Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
31. bře 2010

bre ranko 🙂

dalsia zla noc za nami, 😠 bola hore o 23:00, 1:00, 3:00 to este sa polhodinu vrtela a definitivny budicek 5:40. 😒 😒 Takze zmena casu u nas vydrzala cele 2 dni. 😎 😎 No dnes si ten sirup stopercentne pojdem kupit, lebo toto uz je fakt na nervy. Absolutne jej nic nie je, iba jednoducho nespi.
Vonku je zatiahnute ako v sude, no zda sa, ze dnes na Liptove slnko nevyjde. ☹

prchalka
autor
31. bře 2010

Dobré ráno,
gina: Já jsem jí šla uklidňovat už ve 21h 😲 🙄 😝 To jsem teda měla bobky! Nevím, jestli letadla nebo vypadlý dudlík, co bylo horší.. No zaspala a pak už o ní nevím.
Jsem se vzbudila až když u mě už zase MM nebyl. Spali spolu až do 5.30 kdy jsem ho šla budit. No asi spala dneska, slyšela jsem ji jen kviknout a pak ticho, nestačil mi říct, jak bylo. Sice jí trochu probral vstáváním, ale ještě to pak nějak do 6.20 vyšmoulila. No aspoň jsem si trochu odpočla.
To dítě má vážně dar. Když píšu, tak furt ječí ještě ještě ještě... snídáme... A ráno, když jsem chtěla z tv něco slyšet, co mě zajímá, tak furt kdáká, abych to neslyšela!!! 😝

gina333
31. bře 2010

prchalka: to mas dobre, ze sa ti o nu v noci manzel postara. 😉 Sophi sa usta nezatcoria aky je den dlhy, ona rozprava aj ked ju uspavam, hadam aj zo sna. 🙂

sherry28
31. bře 2010

ahoj ženy, koukám, že noc u giny nic moc ☹ my teda zase spali bez probuzení do sedmi(noci jsou teď fakt skvělý) 😅 už se stihl pokadit, tak čekám do půl deváté jestli se pokadí, tak vyrážím k dr. 😅

gina333
31. bře 2010

sherry: ja len dufam, ze sa coskoro dopracujem k takym nociam ake mavas ty. 😉 😉 Drzim palce aby uz to kadenie prestalo. 🙂

katzi
31. bře 2010

ahojky,

sherry: jak to děláš ty noci, já chci taky! 🙂

gino: tak snad ten sirup zabere.

prchalko: tvůj muž je zlato, že zvládá v noci Čorí tak zpacifikovat 🙂

naše noc: jak přes kopírak jako předchozí - mezi 0.00 - 3.30 motanice, po mlíku dobrý, vstávala v 7h.

gina333
31. bře 2010

katzi: u vas je aspon po mlieku dobre. Ja uz o 23:00 robim mlieko, snazim sa jej po par hltoch vytiahnut flasku z pusy, ale potom jaci chceeeeem 😀 a je schopna naraz cucnut 240ml, Ved najedena je dost, nic ju neboli, lebo vtedy je iny plac, len slecinka nechrape. 😝 😝 😝

katzi
31. bře 2010

gino: to mlíko je zlozvyk - u nás je to taky taky. Ududlávají se u flašky ke spaní 😒 Jednou prostě budem muset flašku vzít i za cenu pláče 😒 Teď na to ale ještě nemám. A dělala to i Natálka? A jestli jo, kdy to přešlo?

Teď nad tím tak přemýšlím, že i těhulek - matove a sherry se rapidně zlepšily noci. Ty děcka jsou asi normálně solidární 😀

prchalka
autor
31. bře 2010

katzi: No těhulím to spí teď hezky, ale pochybuju, že my 2 bychom měly takový štěstí 😀 😝
No aspoň, že MM jednou v noci zaskočí, když jí prostě neslyším, což se stává málokdy, tak jí vezme z postýlky on a mě nebudí. A k mlíku - kdyby mi po něm usnula a v klidu spala, tak jí ho dávám klidně ještě teď, ale jelikož mlíko nebylo zárukou uspání, tak jsem ho prostě zkusila nedávat 😉 no a prochází to, i když se budí, ale na mlíko to asi nebude. I na noc přemýšlím, že jí snad můžu dávat i míň, že 180 mi nechá třeba 60tku, buď už usíná nebo nechce. Tak že by stačilo 150?!?! 😕
Krom toho - víte, co je Šaší? Schválně, jestli na to někdo přijdete. Čorí si tak někoho pojmenovala a není to člověk, pak vám dopíšu pointu... 😅

lehna
31. bře 2010

ahojky,

tak u nás se zázraky taky moc neděly. vzhůru byl skoro co 2 hodiny. v 5.15 jsem si ho vzala k sobě a spal do 8!, párkrát se přetáčel, kvičel,ale spal... aspoň něco.

taky stále dáváme mlíko, ale jen když prostě nemůže pořádně usnout, tak mu ho dáme, někdy vydrží i bez něj.

prchalka- tak co je Šaší nevím...

gina333
31. bře 2010

prchalka: sasi- no neviem 😉 A k tomu mlieku, ja ked jej dam iba ochutenu vodu s mliekom aj tak stiahne skoro celu flasku naraz. 😒 Tak ja uz vazne neviem o co jej ide. 😲

katzi: Natali nikdy nepila v noci, prespala celu noc, ziadne problemy s nou neboli. 🙂 🙂

lehna: citam, ze sa aj vy svorne drzite v klube nespavcov. 😉 😉

Ja uz mam jednu varku vypratu, mam vyzehlene, idem si spravit nieco pre seba na obed, detuchy maju od vcera. 😵

sherry28
31. bře 2010

tak Mára doteď nekadil, tak dnes nikam nejedeme 😉 je tam hnusně 😠
no je pravda, že poslední tři noci Marek spí ukázkově 🙂 je to podezřelé, do té doby neprospal ani jednu noc celou 😒 že by tušil? Lukášek mi poslouchá každej večer břicho a řiká, že slyší jak tam mimi mluví 😀 😀
jinak jsem chytla parádní rýmu od Máry, má ji i Lukas a MM☹

prchalka: šaší netuším, že by nějaká hračka její? 😀

katzi
31. bře 2010

prchalko: Šaší - nějakej šašek na hraní? 🙂

ined77
31. bře 2010

ahojky 🙂 ,
trčíme dnes doma,prší 😖 ...taky už nevím jak toho prcka zabavit.
noc super,konečně jem se zse po nějaké době vyspala 😅 .
no a už je tady 😅 .
zkusím po očku dočíst 😉

luci_enka
31. bře 2010

ahoj holky, diky za odpovedi na me otazky...

a nekterym z vas gratuluju k prospanym nocim, s ostatnimi soucitim a pridavam se do klubu 😝
u nas podobne jako u giny...
mala byla poprve vzhuru kolem 22.30, ale byl to jen vypadnuty dudlik, jinak vzhuru pak kazdou hodinu... 😠 furt se vrtela a vrtela, a mne to budilo, protoze ji nechci nechat nikdy uplne probudit; jeste kojim 1x za noc (vickrat nedam), tak jsem ve strehu, aby nebyla vzhuru uplne a pak si ji beru do postele, nakojim a ona se nekdy odvali a usne... bohuzel dneska usnula tak na 20 min a pak bylo coromoro, tocila se tak, ze me sem tam kopla i do hlavy - ja uz skoro v komatu po nekolika strasnych nocich 😝 a pak od 6 do 7 brutalne vytuhla... tak ja nevim, jestli to jsou zuby nebo jak byl uplnek ci co 😒

sherry: koukala jsem se na tvuj profil, u fotky ti to nepise, ze cekas miminko, tak gratuluju a zaroven vyjadruju hooooodne velky obdiv a preju, at je vsechno v poradku! 🙂

a zavidim prchalce a vam vsem, kterym manzele pomahaji v noci a vstavaji k detem... muj pritel spi ve vedlejsim pokoji, aby se vyspal do prace 😝 😝 ale zase musim rict, ze kdyz jde pozdeji do prace, vezme si malou a jeste me treba nechaji hodinu dospat 😵

prchalka
autor
31. bře 2010

luci_enka: Není co závidět, to střídání u nás nebylo vždy, celý půlrok jsem s ní spala-tedy nespala, sama. Nikdy mi neřekl, jestli chci nebo potřebuju vystřídat a já nechtěla škemrat, zvykla jsem si, i když jsem byla strašně naštvaná, že nikoho nezajímám! Teď semtam občas za mě zaskočí, ale třeba dospat o víkendu se mi nepodařilo nikdy. Přijde za náma, válíme se všichni ještě na posteli a pak všichni vstanem... Je teda fakt, že mě to občas teď bodne, že je s ní, ale stejně se budím, jen jí pořád nemusím vracet na její půlku a nebudí mě kňouráním ví, než je nutné 😅 Možná se budem střídat, uvidíme, blbě se mu na tý posteli leží.
Co je Šaší ještě neodhalím, až poo 😀

gina333
31. bře 2010

prchalka: ved nas uz tolko nenatahuj 😀 😀

my uz spime od 11:30, zas nic moc nezjedla, ale flasu mlieka zcucla na ex. 😉 😉 Idem si na nete popozerat serialy co som vcera zaspala. Tak zatial pekny den prajem, u nas poprsalo, ale uz svieti slniecko. 🙂 🙂

sherry28
31. bře 2010

tak ohřívám oběd a pak bude spánek (já kafe) 😉

luci: no ještě jsem tt nerozvěcela, čekám na KO(19.4.)a potom to zveřejním 😉 🙂

tak jdeme papat 😝

prchalka
autor
31. bře 2010

U nás prší, usnula 11.25, obídek rizotko z mražáku a uvařila jsem jí dneska mňamku. Buď to dostane jako véču nebo zítra k obědu. Na MMB fakt super recepty www.mimibazar.cz/recept.php?id=56604 Udělala jsem toto, akorát z toho není polévka, ale husťárna, jako druhé jídlo, dala jsem míň vody, nemixovala jsem to a nedala ani vajíčko, jen zeleninu. Ty opražený vločky tomu daly chuť a je to fakt boží - máte tip a chystám se na další!
Jo, včera jsme se s MM hodně večer nasmáli. Naplánovali jsme si, jak se odděláme, kdybychom byli těhotný (jakože fakt ne)! Ale scénář máme vypilovanej, pojistili jsme to na všech frontách 😀
Tak prosím vás, Šaší je František z kouzelné školky, jakmile přepínám telku, už natěšeně ječí a poskakuje, že tam bude Šaší 😀 😀 A MM se rozhodl, že jí udělá radost. Jeden den jsme se o něm bavili a druhý den ji objednal maňáska. Už se těšil, jak jí včera zahraje divadlo za sedačkou a Šaší ještě nedorazil, zatím ani dneska.. ☹ Jsem zvědavá, jestli z něj bude vyplesklá 😉

katzi
31. bře 2010

u nás se dnes šlo spát brzo - dávala jsem ji do postýlky v 11.20, v minutě byla tuhá. Taky to dopoledne podle toho vypadalo 😝 Nemohla jsem se na ni ani zlobit - bylo na ní vidět, že za to fakt ani nemůže, že je prostě úplně hotová 😒 Já buhužel dnes taky - asi tím počasím a tou MS 😝 Tak jsem alespoň sjela druhou půlku včera načaté čokolády a půjdu si asi chvíli lehnout, pustím si k tomu Přátele 😵

prchalko: jsem se skoro trefila, když jsem psala Šaší = šašek, on ten František v podstatě šašula je. Tak pak napiš co na něj čorí říkala.

jinak tady taky prší - nevypadá, že by se to chtělo odpoledne projasnit. Pojedu asi s Adeli sama do baby kavárny, ať se tam trochu vyřádí, doma by to bylo dlouhý celej den....

sherry28
31. bře 2010

matova: jak u vás, co Šimonek? 😨 už je to lepší?u nás snad už průjem zažehnán 😅

sherry28
31. bře 2010

tak spí, já obědvám a pak jdu do sprchy 😉

ined77
31. bře 2010

spinkáme 🙂 .
ale teda dopoledne doma mi vůbec nesedí,to raději nestíhám 😅 .
od 10h už hodl a malskal,že chce papat,tak mi uzobával suchou rýži připravenou na rizoto 😀.od 10.30 prakticky neustále vřeštěl mně u nohy,dovařovala jsem polévku...tak jsem ho poslala ječet buď do pokojíku anebo ať se jde kukat na KŠ,ale pořád stál a ječel 🙄 ...načež jsem ho čapla,posadila na pohovku a za chvilku bylo ticho 😉 .
obídek poběhl v klidu...čočková pol.(z červené čočky),rizoto se zeleninou a kuř.maskem 😉 .dezert-2 rýžoví medvídci 😔 😀.
okna jsem včera stihla a máme už i velikonoční výzdobu 😉. akorát jsem někde pozbyla při stěhování krabici s věcma na velikonoce,tak jsem musela něco málo pokoupit nové 😒.
odpoledne asi zajdeme do herny,prší a prší a celý den s ním doma sama nevydržím 😅 .

prchalka 🙂 ..i u náš se ve 21h plakalo,naštstí pa už byl klid.hrozn tu fučelo a myslím,že ho poděsil ten vítr.balkonem to pomalu mávalo 😅 .
šáší?říkáš někoho?to bude taťka 😀 .
a už teda mlčím 😔 🤐....... 😀,ale budu na to myslet 😀

gina 🙂 ...super,že byla tolik nati chválená,to potěší 😉 .toho já se asi ale nedočkám 😀 .matýnek bude tipuju klasický rošťák 😀 .
noc teda zase špatná,to mě mrzí.snad se vám to zlepší 🙂 .ale teda pokud ji fakt nic nebolí...asi se opravdu budí ze zvyku 😖 .

luci 🙂 ...tak jak psala prchalka 🙂 ,kamistad,cal gel a ještě i mundisal,já to tak nějak střídám 😉 .
u zubařky jsme byli v matýnkových 15m.dr.mu otevřela v rychlosti papulku,nakukla a bylo 🙂 .malý než se stačil rozkoukat byl venku 😀 .dostal malé zvířátko a obrázek 😉 .taky myslím,že to má cenu,ikdyž se vesměs nic dít nebude.dítko si to tam okoukne a příště se nebude bát 😉 .my jdeme zase tuším v červenci,přesně nevím,mám to zapísané v kalendáři 😅 .to bude dr.čučet,jak jsme zezubatěli 😀 .
úplněk má i u nás špatný vliv ☹ .
tak hlavně ať už máte aspoň pár nocí klidnějších 🙂 .

sherry 🙂 ..tak super zprávička s marýskem 😵 .ale teda spí ti jako mědvěd brtník 😀 .asi budu muset taky brzo otěhotnět 😀 .i když teda na dnešní noc si stěžovat nemůžu,nebo je ještě možné,že jsem fakt spala tvrdě a vrtění si nevšímala že 😅 .
v těhu mi bývalo také špatně hlavně večer,občas pomohlo něco k jídlu,aspoň na chvilku 😉 .jednu výhodu to má,že už je občas troška času se natáhnout 😅 .

katzi 🙂 ...hlavně že to mléčko zabírá 😉.u nás to nefunguje,kdyby jo,klidně mu ho budu dělat .on teď mtýnek už nechce ani tu svou večerní mlékokaši 😒 ...ale např. včera jsem se ai nedivila,protože na večeři měl květákovou hustou polévku s bramborem,pak dal půlku banánu a od tatínka měl slušnou dávku těstovin 😀 .měl pak bříško jako slušný pivař(matýnek 😀 )...ha,další pivař 😀 .

matova 🙂 .... 😕 ???jak je 😨 ???

matova
31. bře 2010

ahojte,
ja sa veľmi ospravedlňejem ale zasa vás nedočítam....
...akurát vidím že Marek u sherry 🙂 už nemá hnačku, tak som rada 😉. A tiež novú tvár, vitaj lucienka 😉
U nás sa potom už nezvracalo (zrejmä to bola teda tá palacinka 😝 ), takže ráno sme už k dr. ani nešli, mm šiel do práce-lieky mu zaberajú super takže už problémy nemá. Ale včerajšok bol poriadne záťažový tiež. Po tom čo sa včera malý nadránom ešte dogrcal z čaju, tak cez deň už nechcel absolútne piť-už som mala bobky z toho ☹ , bol hrozne unavený a slabý. V podstate pracujem na jeho "rekonvalescencii" teraz. Vôbec som včera nebola schopná rozlíšiť či je mu ešte zle či nie, ale vkuse mi šiel na nohu a plakal a to robí aj dnes, k mm ani k svokre absolútne nechce na ruky, takže podľa toho vyzerám aj ja 🙄 😝. Začali sme ryžou na obed, poo trošku ryže, večer nemliečna kaša+trošku medu, dnes ráno chcel už banán, na obed nechcel čisté zemiaky, robila som mu z nich teda kašu s troškou jogurtu a on stále len na ten jogurt ukazoval, tak som mu nakoniec kúsky máčala do jogurtu 😅. Na obed nevedel zaspať, utiekol mi z postele, plakal, čaj už ani vidieť, tak som mu zarobila už mlieko do čaju, slabšie, vypil, spí od 11:50.
Doo sme už boli von a trochu chcel už aj chodiť, ale teraz prší tak neviem čo bude poo. Mne bolo včera celý deň hrozne zle od únavy, vnoci som zas nevedela zaspať a prišli na mňa neskutočné bolesti krížov-až do rána- teraz lepšie-asi to bude z celodenného nosenia malého??? Takže tak, perie sa tu ostošesť zasa posteľné a ostatné,na žehlenie ani pomyslieť nemôžem... zas len večer...okná... 😝. Tak sa odpájam, idem aspoň niečo porobiť 😒.

prchalka
autor
31. bře 2010

ined: Já už to tu prozradila 😅 😅
Jinak čorí začíná dělat pěknou ostudu. Nejenže si oblíbila Baník p..o, ale venku, jakmile vidí dodávku a na ní namalovaný pivo, tak ječí... pijo pijo a ukazuje - např. včera s tou holčičkou na kolotoči 😖
Kámoš s tím baníkem udělal i 6minutové video, ještě jsem to neviděla, snad dneska, vzal to do práce a MM dneska taky - no to budou všichni koukat na slušnou holčičku 😅 😝

ined77
31. bře 2010

prchalka 🙂 ...františek? 🙂 ...dala by jsi mi prosím odkaz odkud jste ho objednali 🙂 ?to by byl matýnek myslím unešený 😀 .
a prosím tě,ta strategie 😕 😀 ...můžeš to popsat blíž?
na receptík kuknu,zrovna včera jsem si už fakt lámala hlavu co pořád vařit 😅 .

katzi 🙂 ...jj,úplně tě chápu 😅 .matýnek byl poslední dny taky takový,ale nebylo se čemu divit po tolika provrtěných nocích ☹ .bylo mi spíš líto 😢 .
nám tady zítra konečně znovu otevřou oblíbenou cukrárnu 🙂 .už jsme s kámoškou domluvené,že to hned odpoledne prubneme 😀.
takže tobě už ms dorazila 😨....
v kavárničce si to pěkně užijte 🙂 ...to mě štve,že tady nic takového není 😒 .
přátelé-můj nejoblíbenější seriál 🙂

gina 🙂 ..odpočívej 🙂 .dobrý nápad,asi také něco zkuknu 😉 .snad budou děti pěkně spinkat v takové slotě 😉.

sherry 🙂 ....kafe?to je oběd pro těhulku 😠 😀 ....?taky spočni 🙂

ined77
31. bře 2010

prchalka 🙂 ...jj 😅

matova 🙂 ...jeda,ty moje chuďátko 😢 .prosím tě udělěj jen to nejnutnější a odpočívej 😨 .snad už to bude jen a jen lepší,moc vám držíme palečky 😵 😵 😵 .

jéééééé,matýnek 😕

gina333
31. bře 2010

tak film dopozerany, akurat my volala Nati, ze ide domov. 😉

matova: fajn, ze malemu a uz polepsilo. 🙂 ale ty sa setri, nenatahuj moc maleho.

prchalka: ja teda tu rozpravku nepoznam, ale Cori musi byt podarena, ked sa nato tak tesi. 🙂

prchalka
autor
31. bře 2010

gina: To je tenhle šmoula www.anabelka.cz/zbozi/1323-skritek-frantisek-ma...
ined: Zatím nevím, odkud objednával, já se pak ozvu, jaký to mělo úspěch a dám ti info 😉
Bohužel se mi siesta už asi krátí 😝 Za chvíli si myslím bude čóro 😀

prchalka
autor
31. bře 2010

Tak zatím odvedle ticho... 🤐 😵