Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
18. led 2010

matova: aponchie má 2 děti - co si pamatuju, tak asi 4 roky a mimčo. A už vážně jdu.. 😔

matova
18. led 2010

ined77: tie prebudenia 3x- minulú noc: neviem prečo tak málo zrazu. ale žiadna vlastná postieľka, tam nespal asi od 7- 8 mesiacov (už ani nepamätám)😅 . Donedavna sme spali všetci na manželskej posteli- teda na dvoch spojenych jednotkach a asi 3 tyzdne mame trojku, prirazili sme k nasim tretiu velku postel a ako zabranu sme este prisunuli postielku. mna uz bolel neskutocne chrbat zo spania na cca 40 centimetrovej sirke (navyse som sa nemohla otocit chrbtom k malemu, hned bol hore) a tiez sa budil len co sa pohol a zavadil o mna. Teraz pocas noci pendluje zo svojej krajnej postele na moju strednu a nazad...uz som myslela ze je to este horsie, ze ma viac fleku sa neustale niekam presuvat...ale je to lepsie, aj ked sa casto viackrat budi, mozem sa aspon vystriet na chrbat,huraaa 😀 konecne. Aha zabudla som na diakritiku 😅

matova
18. led 2010

aponchie, prchalka:a prečo pri fotke je vek miminiek 38 rokov?

lehna
18. led 2010

ahoj holky,

vy jste teda kecaleny😀.
já vás nestíhám 😅 .
takže já jen naokraj, jak jsem se radovala, že dvě noci krásně spíme, tak jsem se doradovala. je to čím dál horší a přes den je tak protivný,že lezu po zdi. tak že by teda někde fakt nějaké zuby? kdyby si aspoň nehal čumnout do pusiny,ale to nééé.
dneska přes den spal jen jednou, a to rekordně hodinu a patnáct minut. jsem to zalomila s ním, bo noc zase spánek jááá zhruba 4 hodiny 😖

tak se mějte krásně a ať mimouši už konečně spíííí.
pa

prchalka
autor
19. led 2010

matova: Nevím, proč to tak má, ale ještě nedávno, když nám sem psala poprvý, tak tam měla dětičky napsaný, jen teď fakt nevím, kolik je tomu mladšímu, ale myslím 2 holčičky a jedna je Maruška. To člověk tak pochytí po tom času na koníkovi 🙂
lehna: Já se cítím asi jako ty někdy, s tím, že ani nemám sílu na tu zeď. Je to nahoru a dolů, jedna noc je super, jako dneska a ty další budou zase na prd 😖 😖 Dokud naše dětičky nedostanou rozum 😅 Taky mi malá spí někdy jen hodinu, třeba jako včera!
Já bych už pomalu mohla psát romány z těch našich peripetií. Někdy je to už úsměvný, jak se to všechno nabaluje, přitom v globále je to fakt na hospitalizaci 😀 Večer blitíčko, ráno pročůráno (asi jsem si to včera přivolala).
ALE! Musím říct, že první buzení bylo ve 12, vstala jsem, ale probrala mě ze sna, takže jsem fakt nebyla schopná stát u postýlky, vzala jsem jí k sobě, za chvíli spala a probrala se ve 3.30, přebalit, mlíko a zase usnula, takže dneska noc docela super, kéž by taková byla každá!! Dneska byla klidná, já se taky snažila spát, i když usínala jsem asi 7x, sny zase jedna velká slátanina 😅 Oči ráno strašně těžký, prostě mladý svářeč 😀 Dokonce se mi dneska přikutálela i na mojí půlku, takže se pak musím zvednout na kolena a přesunout jí, ale byla tuhá, takže to šlo.
Štve mě ta její rýma a kýchání, nevím, jak jí pomoct, protože jedno šťourání nebo odsátí = strašný řev a vztekánky, ale někdy už je mi to fakt jedno a zalehnu jí a jedu, ale to už mě musí fakt štvát!! Jednou, dvakrát za den jí kápnu kapky a dneska už jsem jí dala do pití i sirup na odkašlání, občas předvede pěknýho tuberáka!
Tak my si asi půjdem hrát.. pá zatím 😉

prchalka
autor
19. led 2010

Právě mi pod nohy vylila tatínkovu toaletní vodu značky Playboy 🙄 🙄 No aspoň nám to tady bude dneska krásně vonět..

ined77
19. led 2010

ahojky holky 🙂,
jdeme obídkovat,pokud mě opravdu už dnes netrefí šlak 🙄 ,po o jsem hned tady 😉 .

prchalka
autor
19. led 2010

Dnes se u nás nekonaly žádné uspávanky, vytuhla mi při přebalování plínky v 11.45 😀 Kéž by jí to dlouho vydrželo!
Před obědem, kterýmu teda ani moc nedala, ovšem, než jsem ho nandala, stihla otevřít, ochutnat a zmastit se grilovací omáčkou 😠 Takže mě taky málem trefil šlak! Opravdu monstrum! 😅
Druhá dobrá zpráva, krom toho uspání se je ta, že 8. zubín už prorazil špičičkou 😉 😉
A třetí, že se naučila říkat, že táta je "v práci" 😀

katzi
19. led 2010

ahoj děvčata,

začíná nám poobědová siestička, co? 😉

zlobí dneska dětičky? U nás byl dopoledne taky jeden mega řvací vztekací záchvat 😠 Vůbec nevím z čeho to vzniklo, ale nemohla se uklidnit snad půl hodiny.

U nás poslední dny super noci (vstávám k ní většinou 2x, kolem 1h a pak až v 4.30 na mlíko a vstáváme kolem 8h), takže na ty Adélčiny různý nálady a vylomeniny mám teď docela dost sil i trpělivosti. Jenže nám momentálně neleze žádný zub, takže si nedělám iluze, že by ty noci takto vydržely 😔

Prchalko: ty jo, to čučím že vytuhla při přebalování plínky, jen tak bez nějakého pacifikování, nebo chování. To by bylo u naší Adeli sci-fi 🙂 A vaše malá je opravdu moc šikovná s tím mluvením. My zůstáváme na úrovní: pá, ham, haf, hají, a tak.

katzi
19. led 2010

a jinak po spaní dnes jdem s kamarádkou do dětské kavárny. Tak se toho už zas předem bojím co bude. V té kavárně je 1) hluk (= Adu umrčená) 2) děti, které jí budou brát hračky (=Adu ubrečená a vztekající se). Zas ale na druhou stranu ji chci na dětský kolektiv zvykat, nechci nás izolovat doma. No jsem zvědavá.

ined77
19. led 2010

tak my také spinkáme,naštěstí 😅 .dnes je to s miláčkem fakt liga 😝 .
noc hrozná,byl u mě od 21.30,pořád se vrtěl,kňoural a noroval...asi 5x mě kopl 🙄 .
ráno jsme uklidili a pak šli ven.dát mu rukavičky je prostě nadlidský výkon.vytekla jsem jako děravý kýbl 😢 .
venku pak už fajn a po příchodu domů zase záchvat,tentokrát se pro změnu nechtěl nechat vyslékat a přebalit 😠 .zkrátka špatně spinkal a nálada tomu opovídala 😒 .
tak uvidíme,kolik dá teď 😅 .

prchalka 🙂 ...gratuluji k zoubku,k novému slovíčku a ke krásné vůni domova 😀 .

jdu vás dočíst,nestíhám 😅 .

prchalka
autor
19. led 2010

katzi: Pěkný spaní, zas máš na chvilku sílu, co? Hlavně jí nechoď ráno budit jako vždycky 😀
Jo vytuhla, stalo se mi to asi potřetí, probrala se totiž před 7 ráno, ale není to zas tak špatný, aspoň jí člověk nemusí lámat. Kéž by takhle usínala častěji. Jinak u nás je tohle též sci-fi, neboj. Zbytek roku chovám 😅 😅
Jak už jsem tu jednou psala, taky jsme šly s tím o měsíc starším hošíkem na oběd a byl tam dětský koutek. Malá je doma strašně bojovná, taky každýmu bere hračku a pak se na děti ještě vrhá a mačká je 😒 😒 tak jsem upozorňovala tu maminku, že je taková, že doufám, že se malej umí bránit... no a jak to dopadlo? Moje monstrum se mě nechtělo pustit nohavice, nechtěla ani buchtičky se šodó k obídku a furt jen pištěla, takže v jiným prostředí byla trošku připosražená.. 😖 😖 Ale to ještě nechodila sama, teď už by mi tam asi lítala. Ale jo, musej si zvykat, už se těším, až budu na jaře vyrážet do ulic 😀
Včera zase koketovala s paní za námi ve frontě v krámě a s prodavačkou, samý ahoj ahoj.. 😅
ined: No tak vy teda nic moc v noci a dnes.. 😖 ale bude líp!

katzi
19. led 2010

prchalko, no jsem fakt úplně přespaná teďka 🙂 Budit teďka nechodím, protože tam jdu v tu 1h na dudel, takže vím, že žije. Budím jen když tam nejdu ani jednou před mlíkem a to se mi stalo asi tak 3x v Adélčině životě 😀

No my se právě vždyky s kamarádkou těšíme, že si pokecáme a prd - řve buď jedna, nebo druhá 😀 Časem se tomu snad zasmějem jak nám dávaly pokouřit.

ined77
19. led 2010

tak... 😀

matova 🙂 ...my ty pampersky také kupujeme pokud možno jen v akci,jinak jsou předražené,ale je fakt,že jsem s nimi spokojená 🙂 .mám doma huggiesky a zbavuju se jich přesně jako ty...dám jen jednu nebo 2 za den,na ven zásadně pampers 😉 .
zapomněla jsem včera reagovat na tvoji maminku...4 děti po roce???uááááááááááá-to už bych brala raději dvojčata 😀 .každopádně má můj neskonalý obdiv.já bych visela dávno někde na konári 😀 .
s aponchií ti neporadím,netuším 😅 .

katzi 🙂 ...ale jo jen běžte ať se malá otrká 😉 .já jsem ráda,že máme alespoň ten kroužek teď přes zimu a jinak chodíváme s maminkama do cukrárny(ale teď nám ji stěhují a je zavřeno 😖 )a dětičky tam vyvádí neskonalý bugr 😀 .naštěstí matýnek je takový kliďas v tomto,někdo mu něco sebere,chvilku počká a beze slova si to pak vezme zpět 😀 .
ty noci vám fakt závidím,potřebovala bych alespoň zase jednu dobrou 😒 .
nejhorší je,že se malý začne budit už třeba půlhodinypo uložení(večer),to nedělával.spinkával aspoň do těch 22-22.30...nechápu co s ním je ☹ .

lehna 🙂 ...já malému nakukuju do pusenky tak,že si ho v náručí položím na zádíčka a lechtám ho.řehtá se a pusenku má dokořán 😀 .jinak nemám šanci 😝 .

zuzula20
19. led 2010

Ahojte baby, tak my sme prezili par krasnych noci, ked sa jej prerezali posledne ocne zubky, dokonca jednu noc spala uplne celu, ale dlho to netrvalo a zase sa budi 😖 Je to vobec mozne? Kedy sa to dieta konecne nauci v noci spat. Vsak ju uz nemozu trapit zubky, v noci nepapame, tak ja to fakt nechapem...

katzi
19. led 2010

Matova: to mi připoměla Ined, že jsem taky obdivovala tvoji mamku. Dostala s vama myslím pěkně zabrat 🙂

jj, Ined, já tak Adélce taky dělám zubní prohlídku. Někdy dělá u přebalování i ona mě, vezme si do ruky teploměr a vyšetřuje mi zuby 🙂 Je u toho hrozně důležitá. A to je zlatíčko tvůj Matýnek mezi těma dětma, kluci celkově bývají takový klidnější. Holky jsou víc vzteklinky.

katzi
19. led 2010

zuzulo: a už má malá všechny zoubky? Jestli ne, tak asi zas zlobí nějaké další?

zuzula20
19. led 2010

katzi - no chybaju uz len posledne 4 stolicky a tie vraj idu okolo druheho roku dietata

ined77
19. led 2010

katzi 🙂 ...on si to vztekání pak vynahrazuje doma 😠 😀 .ale on je jinak v podstatě strašně hodňučký a zlaťoučký 😀 ,akorát bych ho někdy trošku roztrhla jak hada 😀 .
matýnek mi také vyšetřuje zoubky a taky oči a nosní dírky,prstíkama 🙄 😀 .

zuzula 🙂 ...to kdybychom věděly,kdy to skončí a proč to tak je,tak se tu ''nescházíme'' 😀 .
je to někdy fakt na hlavu 😒 .
nezbývá než doufat,že to skončí brzy a děti budou spinkat jako dudečci celou noc v kuse 😀 .
naděje umírá poslední 😉 .
já si myslím,že to prostě přijde den ze dne,akorát vůbec netuším kdy 😅 .

zuzula20
19. led 2010

ined - ach jo, vsak ja viem ze to niekedy skonci, len som tak tajne dufala, ze s tymi poslednymi ocnymi zacneme konecne spat ako ludia 😅 i ked na druhu stranu, moze to byt aj horsie, tak sa radsej s tym idem rychlo zmierit 😀

ined77
19. led 2010

zuzula 🙂 ...jj,i tak se to dá říct...může být i hůř 😅 .
takže se vlastně všechny máme supéééér 😀 😀 😀

a kdepak máme zbytek party hic...??? 😀
dětičky nespinkají??? 😠 😠 😠

prchalka
autor
19. led 2010

Co myslíte, že jsem asi dělala tu dobu, co jsem tu nebyla?????????????? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zuzula20
19. led 2010

ined - vlastne mas pravdu, ja ked uz som s nervami v koncoch, tak sa snazim predstavit si, co by ine zeny (co nemozu mat mimi, alebo prisli o babo) dali za to, aby mohli k svojim pokladikom vstavat.

prchalka
autor
19. led 2010

Jak nádherně vytuhla, tak se mi nádherně vzbudila za 45 minut!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Stojí tam a řve!!!!
Šla na ruce, když už jsem nemohla, tak do postýlky, obrátila se a šla na nohy. Tak znova.... do náruče a simuluju v sedě jízdu autem! Kopala nohama, mačkala rukama ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Chvíli zavřeno, chvíli otevřeno, pak už po celkem asi 20 minutách jsem jí položila na postel, zalehla k ní, ale běda, kdybych se zvedla, pořád měla napolo otevřeno! 2x se z pejska natáhla na břicho tak, že se praštila o čelo postele - fakt morda! Nakonec jsem ji uchlácholila do 13.30, kdy se z ničehonic zvedla.
Takže příště si mnou ruce nebudu, že jsem nemusela uspávat, mohlo by se mi to zase vrátit, prostě si to stejně vynutila a mám zas ruce jak vopice! 😝

prchalka
autor
19. led 2010

Ale jinak jsem happy 😅 😅 😅 ač si myslím, že naděje umírá předposlední 😅 😅

prchalka
autor
19. led 2010

Něco je v albu 😅

ined77
19. led 2010

holky,tak u nás se spinkalo 2.50h,z toho 1.50 v postýlce 😵

prchalka 🙂 ...krásné fotečky 😵 .malá je super samostatná 😀 .
také posíláme pozdrav
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
papa 🙂
žvížátko mi vísí na noze 😅

matova
19. led 2010

ahojte vy ukecané zváračky, však to sa fakt nedá stihnúť čítať, nieto ešte pamätať! 🙄 😀.
Tak tu máte niečo aj odo mňa.
U nás sa po kľudnom včerajšku zas ozvali zúbky ☹ Doobedu bol malý mimo, išiel spať pred obedom ale dal len 50min, napapal sa (ešteže aspoň lepšie papá ako kedysi), vôbec sa nechcel hrať a sám už vôbec nie.....dala som ho po po dvoch uplynulých hod. zas spať- to ale ani náhodou- dvakrát doma spinkať?- nemožné, tak sme šli von, s obliekaním to bolo asi ako u Ined, rukavice nakoniec ani nedostal, párkrát sme sa spustili na sánkach za domom, posadila som ho do kočíka a šli sme zas vyľudnenou ulicou pozerať na potok a sem tam na vtáčikov, prípadne havkov.......po sklopení kočíka do ľahu sa začal smiať- ako hra sa mu to páčilo. 45 min v mraze sa odrazilo na mojich rukách bez rukavíc....malý potom hneď olovrantoval a myslel si že sa ide už spinkať...mal zvýšenú teplotu...nakoniec som ho dala spať presne o hodinu a pol skôr- presne taký sklz nastal. Ale bol predtým véééééľký srdcervúci plač: Sprcha, Nurofen čípok PREMIÉRA 😕 , plienka, pyžamko. Potom čítanie rozprávky pri ktorom vykakal čípok 😝 .....rozbaľovanie, sprcha, čípok REPRÍZA 😨 , plienka, pyžamko, a spať! Po 4O min už bol prvýkrát hore, dúfam, že 2. čípok neleží vytlačený v plienke 😒 .

Včera som stretla jednu mamičku- jej malej vyšli všetky zúbky do roka 😅. žiadne hnačky či riedke stolice, žiadne teploty, spala celú noc 😠. jej druhý syn- 4 mesačný (síce zuby ešte nemá 😀) už teraz tiež prespí celú noc! 😠. ona nekojila ani jedno dieťa už od začiatku- že by to bolo v tom? nemali si na čo zvyknúť deti???? 😕

zuzula20 🙂 - gratulujem k očným. ale vôbec si ma nepotešila že hoci už v noci nepapáte a zúbky ďalšie neidú, aj tak sa ti budí....do kelu..... 🙄....má zlé sny? možno to len nieje vidieť ale môžu bolieť aj tie posledné keď sa chystajú ...
prchalka: gratulujem k špičke 8 zubu 🙂 vzhliadla som fotky- prosím ťa čo papá tvoja malinká, že sa to vôbec nemrví? alebo je taká profíčka už? zlatunká je 😉
ined77: fakt ti teraz celkom pekne spinká cez obed, a už mu vyšiel kúsok štvorky či stále nič? ja pozerám do pusiny tak, že ho vezmem na ruky a robím s ním lietadielko bruškom hore 😀 )- tiež sa smeje a ja čumím dnu 😉 Polievočka chutila aj mne 😉 fotky som tiež pozrela, matýnek mojínek zlatunký chlapček. môj je tiež mojkoš zlatý hoci tiež by som ho niekedy roztrhla ☹ dnes som sa ho spýtala po jednom z mojich neslávnych výstupov- "ako na teba kričí mama?"- a skúsil: tak pekne zabľabolal čosi a ešte sa pritom usmieval (vôbec takto nekričím 😅 ), že to hádam nevníma až tak zle ako ja. dúfam - aj keď dnes sa mi smial za chrbtom... 😠 .... 😀
🙂 vštky ostatné zváračky tiež pozdravujem!
ozaj ešte: mama mi dnes cez telefón povedala, že si nespomína že by sme mali také problémy so zúbkami ale pripúšťa, že si to pri nás štyroch nemusela všimnúť....to sa dá nevšimnúť keď deti nespia????? 😠.určite sme spali 😉

prchalka
autor
19. led 2010

matova: Já nekojila, v tom to nebude 😖
Dostala dneska na sváču croasantík, tak si to vychutnávala, sice ho pak hodila na zem, ale společně jsme to ještě dopapaly!
Dočtu někdy později, čorízo se připravuje na mlíčko a spaní, tak snad to dneska projde líp.. zatím pá a všem dobrou noc 🙂

zuzula20
19. led 2010

matova - dakujem za gratulaciu, tiez som myslela, ze po prerezani ocnych to uz bude ok, ale zle som myslela...
neviem co sa budi, ona ani neplace, len si sadne a vykrikuje mama, ale obcas ma asi aj zle sny, minule sa zobudila a vykrikovala da da, co znamena, ze nieco chcela ( asi sa jej snivalo, ze jej daco nechcem dat)
-citam aku proceduru ste podstupili s cipkami, no som sa dobre pobavila 😀 😉