Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
28. dub 2010

ahojky 🙂 ,
konečně jsem tu 🙂 .
my spinkáme od 12.20,ale ještě jsem mu pižlala nehtíčky na kopýtkách 😉 .už je měl zase jako krtek 😎 .
noc...myslím že v pohodě 🙂 .párkrát zakňučení,které spravil dudoš 😉 ....pořád špekuluju s tím dudlíkem(zrušení),ale hrozně mám strach z nocí 😖 ...dnes kňoural nad ránem a kňoural,jen co měl dudoš v pusence byl klid,tak fakt nevím 😒 ...
ráno jsme vařili 🙂 ...brokolicový krém,drůb.rizoto.
pak procházka až do 11.15 🙂 .
včera jsme byli odpoledne s mm na jedno pivečko-teda já měla jedno 😀 ..a večer bylo šampíčko a chuťovky-dooslava se vydařila 😎 😀 .jinak všeobecná pohoda 🙂 .
dnes musím pochválit matýnka 😵 ...jel velký kus cesty na poštu na motorce a poslouchal!!!haleluja 😀 ...jel doprava a doleva,podle instrukcí(samozřejmě s nápovědou),před silnicí zastavil atd.zlatíčko 😵 ,ještě že má ty světlé chvilky,těma mě vždy ukonejší 😀.
já jsem si dnes pořídila 2 tílka a matýnkovi tank a balonek 😀.musím se zvelebit 😉 .dnes večer nebo zítra mě přijede švagrová nabarvit 🙂 ,tak si budu zase chvilku připadat jako člověk 😅 .
a vážně uvažuju nad stříháním..když už tak už 😉 ...
tak to je od nás asi vše 😉
jdu vás dočítat 🙂

gina333
28. dub 2010

matova: aj u nas sa spi hore zadkom 😵 😵

Ja idem poo do kozmetiky, s malou bude svokra, teraz krasne svieti slniecko, ale fuka studeny vietor.

ined77
28. dub 2010

matova 🙂 ..to jsem moc ráda,že je vše v pořádku 😵 .týden sem týden tam 😉 ...dozvědět se to při matýnkovi,budu žalostně skučet 😀 ..já počítala týdny jako bych byla na vojně 😀 .myslím,že teď už bych je ani počítat nestíhala 😀 .
s pohlavím mimíska...no,maty byl takový stydlínek,že jsem se to na 100% dozvěděla až den před porodem 😅 .na otázku jestli to chci vědět jsem bezduše vyhrkla ano..jako bych už ten den nemohla počkat že 😠 😀 ...ačkoliv jsem tušila že to bude clapeček 😉 ,přestože mě tak polovina lidí tipovalo na holčičku.důležité hlavně je ať jste oba zdravoučcí 😵 .
fotečka super..přesně takto včera usnul matýnek 😀...jsem mu pak ty nožičky natáhla 😀

prchalka a vlastně i všechny otatní mimo matovou...to rychlé uspávání závidím 😅 ..i u nás se dřív po mléčku kolikrát zavřeli očka a bylo hotovo 😔 ,ale to už se nestalo snad od léta 😒 .dnes když usne''rychle'',tak nejdříve za 20 minut,ale není nic neobvyklého,když to trvá i 45 min.,zvlášť když je doma tatínek 😒.a nepomůže ani houpání,nic...

sherry 🙂 ...u nás ten bazárek hrozně hřeší na to,že tu jiný není 😖 ..kolikrát jsou tm fakt ošuntělé věci..příkladně bodýčko třeba 65 kč 😕 ...to teda raději zajdu do tesca na nové že 😅 .něco se tam dá..rifle,bundičky..jak kdy.to je bazárek kam nosí mamky věci do komise,takže cenu si dělají samy a je to vždy plus 30kč pro ten obchůdek.tak některé asi nejsou soudné,z toho tam najdeš něco fakt pěkného...viz.bundička a za hubičku 🙂 .není na ní jediné vady 🙂 .
u nás je také nádherně a když svítí tak i horko.já byla dopolko venku jen v tričku s kr.rukávem 😉 .
chuďátko marýsek..pořád něco ☹ ...to je mi líto 😢

katzi 🙂 ...to se teda dr.pěkně trefil 🙂 .
takže vy už jste po více v noci také bez mléka že? 🙂

gina 🙂 ...užij si kosmetiku 🙂 .taky už bych potřebovala...ale toho je,co by mi bylo třeba...kde na to brát 😀
noc zase nic moc ☹ ...já si také myslím,že prostě ani u nás nejde až tak o příčinu,ale o to,že je prostě špatný spáč 😒 .
třeba časem dozrajou a naučí se to 😉 ..musíme doufat 😅

prchalka 🙂 ...ty jsi nějaká zdevastovaná 😀 ...co ty overálky,padnou? 🙂

lehna 🙂 ...zlepšujete se 🙂 ...gratulace 🙂

misa 🙂..matýnek tě asi vyslyšel,děkuju 😀.malá je taky pěkný '''spáč'' teda ☹...ona spinká už jen jednou denně?

přeskočilo mi to na poslední stranu,tak nemůžu pohledat na co jsem zapomněla 😅

katzi
28. dub 2010

prchalko: teda když se daří, tak se daří. Tak se prosím tě nezmrzač 😀 My dnes málem jely s Adu na pohotovost - stáhla na sebe z kuchyňské linky celej hrnek s čajem 😖 Naštěstí nebyl úplně čerstvě uvařenej, už tam chvíli stál, takže to nebylo až tak vařící. Ale ruku a záda červený měla, natřela jsem jí to Fenistilem a dobrý, ufff 😒

ined: já mám pocit, že ses stříhala nedávno 🙂 Teda ty o sebe dbáš 🙂 Já už mám taky zase na čase - barvu i melír už nám koupenou, ale jak mě se do toho nechce. Mám to sice vždycky docela rychle hotový, ale nejhorší je začít 😒 A ke kadeřnici půjdu taky tento měsíc - teda v květnu, mám narozky a dostanu poukázku od kamarádky 😵

katzi
28. dub 2010

my odpoledne jedeme za kamarádku - nakrmit králíky s děckama 🙂 Mají kousek od baráku takovou zahradu s králíkama, kačenama atd. Pomalu nás jdu vypravovat.

Užijte si zbytek dne. Pa pa

sherry28
28. dub 2010

tak já až teď 😉
já nemůžu porovnat pytlíčky znám jen ty pro kluky, ségra ho lepí přímo na močák Káje a zatím s ním neměla problém

katzi: ani mi nevadí, že nějak zvlášť nepřibírám, jen aby se mimu dařilo dobře 🙂

katzi
28. dub 2010

sherry: jj, to chápu že ti to nevadí 🙂 Mimčo si určo vezme co potřebuje 😉

ined77
28. dub 2010

katzi 🙂 ..no jo,stříhala,ale nějak jsme se s kámoškou nepochopily asi.takže mi to v podstatě jen zkrátila 😒 ...chtěla jsem to vzít víc a jinak 😅
a barvení...mně rostou strašně rychle vlasy..což je dobře,ale na prd s barvením 😀 .já to mám za 6 týdnů dobře 2-2,5 cm odrostlé 😒 .
já mám narozky v červnu 🙂 ...v květnu má mm-16(-tého ne 16 let 😀 🙂 .
super program máte na odpolko,to by bylo něco pro matýnka 🙂 .
nedávno jsme potkali venčící se fretku,no chuděrka...matýnek ji dlábil.... 😀 až se pak před ním schovala raději do přenosné tašky 😀 .on je ze zvířátek hotový 😀

sherry 🙂 ...takový malý váhový přírůstek bych pak také brala 🙂 ...třeba se mi to i s matym povede 😀 ...ten mě opravdu v klidu nenechá 😅 .
docela se už na těhu začínám těšit 🙂

ined77
28. dub 2010

katzi 🙂 ...ty jsi bejk??? 😀

prchalka
autor
28. dub 2010

Tak jsem pohořela opět se svačinkou. Super jahodový jogurtík Kunín s piškotem a vzala 2x do pusy a blééé. Tak ještě jsem nabídla Activii tvarohovou, no tak půlku a konec.. 😖 Závěrem pár piškotů a kašlu na to! 🙄

sherry28
28. dub 2010

ined: třeba jo 😉 on když člověk ještě běhá k ostatním, tak se nepřibírá 🙂ani není moc času kdy jíst 😅přeji ať brzy zadaří 🙂

jdeme ven, Mára tady mrčí o sto šest, už spíš řve, vrátili jsme se ze školky, je celej den protivný 😅 tak pa

prchalka
autor
28. dub 2010

Holky, zas otravuju - ten pytlíček na moč - je to takový bílý papírek uprostřed s kolečkem? Nic jinýho jsem v lékárně nedostala a lékárnice říkala, že to je ne do plínky, ale na odběr jakože to rovnou počůrá. Nakonec řekla, že se to i do plíny dát může, ale nemám k tomu návod 😝 Taky mi přišla mikča a punčocháčky pro malou z MMB, tak z toho mám radost, ona taky, je to hrozná hadrnice 😀 😀

prchalka
autor
28. dub 2010

Mrkněte do pasu - nové zprávy 😀

gina333
28. dub 2010

prchalka: uzasna Cori 🙂 🙂 musi byt zlata ked uz takto rozprava. Tak ten pytlicek je vlastne taky sacok s otvorom ktory sa nalepi na cikulku a do toho sacku sa ma vlastne vycikat. 😉 O takom papieriku ako pises ty som este nepocula. 😲 Aja ja straaaasne ficim na MMB, skoro vsetky veci mame odtial.

Dnes som v tej kozmetike normalne oddychla. 😉 😉 Natali je este vonku, mame tu krasne pocasie, my sme sa prisli navecerat, moc sa jej nechcelo, ale cele poo bola vonku tak jej to muselo stacit. Dnes je zase spln 😝 😝 😝 no Bohovsky sa tesim na noc.

prchalka
autor
28. dub 2010

Já už na to přišla - je to dlouhý sáček s kulatým otvorem, teď jsem to kolečko odlípla - takže myslíme to samé? Jen nevím, jestli to v té plínce bude chtít... No uděláme pokus a vůbec nej.. by bylo, kdyby to pustila rovnou ráno do nočníku, že! 😉
PS: Ještěže jsem ten sáček nestříhala apod... 😅 😅

katzi
28. dub 2010

ined: no MM někdy říká, že jsem tvrdá palice, ale bejk nejsem - jsem blíženec 😀 Jsem rozdvojená osobnost 😀 S tím barvením - já si to dřív dlouho barvívala na zrzavo a to bylo něco - strašně rychle se to vymývalo, takže barvit tak po tom měsíci 😝 Ale hodně lidí říkalo, že si mysleli, že zrzka fakt jsem, že mi to sedí. Jenže barvit si to každý měsíc bych fakt teď nějak nezvládala, takže jsem přešla na "zlatou blond", což je taky do zrzava, ale i víc do mých normálních vlasů a ty odrosty tam tak nerazí. Takže to barvím tak za 2-3 měsíce. Taky držím palce a´t se zadaří těhu podle vašich plánů.

prchalko: čorí je fakt šikulka. Jj, MMB je i naše značka 🙂

gino: to je fajn, že sis oddychla na kosmetice. Dnes je úplněk? Ajajaj, bojím bojím co bude v noci 😖

Jinak my dnes měly fajn den - zvířata od děcek nakrmený, my s kamoškou taky + popito vínka 🙂 Ta kamarádka nastupuje od června do práce, její malej do školky - zase jsem rozdvojená osobnost, závidím ji to a přesto jsem rozhodnutá, že do toho druhýho půjdu 😅

gina333
28. dub 2010

prchalka: presne, to je ten pytlik. 😉

katzi: Co sa tyka tych vlasov, mna farbi kadernicka, akurat som sa objednala na buduci tyzden, ale na leto si dam iba melir, slnko my v lete aj tak vytiahne vlasy. 😉

prchalka
autor
28. dub 2010

No, nejen, že na paní volala! Paní jela na kole, i jí rozuměla, i jí odpověděla! Jako fakt to bylo hustý 😀
Navečer k nám ještě zašli sousedovic kluci, MM posekal trávu, já stříkala plevel, aby chcíp a pak si tam hráli všichni na písku, pak čutali a pak se i váleli v tý trávě 😀
gina: No tak to jsem zvědavá, jak to ráno vyšmoulím s tím pytlíkem 😖 😅

gina333
28. dub 2010

prchalka: zajtra nezabudni napisat ako ste pytlikovali 😀 😀 mna to caka buduci tyzden.

Sophi uz spi, j 🙂 uj bojim bojim noci. 😝 😝

Pokojnu nocku kazdej. 😔

matova
28. dub 2010

ahojte, malý spal na obed 1:40, takže super, poo sme boli vonku tri hodiny do 19 😅 , to už bol taký zničený (a pritom nechcel ísť dnu 😝 ) že zjedol trochu chleby a pri umývaní a prezliekaní reval ako bábätko čo už chce spať. Stiahol mlieko no a zasa sa to nekonečné zaspávanie mohlo začať 🙄 , trvalo to 40 min, zaspal o 20:40. Nepamätám sa už kedy večer odkvecol hneď, cez obed je to zaspávanie oveľa lepšie (pokiaľ sme doma a sami).

matova
28. dub 2010

snažím sa dočítať predošlé dva dni😀. Noci už nekomentujem, stále to vyzerá všade podobne- ako na hojdačke...
sherry 🙂 : víkend u sestry- vaša prvá noc úplný horor, u chlapov zas super- no ako inak 😠 😝. Aha tak tiež tvoj Marek nechce teraz k manželovi? tak ma to trochu utešuje že to bude asi fakt najskor koli zubom a že potom snáď už sa to bude zlepšovať. Ja už chytám depky ako to bude keď budem musieť do nemocky ☹malý je taký citlivka, fakt tu dookola nikto nerozlišuje kedy je vlastne unavený a kedy ešte nie, on sa tak prejavuje divne... 😢. Mm je stará tvrdá škola- no vôbec nič vhodné pre ubolené citlivejšie dieťa 😔
katzi: tá malého závislosť je hrozne vyčerpávajúca a hlavne však ma to desí kôli bábätku...no na druhej strane to je niekedy tak sladké a krásne...chcelo by to kompromis 😉
gina: aká by som bola rada keby mne niekto strážil či kočíkoval malého...možnosti by možno aj boli u svokry ale tu mám ja bariéru- nedám jej ho jednoducho....v meste by som aj dala-ale tuto ona sa vie zašiť hocikde k susedám a tie ho chytajú hlava nehlava- teraz myslím tak že napr. neumyté ruky od kadejakej zveriny, a už mu ruky chytajú a on si to pchá do pusy potom, a kŕmili by ho kadečím. ...tiež by si isto zvykol chodiť kade tade a ke´d potom budem už sama na dvoch, a prvý sa mi bude trhať preč- no aj teraz sa trhá von skôr než navarím čo býva často hoci len 1h... No ja neviem či som úzkostlivá...ale aspoň nejaká základná hygiena a rešpekt musí byť 😠 😉
ined 🙂: aj šimonko hneď chrní keď sa spýtam ako tatik chrápe 😀 , pozerám že tm má tiež hlášky 🙄 😉 , Super fotoromán 😉 Maty je iný horolezec 😕 fúúú. Do prčic- rekonštrukcia u susedov, pekne že ti to povedali predom ale...no mňa by asi porazilo 🙄
a to asi vaše všetky deti keď píšete ako oni lozia na preliezky a tak, no ja mám predsa doma také tintítko 😒 , len on hrozne chce a vôbec si neuvedomuje na čo má a na čo nie, rozbehne sa mi napr. priamo na schody...tiež k zrazu do potoka hodiť kameň, postaví sa chrbtom k okraju čohokoľvek kde môže spadnúť. Jáj, už nepíšem radšej.

matova
28. dub 2010

gina 🙂 : zabudla som ti dať vyššie smajlíka 😉. Super že po blbých nociach si dopraješ aspoň kozmetiku...
prchalka 🙂 čítam že ťa už všetko bolí... 😒 a ešt k tomu nehody a nárazy...S tým spaním- to úplne chápem- ja si ľahnem úplne unavená a zrazu zistím že srdce mi búši ako zvon, snažím sa nejak ukľudniť....nejde mi to, ...ako naschvál to tak býva že keď už spíš vtedy práve treba vstať k malej 😝 😝 😝 A nabudúce jak sa poznám zas sa budem pozerať či spí 😀 😀 😀. Malá ti parádne rozpráva, u nás furt rovnako, vlastne nie, dnes v parku vykrikoval čosi ako uuuuááááááááá ....no to je teda posun že? 0 bodov, akurát začal hulvátiť 😀 ☹
katzi, ined: 🙂: u mňa žiadne kozmetické a vlasové úpravy nehrozia 😒aj keď už bolo načase pred pár mesiacmi 😀. Úplne mám dosť keď má byť na mojich kontrolách malý bezo mňa v stave revu, takže nič _ďalšie neplánujem 😒
sherry 🙂 . ja som doteraz pribrala 2kg, som s tým spokojná ale už sa to rýchlo zmení- cez deň síce toho veľa nestihnem vtrepať, za to večer to je už obžerstvo-zjem tri rohlíky a mám pocit že som ani nejedla, tak ešte jeden, zas nič...a tak ešte nejaké vysoko nezdravé niečo... 😝.
lehna 🙂: dúfam že vaše noci saa budú len zlepšovať keď ste teraz na tých 2 viburcoloch denne.
k.misa: tiez zelám nech sa to len zlepsuje...
a to vlastne vsetkym 😉 pokojnú noc 😎

matova
28. dub 2010

katzi: tiež 🙂 😀 😉

sherry28
29. dub 2010

dnes nejrásnější den prý 😉

matova:úplně tě chápu s tím závisláctvím, Lukášek byl to samé a Mára poslední 4 dny na mě furt visí, nic s ním neudělám jak ho postavím na nohy, tak řve a sápe se na mě, je teď d neděle hrozně umrčený, když vidí MM tak běží od něj pryč ke mně a chce ode mně vzít, přitom to nikdy takto nebylo 😅 doufám, že je to jen dočasné 😒

gina333
29. dub 2010

dobre rano 🙂

vcerajsia noc dobra, bola 2x hore na mliecko, ale vzdy hneda aj zaspala, spinkala do 6:40. 😵 😵 A to bol spln. 😉

sherry: ja len dufam, ze mna take zavislacenie minie. Som rada, ked my ju svokrovci trocha postrazia, to by som si asi hodila maslu keby furt iba na mne visela. 😒

matova: a to nie je tvoja svokra urazena, ze mu nedavas maleho? Ja praveze rada chodim s nou ku svokrovcom, tam je aj svagrina kazdy den s rodinkou, susedky vonku, Sophi je zvyknuta, ze ma okolo seba vela ludi, potom sa aspon nikoho neboji. 😉 😉 Ale tu v meste je to inaksie ako na dedine, to poznam od mojej mamy. Ked sme tam, tiez vzdy prizvukujem aby si umyvali ruky ked idu zo zahrady. Aj Natali ked bola mensia stale nejaku tu domacu haved chytala, nikdy z nocoho neochorela. Asi som menej uzkostliva ako ty. 😵

lehna
29. dub 2010

ahojky,

tak naše noc zase dobrá. poprvé ve 21.00, pak ve22.00, to jsem si říkala, ach jo, zase další noc kdy bude každou hodinu vzhůru, pak ve 23.00, už se mi chtělo brečet, ale pak až ve 3,00h, přebalili, dali mlíko, vrtěl se asi půl hodiny, další probuzení v 5, a do 6 kdy vstával jsem střídavě syčela a usínala.

katzi
29. dub 2010

ahojte,

u nás super noc: poprvé 23.00 - dudel, pak až v 4.10 mlíko a vstávala v 7.30 (už asi byla nějakou dobu vzhůru , ale byla v postýlce potichu). Jsem přespaná, šla jsem spát v 21.30 a s těma dvěma pauzama jsem spala do těch 7.30 😅

Dočtu v polední pauze, už je tu 🙂 Zatím pa.

lehna
29. dub 2010

Katzi- tak to fakt super noc 🙂

já dnes spala po dlouuuhéééé době 5,5h 🙂 .

gina333
29. dub 2010

katzi: fajn noc. 🙂

lehna: tak spat 5,5h vkuse je tiez parada 😵

lehna
29. dub 2010

gina- nebylo to v kuse🙂. ale v průměru o hodinu a půl jsem spala dýl 🙂. nejdýl teďka spí od těch 11 do 3 🙂. je jak budík, pak hned v 5 a do té šesté se vrtí a já už pořádně nespím.
a koukám, vy taky měli super noc 🙂