Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
10. dub 2010

Ahoj,
já jsem opět nemohla nějak usnou a čekala jsem, až se ozve 😖 Pak s ní šel ležet MM a já až nějak kolem 4.20, ale uspala jsem jí tak dokolane, že vstávala až 6.50 😝 Jestli já je neměla nechat jen spolu 😀
Dneska nám dojede brácha na pokec, tak tu moc nebudu. Hlavně, kdyby bylo počásko, ráno svítilo, ale ono se to jistě zkazí ☹

kadlecova.misa
10. dub 2010

ahoj , dneska parádní noc. Navíc densa přijede mamka..hurááá. 😀 😝

kadlecova.misa
10. dub 2010

moribundus : dneska 😝

katzi
10. dub 2010

ahojky,

u nás konečně taky fajn noc - byla jsem tam 2x, zůstala celou noc v postýlce u sebe a já u sebe v posteli. A ráno jsem si ji vyzvedávala až v 8h! 😅 Nevím do kdy spala, ale byla tam potichoučku. Jsem zvědavá kdy půjde spát po O. No a sranda je, že tak dobře spala přesto, že jsme dnes poprvé vysadili čípek. Takže někdy nepomůže čípek nasadit,ale naopak vysadit 😀

ined: jj, na to nechání vybrečet je hodně názorů - i v tom článku je to taky pro a proti. Já vím, že na to taky nemám, neříkám nějakou chviličku - to si Adu někdy pobrečela, ale když to trvalo dýl, tak jsem vždycky šla za ní. Na řeči kamarádek se vykašli, je to tvoje dítě, dělej to jak to cítíš.

matova: vidíš, to bych někdy mohla zkusit dávat jí nějaký dětský sušenky do toho kočárku. Třeba by jí ta změna "zobání" do kočárku na chvíli zaujala 🙂

Všem pěknou sobotu 😵

sherry28
10. dub 2010

dobré ráno, noc dobrá - spali jsme až do půl sedmé 😉 bez buzení, teď čekáme na dědu, až vyzvedne Lukase

matova: no brala bych tak tříleté miminko, aby si už hrálo s Marýskem 😉

ined: tay neumím nechat vyřvat Máru, hlavně on by řval klidně hodinu ☹ jednou jsem jela nakoupit na hodinu a hídal MM, Mára byl už ospalý a ječel a ječel, celou hodinu a půl vydržel ječet než jsem přijela, pak jsem si ho vzala a do minuty byl tuhej 😝 takže si myslím, že by akorát přišel o hlas než by usnul sám 😅 oni se to potom naučí, Lukášek taky usíná bez problémů ve své posteli(sice sedím vedle a povídáme si, ale tak jsou to děti)nepořizovala jsem si dítě, abych ho nutila spát samotný, bojej se a s námi se cítí v bezpečí. Sama si vzpomínám jak, když jsem se někdy v pokoji bála jsem běžela spát k mamce 😉 některé mamky jsou hold jiné (ale v žádném případě nemají můj obdiv, že to dokážou) já jsem tady pro své děti a chci, aby to věděly, ale jinak jsem taky přísná, máme určitá pravidla, která se musejí dodržovat, jinak by to ani nešlo 😉

sherry28
10. dub 2010

tak už jsme osiřeli ☹ a Mára je neuvěřitelně protivný 😠

ined77
10. dub 2010

ahojky 🙂 ,
my jsme dnes dopolko doma,neboť pršelo.tak gruntujeme 😀.
že by se mi podařilo vyjímečně pomaličku dočíst? 😅
noc se celkem dala,žádný zázrak,ale nějaká jó hrůza taky ne 😉 .
jdu pověsit prádlo a pak po očku dočtu(pokud mě maťulka nechá že 😀 ).
všem pěkné sobotní dopolko 🙂

sherry28
10. dub 2010

katzi, jak je u vás? 😨

ined77
10. dub 2010

míša 🙂 ..víš co je to moribundus??? 😀 😀 😀

sherry 🙂 ...ano,přesně moje slova 😵 .naprostý souhlas...nechápu proč si mám připadat jako totální vůl,že moje dítě se mnou usíná 😉 .já pevně věřím tomu,že až bude malinko větší,bude stačit u něj posedět a přečíst pohádku 😉.
u vás je to nezvyk být tak o malém počtu že ☹.mně to ani nepřijde,ale cítím,že tu ještě jeden prcek chybí nějak čím dál víc 😀.
taky bych brala mimíska aspoň ve věku matýnka 😀.

katzi 🙂...jj,přesně tak,ale víš jak takové kecy štvou 😖.ale co už 😉.
ti říkám,že je o je placebo ty čípky 😀 .
noc super 🙂

už ho tu mám kekešníka 😀 ...vyhazuje knihy na zem 😠 😀 ...jdu na něj 😉

gina333
10. dub 2010

tak ako vas citam noc bola vsade fajn, asi je nieco vo vzduchu 🙂 🙂 🙂

sherry: zdielam tvoj nazor, ved my matky sme tu predsa pre tie deti, musia citit, ze vzdy pribehneme ked nas potrebuju. 😉

Ja aspon dnes nemusim varit, poupratane uz mam, len som pustila pracku, uz mam aj pradlo povesane. Dnes sa musim venovat udrzbe mojej krasy 😀 😀 😀 😀 😀 zjtra rano pride MM, nech sa ma nezlakne. 😉 😉

ined77
10. dub 2010

gina 🙂 ...tož to se řádně vyšlechti 😀 .
my máme také uklizeno,vypráno,pověšeno a stihli jsme i převléct pelíšky 🙂 .matýnek je dnes podezřele hodný 🙂 .ovšem nechvalme dne před včerem že 😀 .
jdeme pomalu chystat obídek 🙂 .
zatím páá 🙂

gina333
10. dub 2010

tak u nas sa uz spi, idem spravit predsa len daco pod zub, vcerajsi obed odlozime pre Tata, Natali ma chut na spagety. 😉 Vonku je krasne slniecko, asi sa nastastie s tou predpovedou pomylili. 🙂

prchalka
autor
10. dub 2010

U nás spí tak max. brácha na sedačce - ale opravdu... 😝 O víkendu jako vždy vše vzhůru nohama. Lehla jsem s ní na zem, má dudla, ale zvedla se, zametala tady teď s kočárem a nosí sem zase gely na praní. To bude paráda uspat tohle! 😝

sherry28
10. dub 2010

tak mi spíme 😉 snědl tři rybí prsty a kopec br.kaše 🙂

gina: závidím, že je u vás hezky, taky bych měa se sebou něco už provést 😉 teď se mi šíleně mastí vlasy, včera jsem si je myla a dnes bych mohla zas 😅 😠

ined, gina a ostatní: oni se nám za to citlivé zacházení v dobrém odmění (budou mít citové pevné zázemí) 😉 aspoň doufám 😀 v dnešním světě je tak málo soucítění a vůbec citu, že si myslím, že je dobře, když je dítě spokojené, nesnáším brek dítěte ☹

ined77
10. dub 2010

také spinkáme 🙂 .
obídku moc nedal,ale za dopoledne zbuchal velkou misku hroznů,tak se není čemu divit 😅.
akorát má už dnes třetí bodýnko,dvě pokakal,tak nevím jestli zoubky či ty hrozny 😕 .kakal už 3x,ale vyloženě průjem to není 😨 .

prchalka 🙂 ...no to je radost ☹ .tak držím palce ať ji nakonec udyndáš 😅 😔 .hlavně že bráškovi se u vás dobře chrupe 😅.
já mám víkendy kdy je doma tatínek ráda,ale taky je to vzhůru nohama 😒 .jak jsme doma sami,malý usne jako špalek během chviličky.já se vždy děsím dovolené 😀.ale většinou třeba o tom víkendu je to se spánkem nejhorší v sobotu,v neděli už tolik maty nebuntoší,už si tatínka užil,asi 😝 😀.
tak doufám,že už čorí chrupká 😠 😀 😔

sherry 🙂 ...snad máš pravdu 🙂 .mně dětský pláč taky dělá zle,ten vzteklý snesu,ale nešťastný mě ničí 😢 .já prostě nedokážu zavřít dítko do pokojíku,říct mu spi a když nespí,tak mu dát ještě na zadek 😨 tudy pro mě cesta zkrátka nevede.je fakt,že její dítko má z ní respekt,poslechne.když na ni zařve,malá ztuhne...já bych si mohla vyřvat plíce a malému by to bylo šumák 😅 ...
prostě každá to děláme jinak 😉 .
rybí prsty?smažené rybí prsty?to je ještě nezkoušela 😅 ...to by mohlo matymu šmakovat 😅 .
mně se vlasy v prvním trimestru mastily hrozně,taky jsem je mohla mít každý den,to mě šíleně točilo 😠 😀 .
u nás se kupodivu také nja vyčasilo,sprchlo jen trošku ráno,klidně jsme mohli ven vyrazit,ale aspoň máme vše hotové a budeme mít leháro 😀.zítra ráno jen navařím 🙂.

gina 🙂 ..to by bylo super,kdyby se v předpovědi sekli 😉 .já už jsem byla taky podvědomě připravená na déšť a teď je tu tak polojasno,snad to vydrží i na odpoledne 🙂 .matýnek má slíbené vláčky(opět) 😀 .on má paměť jako sloník..když mu slíbím např.vláčky a cestou zahnu do parku,nastane vztek a dělá šššššššš,jakože vláček 😀 .a to mu třeba slíbím večer 😕 .jj,sliby se mají plnit 😉 .
špagety bych si dala také,miluju je jakkoli 😀 .já dojedla po matýnkovi rizoto,přihodila jsem si tam jen sýr a na přikusování dala kys.okurku.dobré to měl 😀 .
jdu se mrknout na předpověď na idnes.,tam je to nejpřesnější 😉 .

ined77
10. dub 2010

tak jdu na počasí a hledím na co jsem narazila 😕
http://zpravy.idnes.cz/on-line-v-rusku-spadlo-l...
víte to? 😕 😨

matova
10. dub 2010

Ahojte, tak u nás spací vírus dneska nenocoval 🙄 .
Ja som išla spať o 22:45, ale kým som stihla zaspať, do 15 min bol malý s revom hore, kýval že chce mlieko tak jasné dostal, vypila motal sa po posteli s kvílením až do 1:15, kedy to celé vyvrcholilo v rev 😒. Nechápala som čo je, vzala som ho prebaliť, nebol nejak príliš ani pocikaný...ale ukazoval mi na zub, tak som mu dala Panadol, a zas mlieko na zapitie, vypil trochu a zasa sa vrtel, tak ešte Mundisal gel. Potom nejak zaspal. Do 6:20. Takže som doružova 😀 😝 🙄 .
Zvláštne že do 11:50 vydržal celkom v pohode (odvtedy spí), čakala som ráno už prerezaný zub ale ani náznaku. Boli sme aj vonku na hodinu, je tu striedavo pekne a oblačno ale dosť už fúka studený vietor....MM je v práci, k svokre prišiel strýko chúvička ale nechcem ho pustiť k malému, lebo on mal tiež virózu a to len pred dvoma dňami, takže je to ešte horšie, lebo sa malému chodí ukazovať cez okno a ten je potom bezseba že chce byť s ním 😢 .
Idem kuknúť čo u vás 🙂

ined77
10. dub 2010

hmmmmm ☹ ,tak ve 14h už má pršet téměř po celé čr 😖 .sice místy slabě,ale i tak 😒 .a o příštích dnech radši ani nemluvím 😖 .
kdepak jste všechny???? 🙂
matova 🙂 ...?

ined77
10. dub 2010

aha,tu jsi 😀 .
teda...co to buntošení v noci? ☹ ...aspoň že pak už spinkal pěkně 🙂 .
to je teda na houby,chudák šimonek,že nemůže za strýčkem,ale jasně...ještě by to mohl od něj chytit,za to to nestojí ☹.
co včera?objednala jsi si něco? 🙂
já u matyho pořád čekám na nějaký nový přírůstek v puseně,ale pořád nic nevidím,přitom kaká docela často,ručku v pusence má vraženou bez přestání,ale nevím...není vidět nic.teď po 4 by měly jít další stoličky?nebo už očné?já to vždycky zapomenu 😅.

gina333
10. dub 2010

prchalka: tak drzim palce, aby si to uspavanie mala cim skor za sebou. 😉

sherry: niekde som citala, ze detskych domovoch deti neplacu, lebo citia, ze nikto k nim nepride. ☹ ☹ Je to strasne smutne, ja keby som mala viac penazi, kupim si velky domov a adoptujem si kopec deti.

ined: prave som to pozerala v mimoriadnych spravach. Strasne. 😖 😖 😖 😖

matova
10. dub 2010

ined 🙂 : hej potom už spal ale teda mohol aj dlhšie 😉 . Som zvedavá koľko dá teraz. Najhoršie je že večer fakt nezaspí kým sa nezotmie 😝 . Neobjednávala som, nechám to asi až po kontrole u dr. Horšie že nohavice čo som mala vybrané sú na MMB v CZ nie u nás, musím tam napísať či zasielajú aj k nám. Máte tam pre tehotky oveľa lepší výber nových vecí. Tehotenské spodné som u nás ani nenašla, len nejaké použité podprsenky 😝 .
Tí obaja naši chlapíci malí majú ale parádnu pamäť 😅 . Šimonko jak si dá len pár guličiek hrozna tak už je kakanie jasné...ale vlastne asi pri každom ovocí, najviac pri hrozne a hruškách-tie miluje ale to mu často ani nedávam...pustil sa už konečne aj do jabĺk a stačí mu porezať na menšie kúsočky. Teraz by mali ísť očné. Ale možné je všetko 😀. A ten náš Tv program včera- mm mi to prepol 😠, navyše ma ešte dnes zjazdil keď som horekovala že som sa nevyspala 😠 😠 😠.
sherry 🙂 : parádna noc 😅
gina: len sa zušľachťuj, môžeš aj za mňa 😉

matova
10. dub 2010

gina: to je hrozné keď je to fakt pravda o tých deťoch v domovoch ☹ ☹ ☹
ined: o tej správe som počula 😒 ☹

katzi
10. dub 2010

My taky spíme - i přesto , že vstávala až v těch 8h, šla spát normálně v 11.30 a byla dost unavená. Taky se dopoledne dost plakalo - měla nehodu, spadla tak nešťastně, že se kousla někde vevnitř v pusince a tekla jí potom hodně krev, muselo to dost bolet, sama vím jak to bolí když se kousnu 😖

sherry: jak to myslíš jak je u nás? Jako počasí, nebo stav u nás? 🙂 Počasí na prd, a jinak fajn 🙂

ined: to o té nehodě letadla polského prezidenta jsem slyšela teď u vaření v rádiu, nechtěla jsem tomu napřed věřit.... A s tou výchovou - já taky neumím tak jako pořádně na Adélku zařvat, snažím se být přísná a důsledná když je potřeba, ale stejně poslechne jen někdy a když chce 🙂 Já ale vím, že bych nikdy nechtěla, aby se mě bála. Chci ať má ke mě respekt, ale ať se mě nebojí. No jsem zvědavá, snad mi jednou nebude skákat po hlavě 🙂

matova: to jsou ten paradox : noc špatná a celý dopoledne docela hodné dítě - míváme to taky tak.

Jinak tady prší, ale vymyslela jsem super program na odpol.: půjdem s MM a Adeli na bazén. Ještě jsme s Adu nebyli, tak jsem zvědavá, jak se jí to bude líbit....

ined77
10. dub 2010

matova 🙂 ...jéé,ta to je škoda,ta komnata byla celkem zajímavá 🙂 .já jsem pak volala mm a do toho začal matýnek plakat,tak už jsem pak šla hned z ním lehnout.
já myslím,že nebude problém odeslat balíček na SK ne?na slovenském mmb jsem nikdy nebyla,tak nevím,ale použité podprdy mě nelákají 😀 .
jéééé,pláčeméééé,to brzo teda

matova
10. dub 2010

katzi: super program si vymaslela.
Malý ma nechal dnes v pokoji dokonca riad umyť 😅 . Dobrý chlapček. Viete s čím sa až 10 min hral? dala som mu ten pukací igelit čo sa vkladá do krabíc aby sa nepoškodil tovar- ukázala som mu ako sa dajú tie 😅 vzduchové vankúšiky prstom pukať a bol nadšený 😀
sherry: súhlasím s tebou o tom vyplakaní...šimon od bábätka a ešte donedávna plakal tak že sa nevedel nadýchnuť, takže vyplakanie ani vôbec neprichádzalo do úvahy.. Dokonca tu bol aj prípad že rodičia nechali vyplakať a dieťa sa takpovediac "zašlo" nedýchalo, takže potom museli s ním byť až v nemocnici...Naozaj každé dieťa je iné.

gina333
10. dub 2010

Tak Sophi uz je vyspata, spala dne 1:40, no dufam, ze bude dobrucka, lebo dnes idem na zumbu, pride k nej svokra, dufam, ze to zvladnu. 😉

katzi: chudatko Adeli 😒 Co sa vychovy tyka, ja som dost benevolenty rodic, snazim sa byt s Nati kamaratka, co my muz aj obcas vycita, obcas to Nati zneuzije, ale da sa to. 😉 😉 😉 Teraz mame aj take hadave obdobie, ide do puberty 😀 😀 tak je to trocha tazsie.

matova: no snazim sa vyzerat k svetu, i ked po 16 rocnom manzelstve uz muza moc neohurim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katzi
10. dub 2010

matova: nejlepší hračky jsou buď obyčejné věci, nebo nějaké blbiny. Opravdu nemá smysl za ty hračky moc utrácet 🙂

gino: 😀 co to znamená "neohurim"? Náhodou to musí být super - vždycky ta pauza a pak ty návraty 😉

matova
10. dub 2010

katzi: také pády že si zahryzne niekde do jazyka alebo buchne do zubov a ide krv- je to nepríjemné, svojho času sme to mali veľmi často,keď vkuse padal. Z úst ide vždy aj veľa krvi 😒, vždy som sa vtedy zľakla...dúfam že to niejke u Adu nič vážne 😲
gina: 😀 máš tú výhodu že nie ste s manželom často spolu 😉 . My sme v manželstve 11 rok a vidíme sa síce každý deň- teda večer , ale on si zapne politiku alebo telku...ani sa mu nečudujem keď pre seba nič nerobím, behám v deravých teplákoch, neupravená... 😝 nič sexy 😀 . Ale mne je to akosi jedno, fakt dávam všetku energiu len šimonkovi mojemu najmilovanejšiemu tvoerčekovi už na zemeguli 😵

matova
10. dub 2010

ešte musím napísať, než sa malý zobudí čo sa mi snívalo ale je to taký sen že vážne si niesom istá či sa to nestalo naozaj a keď hej tak tu už budem za blbca 😅
Mne sa snívalo, že prchalka večer napísala správu, že je unavená a chcela to tu síce dočítať ale že vždy keď si to tu večer otvorí, tak ju dorazia rozsiahle obkecy od matova 😀 . A teraz fakt neviem či to nepísala a len sa mi to zas snívalo? 😕

katzi
10. dub 2010

matova: ne ne, vážného nic - ale v první chvíli jsem se taky lekla - myslela jsem, že si vyrazila ty svoje pracně narostlé zuby 😀