Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
11. dub 2010

gino: vám to sluší, jste kočky všechny tři 🙂 Muselo to být opravdu super.

sherry28
11. dub 2010

gina. kouzelná fota 😉

sherry28
11. dub 2010

tak spí, jdu za Lukáškem, tak se mějte a sladce spěte, doufám, že dnes bude u prchalky super noc 😉 všem klidnu nerušenou noc 😔

prchalka
autor
11. dub 2010

Tak u sousedů supr gut 😉 škoda, že bylo tak málo času od 15.30 do 19h, rychle to uteklo. Opět se grilovalo, i v dešti, to prostě MM bude, i kdyby padaly trakaře 😅
Malá a malej se tam hned pustili do barevnych křupinek (po lehkém okoukání) a pak do něčeho makovýho, na způsob Telky.. pak už jsem to odstranila z dosahu. Řádila s klukama, hlavně s tím malým, pořád se obírali 😅 ona jeho jako vždy brala kolem krku a on jí pořád hladil vlasy 😀 Pak si na něj taky lehla, až začal brečet a taky mu skřípla prst do bedýnky. Lítali jak splašení, mají super schodiště potažený kobercem, nahoru pádila jak drak, ale dolů nemá vůbec zábrany, normálně by šla po hlavě, na poslední chvíli jsem jí 2x chytala. No prostě zvěřinec největší 😅 😀 Doufám, že se pořádně unavila, ke konci už jsme měli makačku, MM se jako vždy nemohl stále utrhnout, takže jsme odcházeli v době, kdy chodíme už normálně koupat, ještěže to máme jen přes trávník. Ale přijdu domů a tam zas chyběla voda v konvici na mlíko, takže ještě vařit a chladit 🙄
Ale jinak super, unavená jsem i já, protože jsem tam z ní nespustila oči a musela jsem lítat, kam ona! Ale byla spokojená. A pak přišel ještě 3.kluk, tak to byl vůbec rámus. A pak i jeho taťka, od toho se dokonce nechala pochovat - no spíš jí prostě zvedl ze země, ale ani se nevzpínala, ani mu neubalila, takže úspěch a pak přišla i jejich mamka a před tu se na konci postavila a začla jí přednášet tu svoji hatmatilku 😀 (půjčila si tam nejdřív nějakou knížku veršů a pak i knížku s názvem Prevítem snadno a rychle 😀 ) Tak to sedí!
Kéž by takovýhle odpolední bylo co nejvíc....

prchalka
autor
11. dub 2010

Všem dobrou a dneska už by mohla být i u nás, to je fakt 😉 😔

gina333
11. dub 2010

prchalka: tak ste aj proti skaredemu pocasiu mali krasne poobedie. 🙂

Baby, dik za komplimenty, fakt tam bolo perfektne. 🙂 🙂 U nas sa uz spinka, zaspala dost rychlo, tak som veeeeelmi zvedava aka bude dnesna noc. 😉 😉 Idem pozriet Lets dance, manzel chudacik je taky unaveny, ze zaspal so Sophi. 😵 😵 😵 Takze dnesny vecer travim ako obvykle s mojou krasnou Natalkou. 😵 😵 😵 😵

Pokojnu noc prajem kazdej a kazdemu. 😔

matova
11. dub 2010

ahojte,
my sme nakoniec do mesta išli a som rada, malý sa aspoň doma nenudil. U nás dnes dokonca poletoval aj sneh 😝.
Boli sme doplniť zásoby v DM, neďaleko boli kolotoče tak sa mm povozil so šimonkom na autíčku, škoda že som nemala foťák, to boli vypleštené oči 😀 , malý tam stále ukazoval na točiacu sa rampu, to by musel byť aj dolu hlavou, jasné že som mu hneď vysvetľovala že tam ani náhodou nepôjde 😅....Nakolese si vytočil plyšového snehuliaka. Potom sme ešte boli u mamy na kafčo, pohral sa s ňou...Cestou nazad si mm spomenul že pri DM videl otvorenú obuv- Reno, tak sme tam ešte vbehli, to už bolo 18:45 😲 , malý si nechal skúšať topánky vďaka krtkovi čo im tam nonstop bežal pre deti, nakoniec sme kúpili ďalšie topánky-uzavreté kotníkové, foto hodím zajtra....ale som naštvaná lebo mali tie isté krásne modré, ale drahšie až o 10eur, tieto boli v "akčnej cene" za 19 a sú tmavobordové v kombinácii s okrovou, pekné ale tie modré mám stále v hlave- vydriduchovia jedni! 😠. Malý ešte za jazdy tlačil pečivo s džemom 😅 a doma stiahol takmer 200ml mlieka, takže vnoci očakávam prečúrané pyžamo 😝. Napriek jeho veľkej únave zaspával dlho a spí až od 20:45.

gina: krásne fotky, som veľmi rada že tie vaše zlé noci aspoň takýto pekný zážitok osvieži 😉
prchalka: super akcia u susedov 😉 . Inak posledné 2 dni sa mi zdá že Šimon sa v jedení mení na Čorí 😅 .
sherry, katzi, ined: 🙂 🙂 🙂

všetkým pokojnú spavú noc 😉

gina333
12. dub 2010

dobre rano 🙂
takze po krasnom dni hrozna noc. ☹ Prvykrat som jej musela dat mlieko o 22:00, a odvetdy to bola motanica, sadanie, mlieko, plac dookola. 😠 😠 Bola hore snad v kuse, najdlhsie sa jej podarilo spat od 1:00 - 4:00, potom bola hore este 6:15 ale zaspala po chvilke, teraz este spi pri MM. No ju asi neunavi nic, alebo to bolo moc zazitkov na nu, a to jej nedalo spat. NO dnes vysadim ten zazracny sirup 😉 😉 a nasadim Chamomillu, uvidim ci to daco spravo.

matova: aj mna to stve, ze za tie krpate topanky clovek musi vysolit tolko penazi. 😠

U nas uz prsi, takze dnes asi ostavame doma, pripadne u svokry. Krasny dnik vam vsetkym. 🙂 🙂

sherry28
12. dub 2010

deštivé ráno 😒

u nás noc byla dobrá až na ten konec, od čtyř se motal, lezl, sedal, lehal, pištěl, bručel, mluvil a takhle se vrtěl až do 5:45, takže pak usnul a ještě spí 😕 a já už rovnou vstávala, musím ho jít pomalu vzbudit, je čas se vypravit směr garáž 😝 mějte vichni pěknej den i na vzdory hnusnému počasí 😉

prchalka
autor
12. dub 2010

Dobré ráno,
u nás noc o chlup lepší, než ta předchozí, takže o ničem 😝 půl noci nespím a půl noci na čtvrt oka. Taky kolem 4h začaly kotrmelce a stojky, myslela jsem, že snad už nezabere, na hodiny jsem se koukla až ve 4.40 a jen se modlila. Definitivně vstávala v 6.20 a MM do ní ještě šťouchal.
Dnešní oběd budou mrkvovo-celerové karbanátky s bramborem. To jsme měli my včera a jí zbylo na dnešek. Moc dobrý!
Ekzém - vypadá světlejší a hladší 😉
gina: U vás taky krása koukám ☹ 😝
sherry: Kdypak půjdeš na tu kontrolu?
matova: Jéé, vy budete mít botiček 🙂 Je to drahota, jenže člověk to koupit musí a na to oni spolíhají. Ještěže já nekoupila na šmajdání úplně nový, ty z MMB byly min. nošený, v pěkném stavu a čorí už je odřela za pár dnů, jak padá a vstává na betoně, tak odírá špičky. No už nevypadají, jako když mi přišly domů.. 😖

katzi
12. dub 2010

Dobré ránko,

u nás naštěstí zatím svítí sluníčko. Noc - dobrý. Šla jsem spát v 21.30 a Adeli se poprvé vzbudila až v 2.30, takže už v tu dobu jsem měla naspáno víc jak kolikrát za celou noc 🙂 Omylem jsem jí dala už v ty 2.30 mlíko - neměla jsem po ruce hodinky a myslela jsem podle svojí vyspanosti, že je víc 😅 Pak se probudila teda ještě i ve 4h - ale jen dudel. No a vstávala v 6h 😒

prchalko: to muselo být včera akční odpoledne, ale fajn. Jak píšeš - takových víc.

gino: teda Sophi ani voda nezlomila 😒 Někdy je opravdu přílišná únava a zážitky asi i na škodu. Ale člověk potom už opravdu neví jak jim ten den zorganizovat,aby to měli akorát a spali 😒

matova: včera byl asi celkově nějaký akční den - vy jste toho postíhali včera taky hodně 🙂 A co nové botičky - mají u šimonka úspěch?

gina333
12. dub 2010

katzi: ja uz fakt neviem preco ona nespi 😉 😉 co jej neda spat? Myslim si, ze zuby to nie su, ona jednoducho nevie byt v klude. Uz som myslela aj nato, ci nie je hladna, ked cely den len zobka, ale pred spanim zje cca 200ml husteho pudingu, potom vypije flasu mlieka a o 22:00 som jej zase musela dat mlieko. Ja jej to mlieko v noci jednoducho musim dat, lebo dovtedy place kym nema v ustach flasu. 😉 A davam jej teraz normalnu davku nie iba taku ochutenu vodu a aj tak sa stale budi. 😒 😒

sherry28
12. dub 2010

prchalka: jdu 19.4. v pondělí 😒 tak uvidíme, jestli je to tam kde má 😉

gina333
12. dub 2010

No dnes to tu zije 😀 😀 😀 😀 U nas sa spi, manzel isiel ku svokre montovat garnizu, ja si idem popisat co vsetko nam treba nakupit, poo sa chystame do Tesca a do DM. 🙂 🙂

katzi
12. dub 2010

sherry: budem ti všechny k doktorce držet palce a pak budeme natěšené na info 😵

gino: i my se poo chystáme do Tesca - vykoupit jim tam ty zlevněný bodýčka 😉

Jinak naše dopol. bylo dlooouhý - tím jak vstávala už v těch 6h 😝 Někdy po 9h byla už dost hotovson, takže jsme bojovaly a bojovaly až do oběda 😖

prchalka
autor
12. dub 2010

Teda to bylo dopoledne! Ona je tak znuděná, sama nic neudělá, že by si třeba pohrála a když u ní sedím, tak to je to samý, jen by si ke mně ráda stoupla a bušila mě zazadu do zad 🙄
gina: Já už taky nevím, co bych měla dělat. Myslím, že hlady to není, člověk snad hlad zaspí a nemá tu potřebu. Každopádně hlady už by se budit děti neměly, to všude píšou. Navíc, když mají na noc ještě mlíko. U nás teď leze aktivně ta druhá stolička a zbylým dvěma jsou vidět špičky, tak musím vydržet!! 😝

katzi
12. dub 2010

jj, souhlas - taky myslím, že hlady se nebudí 😒 Myslím, že to bude kombinace zubů, špatných spacích návyků a nevyzrálé nervové soustavy. Ale je nespravedlivý, že někdo to má úplně bez průblémů: teď jsme potkali jedny známý s 12ti měsíční holčičkou, spí v kuse od 20.00 - 7.00, maximálně 1 x dudel kolem 23h, zubů má 6.Ptala jsem se, jak to udělali, jestli ji třeba nechali brečet atd. Oni, že nijak, že tak prostě spí od 6 ti měsíců. Takže tak 😒

katzi
12. dub 2010

jo a ještě - dnes ráno mi udělala radost zubní prohlídka - má už ven všechny 4 čtverky, takže máme 10 zubů - hurá, jsme v polovině 😀

prchalka
autor
12. dub 2010

katzi: Tak my 9,5 zubu, ale vy ještě nemáte ty dvojky, ne?!?! 😕

prchalka
autor
12. dub 2010

Tak to je borka: http://ona.idnes.cz/petra-sovova-statecna-matka... stačí si jen přečíst první odpověď a vizitku 😅

sherry28
12. dub 2010

ahoj malý spí, asi si půjdu taky lehnout

matova: IP 😉

katzi
12. dub 2010

prchalko: spodní dvojky nemáme, horní už jo 🙂 Ta ženská je fakt drsná 😕 A vypadá tak dobře. Jak to dělá??? 😀

sherry28
12. dub 2010

prchalka: četla jsem to 😀 má můj nesmírnej obdiv 😉

gina333
12. dub 2010

prchalka: no neviem ci tu zenu mam obdivovat alebo tukat na hlavu. 😉 8 hodin vkuse som nespala odkedy je Sophi na svete, a to cestne prisaham, tak neviem pri tolkych detoch ako sa to tej zene dari. 😒

ined77
12. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc-motanice,vrtěnice,kroutěnice 😖 ☹ .
budík v 6h.
maty se tak vrtěl až měl ráno roztrhlou plenku a všechen ten gel s čuránka měl v nohavici pyžamka a taky všude možně po koberci,jak ráno coural 🙄 😅.
takže jsem ho hned čapla a osprchovala(měl od toho celou dupenku a nožku).mm zatím vysával 😅 .
takové trošku divočejší ráno no... 😅 .pak jsme se ještě stihli i chytnout 😒 .
matýnek jak teď ty dva dny kakal a kakal,tak měl chuďátko včera večer už ošklivě opruzený zadeček,že jsem vytáhla imazol 😢 .
dnes už je to ale dobré 🙂 ...sice to má ještě malinko růžové,ale lepší to je o 100%.hrozny budu dávkovat po malinkatých mističkách 😅 .ačkoliv si myslím,že to má spíš od zoubků...dns ráno si tak štrachal v pusence až si ublinkl 😕 ☹ .
mám veliké podezření že se začíná klubat pravá dolní 3 😨 ...to bude maso 😔 .
včera večer opět menší konflikt s našimi milými sousedy 😠 ...v 19h si vzpomněli,že budou natloukat police do komory 🙄 (komora je přesně mezi pokojíčkem a obývákem)...jako já už nevím...v 19.20 jsem tam šla,protože u toho jaksi není možné uspat dítě a madam mi ještě vynadala,že se snad prý nezblázním a ať prý se JM se mnou nebaví 😀 ...nemám slov 😅 .
no to jen tak pro zasmání...před týdnem mlátili ve 20.30(nutně prý potřebovali spravit dveře 😖 ).tak nevím,kdo je tu o.k. a kdo ne že 😅
dopolko jsme byli venku 1,5h,ale teda kosa jak z nosa a matýnek byl špinavý jako čuňátko...zdrhnul mi do písku,pře výslovný zákaz!!! 😠 😀
jdu vás dočíst 🙂

katzi
12. dub 2010

gino: no ona to tam píše - že přerušení na kojení nevnímá jako přerušení ve spánku. Nechápu 😕 😀 A s dvěma dětma spí v posteli...to bych tu postel chtěla vidět, ta musí být teda obrovská 🙂

katzi
12. dub 2010

ined: ti sousedi - někdo prostě fakt nechápe, že když žije v takto těsném sousedství víc lidí, že to vyžaduje trochu ohleduplnosti a slušnosti, aby se tam všem bydlelo dobře 😠 Ti nad nama zase dělají večer kolem osmé hodiny hrozný kravál - děcka se honí, hrozně dupou po celém bytě, ječí, do toho po nich řve otec, klidně slovy :k....va už toho nechte a to k...va řve tak nahlas, že to slyším i přes TV 😠

gina333
12. dub 2010

katzi: no tak ju obdivujem, ze totak nevnima. 😉 Sophi tuto noc spala iba v postielke, ked spi pri mne tak cestuje vsade, a neviem si predstavit ako by sme spali muz, ona a ja spolu. 😒 Takze nechapem ako ona moze spat s dvomi detmi, to mozno, ze spia vsetci na zemi 😀

katzi
12. dub 2010

gino: jj, to by vše vysvětlovalo jestli spí na zemi -to bych chápala, že se vejdou 😀

matova
12. dub 2010

ahojte,
ja som zas išla včera večer neskoro spať-okolo polnoci (TV)- no tak mi treba, mohla som sa pekne vyspať, ale aj tak super. Malého som presunula na pôvodné miesto lebo ležal úplne naopak a pri nohách už 😒 . Zobudil sa až o 4:30, mal tááák prečúranú plienku, no to bolo vreskotu pri prebaľovaní chudáčik...Vypil potom mlieko a spal nakoniec až do 7:15 😅 . Pred šiestou mal otvorené oči, mm odchádzal do práce, ale ani sa nepohol 😎 .
Ráno krásne svietilo slnko ale potom sa zatiahlo, pred obedom sme boli chvíľku vonku okolo domu len....a našťastie sa malý ďalej netrhal lebo už bol hladný...svokra mi dnes pre ňho dala sviečkovú či čo to vlastne je, bola v tom vraj aj horčica tak dúfam že mu to nespraví nič 😕 . Ale chutilo mu. Poobede neviem čo budeme...Idem si vás dočítať 😉
Toto sú tie topánky zo včera, ráno keď ich zbadal tak sa na ne usmieval, takže im sa asi brániť nebude, no dám mu ich až keď bude trošku teplejšie.