Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

luci_enka
2. dub 2010

Ahoj holky, dobre rano! Konecne mam chvilku sem neco napsat...

Jinak my mame asi jeste jiny rezim nez vy, spime 2x denne jeste od 10 do 11.30 a od 16 do 17, takze kdyz vase deti spi a debatujete tu, moje nespi a musim se mu venovat 😅 Pak to taky vecer vypada tak, ze usiname az kolem 21 v lepsim pripade... ale jeden spanek by ji za den jeste nestacil...

Dnesni noc... poprve jsem vstavala v 1, pak ve 3 – to jsem byla uplne v soku, ze spala velmi klidne, ve 3 jsem nakojila, do 4 taky v pohode a ve 4 zacalo cestovani, sedani, knourani... a tak to slo az do 6.30 ☹ Takze jsem taky jak po flamu... nevim, jestli t nektera z vas mate, ale ja kdyz jsem prepnuta do rezimu neklidneho spanku male, tak kdyz nahodou spi dobre, tak ja jsem z toho cela nervozni... no co byste mi na to rekly? Takze dneska od 1 do 3 jsem byla asi 4x vzhuru a divila jsem se, ze mala spi tak dobre. A pak se mi to vymstilo a zacalo to 😝

No a vcera jsem poslala sveho pritele koupit ten Calgel a ty cipky, ale v nejakem pomateni mysli jsem to spletla a rekla mu sirup misto cipku a on prisel s tim, ze sirup se nevyrabi a ze pani lekarnice to hledala v nejakych 3 knihach a podle vyrobce a nenasla.. no bodejt, ze 😝 a vratil se s prazdnou. A dneska to musi jit objednat, protoze je v lekarne nemaji na sklade, tak az v utery to budem moct vyzkouset. Jinak mi vcera kamaradky, co tu byla na navsteve, jeste doporucila Sedalii, to jsme taky nezkouseli, tak dneska vyzkousime.

Jinak vsem marodum, Simonkovi hlavne, preju brzke uzdraveni, ja vim, jak jsem vykolejena, kdyz ma mala jen rymu, tak tohle trapeni si nedovedu predstavit, musi to byt napor na psychiku, kdyz se tem detem nemuze ulevit...

Probraly jste tu toho hodne, docetla jsem tak letmo, tak ja uz ani nevim, na co vsechno jsem chtela reagovat. Jinak vy, co detem poustite Kouzelnou skolku – od kolika mesicu je to zacalo zajimat? My jsme to jeste nezkouseli, bezi nam vetsinou CT24 a vubec si TV nevsima.
Kdyz jste se bavili o tom jidle, tam my jsme vyzkouseli udelat domaci Baileys, je to vyborne!!! a o vikendu budem delat asi zas. Kdo to ma rad, tak domaci vyrobu jen doporucuju, je to hotove za 20 minut a pak ty vecery se sklenkou lahodnou likeru 😀 😀

Sherry: koukam, ze se vam noci zhorsily, ale aspon muzes verit, ze se to zase brzy zmeni, mas nadeji, ze klidne noci u vas jsou mozne! To u nas nehrozi...

Prchalka: s tim budzenim jsme to mely dnes podobne, furt jsem od 1 do 3 kontrolovala hodiny, jestli nahodou nespi moc dlouho v kuse...jo a co mate za ekzem – jako dlouhodobe nebo ted se objevil... my mame uz dlouho a uz jsme kvuli tomu vyzkouseli fakt hodne pripravku, na koznim jsme skoncili 😒

gina333
2. dub 2010

luci: no veru, taketo noci sme prezivali aj my. ☹
Daj receptik na to dobre pitie 😀 😀 😀 😀 prosiiiiim.

luci_enka
2. dub 2010

Tak recept na Baileys, at se muzete pred spanim trochu uklidnit 😀

2 kondenzovana slazena mleka, 1 cokolada na vareni 100 g, 1/2 litru rumu, 1 vanilkovy cukr, 1 cerne pivo (1/2 litru desitka)

Cokoladu rozpustime ve vodni lazni, pilejeme kondenzovana mleka a zamichame, nechame vychladnout (aby se nam nevyparil alkohol z rumu a piva), pridame rum, vanilkovy cukr, zamichame a nakonec cerne pivo. Podavame vychlazene s ledem 😵

No, jinak moje varianta... nechtelo se mi rozpustet cokoladu ve vodni lazni, tak jsem ji rozpustila v kondenzovanem mliku a rozmixovala tycovym mixerem, je to trochu rychlejsi. Akorat to pak trochu pomaleji chladne. Ale neni to takova piplacka jako s vodni lazni 😝

Jo a vyjde z toho asi 1,5 litru, takze nezapomente mit pripravene lahve 🙂 My to delame tak, ze mame jednolitrovku a jako druhou pouzijeme tu od rumu (bez vyplachovani) 😅 No, chutna nam to vic jak vajecny konak...

chalotka
2. dub 2010

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, jestli berete nějaké prášky na zoubky - proti kazivosti. Jmenuje se to natrium fluorum nebo tak něco. Chodíme totiž s kamarádkou ke stejné doktorce - stejně staré děti a jim je předepsala a nám ne a to máme více zubů. A pokud je berete tak jaké dávkování? Děkuji.

luci_enka
2. dub 2010

chalotka, my nic, mame teprve tri zuby a dr.nic nezminovala...

sherry28
2. dub 2010

=íánmjm b bvgrghú
¨)öjkéé bnn

sherry28
2. dub 2010

to psal malý 😀

chalotka: myslím, že to není o tom kdo má víc zubů 😉 ale o tom kdo má jakou kazivost 😕 moje neteř 1,5roku bere tabletky fluoru od zubaře, mají v rodině od jejího muže velkou kazivost zubů, tak proto, jinak my nic nebereme 😉 🙂 a jestli vám nic nenapsala tak asi proto, že je neptřebujete, buď ráda 😉

sherry28
2. dub 2010

a na dávkování bych se musela zeptat sestry, ale myslím, že říkala jedna tableta denně 😕

sherry28
2. dub 2010

luci: díky za recept, určitě udělám na velikonoce pro ženy 😉 (škoda, že nemohu) 😉 a jinak mám obavy, že Mára spal dobře díky průjmu, ale určitě věřím v tu naději, že když to šlo, půjde to i jindy, akorát je otázka kdy 😉 😀

luci_enka
2. dub 2010

sherry: je to presne jak pises, "tlamolep" (jak rika muj pritel 😀 ) pro zeny... ale vyyyybornyyy! a kapicku si muzes liznout 😅 pak dej vedet, jak se vam to zamlouvalo... a s tim spanim, ja stale verim "v lepsi zitrky" nebo spise v "lepsi roky" 😀 😀

gina333
2. dub 2010

luci: ten recept je vyborny,urcite vyskusam. 🙂

chalotka: my tiez nic neberieme na tie zuby.

Sophi spi od 11:30, dufam, ze bude v panelaku ticho, nech sa v klude vyspi. 😉 Samozrejme, ze moje rizoto jej nechutilo 😠 tak vypila flasu mlieka a zaspinkala. 😉

prchalka
autor
2. dub 2010

chalotka: Tady zatím nikdo nic takového nebere 😉
luci_enka: Když malá usne, já nemůžu zabrat, když se mele, tak mě budí a když spí celkem gut, budím se většinou 5x za noc sama - podle mě už je tělo tak přepjatý a zvyklý ☹ bohužel.. Když mi malá spala ještě 2x denně, tak jsme chodili koupat až ve 21h, to byla hrůza! Ale zas vlastně pak do těch 11m spala celou noc.. Teď usíná ve 20 a budí se.. Nevím, co je lepší! Kouzelná školka zajímá jak kdy, roční dítě je na to asi ještě malé, ta moje vydrží taky jak kdy.

Dneska jsem myslela, že se z ní picnu. Snažila jsem se s ní prohlížet knížky, ukazovat, povídat.. NE! Ona by se v nich jen hrabala a obrázky ignorovala, řekla mi pár zvířátek a tím to zhaslo. Začala se hned věnovat něčemu jinýmu.
Vymyslela jsem i novou hru - pod kelímky, jak s z nich staví komín, nastrkat malé předměty... NE! Netankovalo jí to, co je pod tím schované, vůbec žádný zájem, začala bušit do sedacího balonu 😠
Běda, jen jsem vstala, ať si teda dělá, co chce, když si nechce hrát se mnou. Jako nevyznám se v tom! 20 minut před obědem se zase vyřídila sama svou scénografií, prostě začala a nepřestala, než měla před sebou talíř..
Dneska mi asi vyjde kafčo a pokec ve městě. Kámoška musí s malým, ale já s tou malou čarodějnicí nikam nejdu, MM snad přijede dřív a budou si pěkně spolu! Už to vidím, že bych si nesedla, jen za ní lítala a ty scény... 😅 😖 😖

katzi
2. dub 2010

ufff, spíme, ale to dopoledne byla šichta 😠 Potřebovala jsem něco uvařit, takže jsme nešly dopol. ven a byly u nás scény hodné Národního divadla 😀 A přesně jak píšeš prchalko: snažila jsem se jí věnovat, že si budem číst, pak kreslit, pak lepit obrázky, pak spolu vařit,.....nic, nezájem, vztek,protest, řev 😠 Ale myslím že to má hodně od těch zubů, až takhle nerves nebývá. Hrozně sliní, pořád ruky v puse, je taková podrážděná.....

lucineko: kouzelná školka Adélku nezajímá moc doteď. Baví ji jen když tam něco prdolí František, nebo Fanynka 🙂 U nás je hit Krteček, to už jsem tu psala víckrát, ale u toho vydrží sedět klidně hodinu na zadku, směje se u toho, prožívá to.....

ined77
2. dub 2010

ahojky 🙂 ,
právě jsem se dozvěděla že další kamarádka je těhotná 🙂 .je vidět,že zima byla dlouhá a lidi se nudili 😀.
včera jsme byli odpoledne venku až do 18h,bylo krásně,za to dnes ☹a to jsme měli v plánu jet odpoledne na velikonoční trhy.no uvidíme,pokud nebude pršet asi to riskneme 😉.
večer uspávačka normální,ale už ve 21h se ozval a musela jsem jít lehnout s ním 😖.už mě to vážně přestává bavit...nemám čas na nic.ještě že jsem duchaplně nežehlila 😅,ani sprchu bych nestihla 😒.
jinak noc celkem v pohodě,budík v 6.30.
ráno kroužek,ale teda dnes jsem měla 100 chutí v půlce odejít 🙄 ..matýnek se jen vztekal,nechtěl spolupracovat ani za mák a do finále se svalil s žíněnky čelíčkem na koberec,takže křik a má to trošu popálené ☹.pak ještě jednou žuchl z motorky a po cestě domů začal usínat v kočárku.takže po příchodu domů zase křik,naštěstí se pak nějak zmobilizoval,obíde proběhl v klidu a od 11.35 spinká 😉.já regeneruju nervy u kafe 😅.
nevím co s ním je 😨 ,řekla bych že se zase něco klube,protože ručku má v pusence neustále,až někde vzadu a dnes se zahryzl 2x do kuchyňského stolu 😕.
jdu dočíst a snad stihnu i reagovat 😉.včera jsem se začetla do toho téma a pak už si mě žádal můj andílek 😔.

katzi
2. dub 2010

ined: tak dnes jsme na tom se vzteklinkama všechny podobně 😖 Adélka zase málem ukousla panence hlavu jak ji hryzala 🙂

katzi
2. dub 2010

a ještě ined: já taky pořád přemýšlím nad nějakým tím kroužkem, ale bojím se přesnš toho co píšeš - Adu nebude spolupracovat, bude se vztekat, budeme středem pozornosti (jak je pro nás typické 🙂 ), ostatní děti budou hodné a já si doma pak večer budu řešit, že ji nezvládám.....Takže to odkládám na dobu, kdy dostane trochu rozum. Nevím jeslti to ale stihnem během této mateřské 😀

sherry28
2. dub 2010

tak malej spí 😉 obědvám borůvkový knedlík s tvarohem a smetanou 😝 už mám vytřeno a vše připraveno na velikonoce 😉 odpoledne budeme už barvit plovinu vajec a zítra zbytek, beránek a mazanec už je také koupený, já peču ráda, ale o velikonocích mě to neba, musím mít chuť péct 😉

prchalka
autor
2. dub 2010

katzi: To já bych to zkusila... 😀 😀

prchalka
autor
2. dub 2010

Tak MM přiveze asi náhradní mámu - tu kamarádku, jak ji malá miluje, tak snad můj odchod do města nebude tak drsnej, lépe řečeno myslím, že si mě vůbec nevšimne, že odejdu 😀 😀 😀 😀

matova
2. dub 2010

ahojte 😎
u nás sa spí od 11:55, noc najlepšia zo všetkých- spal ako zarezaný s fľaškou vody pri sebe až do 6h, prebudil sa a začal ukazovať fľašu, zarobila som mlieko so smectou a Hylakom, vypil, ležal len tak nehybne, kukal do stropu a zaspal 😨 . Takže som za toto hrozne vďačná. Cez deň ako doteraz- des, spolupráca 0 bodov pri ničom, dokonca ležal len tak vegetatívne na koberci- jasne že som musela sedieť byť pri ňom, inak rev.....desiata chlieb s medom- úplne sa po ňom trhal, tak super lebo aj med je proti hnačke. Obed nič, na chvíľku vzal mm malého ešte von a to bol teda hrozný záchvat, vybehla som ich ešte pozorovať za dom a ešte na ceste malý vrieskal 😔 .

sherry 🙂 . úplne súhlasím- dieťa s hnačkou je totálne spavé. Odvečera už nekakal tak to bude možno i hylakom aj smectou. A dúfam že sa vám tie vaše lepšie noci čím skôr vrátia.
ined 🙂 , prchalka 🙂 , katzi 🙂 : čítam že dnes sú tie deti úplne nejaké zlé, podráždené, u vás iste aj zubami aj možno nevyspaté po zlej noci.... 😖
katzi: ja som mala ako 4ročná bábiku-chlapček Martinko sa volal 😀 a úplne som mu odhrýzla postupne obe líčka až do dier, pritom vôbec neviem prečo- od zlosti nie- tak asi od samej lásky 😀
ined: u vás dnes v krúžku 🙄
gina, lucienka: kúzelnú škôlku mu zapínam asi od 1r a 3 mes. Tiež ho to príliš neberie ale hlavne pozerá keď idú úvodné pesničky al. pesničky k rozprávke a Františka má rád, a tiež má rád klausníka s Pesničkou- lepšie povedané hudobné nástroje-keď sa hrá 😅
katzi: my sa tiež s mm neudobrujeme a ideme ďalej, to by sme sa museli aj 20x denne 😀
lucienka 🙂 : Vieš že Sedalia obsahuje alkohol? tak malým deťom sa údajne neodporúča. Šimonko začal s jednodňovým spánkom po roku a takmer mesiaci. Potom začal chodiť spávať okolo 19h, dovtedy ako u prchalky okolo 21h 🙄. A s tým kojením, hádam bude lepšie. Ja som myslela že ho nedokážem odstaviť- dávala som mu normálne niekedy aj každú hodinu (hlavne keď sa mu drali vonku tri stoličky naraz- on mi jednoducho nevedel zaspať kým som mu nedala cicu- aj to ju len tak poobhrýzal ,som si koľkokrát myslela už že to nevydržím...ale inak proste nezaspal, budil sa aj pri otočení na druhý bok...a nakoniec sa odstavil keď som otehotnela- asi zmena mlieka- ale musím robiť Sunar- lebo nevedel zas zaspať bez cucania. Asi 2 týždne sa ešte budil 3x vnoci a zakaždým mlieko a potom sa to normálne oveľa zlepšilo. Len teraz sa mi budí až ráno- možno kôli chorobe, inak okolo polnoci, prípadne okolo 4-5h. Ja len že isto bude lepšie . A tie zuby- to sú fakt "svine".

ined77
2. dub 2010

teda,to byl záhul a ješt to bylo letecky 😅
tak nejdříve...

matova 🙂 ..to je strašné,je mi vás tak líto,že bych vám z fleku přišla pomoct 😢 .
ale..nechci njak vyrypovat 😔 ,ale opravdu si myslím,že by rozhovor mezi tebou a TM byl na místě.jako umyté auto je fajn,ale měl by brát aspoń trošinku ohled na tebe,zvlášť teď ☹ .a ten tlak 😕 ?on asi touží po tom vyzkoušet si starat se o šimonka sám až ty skončíš s takovou v nemocnici ☹.
ach jo 😢.držte se,moc na vás myslím 😵 .

sherry 🙂 ...průjem a spavé dítě..možné to je,průjem hodně vyčerpává,na tom něco bude.ale teda raději ať nespí 😉 .
chloupky...já vůj jsem si kdesi v 12 ltech oholil podle své nej kámošky nohy,naštěstí jen lýtka 😀 .takž holím,jinak mám to štěstí(zatím),že nějak moc chlupatá nejsem 😅 .ovšem třeba se to s dalším těhu změní 😕 😀 .
jinak v těhu jsem měla vlasy a pleť pěkné...pak začaly vlasy padat a hubu mám pořád suchou dokud ji pořádně nepromázu 😀 .

katzi 🙂 ...v tom kroužku není až tak nutné,aby dítko na 100% spolupracovalo,jsou to ještě prckové 😉 .dnes spíš šlo o to,že prostě nějak není ve své kůži.jinak ho to baví,těší se tam 🙂.ale dnes jsem myslela,že mě opravdu už trefí šlak 😝. každý kroužek tam divočí nějaké dítko,to je normálka 😅 .
co panenka,žije? 😀

prchalka 🙂 ...ekzém ☹ ...snad se o už nerozleze.někde jsem četla,že může být projevem při růstu zoubků.tak snad to pak zmizí ☹ .
jj,to poštovné mě kolikrát už fakt odradí 😖 ...ale zkusím se na tu žirafu mrknout,děkuju 🙂 .
téma bych nezamykala...četla jsem to včer,akorát už tam toho bylo dost smáznutého....mně osobně přijde celkem trapné něco někam kopírovat,takže z toho bych si hlavu nedělala 😉 .
byla jsem i celkem nemile překvapená,protože příspěvky bereniky mi zněly většinu docela rozumně,tímto,pokud to teda kopírovala ona mě hodně překvapila 😒 ...ale co už,máme tady samy co řešit 😉 .
pískoviště pěkné,to se bude čorí stavět 😀 .

chalotka 🙂 ...prášky nebereme.naše dr.říkala,že bohatě postačí jednou denně malinko zubní pasty 😉 .kvůli fuorizaci 😉

a už toho víc nestihnu-pláče ☹

matova
2. dub 2010

ozaj a z kúzelnej školky ho asi najviac zaujíma Poštár Pat, ale že by sa nejak sústredene pozeral- to nie 😉
prchalka 🙂 : čorí je veľmi šikovná pri rozprávaní, to je super, u nás posuny takmer žiadne- malý je hrozne opatrný a nechce nič povedať len tak, nežvatlá takmer vôbec...ma to trošku štve ale len keď ideme k neuro- lebo dr. sa to nepáči, pritom ja viem že rozumie perfektne významom a kopec vecí poukazuje v knihách takže vie čo je čo...iba ak nebude vedieť hovoriť? 😀 nie to si tiež nemyslím 😀
tip pre jedlíka čorí a iných jedlíčkov: Alnatura Erdbeer Amaranth mit jogurt- bio (v DM)- základom sú jemnučké vločky: ovsené, špaldové, pšeničné....obs. aj med, jogurt, sušené vločky jahôd...dáva sa to do mlieka alebo jogurtu- no zatiaľ ešte nemal kôli tej hnačke...ale ja som si dala a je to jemnučké 😉

prchalka
autor
2. dub 2010

matova: Ta homeo doktorka psala, že Sedalia nevadí, že se může - od roka určitě! Já vím, je tam alko a nedoporučuje se tak do 3.let myslím... Kdyžtak vám sem hodím pak ty její odpovědi..
ined: Já taky kopírovala, ale jen to téma, na které se lehna ptala, ne příspěvky. Berenice moje psaní přišlo jako vysmívání, bohužel 😖
Loučím se, zatím spí, ale pak už nestihnu nic.. Takže pá a dám si za vás a na vás 😉 😀 ale až tak po 15té hodině 😎

matova
2. dub 2010

ženy, ja som sa do tej témy o kt. píšete nepozrala- som to ani nehľadala, nejak som to vypustila z hlavy keď som čítala že sú tam romány- a ani nechápem o čo ide vlastne, kto chce akú tému uzamknúť- no hádam nie túto??? 😕 .
ined: dvere k nám sú ti otvorené 😉 😀. Môj rozhovor o tom že mi je už zle a mám blbý tlak a on si tam zatiaľ mydlí auto skonči otázkou : chceš odviezť k lekárovi? 😠 😝 😀 🙄.
.....hlavne že od včera večera sa mi trošku polepšilo- nejak ma to pustilo....kašlem na všetko, mäso prippraví mm, ja musím ten syrek-hrudku a mazanec. Možno ho upečiem už dnes večer...neviem. Prinajhoršom bude chlieb 😀. Inak ja aj tak jem najviac toho chleba 😅

matova
2. dub 2010

tiež sa lúčim, neviem či večer ešte nakuknem...
Pokojný Veľký Piatok všetkým.

sherry28
2. dub 2010

ženy tak já to teda upřesním, nic se nemělo zamykat 😉 pouze tu byl takový spontánní nápad, téma zesoukromničit 😉 ale hned to bylo zavrženo(zbytečná práce navíc a tradice 😉 )jsme zvyklé takto, takže se nic nemění a už si s tím nemusíte lámat hlavu 😉 🙂

sherry28
2. dub 2010

Mára byl už vzhůru a ještě jsem ho uhoupala 😉

katzi
2. dub 2010

já jsem zas nějak odběhla k Přátelům, nějak na tom teď ujíždím - nervový doping 🙂 Mezitím jsme už vzhůru, pojedem se do města podívat na Velikonoční jarmark.

ined: panenka přežila, kupodivu i s hlavou na krku - díky mému zásahu 😀 Jj, jasně já vím, že v těch kroužkách se to nebere nijak dramaticky ta spolupráce dětí. Ale ono to bývá většinou dopoledne a to u nás často po těch nocích bývá ubrečené, unavené... 😒 Takže bysme si to tam zatím asi neužily ani jedna. Říkám si , že začnem od podzimu - program na zimu. Naivně doufám,že v tu dobu už bude spávat fajn 😅

matova: super, že je ti lépe! správný přístup jak píšeš : "kašlem na všetko" 😉

prchalko: užij si kafíčko a pěkně se zregeneruj 😉

Tak pa pa všem.

gina333
2. dub 2010

ahojte,

matova: fajn, ze ste v pohode 🙂

my sme uz doma, Nati mala trening, zajtra hraju zapas tak ju pojdem pozriet, dufam, ze Sophi tam vydrzi tu hodinku. 🙂 Bola som v cukrarni nakupit zakusky, aby sme aj my s Nati mali doma, u svokry spravime zajtra hrudku, naplnime sendvic a mozme hodovat. 🙂 Sophi zas odmieta jest, ale ma dolne dasienka opuchnute, asi to budu tie stvorky. ☹ Takze sa zase natrapime. Idem trocha vyzdobit byt, tak sa majte zatial krasne. 😵

luci_enka
2. dub 2010

ahoj holky, mame sirup Sedalia a cipky Viburcol.. neni tam nic o davkovani...chtela jsem se vas zeptat, jak jste davkovaly, pani v lekarne tvrdila 3-5 cipku denne 😲 to se mi zda moc.. diky moc!
o tom alkoholu v Sedalii jsem nevedela, rikala mi kamaradka, ze ji ho doporucovala laktacni poradkyne, tak snad to nebude na zavadu a prchalka taky pise, ze se to muze... prchalko, jestli budes mit chvilku, najdes mi, co psala ta homeopatka prosim? dekuji 😵

jinak jsme byly na prochazce, kdyz nesviti slunko, je pekna zima, tak jsem se misty pekla, misty klepala zimou, uz at je nejake stabilnejsi pocasi - ja vim, je duben, tak co chci 😝
no a nakup v Kauflandu pred Velikonocema radsi nebudu komentovat... 😠 lidi jak mysi a vsichni se vsude cpou, aby na ne zbylo, fuj 🙄 no a mala mi ted na chvilku spinka, takze popijim kafe a honi me mlsna 😎

vecer vas doctu, tak se zatim mejte pekne! 🙂