Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
23. dub 2010

tak já mám okna umytý - docela šichta, ale mám to pěkný 😵 Teď jsem si doplnila energii - obrátila jsem do sebe půl lednice + špajzky 😀

ined: to je dobrý, jak tu oslavu výročí máte na etapy - že pokračování příště. Tak se máte alespoň ještě na co těšit 😉 Adu by byla taky dudlový závislák - když přes den náhodou někde najde zapomenutý dudel, šup ho do pusy a odmítá mi ho dát 😖 Máme rituál, že spací dudel hned po spaní sama "plivne" do postýlky, to se jí líbí. Pak má ještě denní dudel - ten je schovaný na krizové situace 😀 Taky bych s tím už nejraději skoncovala, ale bojím se, že jednak by přestala spát po o a taky nevím jak bych ji kolikrát zklidnila v noci 😖 To jsem ráda, že Přátelé jedou 😵 Penízky už jsou u mě - děkuju 😵

lehna: jj, u nás se fakt taky spí klidněji, když Adu není u mě. Dnes chci najet na nový systém, protože takto by to dlouhodobě nešlo 😠 Adélka zůstane u sebe v postýlce, já buď budu chodit, nebo když bude hodně brečet pochovám a vrátím ji tam. Případně vedle postýlky budu ležet než zabere. Moc toho asi nenaspím, ale to nespím ani když je u mě že 😒

matova: jakou stoličku maluješ pro malého? Hoď kdyžtak foto 🙂 Jj, to je klasika - vřískot když se má jít z pískoviště domů. Hlavně, že má pískoviště u šimonka úspěch 🙂

prchalka
autor
23. dub 2010

U nás se spalo 1.40 a v klídku 😉 Pak jsme lítaly zase venku. Teď už se koupe a pak hají a já půjdu asi taky.
Zítra jedem k našim a s nima na výlet, takže jsem zvědavá, jak dopadne spaní. Copak v autě, to ono dopadne, ale hlavně, aby mi už nechrápala po cestách zpět... 😝 Toho se bojím! Budem jí nějak baviti, beru mluvícího psa a křupky a snad mě ještě něco napadne!
Tak pá a brou noc 😉
PS: Jinak u nás se pěkně drží mistička v ruce, žádný vysypávání, vždyť je v tom proboha jídlo!!!!! 😀
lehna: Štěpi je rekordman! To jsou zvraty, co? 🙂
katzi: U nás by to taky po roce ty okna chtělo umýt, ale to bych jí musela vrznout do jeslí 😅
ined: Ona nevypadá veliká, ona je... 😀
matova: Tak Šimon už byl ve školce 😉 No už aby měly takový rozum, jako školkové děti, že... 😅

matova
23. dub 2010

Ahojček 😎 malý spí od 20:05,
podarilo sa mi ho dnes dostať domov už o 18h, tak som bola šťastná, rituály tak prebehli v kľude. Celé poobedie som mu dohovárala, že keď niečo chce, musí mi ukázať lebo ja fakt potom neviem...a v parku mi plakal, zasa to vyzeralo že nechce ísť domov, tak som ho nechala nech si chodí keď nevládze....párkrát popadal- zakaždým dostal odpoveď že keď nechce ešte domov, tak musí chodiť sám...Nakoniec ukázal už že chce 😀 novinka: prvýkrát v živote uprednostnil chlieb pred večernou kašou a ešte k tomu s paradajkou a syrom- syr zatiaľ nikdy nechcel 😅 .
Z doobedia si toho už veľa nepamätám, ale skúsim:
sherry, gina: super že viróza je už preč 😉
prchalka: čorí po obede- parádny odpadlík na koberčeku 😀 Zajtra príjemný výletík 😉
ined: super večerný program včera až na ten záver 🙄 😀 😝 😲 😉
lehna: keby ti tak pekne spinkal štepi aj cez noc, už by bolo na čase. 😉
katzi: Doplnenie energie po oknách 😀 . A nerobí ti Adu také niečo pri tých trojkách, že sa váľa po studených kachličkách? Šimon sa mi hocikedy zvalí a toto robí, pri uspávaní sa metá ako ryba na suchu, búcha si hlavu do steny, alebo fľašou do klavy, alebo rukami do hrude 😒. Cez deň si tiež búcha do hlavy, a pchá ruky do očí... 😕. Na mňa nevylieza keď sa prebudí, chce aby som bola pri ňom ale keď sa metá a do mňa zavadí tak to mu vadí 😀 (pri štvorkách keď sa prebúdzal s najväčšími revmi zaspal len na mojom bruchu, musela som sa podoprieť vankúšom a na sebe ho uhojdať...).. Stolička ešte chvíľu potrvá, chce to opakované nátery, potom hodím foto 😉.

Všetkým pokojnú noc 😉

gina333
23. dub 2010

ahojte,
ja dnes vobec nestiham, cele poo sme boli vonku, prisli sme domov revom - matova to pozna - 😀 😀 😀 😀 vobc totiz nechcela dnu, ledva som ju utisila. Potom este prisla na pokec sokra, a kamoska s dcerou. N 😉 😉 no bolo skoro 20:00 ked odisli, tak vsetko mam posunute, Sophi zaspala 20:30, len dufam, ze bude pokojna noc, lebo vylogala naraz flasu mliek. ☹

prchalka: krasny vylet zajtra, u nas hlasia slniecko, tak vam hadam aj tam vyjde pocasie. 🙂

katzi: mna chladnicka len caka, uz umieram od hladu. 😉

Pokojnu noc zienky. 😔 😔

matova
23. dub 2010

gina: 😀 😀 😀 . Minule co si pisala ze male deti si nevsima a ide po velkych- to robi aj mne. Hlavne ked si chlapci kopu loptu, nevadi mu ze pecky lietaju okolo- to preto ze este neschytal 😅 😲. Dnes bol nadseny ze do parku berieme loptu- chcel tam brat konvicku na vodu co som mu nechcela dovolit (nech po ceste nevyzeram jak blbec 😀), tak som mu povedala ze vezmeme loptu keby tam boli nejaki chlapici, ze si s nimi bude kopat 😉, no- to bolo sklamanie ked tam nikto nebol, tak si nasiel pnik a 15 min na neho vyliezal a chcel skakat dole- poriadne to nechodi ani po rovine ale take hluposti si vymysli hned 😝. Tak páá

katzi
24. dub 2010

dobré ránko,

u nás konečně super noc- jupííí 🙂 I když jedno dobrodružství jsme dnes zase měli: šla jsem tam poprvé až v 3.20 a už ode dveří jsem cítila velkej puch. Adeli byla zakaděná až na záda, měla od toho mokrý i pyžamko 😝 Takže se musela jít přebalit, u toho se úplně probrala, už si se mnou vykládala atd. Měla jsem staženej zadek, že už neusne. Naštěstí ve 4h po mlíku k mýmu velkému údivu usnula a vstávala v 7h 😵

prchalko: užijte si výlet a dojeďte v bdělém stavu 🙂

matova: Adu se až tak neválí po zemi, ona spíš kouše: do sedačky v obýváku, do panenky,...prostě co jí přijde pod zub 😀 šimi je evidentně spokojený, když má společnost a může dělat různé lumpárničky. Zatím se doma nudí, ale počkej, až bude mít brášku, nebo sestřičku, to už bude pohodička - děcka si budou hrát spolu a ty budeš jen přihlížet 😉 😀

gina333
24. dub 2010

dobre rano,
aj u nas fajn noc, prebrala sa na chvilku o 1:10, ale mlieko bolo az o 5:00, vstavala ale uz o 6:10. 😉

katzi: u nas sa tiez hryzje do vsetkeho, najviac ma stve, ze hryzje aj ked sme vonku, do preliezacky, do lavicky, 🙂 no fuj. 🙂

matova: my sme vcera nebrali von nic, ale vcera jej museli pozicat loptu, formicky, takze ked dnes pojdeme von,tak sa musime riadne zasobit. 😵

Akosi je vonku zatiehnute, akoby na dazd, dufam, ze do poo sa vycasi.Nati dnes zase ide na oslavu 😀 ja sa chystam konecne na zahradu, mam tam skalku tak je uz nacase vsetko skontrolovat po zime. 😉 😉

Peknu sobobtu prajem. 🙂

lehna
24. dub 2010

dobré ránko,

Katzi- tak to super noc 😵

u ás teda zase 😝 😢 , od 21.05 byl vzhůru každou hodinu, vstával v 5.50, viděl tatínka a už nezabral. 😔
dopo jedem pro dort, zákusky pro naše(slaví narozky), tak jsem zvědavá kdy půjde spát.
ach jo doufám,že zas aspoň vydrží 2hoďky 🙂

tak se mějte hezky, užijte si víkend, papa

gina333
24. dub 2010

tak vidim, ze doo je kazdy zaneprazdneny. 🙂

lehna: u vas tie noci zatial bez zmeny. 😒 😒

U nas sa spi od 11:25, dnes pojdem s nou na Areal vodneho slalomu, su tam preteky, tak sa tam popozerame. 😉 Slniecko uz krasne svieti, tak predsa bude pekny den. Na zahradku pojdem asi zajtra, svokra dnes nema kedy ☹ a samej sa my nechce. 😉

lehna
24. dub 2010

hojky,
malý vytuhl v 10.50, před půl hodinou se probudil,ale ještě se nechal uspat,tak uvidíme.

gina- jj, je to pořád na prd ☹
Užijte si výletík, u nás je tak moc krásně, škoda, že budem sedět v hospodě☹. ale je tam zahradka,tak půjdem se Štěpim tam, na houpačku a pískoviště🙂

matova
24. dub 2010

Ahojte,
nechcem provokovať ale noc zasa super- mlieko o 4:50, vstávačka 6:20.
Naopak deň zas na p.d, mm šiel do práce takže sami a malý je zasa hotový, o 10h som mu dala Panadol tak nakoniec vydržal a spí od 11:40. Von sme ani neboli, po slabučkých raňajkách malý vyvádzal kým sme neišli hore do izby, takže obed zo včera, akurát + sójové plátky (čo som si už včera večer pripravila) 😒. Aspoň mi dovolil povysávať. Poobede už vonku iste pôjdeme, len ktovie v akom stave bude...
katzi: ideálne by bolo keby sa mi narodilo rovno dvojročné deco 😀, všetko by robili spolu, ani by som už nekojila.... 😅
nočný icident s kakom 😀 😝 🙄, ešteže pekne potom zaspala 😉
lehna: joj, to je fakt hrozné tie vaše nekončiace noci. A dávaš stále len 1 čípok alebo si už nasadila 2x denne?
gina: paráda ten výlet na preteky- ja som videla zatiaľ tú dráhu len z diaľnice- teda keď je to ono 😉

ined77
24. dub 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc o ničem...usnul v 19.30 a už ve 21.25 plakal a to tak,že jsem musela jít z ním,resp.on za mnou že 😅 .
takže večer ''parádní''...jen jsem vyžehlila,dala sprchu a už mě povolal zpět do služby 😅 .pak občas nějaké motanice,kdesi v noci mě vytlačil úplně na kraj postele 😠 ...tak jsem ho pořád posunovala a on válel sudy.já hlavu mezi autama,no paráda 😀 .
ráno vaření,praní...(schne to jako blázen,tak se asi užehlím 🙄 ).pak prochajda-park,klouzačka,průlezky,motorka 😉 .pak totéž za barákem.domů jsme dorazili v 11.15,následoval rychlý a pohodový obídek,pak bobík do nočníku a spinká od 12.10 😵.
je tu fakt nádherně 😵 ..matýnek objevil včely a čmeláka ...chce je chytat 😅 ...zlil se vodou z PET láhve při zalívání pampelišek 🙄 😀 ...stále objevuje 😀 .
jo a do písku musím chodit s ním...já dělám bábovky,on je v mžiku boří...ohromná zábava 😀 .
odpoledne ještě nevím...možná pojedeme k babi,ale zase bych raději byla venku 😉 .možná bych je mohla zkusit vytáhnout někam na zahrádku 😅 ...babi by šla určitě,ale děda má škaredé bércáky,tak se mu špatně chodí ☹ ...no uvidíme 😉.
obídek:pórkový krém,pangas na másle,br.kaše,2 brum 🙂
jdu vás dočítat 🙂

takto zrovna matýnek spinušká 😵 😵 😵

matova
24. dub 2010

ined: tej vašej noci mi je ľúto 😒 . Fotky- krásny- tak ako si minule písala- to najkrajšie na materskej 😀 😉
bábovky z piesku- on na to včera vyjavene pozeral a tiež búral- takým prieskumníckym spôsobom-ukazováčikom pich 😉
s krhličkou mi rád behá, len ju treba neustále napĺňať, mali sme kúpiť rovno 2 litrovú 😀 , okrem všetkých kvetov a stromov si kvalitne zaleje aj topánky. Škoda že tiež burinu-plevel- čo nemám kedy vytrhať 🙄 .
Ako robíš pórkový krém? 😵 mňam

matova
24. dub 2010

ined: ozaj a čo by si ešte nechcela, aký iný večer okrem žehlenia a sprchy??? 😕 😀 😀 😀 😉

ined77
24. dub 2010

katzi 🙂 ..jééé,tak to jsem ráda,že penízky dorazily v pořádku 😵 .já mám s podpisem problém...nikdy se neumím podepsat stejně 😅 .a vzpomenout si na pět let starý podpisový vzor,joj,to je nadlidský výkon..ale zřejmě se mi to povedlo 😀.
ty jo,ještě že si adélka nepokakala i povlečení 😅 ...a super,že tak znovu zaspala 🙂 .stejně mi to u vás nejde do hlavy...zuby nezuby...prospat celou noc umí,tak proč tak nespinká pořád 😅 😀 .co my...když je super noc,tak jen kňourá 😀

prchalka 🙂 ... 😀
užjte si výletík 🙂

gina 🙂 ...to bych ti přála vidět mě jak jezdíme naložení ven...motorka,bábovky,kyblík,balónek,auto...už přemýšlím o nějaké vozíku za kočár 😀.a nedej bože,když se zapomenu a něco nakoupím...to pak musím táhnout v rukách 😀 .
užijte si odpoledne 🙂 ...vodní slalom,to zní dobře 🙂

lehna 🙂 ..u nás se to ''zlomilo'''tou nemocnicí.tam spinkával u mě a pak to chtěl samozřejmě i doma až ještě byl nemocný 😢 ,nechala jsem se obloudit 😅 😀 .do té doby zůstavál v postýlce jen jak to bylo možné,ale taky jsem k němu i 10x vstávala 😒 .
ke mně šel až třeba v 5-6h,na dospání 😉 .

matova 🙂 ...ano,nejdřív jen prstíčkem a za chvilku už celou dlaní s pokřikem bác 😀 ...maty je nejsrandovnější,jak se snaží udržet si špinavé ručky od těla 😀 ...to je prča ho pozorovat,pak mi je ukazuje...tak říkám...opraš si je...zašmidlá ručkama a je spokojený 😀.
matýnek se do školky těší (údajně)..když vidíme děti,ptám se jestli tam bude chodit taky a spinkat a papat tam,tak prý ...hmhmhmhmhmhm...to je jako ano 😀.a taky by na jejich hřiště moc rád ,ale je to oplocené,tak ten plot aspoň obchází 😀 .no však se dočká 😅 😉 .
a šimonek leze na stromy??? 😕
pórkový krém...no,jen jsem nakrájela pórek na kolečka a osmahla,podlila,přidala na malinké kostičky brambory a kostku zeleninového bujónu.chvilku povařila ,dolila mlékem a zahustila.nakonec trošku polévkových bylinek 🙂 .myslela jsem že to matýnek jíst nebude,ale bylo to jako vždy..když myslím že bude-nejí a naopak 😅 😀 .
židličku natíráš?jídelní,dětskou? 🙂

ined77
24. dub 2010

matova 🙂 ...chtěla jsem být chvilku kopytama hore 😀 😀 😀
no ale máš pravdu...vlastně jsem měla luxusní večer 😀 😝 😀

gina333
24. dub 2010

matova: ano, to je ten areal co vidno z cesty. Velmi casto som tam chodila kocikovat, ked bola Sophi mensia, je tam dobry vzduch a tichucko. No dnes tam bude zivo, co je tiez fajn. 😉 Vase noci uz ani nekomentujem super ako vzdy. 😀

ined: no spi ako andilek. 🙂 Ach tie noci... Ten porkovy krem znie dobre, ale neviem ci by som u nas s tym uspela, Sophi taketo novinky moc nemusi. Ja mam asi dieta zo starej skoly, 😉 😉 😉 miluje, maso na akejkolvek stave, pecene kurca, polievky, ale pangas, soja, tofu, a rozne mnamkove omacky my obec nezje. 😒

My sme uz hore, spala nieco vyse hodinky, a to sme uplne potichu, neviem co ju zobudilo. Len som ju zacula ako si rozprava, isla som do izbicky a ona sedka na zemi a v klude sa hra. 😵 😵

matova
24. dub 2010

ined: aha, tak to robíš podobne ako ja, len ja nakoniec ešte vezmem "pučiak" na dusené zemiaky a trochu tú polievku popučím.
oprášovanie rúčok 😵 . Šimon si zo včera odniesol na rúčkach dve odreniny, jak už padal 😒 . Na stromy nelezie, zatiaľ len na podpníky 😝 , v parku zrežú strom a pník zostane 😠 . MM vyrobil už asi pred 2 mes. stoličku- kresielko normal na sedenie z o starej stoličky, prirobil tam bočnice...tak nech to má trochu farebné. A má ešte jednu- tú mu vyrobil dedo, zostane dole v kuchyni- aj to budem musieť ešte natrieť.

matova
24. dub 2010

ined 😀 : nie, ja som to myslela zo zrandy, to uz je ten blbý cierny humor, ja uz len cakam kedy sa preberie, nieje mi dnes dobre, asi zo strachu ako to dovecera dokopeme...
gina: sofi je zlatá, ze spala tak malo a uz si tam rozpravava a hra sa...neviem co mne sa stale simon budi s placom, aj po dobrej noci.

katzi
24. dub 2010

lehna: hmmm zákusky, dort....mňam mňam. To je fajn,že je u té hospody i zahrádka - to by nemělo mít chybu - dobré jídlo + výběh ven na sluníčko 🙂

gina: zajímavý program na odpoledne máte, tak si ho taky fajn užijte a ať ti Sophi neskočí za sportovcema do vody 🙂

matova: ty vaše noci jsou teda exkluzivní, ale ty dny 😖 Kdyby to tak šlo nějak zprůměrovat, že? 😀 Jj, i mě by se líbilo, kdyby se narodilo rovnou tak dvouleté dítě, ovšem rodit takovýho macka bych teda nechtěla 😀

ined: jj, s podpisem jsi větší šikulka než myslíš - vše v pořádku dorazilo 😵 A povlečení si Adu pokadila taky - jak jsem ji šla teď ukládat po o, tak zas cítím puch a hned jsem to i objevila 😝 😀 Tohle se jí ještě nikdy takto v noci nestalo, takže asi to bylo kvůli těm zubům. Jo a to by mě taky zajímalo proč někdy spí jak Šípková růženka a někdy ne 😖 Každopádně je pro mě nadějí do budoucna, že to vůbec umí 🙂

matova
24. dub 2010

ined: ja som vcera isla rekordne skoro spat- mm ma zasa tak nastval ze som sa zobrala a paaa. A jasne ze po polhodke som ho musela ist zasa vyhodit chrapajuceho od TV do postele, lebo odrazy z obrazovky sa premietali aj cez deku na dverach...a to je u nas kazdu noc 😝

matova
24. dub 2010

katzi: vidíš, tak to ma nenapadlo, tak to radšej dvojročné nie 😖 😝 😀
so Šimonkom je to celé divné od narodenia- ja nejak neviem nikdy poriadne odhadnúť či je chorý, či hladný, smädný, či len sa nudí či čo má za lubom vlastne......mám pocit že čím ďalej tým viac je zarytejší, nedáva mi najavo čo vlastne chce...a to už jednu dobu tak pekne ukazoval a prikyvoval...A culík mu nebudem brať, nech si ho má, cirkusant 😠 😅

matova
24. dub 2010

tak páááá, 1:40, super 😉

ined77
24. dub 2010

gina 🙂 ...jejda,ta to neznám..u nás se prce vzbudí a už se hlásí hooodně hlasitě 😀 .no možná taky proto,že je v postýlce a odtud nevyleze 😅 😉 .
u nás ''novinky''taky moc nefrčí...omáčky rád nějak nemá a sóju ani tofu jsem mu ještě nedělala.ani já to nejím 😅 ..teda sóju jem měla,ale mně chutnala jako řízečky plněné šunkou a sýrem...to pak pozbývá významu zdravé stravy 😀 .
ale polévky rád má a je i ochotný zkoušet občas nové 😉 .

matova 🙂 ..já jsem to pochopila jako legraci 😉 .
jo pník...jako pařez 😉 😀 ...to bude od slova peň...hluchý jak peň se u nás říká 😀
pučiak...jako hňoucadlo 😀 ,ani nevím jak se tomu říká česky 😀
vidíš jak máš šikovného muže 🙂 ...ale v těhu by jsi natírat raději neměla ☹ ..ještě se s mimískem načicháte nějakých výparů,nebo ti bude přinejmenším špatně 😢 ...
snad se šimonek vyspinká do růžova a bude zlaťoučký 😵

herichova
24. dub 2010

Ahoj holky, ja tu sice este nikoho neznam, ale rada by som sa pripojila. U mna to je az neuveritelne, lebo deti mi spia cel;u noc od narodenia. Max od 3 mesiacov a Ema od 3 tyzdnov. Takze musim sa priznat, ze pokial nie su chori, tak nepoznam, co je to nocne vstavanie. 😎 Ale to som sa nechcela az tak chvalit. Len mi je vas luto, ked musite vstavat a na druhy den, ste unavene a nevyspate. Nam rastli zuby uplne v pohode. Deti sa v noci nebudili akurat mali obcas teplotu a velmi vela kadili. Ale Ema ma uz 16 mesiacov a ma uz 16 zubov 😀 .

ined77
24. dub 2010

katzi 🙂 ...no mně to bylo divné,že to měla i na zádech a v postýlce ne 😀.chuďátko...to bylo určitě od zoubků 😉 .matýnek se mi kdysi taky tak prokakal v noci,akorát už pak nechtěl spinkat 😠 😀 .
jj,já a podpis,ale jsem fakt ráda 😅 😉
ty noci..to jo,aspoň víš,že o jde...u nás ani nevím,naposled prospinkal noc v kuse před rokem 😀

holky,já včera viděla 6ti týdenní miminečko...víte jak je to kráááásnééééééé 😵 😵 😵 a k tomu ještě spinkalo 😵 😵 😵
jééé,ale my už nespinkáme..letííím 😀

gina333
24. dub 2010

Ahoj zeny,

no dnes bol paradny den. 🙂 🙂 Najprv sme boli na Areali, popozerai sme lodky, poprechadzali po hradzi. Potom sme isli na nase oblubene ihriko, uz sme brali aj loptu, aby sme inym detom nebrali 😉 😉 najviac ju bavilo v piesku, naucila sa vyliezt na preliezku, no bola vo svojom zivle. 😵 Este sme zasli aj do mesta na zmrzku, akurat dnes bol den ozbrojenych sil, same tanky, poziarnici, vojaci, no bolo sa naco pozerat. Sophi ani nevedela kam ma pozerat. 😉 😉 😉 A klinec programu Laci Strike aj koncert Peta Cmorika, takze suuuuuuper. 😀 😀 😀 Uz davno sme taky perfektny den nemali. Len skoda, ze som tam nemala ani jednu kamosku, ale uz som si zvykla, ze som s nou vacsinou sama. 😉 Uz sme okupany, mliecko este caka na dopitie a verim, ze skoro zaspi. 🙂

kadlecova.misa
24. dub 2010

ahoj holky..dneska bylo krásně, malou jsem tak utahala, že zapomněla spát i jíst 😀 😝 , v kočárku neusne,je to zvědavá baba,že. Takže po příchodu dom,vykoupat, dala jsem ji do postylky s dudlem a spí. Jinak noci,po té ,co jsem si postěžovala se zlepšily...jen včera..asi zuby, se budila,po hodině s kňouráním.Jó, taky se mi dneska pokala podobně jako Katzi..jen jí to proteklo a teklo po nohách..to byla dávka.Tak všem přeji BROU NOC. páá 😔

prchalka
autor
24. dub 2010

Hlásím, že jsme dojeli v bdělém stavu 😉 ale rovnou na koupando! Těch 230 km za dnešek nebo kolik to bylo jsme zvládli. Spala dopol cestou k našim a cestou na výlet. Zpět k našim a zpět domů už naštěstí ne. Ani na křupky nedošlo 😀
Letím se koupat a pak snad zabere, vylítaná je dneska dost 😉

kadlecova.misa
24. dub 2010

Herichova: to ti teda fakt závidííííím takové hodné spící děti!!! Když jsem kojila ,to byl horor, ted už je to lepší,už se vyspím.Tak jen tak dál. 😀 😉 🙂