Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
16. dub 2010

lehna 🙂 ...jéééé,no to toho moc nenaspal ☹ .tak snad dnes dobojujete do večera v poklidu 😉 .a doufám,že to žádná nemoc není 😉 .

matova 🙂 ..jj,no ono obecně vše bolí víc,když člověk odpočívá nebo spí než když je bdělý ☹ .přes den se na to pozapomene,ale v noci,v klidu se to projeví naplno 😒 .

matova
16. dub 2010

1:25+ plač, páááá všetkým

ined77
16. dub 2010

matova 🙂 ...no jééé,vy taky ☹ ...že ty děti nevydrží aspoň 2h chrupkat ☹ .
tak se držte a pěkný zbytek dne 🙂

matova
16. dub 2010

prchalka: našla som overaly aj vačšie, aj ceny sú ale už vyššie, neviem aké je poštovné....:
http://www.detske-oblecenie.eu/detske-oblecenie...

matova
16. dub 2010

ined: díky, aj vy, prestalo pršať tak nech to vydrží aspoň na malú prechádzku....pá

prchalka
autor
16. dub 2010

Tentokrát se probudila už asi po 50 minutách 😒 Tak se mi naštěstí podařilo jí ještě zlomit na posteli, kde se asi 3x převrátila, sedla a zase lehla, nakonec sebou sekla obráceně a vytuhla, chtěla jsem to sem jít ukončit a jen co jsem se od ní zvedla, tak už ječela - nechápu! Spala slabou 1,5h, aspoň něco. Táta už přijel, tak to tam jdu zpacifikovat 😀

sherry28
16. dub 2010

tak já mám sto chutí zabít souseda

sherry28
16. dub 2010

začal v jednu řezat cirkulárkou pod oknama malýho 😠 tak jsem mu to z okna řekla a přestal malýho jsem po 20minutách uspala znova(vzbudil se se šíleným brekem)a on začal řezat zase 😠 já normálně až půjdu kolem něj tak mu asi natáhnu 😀

gina333
16. dub 2010

Tak, vidim, ze ste toho moc nenapisali 🙂 u nas sa spalo ok, skoro 2 hodky, potom som bola s kamoskou v meste, Sophi vydrzala v kociku sediet 1,40 to je rekord zatial 😉 😉 😉, Potom sme sli po Natalku a ku svokre, tam odmietala vojst uz do panelaku, revala ako keby ju rezali 😒 tak s nou svokor bol doteraz vonku. 🙂 🙂 🙂 🙂Nastastie vyslo slniecko, takze celkom faj poobedie. Idem spravit veceru, nachystat veci pre Nati lebo zajtra idu na vylet do Levoce. 😵 😵 😵Aj MM my volal, ze stastne dorazil do roboty, takze vsetko je ok.

sherry: no susedov si nevyberas, ta moja hviezda z hora vacsinou vysava vecer o osmej ked ukladam Sophi spat. 😠

ined: ano, narodky som mala ja a veru celkom okruhle 😀 😀

prchalka
autor
16. dub 2010

ined, matova: Tak jsem se trochu zrelaxovala u toho žehlení, úklid nehrozí. S tím růstem - já mám v očkováku napsáno (myslím, že tak kolem 3.let), že si stěžuju, že mě bolí nožičky 😀 😀 ☹ ☹ Jo, asi na tom něco bude a fakt si pamatuju ještě v pubertě, jak mě bolely nohy, ale v ohybu kolen. No jo, rostou nám, to je jasný 😉

prchalka
autor
16. dub 2010

sherry, gina: Sousedi hadr teda! To už naštěstí neznáme, ale zase se trochu bojím léta, jak bude usínat kolem 20h, když venku budou lítat děti a dospěláci sedět na zahrádkách a grilovat 😝

gina333
16. dub 2010

prchalka: veru, vsetko ma nieco pre aj proti 😉 aj my by sme chceli byvat domceku ale len v meste, na dedinu by nesiel ani MM a ja uz vobec nie. 🙂 🙂 Jednak, ze sme zvyknuty na mesto, pesiu zonu, obchody, restiky 🙂 🙂 a ja sama bez MM by som v dome ani nezaspala. 😉
U nas je uz po kupani, po mliecku, cakam nech sa vybesni a spat. 😉 😉

petot
16. dub 2010

Chcem len podotknúť, že rozhasenie spánkového režimu a nekľud je celkom bežným dôsledkom očkovania. Nemusia byť za všetkým len zúbky. Viacej k očkovaniu v téme https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-...

gina333
16. dub 2010

Tak u nas sa uz spi, idem pozriet telku s mojou Natalkou. 🙂

Pokojnu noc babenky. 😔 😔

prchalka
autor
16. dub 2010

matova: Kápání - zavářka do polévky (vejce, mouka) nebo jak se tomu u vás říká? Měla jsem jednu porci zamraženou od mamky.
gina: Tak ať se vybesní brzy 😀 My dneska nějak nespěchali a ukládala jsem asi 20.10
petot: Pokud sem ještě nakoukneš: Jasně, ani tu nesvalujeme všechno na zuby. Já založila téma, když nám začaly růst a od té doby se to prostě zkazilo a stále to pokračuje ☹ A to očkování na to může mít vliv dlouhodobě, půl roku...rok? Až budu mít čas, nakouknu tam..opět zajímavá indicie, ale u nás to očkem asi nebude bych si tipla 😕
Tak všem dobrou 😔

matova
16. dub 2010

Ahojte, my spíme až od 20:15 -konečne uff, boli sme nakoniec vonku- malý ťapkal dve hodiny v teréne na nohách, bežal po svahu dolu v záhrade...a zasa nahor za ruku, do parku ma ťahal, na škôlkárske ihrisko...všetko chcel dobehnúť za tie daždivé dni, doma už pomaly stáť nevedel- ale ešte hračky popozeral...ja som si myslela že keď neodkvecne hneď tak už neviem...metalo to s ním na posteli 25 minút, náustok z fľaše si pchal do oka...mlieko som musela ešte dorobiť lebo sa zdvihol aj s prázdnou fľašou...nakoniec zaspal krátko po Mundisale. Tak asi je v tom zub 😖. Ja sa len teraz bojím že nakoniec nebude zasa poriadne spať a ešte bude mať aj svalovku 😕 😅 😝. uvidíme 😉

matova
16. dub 2010

petot: tiež by ma zaujímalo keď ešte nakukneš, či to môže mať až niekoľkomesačný vplyv na spánok.sherry: zarážajúce je, že tvoj sused to spravil zasa po upozornení 😕 😠 😝
gina: jej, v Levoči som takmer ako doma 😉
prchalka: neviem či myslím to isté čo ty- robíme také z vajca a múky čo sa buď 1. nastrúha alebo 2. takej konzistencie že sa to po troškách leje a vzniknú akoby také haluštičky nepravidelné, alebo 3. až také riedke že to vyzerá ako pavučinky. Moja mama to volá takto: 1. sciranka (to je šarišské nárečie 😀 ), 2. liate cesto, 3. vaječná hmlovina 😅 .

matova
16. dub 2010

prchalka: ešte k tomu uspávaniu v lete o 20h- ja si začínam byť istá že budem uspávať takmer o 21h, on dnes ani domov nechcel ísť, hoci nevládal- bolo eštze vidno a bolo 18:45, a kosa už poriadna, ale šimon bol asi v tranze ako pes čo sa chce vybehať 😀

matova
16. dub 2010

vidím že som zu sama tak všetkým pokojnú noc 😉 . Ja sa idem asi tiež zrelaxovať vo večernom žehlení 🙄

sherry28
16. dub 2010

tak spíme, uspávala jsem až ve 20.45, dělala jsem s Lukáškem obrázky na okna(motýlky, kytičky atd.)

matova: právě, pochopila bych, že nevěděl, že mi malej spí 😉 ale když mu to povím a on přestane a začne za 20 minut znova, tak teda to už bylo moc 😅 no Mare už nespal, tak jsem jela pro Lukase do školky, šla jsem kolem něj a on něco, že se omlouvá, řikám, že je to teď už stejně jedno 😠 ale řekla jsem mu to dost důrazně 😕 večer se ještě omlouval na schodech MM, když šel domů 😅 no myslím, že se půjde příště zeptat, než začne řezat 😀 já bych chtěla vidět jeho, kdyby jsme o půl sedmý ráno vytáhli cirkulu a řezali mu pod oknama 😝 a co teprve chudáček Marek, kterej kvůli němu nespal ☹

sherry28
17. dub 2010

krásné víkendové ráno ženy 🙂

večer jsem zavírala dnes otvírám 😉 MM je v práci, tak jsem sama s klukama 😀 nemůžu se dočkat pondělí (kontrola-gynda) 😅

sherry28
17. dub 2010

Lukas ještě spí, až vstane, tak vyrazíme do města pro mňamky 😉 dneska budu mejt okna 😅

gina333
17. dub 2010

ahojte 🙂
noc celkom dobra, Nati isla na vylet, len Sophi rano vracala, vypila asi 100ml mlieka a vsetko z nej vyletelo, neviem co jej moze byt, co jej mam dat papat, nic nechce, vsetko odstrkuje, poradte ak viete. 😢 😢

prchalka
autor
17. dub 2010

Ahoj,
myslela jsem, že to bude ok, když zaměstnám na noc MM, no bylo.. vzal si jí a až do půl 4 o ní prý nevěděl, ale od té doby se prý válela. Já jí slyšela před 4.hodinou, ale myslela jsem, že to bylo třeba na dudlík a bude klid. Ve 4 přišel MM, že už se motá dlouho, takže považte - od půl 4 až do 5.15 😠 😠 😠 😠 motáky a vstáváky. Skoro 2h, než zas usnula. Jenže vstávala 6.50 a to ještě po tom, co jsme do ní šťouchali a píchali, aby už se probrala. Dneska se nám to fakt nejmíň hodí, aby šla spát poo pozdě, když máme jít na tu oslavu a máme přijít brzy!! Jak naschvál! Tak MM jí dostane i na dopoledne, pojedou asi do krámu a doufám, že si pak snad chvíli poběhá i venku, ať se trochu unaví! 😠 A já tady tomu oslavenci říkala, jak se mi probouzí i ve 12.20! Že to stihnem. No dneska to takhle nevidím.
MM za chvíli pojede a já půjdu ještě dožehlit. Jen nevím, co jí dneska ukuchtit k obědu.
gina: Tak snad jen suchý piškot nebo rohlík, kdyby chtěla, ale asi ani nebude mít zájem, co ☹
matova: Ano, něco jako haluštičky 😀
Musím napíchnout noťase a jít něco dělat. Hezký den! 🙂

gina333
17. dub 2010

prchalka: veru, nechce nic ☹ a uz zase vrackala 😲 😲 😲 idem s nou radsej na pohotovost, nech viem nacom som.

viktoriakarin
17. dub 2010

Mamičky pripájam sa aj ja k tejto téme. Malej vyšli prvé 2 spodné zúbky v 10 mesiacoch a ďalšie 2 vrchdné až v roku a potom to išlo... teraz má 4 hore, 4 dole a 4 stoličky a zdá sa mi že 4 jej teraz vyjdú súčasne 😀 A čo sa týka spánku no tak to som sa ešte nevyspala 🙂 Asi až keď budú všetky vonku.... Niekedy som hore aj 4-5 krát ale už som si zvykla. Je to aj tým že stále kojím a často v noci vymýšľa.... ale určite ju zúbky bolia pretože niekedy vôbec nepapá len tak ocmúľa bradavku , poplače, pomrnká si a potom zaspí no a to sa v noci tak opakuje.

kadlecova.misa
17. dub 2010

ahoj holky..dnešní noc horror. Usnula v 20 hod, (spala jen 1x po obede a venku capala za ruky) to ji zmohlo,spala pěkně do 1 ráno..a pak..uff...od 1 do pul 3 vzhuru..pak usnula do 4, a od 4 do pul 6 vzhuru..pak jeste zabrala do 7...je to vůbec možný takhle spát?? Do toho všeho mi začala hrozně špatně jíst..je to zoufalý... ☹ . ☹

kadlecova.misa
17. dub 2010

gino: a nemá průjem?? aby to nebyly rotaviry.. 😖

gina333
17. dub 2010

kadlecova.misa: my sme ockovany proti rotavirom 😉

Bolo som na pohotosti, je to viroza, dnes nema jest iba pit cierny caj, dolezite je aby uz nevrackala. Poo moze suchy rozok, vecer ryzu. Takze uz len dufam, ze to bude lepsie a nebude vrackat. 😒 😒

kadlecova.misa
17. dub 2010

Gino: to je dobře,tak malá hodně pije..ted řádí všude pořád tolik virů..to je hrůza ☹