Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
6. dub 2010

spíme, my máme noci celkem fajn, ale nechci to zakřiknout 😅 tak jednou se vzbudíme a do 10 minut zase spíme 😝 přes den ani není protivný, je usměvavý, něco se s ním děje 😕 že by šel do sebe 😉

matova: Lukášek mě strašně nerad bije, vždycky ho musejí všichni přemlouvat, že jsou veliknoce, taky když byl malý, tak brečel, když mě ostatní šlehali 😉 🙂 je to takový můj ochranář, citlivý klučina 😉

katzi: byli na mě čtyři, byl tu i děda a vlastně pondělní ráno, tu byl i švagr, takže já to schytala už v posteli jak jsem otevřela oči a do večera pokračování 😒 přesně jak řiká ined ještě, že jsou jednou za rok, teď po zbytek roku je budu řezat já 😀 😀

no nc jdu za Lukáškem k telce, tak všem kidnu, spavou noc 😉 😔

sherry28
6. dub 2010

ne všem kidnu, ale klidnou 😀

gina333
6. dub 2010

Tak asi uz vsetci spite 😀 , u nas sa uz tiez spinka. Idem sa vyvalit pred telku, vylozit si nohy a poklabosit s Natalkou. 😵

Prajem pokojnu noc kazdej. 😔

sherry28
6. dub 2010

fotky z pouti jsou v albu moji chlapi 😉

prchalka
autor
6. dub 2010

gina: Ale co je moc, to je moc! 😖 Žádný dítě není tak agresivní jak ona - vůbec to nechápu, že se nebojí, ona je chce chytat. Fakt stojí jak kaskadér a jen natáhne ruku a už to někdo schytá. Hlavně se bavím, když maminky na ty svoje větší děti, volají - pozor na holčičku (jako na tu mojí), aby se jí něco nestalo, že se musí pomalejc a opatrně pohybovat... 😅 😀 A moje holčička jim to vzápětí může pěkně osolit 😝 😝
katzi: I ty naše princezny... 😅 Tak by si třeba jednu vrazily a pak by se kamarádily, je to stejná krevní skupina, zdá se 😅
PS: Chtěla jsem dát dneska čípeček a... nenašla jsem ho. Možná jsem to super placebo vyhodila s ostatníma obalama, co se tam válely v šuplíku. No tak nemáme nic, snad to ještě vydržíme. Ale brzo už asi něco objednám 😝
Nejdřív asi ale teď objednám ty záclonový tyče a pak hajdy spát. Všichni budou mít určitě brou, páč tu blbou vyžerem my, nebojte 😅 😝 😔 😔 😔 😔 😔 😔

prchalka
autor
6. dub 2010

sherry: Ten tvůj Luky, to je anděl 🙂

matova
6. dub 2010

ahojte,
u nás sa už celkom dalo, až teda na to strašné počasie-takže som u malého zaznamenala už aj nudu 😕 . Jasne že po hodinovom spánku bol večer hrozne ďaleko a zaľahli sme nakoniec ešte za svetla ale čo ten robil v posteli 🙄 - no- proste nevedelzaspať až kým sa nezotmelo 😝
sherry: pekné fotky, chlapci museli mať zážitok 🙂 . A na tej fotke, kde si dal Marek dole čiapku- jeho výraz skúseného šoféra s tajným náznakom úsmevu v kútiku... 😀 . Lukáš je zlatý, jeho povaha je normálne vidieť v tvári 😵 . Babka- to je asi tvoja mamka?
gina: pekná torta 😉 , aké sú tie fotky s deťmi krásne, idylické, ešte tam aj to bábätko...keď si spomeniem ako ja som bola vždy zostresovaná keď bol šimonko ešte bábätko a niekto k nám prišiel.... 😝 (vlastne aj teraz som stále keď náhodou...aj keď sa plánuje oslava...) 😀 .
prchalka: ja tiež vkuse behám za malým- inak by mi skočil do potoka alebo ho zasa iné deti rozmlátili 😀. No čo už- každé to naše je proste jedinečné 😀
Všetkým pokojnú noc, prchalke zvlášť 😉

janulkama
7. dub 2010

sherry28 -krv mu brali počas hospitalizácie zopár krát,všetko bolo ok až na CRP,ktoré bolo vyoké a klesalo len veĺmi pomaličky.Ale na druhú stranu,v nedelu dostal zasa teploty,išli sme na pohotovosť a CRP už bolo úplne v poriadku.Uvidíme dnes,máme prísť k našej imunologičke na lačno,budú robiť odbery na všetko možne,tak som zvedavá,ako to dopadne.Teploty síce prešli,ale odvtedy sa v noci vobec nevyspíme.

Inak babule ďakujem za odpovede,choré dieťa je to najhoršie,čo može byť a hlavne,keď sa mu niekedy nedá pomocť.
Mojmu malému niekedy síce v noci stačí zobrať ho do náručia,ale keď je to tak každú pol hodinku,tak už je toho aj na mňa veľa.

A za ten nočník,čo ste si tu písali.Ja som sa mohla aj na hlavu postaviť,ale nechcel na ňom sedieť.V januári sme ale dostali kiahne,hneď na druhý deň si dal dole plienku,tam bol najviac vyhádzaný,odvtedy sme viac na záchode ako na nočníku 🙂 Takže kiahne aj na niečo boli.Ale na spanie ešte plienku má,skúšala som pár krát mu nedať,ale pocikal sa a potom strašne plakal,lebo vedel,že sa to nemá ☹

Tak Vám prajem pekné ránko,dúfam,že ste mali kľudnejšiu noc ako my 😉

gina333
7. dub 2010

dobre rano 🙂
tak u nas celkom pokojna noc, bola ho o 23:30 a o 3:40, takze fajn. Vstavala som mnou o 6:20 mozno, ze by spala aj dlhsie ale zvonil my budik. 😉

sherry: krasne fotecky, vidno, ze sa im to tam pacilo. 🙂

prchalka: neboj, ona sa polepsi,ked budete chodit viac medzi deti, alebo ked natrafi na smelsieho supera. 😉 😉 Ja som vzdy bola radsej, ked Nati sotila niekoho, akoby mali sotit ju. 😉 😉

matova: a preco stresujes ked k vam niekto pride? Nase deti su zvyknute, ze denne sa aspon na hodinku stretneme u babky, Sophi tiez nevadi ked je okolo nej vela ludia a Adko nech si tiez zvyka. 🙂 🙂

gina333
7. dub 2010

janulka: veru, je to strasne ked mas dieta chore a nevies pomoct. 😒 Ja som bola iba raz so Sophi v nemocnici, dufam, ze uz tam nikdy nepojdeme, no je to to des. ☹ Velmi ti drzim palce, aby ste mali z odberov iba dobre vysledky. 😉 A co sa tych noci tyka, veru uzivas si aj ty dost perne noci, a to ma Martinko vyse 2 rokov. No uz len dufat, ze sa to zmeni ked pojdu do skolky. 🙂

prchalka
autor
7. dub 2010

Dobré ráno,
budíček u nás už ve 22 😝 ale pak to docela šlo, dnes se nemotala, spala celkem v klidu, jen párkrát kejhala, a na dudák, v 5.10 se probrala, ale pak ještě usnula do 6.30.
gina: No ona matova se asi bojí, protože Šimonek je pak rozblázněný a nemůže zaspat. Já se tomu ani nedivím. Nemám ráda návštěvy před obědem, kdy jí pak uspávám později a naprosto na ní není vidět únava a jen já chci, aby šla spát, ona oči jak tenisáky a uspávej... ☹ Úplně stačí, když je o víkendu doma MM, taky jdeme spát dýl a neplatí nic, co všední den.. V tomhle jí naprosto chápu!!
janulkama: Já s tímto ještě zkušenosti nemám, tak toho nemůžu moc poradit, ale když už nezabírají ani sirupy a něco na bolest ☹ ☹ ☹ Hlavně, ať vám to vyšetření dobře dopadne a jsou to "jen" ty zuby!
Musíím jít, dneska to asi nebude moc v klídku, jako včera...

katzi
7. dub 2010

Dobré ránko,

prchalko: tak dnes jsme štafetu blbých nocí převzaly my 😖 Půlku noci promotala a profňukala - konkrétně od 0.30 - 4h a vstávala už v 6.15 😒 Ach jo, takže nám asi končí idylka zase. Adu s Čori mají stejnou krevní skupinu, ale v detailech se liší, Adeli děcka nechytá, zato chytá jejich věci a hračky a odmítá je vydat zpět 🙂

janulkama: přidávám se ke gině a taky držím palce ať vám dopadnou vyšetření dobře a hlavně ať už zase máte klid.

gina333
7. dub 2010

prchalka: ked to takto myslela s tym stresom matova, tak ma moja pochopenie. Ja mam vytvoreny taky svoj celodenny ritual so Sophi, no ked pride domov muz vseeeeetko je inak. 😀 On to nechape preco treba vsetko dodrzat do bodky, ten isty cas jest, spat atd. tak ked odide vzdy nam chvilku trva, kym sa vratime do normalu. 😉 😉 Ja som si myslela, ze ma stresy z toho, ze je okolo Simonka vela ludi. 😀 😀

katzi: ide to pekne na nervy, ked snuru dobrych noci pokazi jedna zla noc. 😒 To nam robia preto, aby sme nevysli z cviku a boli v strehu. 😉 😉

gina333
7. dub 2010

dievcata, prave prisla za mnou Sophi, ze : mama kaka, ukazovala na plienku a veru bola riadne pos.ata 😀 😀 😀

sherry28
7. dub 2010

krásné ráno 🙂 noci jsou dobré, když se vzbudí přeleze ke mně a spíme dál
přijeli jsme, jdeme vařit 😉 dneska vařím rizoto, tak zatím 🙂

sherry28
7. dub 2010

chtěla jsem se zeptat, jestli je tady někdo už s trojkama venku, prořízlýma 😕 matova?mě se to zdá jak věčnost 🙄

lehna
7. dub 2010

ahooooooj holky,

mi je po vás tak smutno,jen nějak nenám čas. zítra má můj taťka narozky a já mu chcu upéct dort,tak pořád hledám něco na netu(ještě jsem totiž dort nepekla) a navíc je včelař,tak musím udělat marcipán a chci vymodelovat včeličky a úl 🙂. no jsem fatk zvědavá jak se povede. 😀

takže dočítat nestíhám.
Krásné noci byly jen dvě o víkendu, jedem opět teďka ve starých kolejích ☹. včera jsem ho uspávala od 23.05 do 01.45. ,pořád se motal, fňukal, hekal. dneska už to zas bylo lepší,no oproti včerejšku hoooodně lepší,byl vzhůru asi 3x, ani mlíko nedostal, jen trochu čaje a dudel a během 10ti minut vytuhl, v 5.45 jsem si ho vzala k sobě a zalomil ještě hodinku.

sherry-vidím tady tvůj příspěvek. my máme jednu trojku dole a jednu nahoře a zdály se mi venku docela rychle.

sherry28
7. dub 2010

tak spíme od jedenácti

sherry28
7. dub 2010

lehna: tak to je zvláštní, Marda je má nateklý od února a furt nic, každej den je teda vidět že mu to natéká víc a víc, ale vůbec se nechtějí prořezat 😒

sherry28
7. dub 2010

jdu si na chvilku lehnout, než přijede pošta, objednala jsme Márovi stínítko na kočárek(je univerzální, může se dát i na autosedačku, jakoukoliv boudu), je to lepší než ten deštník, je přes to vidět 😉

lehna
7. dub 2010

sherry- no právě,že se mi zdá,že je měl prořezané něco kolem 14ti dnů. ale třeba je to více,nějak nevnímám čas 😅 😀
taky se musím po nějakém stínítku musím poohlídnout. za kolik jsi koupila?

gina333
7. dub 2010

tak my uz tiez spime. Obed nula bodov ☹ a to som spravila zemiakovu kasu a pecene kuriatko, co inak miluje. Vdaka Bohu za mlieko. 😉 😉

sherry: mne postarka doo doniesla tricka co som pre Sophi objednala z MMB, su krasne. Veru, ty si chod len lahnut, nech si oddychnes. 😉 Nam sa zatial 3-ky netlacia, zato dolne 4-ky ano. Pri nasom stasti to bude trvat mesiac. 😠

lehna: to si sikulka ked si trufnes na taku tortu. 🙂 🙂Moja Nati ma zaciatkom maja 10-te narodky, uz teraz rozmyslame aku tortu upiect. Ja sa ju snazim nahovorit na dobru ovocnu so zelatinou, no zatial neuspesne 😒 vyhravaju u nej marcipanove dobroty. 😉

prchalka
autor
7. dub 2010

Spíme 11:20
Jako mám docela pozitivní zprávy. Opravdu leze druhá 4řka dole, už je jí tak půlka určitě venku! No a ta druhá zpráva - jak se nají, vyndám z židličky a lehnem si tam hned na deku a tak se zklidní a připraví na spaní, převaluje se, hladím jí, ona mi vždycky říká, že obi dobrý 😀 a dneska - normálně měla zavřený oči a siestila, asi by tam i usnula, kdybych pak nemusela ještě přebalit plínku a vyčistit nos, aby se jí dobře dýchalo, 2x denně taháme šušně 😝 No ale kdybych tohle všechno nemusela, ona by se asi fakt udyndala vleže vedle mě.. 😉
Včera jsem si zrovna říkala, jestli je dobře, že chodí, když s ní nemůžu jít v klidu ani na prochajdu nebo z hřiště. Jak ještě neuměla chodit, jen se vozila a nebylo co řešit. Ale těšila jsem se na to, tak teď mám lítacího draka 😀
Jo a přišlo dneska pískovištěěěěě...

gina: No nerada bych mluvila za matova, ona nám to vysvětlí, ale já mám tento tip 😅
sherry: To stínítko mě zajímá, pak podej reference. Ono na obrázku to vždycky vypadá jakože dobrý, ale v reálu to pak třeba je jak pěst na oko.. (jako cokoliv, ne zrovna tohle konkrétně)! Já pořád dávala na kočár plínu nebo deku, aby na ní nesvítilo, když spala venku. Ale připadala jsem si jak extot někdy, že tak velký dítě stíním 😅
katzi: No nic moc teda! Asi proto, že jsem na vás myslela po koupání, že vy jistě čípek máte, zatímco já ho hledala a s hrůzou zjistila, že není 😒
lehna: Tak ať se to povede, já bych neměla šanci s přísavkou něco vymodelovat 😀

katzi
7. dub 2010

spíme od 11.30. Do 10h byla dobrá, pak jí začaly docházet síly 😒 Taky se mi tu válela různě po zemi, po stole, ....

lehna: máš můj obdiv - ma mě by bylo přespříliš i upéct dort, natož modelovat včeličky 😀 Kdyžtak nám pak hoď fotečku jak se ti to povedlo.

sherry: užij si siestičku 😉

prchalko: teda příště na nás u koupačky raději nemysli, ať nemáme zas blbou noc 😀 Néé, sranda 😉 Pískoviště zdá se má u čorí úspěch, a to i bez písku. Až tam bude písek, už ti ze zahrady utíkat určitě nebude 🙂 Super, že zuby zdárně rostou dál.

Já jsem taky dělala zubní prohlídku a roste nám to jako houby po dešti - jednak už máme skoro komplet všechny čtyřky + jsem objevila, že se chystají obě dolní dvojky + horní pravá trojka. Jako má to dost napuchlý, zuby tam prosvítají, ale jak dlouho to zas bude lézt kdo ví..... 😖

gina333
7. dub 2010

prchalka: to je super, ze by Cori bola schopna zaspat aj na koberci. 🙂 A to pieskovisko vyzera super, a ja som pozerala na MMB, ze ake maju, ale presne tento tip sa paci aj mne aj muzovi, takze si ho idem objednat. tiez. 😉 😉 A Cori sa tam tvari veeeeeelmi spokojne. 😀

ined77
7. dub 2010

ahoj,ahoj,ahoj 🙂 ,

spinkáme od 12h 🙂 .dopolko jsme byli 2h venku,matýnek vylítaný,špinavý jako čuník,ale stejně tak spokojený 😀 .
doma obídek v poklidu a usnul během minutky,tak to má být 😉 .
noc...poprvé se vzbudil ve 22.30,šel teda ke mně,ale pak jsme spali jako budulínci až do 7h 😀 .chvilku se někdy nad ránem trošku motal,ale o tom vím jen jedním okem 🙂 .
dnes jsem zjistila super zprávu a to,že se u nás zateplovat zatím nebude,neboť nedostali úvěr 😅 .nechci být škodolibá,ale jsem fakt ráda,nejdříve prý snad v září nebo dokonce až příští jaro 😅 ....tak že bychom se tomu opravdu vyhnuli?vedle už jsou téměř hotoví a nebylo to tak strašné.spát se u toho jak vidno dalo.ale bála jsem se toho při našem baráku...jsme hned krajní byt a toho vrtání by bylo neúrekom 😕 .
včera jsme odešli z domu v 15h a vrátili se až v 18.10 😅 .hřiště a pak s kamarádkou a malýma na pivečko na zahrádku 😀 .mňam,padly dvě 😔 .teda jako pivka,ne my dvě 😉 😀 .
jdu vás kočenky dočíst 🙂 ...teda nevím jak to mám fakt dělat...já si snad pořídím noťas a budu čítat i venku 😀 .

prchalka
autor
7. dub 2010

Mrkněte se na tu celosvětovou ostudu:

https://www.youtube.com/watch?v=PbSHNrRf8kU

😅 😖 😔

gina333
7. dub 2010

prchalka: ved je uzasna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ined77
7. dub 2010

prchalka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😕 😕 😕 😕 😕 ,tak to je mazééééééééééc 😀
tak to jsem ráda,žematýnek ještě tolik nemluví,to musím pak ukázat mm 😀 😀 😀

sherry28
7. dub 2010

tak místo stínítka do kočárku, přišli stínítka do auta na okýnka 😉 taky jsem je objednávala, akorát jsem nepočítala, že tu budou tak brzy 🙂 jinak mám tohle stínítko na kočár http://www.aukro.cz/show_item.php?item=976198602 stálo 250,- i s poštovným, jak bude fungovat v reálu uvidíme 😨