidu,až nad ránem bylo trošku vrtění abudík dnes AŽ v 6.15 😀 .
dopoledne jsme byli v lékárně,doplatit pohřeb a nakoupit.sice u hřiště v parku chytil záchvat,že tam chce jít,ale dost tady fučí a ani nebyl čas...po cestě jsme dali kačkám a hřiště z barákem jsem raději velkým obloukem objela 😅 .
dma zase scéna..chtěl chodit za mnou na balkon rozhazovat prádlo které jsem věšela,pak nechtěl zřít blkonové dveře,zkrátka veselo 😅 .
včera odpolko spinkal 3h,nestihla jsem pak už písnout.kupodivu večer usnul poměrně rychle 🙂 .
jdu dočítat 😉

prchalka
autor
25. bře 2010

Já se z ní taky picnu - předevčírem kočičák a dneska asi zase činčilí bobek! Málem se pozvracela! A už to ví 100x že se to nedělá a že se to nejí a dá si zas! Prase fakt! 😝 🙄
ined: Ahojky, medvídka měla zatím jen jednoho 😅 Ale pro ní je všechno mňamííí, takže testem prošel 😀

ined77
25. bře 2010

sherry 🙂 ...jéééé,miminečko,to je krásná zprávička 😵 .přejeme moc moc zdravíčka mamince i filípkovi 😵 .
vidíš jak 3 dítka zvládáš 🙂 ...no makačka to bude,to je jasné,ale co už...zase budeš mít 2 super pomocníčky 😉 .

katzi 🙂 ..taky u nás frčí klouzačky apod.matýne jk vdí hřiště,tak je neudržitelný 😅 .ale nemůžu mu vysvětlit,že ham se s pískem nedělá...nabere lopatku a... 😔 a mě omývají 😀
měly jste super noc 🙂

prchalka 🙂 ...to buzení mám taky 😒 ...už jsem si kolikrát říkala,že by mi bylo pomalu na prd,že matýnek spí celou noc,když já 5x za noc čumákuju 😅 .
ježiš ale jak tak čtu...zlatý písek 😀 ...hovínkožroutka čorí 😀 ,ale co imunita se musí tvořit 😀.

matova 🙂 ...ty noční zpravodaji 😠 😀 ...odpočívat máš a ne tu čumákovat 😀 .
a co noc,pořád celá prospinkaná 🙂 ?to je super 🙂 já jen doufám,že až ty klfoně vylezou všechny,bude svatý klid 😉 .ale...ty 4 jsou už venku v podstatě všechny tři a poslední dolní 2 už taky dorůstá 🙂 .tak třeba chvilku pauza a bude to v noci také lepší.
jak jsem vždycky nesnášela to přetáčení hodin,tak letos se na to i těším...slibuju si totiž,že matýnek bude spinkat alespoň do těch 6h 😅 ,no uvidíme 😔

gina 🙂 ...jejda,tak udělala malá bác? 😕 no ještě že se '¨jen'' poblinkala ☹ .
o tom očko to nečti..já mám taky z každého hrůzu,ale ''nejhorší ''u nás byla 4.hexa-to měl matýnek 2 dny teplotu,tu první noc přes 39,ale pak už to klesalo 😉 .a tak jak píše prchalka 🙂 ...hlavně se zbytečně nestresovat a myslet pozitivně 😉.
pěkně nakupte a švagruši držíme palečky a čekáme 😵 .

ined77
25. bře 2010

a zpomněla jsem...tak nevím jistě jesti máme doma opravdu kloučka 😀
na hřišti projevuje největší zájem o kočárek a doma tohle... 😕 😀

prchalka
autor
25. bře 2010

ined: Malej musí zkusit všechno, co 😀 A kočárky ho zajímají? Jo, zlatej písek, to je lepší, než hovínka! Taky musíme koupit píseček na zahrádku a taky jsem přemýšlela o odrážedle - to už by mohli drandit, ne, co myslíte?
Jinak to mlácení a vrtání jí nějak uspalo, zatím drží!!

matova
25. bře 2010

ahojte 😎
u nás sa spí od 12:00, bola som však stierať zem, papať...a teraz sa ešte pracuje na fotkách 😝
Noc bola po blbom uspávaní pokojná do 2:10, po mlieku nie a nie zaspať, boli sme dve hodiny hore 🙄 vkuse sa motal a kňučal, 4:10 prebaľovanie +ďalšie mlieko, zaspal do 6:00. O 9h už bola riadna kríza, šimonka to zasa krúti ako opilca 😒, dala som mu Panadol a nakoniec sme boli ešte aj vonku....stále len k potoku, hádzať kamienky, ja ho len držím aby tam nespadol...obed: ako včera paradajková omáčka so zem.kašou + sójové mäso na cibuľke. Stihla som etše aj prezliecť posteľné prádlo, jedna práčka je dopraná, ˇ)dalšia príde na rad poobede....
nemám vás dočítané ale hneď som si pozrela fotečku Matýska 😵 😀

matova
25. bře 2010

ženy, ekskluzívne len pre vás 😀 😝 máte ti fotky mať, ale za pár dní to zmažem 😉.
idem dočítať

matova
25. bře 2010

A je po spaní- zobudil sa plačlivý šimonko spal 1:45.
sherry: gratulujem veeeeeeľmi k synovčekovi 😵
katzi: áno, myslela som to isté čo ty 😉
ined: jej, no konečne spal matýnek lepšie ako doteraz, keď som čítala že vstáva o 5h 🙄 . Isto bude spinkať teraz lepšie, keď mu vyšlo už toľko zúblov 😉 . My sme toho dôkazom, ale už sa to zas pokazilo, očný zub- jednu špičku hore už má vonku, ďalšie zatiaľ nie ale miesta sú už napuchnuté, ale hoci sa to neprerezáva tak mu to zasa dáva zabrať 😒 . doteraz cez deň a vnoci spal parádne, ale po dnešku sa to blíži tam kde to bolo kedysi 😒 .
prchalka: odrážadlo už by mať mohla len či bude mať úspech. my máme a má to úspech len keď ho vozím 😀 . chcelo by to rovno trojkolku 😲
gina: neboj sa, teraz keď už tú vakcínu má tak na to nemysli. Ja som dávala tiež všetko očkovať (okrem kiahní) a pravdepodobne môžu byť ekzémy toho príčinou...ale ako som mohla vedieť že ich dostane? a keby ochorel práve na tie choroby tak by som si to zas vyčítala...človek nikdy nevie čo je lepšie. V Japonsku je zákaz očkovania do dvoch rokov 😕
čo sa makovníku týka, niektorí strašia že mak ešte nie, že je to alergén-ale je to rovnaký alergén ako bielok či citrusy (možno ešte menší)- u šimonka reakcia nieje tak som rada 😉

gina333
25. bře 2010

ined: to je ale fesacik ten tvoj Maty 😀 😀

matova:mas krasne brusenko, nemas sa zaco hanbit 🙂 🙂 🙂 a si zlatucka s malym na tych fotkach. 😵

My sme boli poo v meste, Sophi spala dnuka skoro 2 hodky. 😉 Kupila som Nati 2 tricka tak je nadmieru spokojna. Sophi vysedela v kociku cely cas 😀 😀 😀 😀 sice sa obcas mrvila, chcela sa postavit ale mala zapnute tie reminka tak jej to neslo. Aj sme boli vonku behat, le tu fuka dost silny vietor, tak sme sa po hodinke vratili domov. Svagrinka stale neporodila, ze vraj ked to nebude cez weekend v pondelok si musi ist normalne lahnut do nemocnice. 😒 Ved jej vravim, nech umyje jedno okno pobeha po schodoch,ale akosi uz nevladze. 😉 😉

katzi
25. bře 2010

tak jsme taky doma z návštěvy. Jsem grogy, vylítaná na maximum - dopol. dojet ke kamarádce, tam blázinec se 7 dětičkama, pak jsme byly děcka ještě utahat na písku a na závěr mě vyzvedl MM a jeli jsme Adélce koupit odrážedlo - motorku.

gino: fakt člověk by měl myslet pozitivně - jako že mu se to určitě nestane 😉 Sophi bude určo bez reakce, neboj 😵

matova: no taky pěknej pupík 🙂

prchalko: čorí je teda labužník s těma hovínkama 😀 Adelí když byla menší svoje vlastní taky v nestřežené ochutnala 😝 😝 😝 🙂

ined: Matýnek je fešák v těch šatečkách na fotce 🙂 Tak písek mu chutná 🙂 Teda ty děcka mají chutě 😀

sherry28
25. bře 2010

kluci jsou ve vaně
prchalka: vy kočičince, činčalince a my psince, dneska jsme dávala Dádu vyčůrat ke stromu a když jsem se otočila Marek měl v ruce něco hnusného a chroupal to....ještě te´d je mi zle, normáně jedl suché psí bílé hovínko, hned jsem hodila šavli za něj 😅 😝 a teď je mi zase zle, když si na to vzpomenu a jak mu smrdělo z pusy, hned jsme mu dávaa všehcno možný napít najíst, taky mu můžu 1001 řikat, že se to nejí, ale je to fakt nechutný prase, který má svojí hlavu 😠 😅

sherry28
25. bře 2010

matova: tak já teda čekala nějaký hrozný břicho, jak si to popisovala a nic....úplně normální břicho 😅 😉 🙂

katzi
25. bře 2010

sherry: teda taky se mi při té představě zvedl žaludek 😝 😀 Já ty děcka nechápu 🙂

Já se dnes loučím, jdu padnout za chvíli k Ordinaci 😔

Všem spinkylinky hajdulinky 🙂

gina333
25. bře 2010

baby, to co ti vasi drobci jedia? 😵 😵 😵 😵 panecku sherry, to ti verim, ze si sa dogrcala 😉 ja len dufam, ze Sophi to nevyskusa, i ked to od nej vystane. lebo je ako cert ked sme vonku. Ona uz ani nechodi, iba beha 🙂 🙂 🙂 my sme uz okupane, mliecko sa chladi, dufam, ze rychlo zaspi.

sherry28
25. bře 2010

tak marek už spí dneska hodně chodil, lítá po asfaltu(mám strach aby si nenabil pusu, ale naštěstí umí padat 😉 )dnes MM uspal Máru(od jeho 4. měsíce s ním nespal ani ho neuspával 😉 )a Marek na něm usnul v leže na břiše na MM břiše, byla to fakt krásná podívaná 😎 jen ať si zvyká i na někoho jiného 😝 a také ho dnes i úplně sám vykoupal 😀 takže já měla na starosti jen ty dva zbojníky 😉 🙂 loučím se a jdu spinkat papa, klidnu ničím nerušenou noc 😔

sherry28
25. bře 2010

ještě jenom dodám: ined sestra kupovala k vánocům Dádovi golfák kočárek pro panenky, když mu byly dva 😀 prostě ho chtěl, viděl ho u kámošky 😉 a náš Lukas ten ještě teď ve školce vozí s holkama kočárek, je mezi holkama hrozně oblíbenej, ale i kluci ho maj rádi, je to hrozně milej a starostlivej kluk, jednou bude výborný táta 😀 díky za přání já to všechno sestře vyřídím

vždyť jsem se vám ani nepochlubila, já toho Filípka už dneska viděla 😀 její muž nás tam vzal 😉 🙂 i Davídkovi se bráška líbil, i když chtěl sestřičku 🙂 dám jsem fotky malýho Filípka

sherry28
25. bře 2010

fotky tam jsou

prchalka
autor
25. bře 2010

Ahojky,
já toho mám na srdci.... Vyjely jsme po spaní s čorí busem na návštěvu. No jak není v kočáru, tak je fakt těžký pořízení s ní. Vůbec nechtěla v městě čekat na bus lítala by do silnice, sem a tam, taky se zastavila u jedněch paní u obchoďáku a čuměla na ně, paní se smály a něco jí říkaly a já na ně, že jí zajímá, jestli mají hlavně něco v tašce (igelitce na zemi) a ta jedna říká - rohlík tam mám, to může, že jo? A čorí na to: "Můžu!" Já řekla, ať jí nic nedává a že se jdem podívat na to, kdy nám to jede. Vzala jsem jí do náruče, jinak by nešla ani za nic a začala se svíjet jak hadice, div si mi nestoupla na ramena 😖 No cesta, než jsme tam dorazily - hodinu a půl - mám se naučit řídit, že...!! Vedle sedícího pána v buse osahávala, vůbec se nebála, stála jsem nad ní, akorát mu neřekla ahoj, on jí jo.
Jo v tom kraválu jsme spaly 1,5h dneska, ale šla dřív a vstala 12.45 😖

matova: To si ani fakt už neumím představit, jak to s malým cvičí, musí z toho být chudáček kaput ☹ A mimochodem - máme taky ekzém, stále to nemizí, 2 velké fleky na břiše a semtam malé a taky na stehnech. Od té doby, co lezou ty stoličky. Ale taky jsem dávala dost kiwi, tak ho teď vysadím. Čeho se mám teda vyvarovat? Čoko nedávám.. Mažete to něčím? Už aby nás pozvala doktorka na prohlídku, ale zas řekne, že se to může stát a že to chce mazat ☹

gina: Tak super, že kočárek prubla, jak se vozil? Příště si ho na ni taky asi vezmu, protože bez něj mi dala zabrat!! Zlatý golfky a kšíry 😀

katzi: Ale copak, taky odrážedlo? Pořídili jste teda? My ho zkusily na té návštěvě dneska. Jedno měl kluk doma a pak 3 venku. Sedla si na to s tou vodící tyčí, jezdily jsme, vypadala spokojeně, ale pak jsem jí postavila, chtěla jsem jí vyfotit a... ona slítla na stranu a už si tam sednout nechtěla, jen to vodila sama. Pak asi přidám fotky, ale mám jen, jak si hráli s pískem. Opět mu VŠECHNO brala a opět po něm šla a to byla na návštěvě!! 🙄 Píseček byl ten šedý na spáry, no aspoň něco a taky nabrala první lopatku a do pusy 😝

sherry: Krásný mimi a ségra vypadá dobře 🙂 No a abychom završily hovínkovou plejádu, tak neboj, pan domácí tam zapomněl posbírat všechna psí hovínka a... čorí takhle jde, nakopne kamínek, všimne si ho, chce ho sebrat, ale taky jí zaujme vedle něco jiného a... už drží psí hovno v ruce. My z toho fakt nevyjdem! Byl to měkoň, takže se jí to rozmázlo a naštěstí jsme na ní s kámoškou koukaly obě, tak jsme hned letěly! Doufám, že se ti zase neudělá špatně! Co těm dětem proboha chybí? Vitamín H, ne? 😠 🙄
Domů se pro nás stavil taxík tatínek, za chvilku jsme šli koupat a vytuhla hned u mlíka. Kéž by jí ten vzduch porazil na hodně dlouho!
Tak soráč za román a brou všem 😔

gina333
25. bře 2010

tak my uz nastastie spime 🙂

sherry: sestra je aka kocica po porode 😵 a maly je prekraaaaaasny 🙂 vidim, ze tvoji chlapci sa tesia na surodenca, tak to ma byt. 😉

prchalka: no to je normalne do romanu co ty prezivas s Cori 😀 😀 😀 😀, normalne som sa musela smiat ked som to citala. 🙂 🙂 🙂 Uzasne dieta mas, taky samostatny cloviecik, tesim sa ked prihodis foto.

No idem ja pozerat moje serialiky, dobru nocku maminky a deticky 😵 😵 😵 😵 😵