Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
11. dub 2010

ined 🙂 : krásne fotky, to je ešte v lete že?
bohužiaľ topánočky už mm kúpil 😒 . Priniesol minule z obchodu podobné, boli krásne ale strihovo podobné týmto, tak som povedala že musí hľadať inde, on cestou domov z práce zašiel ešte do iného mesta a tam rovno kúpil tieto. No niesom nadšená, pekné sú ale fakt pri šimonkovi neviem neviem. Navyše sa mi na jar zdajú byť málo teplé, to sú skôr už letné. Šlo by ich vymeniť aj za väčšie ale úplne nazad ich vraj nevezmú.

matova
11. dub 2010

sherry: ešte to som chcela napísať, že aj papučky aj topánky kupujeme vždy len s klenbou 😉

ined77
11. dub 2010

botičky jsou krásné 🙂 .no uvidíš,třeba se ještě do léta vyběhá a unosíte je 😉 .ještě je na ně stejně čas 😉 .
já jsem si právě myslela,že je to u vás samá tráva,kopec a drn 😅 ...neřeknu do města na chodníky a tak 😒 .
zkus říct šimonkovi že je v botičkách krááááásnýýýýý-u nás to funguje 😀 😅 😉
noc super...třeba zoubek pauzíruje 😉

prchalka
autor
11. dub 2010

matova: Hezké botky, proč je nechce? Tak aspoň někdy na nákup autem je zkuste 😉
ined: My neměly medvídka už asi týden. Jak má ten ekzém, tak jsem radši čoko nedávala, i když z toho to asi není. Ale včera, jak se pustila do té Pribi tyčinky, tak jsem tomu nějak nemohla zabránit, ten spodej je v čoko máčený.
My naštěstí spíme už aspoň 1,5h. Odpol přijdou sousedi poprvé, jsem zvědavá, jestli sami nebo s dětmi (5 a 3 roky)

ined77
11. dub 2010

matova 🙂 ...jj,to měl matýnek 10 měsíců 🙂 .to byl ještě mimísek 😀.
to se i divím,že je TM koupil bez zkoušení 😅 ...my když jdeme na botky,tak vždycky s malým a měříme 😅 😀 ...matýnek ječí a my s prodavačkou měříme 😀.
vyměnit určitě půjdou,ale penízky vám těžko vrátí 😒 ...tak koupit nějaké jarní 😉 .zkusím najít link na ty naše 😉

gina333
11. dub 2010

matova: tie boticky vyzeraju pardne. 🙂 Sophi nosi doma papucky, lebo my mame doma vsade plavajucu podlahu alebo dlazbu a na tom sa jej smyka. Ale u babky nosi iba take srikovane hrube ponozky 😀 kedze svokra ma vsade koberce.

ined: ake krasne fotky z plavanicka. 🙂 My sme chodili plavat ked mala 6-7 mesiacov, lenze dostala zapal mocovych ciest tak sme s tym prestali. Som zvedava ako sa jej bude v bazene pacit, vo vani sa clapka strasne rada. 😉 Akurat som skusala plavky, no vlani som v nich mala krasne poprsie a teraz 😠 😠 😠 😠 😠no hroza. Uz aj Natali ma vacsie cicky ako ja. 😲

U nas jedenie stale nic, ja len ziram ake dobrotky vy varite 🙂 🙂 a u nas furt len to mlieko. 😒

ined77
11. dub 2010

prchalka 🙂 ...vidíš ,aha,já zapomněla na ten její ekzém ☹ .no to by čokošku fakt neměla,ale vždycky to holt neubráníš 😒 .
tak to budete mít doma veselo jesti přijdu i dětičky,v tomhle věku je to jako tornádo 😀 .

gina333
11. dub 2010

baby co su to ti ryzovi medvidci????

matova
11. dub 2010

skúšam s nimi všetko možné, on sa tomu rehoce ale keď už idem k nožke tak utečie. 😀, aké sú mu by bolo dobré zistiť, či náhodou do leta nebudú aj malé...

gina333
11. dub 2010

matova: ked som Sophi prvykrat natiahla botasky najprv si len pozerala na nohy, potom v nich chodila ako robot 😀 ale neprotestovala nastastie, v poho ich nosi. 😉

matova
11. dub 2010

gina: aj ja dúfam že niekto sem hodí na tých medvedíkov link 😉 . Beriete aj foťák? prihoď potom nejaké fotky ako bolo v Permone 😉

gina333
11. dub 2010

zoberiem aj fotak, jasne, len neviem ako to tam funguje, u nas v Aquaci vsetky veci nechame v skrini, neviem ako to bude tu. Ale osusku si musim zobrat ku bazenu tak zoberiem si tam aj fotak.

ined77
11. dub 2010

gina 🙂 ...my jme do plavání nikdy necodli,tedy jako do kurzu.ale bazén to je naše 🙂 .byli jsme i v aquaparku v uh.brodě,a v létě téměř pořád na koupališti 🙂 .já jse chodla plavat i jako těhotná,tak asi proto je matýnek takový vodníček 😀 .
aha,vidíš plavky,moje noční můra 😎 .mám z loňska nové,ale co z toho,když už ani svěcená nepomůže 😀.

gina333
11. dub 2010

aha, tok toto su ti medvidci 🙂 🙂 No ja som v piatok kupila Sophi Bio susienky Alnatura, vobec ich nechcela, tak som ich ochutnala ja. No fuuuuuuuuuuuuuuuuuj, chutili ako muka, hnusne boli, ze vraj vanilkove. 😉 😉

gina333
11. dub 2010

ale tych medvedikov vyskusam, tam je aspon ta cokoladka. 😀 😀

matova
11. dub 2010

gina: aha, to mi vobec netrklo ze vevci idu do skrinky 😅
a to ze Nati uz ma vacsie- normalne si ma rozosmiala. Ja mam zasa z odstriekavania vacsie ale su ako handry 😝 😀
prchalka: pri inych topankach neprotestoval, dufam ze nema nejaku intuiciu ze v nich bude mat uraz 😒
ined: to je to, ze ja do mesta s malym sama nemozem, tu cestu by sme nezvladli a mm chodieva domov teraz az vecer 😒 a uz aj soboty. Inak teraz uz stale chodievame po vonku bez kocika bezne aj na dve hodiny.

ined77
11. dub 2010

toto jsou naše jarní botičky 🙂 ,ale fotka je celkem nekvalitní 😒
http://www.detskaobuv.cz/katalog/celorocni/588-...

gina333
11. dub 2010

ined: pekne botky 🙂 my mame zatial len botasky, ale chcem jej kupit este take dievcenske popobotky, celkom mam dobre skusenosti s topkami z Deichmanu, mali sme odtial aj zimne, takze ked uz mam muza doma vyberieme sa na nakup niekde.

ined77
11. dub 2010

tak ne,když se klikne na detail,zobrazí se pěkně 😉.

matova 🙂 ...tak třeba se do léta šimonkovi zalíbí 😅 😉.

gina 🙂..jsně,já mám sebou vždy u bazénu tašku s ručníkama,kapesníčkama a foťák 😉 .akorát je možné,že se ti bude zapařovat objektiv 😅 .

matova
11. dub 2010

ined. pekné topánočky 😉 .
ja som pozerala na topanocky.sk, ale teda tie ceny to je fakt hrozne ako sa na detoch zaraba

matova
11. dub 2010

chcela by som ist ked sa maly zobudi, rozkuka, rozchodi a naolovrantuje do mesta. Skocila by som do DM, uz nam dochadzaju kase a tiez k mame...nio neviem, nejak sa stale este nebalime, tak sa uvidi. Predstava ze tu budeme zasa trcat s malym cely tyzden do vecera sami v takom pocasi...nic moc ☹

gina: Sunarka ma chutne susienky, obsahuju aj mlieko a nejake vitaminy. A tiez nestle Medvedici su dobre.

ined77
11. dub 2010

gina 🙂 ...tady přímo je jen jeden obchůdek s dětskýma botkama a já jsem líná jet do zlína 😅 .tam deichman je.ikdyž ty ceny jsou téměř všude stejné 😒 .jsou to zkrátka vydřiduši 😠 .my jsme měli i zimní botičky essi,ale to je jen náhoda,já jdu spíš po vzhledu a celkové kvalitě botiček 🙂 .značka mě až tak nezajímá.samozřejmě chci ale žirafkové 😉 .pravda ovšem je,že ty essi jsou dobré botičky.jen nad tou cenou mě pomalu vždy omývají 😅 .
teď mám vyhlédnuté ty tenisky,značku nevím,ale stojí okolo 440 kč,no co už 😉.no a za chvilku budeme kupovat letní sandálky 😅.

sherry28
11. dub 2010

tak já jsem nějak řešila se ségru školku její malý, tak jsem tu nebyla 🙂

ined: přesně tak, názory jsou prostě jiný 😉 já když to vezmu svým rozumem, tak si myslím, že noha je v nejpřirozenějším stavu na boso 😉 pode mě, když je noha na boso, tak se nemůže nesprávně tvarovat 😕 ale samozřejmě každého věc 😉 🙂 venku je jasný, že boty nosíme 😀 doma to neřeším 😉 (podle mě je jedno jestli tráva, lino atd.) 😉 😀 každý člověk řekne něco jiného 😉

matova: jestli šimonek nové botky nechce, tak není co řešit 😉 kor, když vy tam máte nerovný terén, to bych mu nechala nožku v kotníkových botkách 😉

gina: závidím, užij si to tam i za nás 😉 🙂

sherry28
11. dub 2010

jo ještě bych dodala, že žirafa není záruka kvality ☹ je to prach obyčejný obchod 😠 tu značku si prý může koupit každý výrobce(pověděla mi to paní, která dělá v Essi) a už jsem viděla i botičky se žirafkou, který by teda tu žirafku na sobě neměly mít ani omylem, ty kvalitu neviděli ani z rychlíku 😅

sherry28
11. dub 2010

ined: krásné botky 🙂 ale Márovi, bych tam nožku nenacpala, zkoušeli jsme podobný ☹ má hodně vysoký nárt

prchalka
autor
11. dub 2010

Tak nakonec jdem my k sousedom, uvidíme, jak to s dětma dopadne a kdo koho sepere 😀

katzi
11. dub 2010

tak jsme vás dočetla letem světem 🙂

ined: Matýnek je vyloženě plážovej typ - s tím kloboučkem mu to sekne. Úplně ho vidím za pár let jak bude na bazénu motat hlavu kočkám 😀 Jo a vůbec jsem nezapochybovala, že bys to s ním na té fotce byla ty 😀 😀

matova: krásné botičky má šimonek. Adélka doma nosí papučky (kupodivu je nesundává) - máme parkety, takže by jí to naboso klouzalo. Na ven má kotníčkové botičky - jsou to její první chodící boty, kupovali jsme je na podzim a překvapivě jí ještě jsou. Další boty už asi kotníčkové kupovat nebudu, ale nevím. Chci jít do obchůdku se značkou Essi (líbí se mi jejich boty) a zkusit jí tam nějaký dát na nohy, uvidím jak se ve kterých bude cítit.

gino: jak bylo v Permonu? Snad dnes bude taky spát jako Šípkové Růženky 🙂

prchalko: jj, Adeli potřebovala pořádně vymáchat - až budu padat na hubu z nevyspání, půjdu ji vždycky přemáchnout do bazénu 😀 A jak bylo u sousedů?

gina333
11. dub 2010

ahojcek zienky,
napisem len par riadkov, ideme kupat. Bolo uplne super, cista voda, malo ludi, krasne prostredie. 🙂 🙂 🙂 🙂 Velmi sa jej to tam pacilo, Natalka bola uplne nadsena, takze suprova nedela za nami. 😀 😀

gina333
11. dub 2010

joj, skoro som zabudla na fotecky 😀