Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
29. dub 2010

Baby ja varim dnes cervenu sosovicu, prvy krat vo svojom zivote. 😉 Robim to ako privarok, som straaaaaasne zvedava ci to moj rohaty anjelik zje. 😝 😀

lehna
29. dub 2010

gina- já občas Štěpimu červenou čočku vařím taky. chutná mu to. někdy přisypávám i do polévky na zahuštění. je u ní dobré, že je hodně rychle uvařená 🙂

prchalka
autor
29. dub 2010

Ahoj holky,
už jsme od mudr doma, zvládly jsme to busama, ale.... bude to na román, rozepíšu se asi o siestě. Konec jízdy nebyl zrovna OK, seřval mě řidič, otevřel si na to dokonce přední dveře. Jako bulit se mi chce ještě teď 😢
No tak pa zatím, jdu připravovat oběd, i když dneska to bude jen sklenička.

gina333
29. dub 2010

prchalka: cakam na infosku. 😉

U nas sa uz spi, akosi rychlo zaspala, dufam,ze nebude po 30min. hore. 😉 😉 Tak z tej cervenej sosovice daco zjedla, ja som vzdy rada ked zje 5-6 lyziciek, to uz povazujem za uspech. 🙂 Ja mam na dnes este kapustnicu do svokry, riadne kysla mnamka, milujem to. 😵

prchalka
autor
29. dub 2010

Tak jsem tu, mezitím nikdo tady 😅 Usnula zase na dece, asi pod tíhou dnešních zážitků 😝 Takže.. čím začít?!
Asi noc - probudila se AŽ v 1h! 🙂 Pak se mnou usnula a spala v klidu do 6ti a pár minut. Dudel ani nevím. Prostě toto byla noc snů, takových víc!!
Ráno - jsem jí řekla, že pojedem busíkem, tak hned ožila a šly jsme dolů. Seděla na nočníku snad přes 20 min a nic.. Tak jsem musela zkusit pytlík - jupííí než jsem jí za chvíli oblíkala, tak to bylo tam. Sice se jí to asi nelíbilo ani na začátku, šahala si na tu plínu, a na konci při odlepování teda vůbec - to bečela, no nedivím se, taková depilace! Ale povedlo se krásně! Navíc sestra tu moč ode mě ani nevyžadovala, dala jsem jí to sama 😅 😅 😅 😅
Bus - od nás na nádraží busem, pak k doktorce asi 2km pěšky, na bus nemělo cenu čekat, přišel pak stejně s náma, jak jsme tam došly, tak jsme se aspoň prošly na vzduchu - no né že bych nebyla trochu uhnaná!!
Mudr - šly jsme za chvíli na řadu. Sestra říká - ale vy už prohlídku máte, tak jste měla zavolat! Já říkám - no ale jdem na píchanec, nemáme ještě 4.Hexu. Jo tak to jo!
Zase jsme se tam potkaly se 2 dětma v ordinaci, mudr na ekzém ani nekoukla, musela jsem se připomenout, že jí to zmizelo a že teda stále mažem. Říkala, že to máme vymazat celý a kdyby se to vrátilo, opět nám to napíše.. 😕 No nevím... spíš by asi chtělo zjistit příčinu atp.
A začal jekot, ještě se ani sestra nepřiblížila, nechtěla si madam lehnout, takže slzy jako hrachy a boj, ani určitě neví, že jí píchla! Ječela už dopředu a pak ještě na celou čekárnu asi 5 minut! Myslela jsem, že se ani nenechá ustrojit.
Opět bus - jedna cesta k nádraží a od nádru zase dalším domů. No bylo by to všechno docela v pohodě (až teda na to, že už ráno slunko pařilo). Ale při vystupování už doma, mě seřval ten řidič 😢 ☹
Nejspíš proto, že jsem si ho nedovolila, jestli můžu nastoupit s kočárem, ale viděla jsem, že v busu žádný jiný není, tak jsem neprosila. Při výstupu zmáčknu 2x tlačítko, vylejzám, jsem už před busem, on otevře přední dveře a řve na mě, jak na fracka, že je asi za těžko to tlačítko zmáčknout! Vrátila jsem se na jeho úroveň, ptám se prosím?? On mi to zopakoval a ve mě by se fakt krve nedořezal! Já to fakt mačkala, jestli blbě nebo to nefungovalo, nevím. Tohle si prostě hrozně beru, když na mě někdo cizí řve, navíc neprávem! A řvát na ženskou a ještě k tomu s kočárem - fakt hnus! Když jsem se ohradila, že jsem ho mačkala a 2x, tak jsem dostala odpověď, něco jako že "to určitě, bla bla bla"! Tak jsem to dostala!
Nj, autíčko mám před barákem, že... další důvod. Moje chyba, moje velký mínus! No tak snad mě to do večera pustí, ale tyhle excesy si pamatuju prostě dlouho ☹
Jsem ráda, že je to všechno za námi!!
Ještě dotaz - za jak dlouho může být reakce po hexe? Tak večer třeba už, v noci? Nějak už si to nepamatuju, tu 3. dostala přesně před rokem a kousek 😝

sherry28
29. dub 2010

tak my spíme 🙂

prchalka: mě to tay vadí, když někdo cizí po mě řve, ale já se hned začnu bránit a ještě bych ho seřvala, že to má rozbitý a co si dovoluje takhle se mnou mluvit, že takovýhle jednání není místní a být na jeho místě, tak se nad sebou zamyslím a nepracuji mezi lidmi, no prostě bych ho sjela, že by zůstal stát s otevřenou hubou 😠 tedy pokud bych byla v právu (jako ty), na tohle jsem pes a řvát po sobě nenechám ☹ pokud je chyba na mojí straně, tak se většinou omluvím, ale i kdyby jsi to tlačítko nemačkala, tak takhle se nejedná 😒

letím ještě vynést koš, vytřít a pověsit prádlo

sherry28
29. dub 2010

jo k té hexe reakce většinou ještě ten den nebo druhý, max 3 dny, pak už by to mělo být v poho 😉

gina333
29. dub 2010

prchalka: tak to je otras ti autobusari ☹ Ja som si myslela, ze uz soferujes? 😲 Moja Sophi tiez jaci ako tur uz len ked vidi doktorku. 😉 😉 A pritom je nasa dokina strasne mila, neviem co jej na nej vadi.

ined77
29. dub 2010

ahojky 🙂 ,
předem...
katzi 🙂 ...já úplně včera zapomněla reagovat na to polití čajem 😨..to je hrozné,ještě že se jí téměř nic nestalo 😢 .toto je moje noční můra,fakt 😕 😢 ..uf,ještě že tak..já si na to vzpomněla včera večer 😨 ,že jsem ti ještě něco chtěla...no hlavní věc a já píšu o blbostec 😔
jinak noc u nás špatná,od půlnoci motanice až do rána 😖 .dopoledne proběhlo takřka v klidu.spinkáme od 12.10. 🙂
ale včera matýnek překvapil 🙂 ...spinkal po o 2.20!!! SÁM v postýlce 😲 😅 ..jsem ho pak už byla zkontrolovat jestli je v pořádku 😨 ...byla jsem z toho nervozní 😀 .a to už se pak začal probírat.za to večer zabral až ve 20.10..no aspoň že tak 😉 .
nabarvená nejsem,protože švagrová mohla až po 21h a to já nerisknu,matýnek se běžně budí okolo té 21.30 a kolikrát už musím jít za ním.a taky už je to pravda pozdě i na mě...než se to nandá na hlavu,zapůsobí,smyje atd.je pomalu půlnoc 😒 😔 .
obídek..brokolicová,zeleninová směs na rizoto-dnes s těstovinami 😉.
odpolko jedeme do zlína zkontrolovat baráček a posedět 😅 s kámoškou do kavárničky slunečnice 🙂 .
dnes je tu nádherně,má být až 24 stupňů 😕 ...se upečeme 😀 .
budu muset matýnkovi brzy pořídit sandálky,už se mu v těch zavřených botkách pěkně potí nožky ☹ .
tak,to je asi vše..jdu dočítat 🙂

katzi
29. dub 2010

u nás už se spí od 12h, ale já jsem měla ještě tendence cosi zase vylepšovat v bytě a na netu hledat nové truhlíky na balkón na kytičky 😵

gino: Adeli čočku taky ještě neměla, pořád jsem se bála ať ji po tom nebolí břicho, ale teď už je dost velká, pohybu má hodně, takže se do večera určitě vyprdí 😀 Takže asi zítra taky zkusím na oběd premiérově čočkovou polívku.

prchalko: úplně chápu, že ti bylo do breku. Já jsem v tomhle úplně stejná. Já navíc neumím být pohotová, většinou přesně vím, co jsem měla říct až je ten dotyčnej pryč 😒 Taky mě štve, když si někdo svoji blbou náladu vybije na mě a zvlášť kdyýž je tu pro mě, jako lidi pracující ve službách 😠 Jinak jste šikulky, že jste to tak zvládly s pytlíkem 🙂 Jo a mě taky auto stojí před barákem a řidičák mi leží v šuplíku 😒

ined: jj, ten čaj - fakt mi hodně zatrnulo. A hned jsem zaúkolovala MM aby složil takový ochranný pás kolem sporáku (je to z Ikei, máme to koupené už delší dobu, zatím do bylo nesložené ve skříni). Fakt si umím představit, že by stejně na sebe stáhla ze sporáku hrnec s polívkou třeba 😖 Tak snad barvení vyjde příště 😵 A máte bezva plán na odpoledne, užijte si to.

matova
29. dub 2010

ahojte, hlásim že u nás malý prespal prvú svoju noc v živote do 6h rannej 😵 tiež som mohla ísť skôr spať 🙄 😀 .
Vstal s plaačom keď somzačala vyťahovať rolety tak už aj rev...chcel totiž ešte mlieko, stiahol ho v posteli a ešte si tam bažil 30minút 😅 . Z toho usudzujem žeby sa mu prerezal horný očný? nepustil ma do pusy ale pri smiechu som videla dolné očné a tie sú neprerezané.
obed: kukuričné pečivo+ polievka zovčera. Inak nič mimoriadne, doo sme "kukli" na kúzelnú školku (jedným okom), pranie, trochu upratovania, vychádzka. Spí od 11:55 😉

prchalka
autor
29. dub 2010

U nás se vstávalo s MEGA řevem, to fakt nepamatuju!! 😖 To je dneska den! Nejdřív jakože dobrý, ale cestou shora to začalo. A na nočníku se pořád dívala na tu zalepenou nohu.. 🙄 a řvala čím dál víc. Pomohlo přebalit, pohoupat a teď jí jdu uchlácholit džusíkem s brčkem 😅

ined77
29. dub 2010

prchalka 🙂 ..jejda,chuďátko 😢 ...toto taky nemám ráda...navíc mě vše co bych tomu člověku měla říct napadne až pak 😒 ...prostě mě to totálně odzbrojí...tak jako tenkrát ta prodavačka v květinářství..nevím jestli jsem to psala sem..prostě mě sjela jako haranta že tam s kočárem nemám co dělat atd...ale jakým stylem 😨 ...mladý kluk přede dveřmi mi pak říkal..no,že vás rovnou nezastřelili 😀 😅 .od té doby jsem tam nebyla a ani tam nevlezu..květinářství tu je plná pr... 😠 😉
hoď to za hlavu..co máš z hulváta 😉 ...ale úplně ti rozumím,mně to tenkrát zkazilo náladu na půl dne 😒
k té hexe..jj,jak píše sherry 🙂 ...my měli reakci vždy ten večer (noc)a pak druhý den slabší,pak už nic 🙂
jinak teda super noc
😵
matova 🙂 ...matýnek je také na vše hrrrr a nebojí se ničeho,ale to jen proto že ještě nějak pořádně nespadl-teda zaplaťpánbůh 😅 .kdybys viděla co kolikrát dělá..já fakt jen trnu že s něco udělá 😨 a nepomůže nic 😒 .
teď jem četl narodině otázky a odpovědi psycholožky ohledně malých dětí a s tímto odmítáním tatínka tam paní radila hodně tatínka před dítětem třeba hladit,dát pusu.nebo něco tatínkovi uvařit společně-puding,nebo upéct buchtu a tak.říkat,že se na nj těšíš apod.vyzkoušej,třeba to zabere,ale jinak,jestli je TM stará tvrdá škola,chtělo by to asi od něj trošku zamyšlení,že prostě šimi je takový jaký je a musí se s ním maličko jinak ☹.jeho to nemrzí třeba? 😨mě to mrzí z něj 😅

sherry 🙂 ...bundička je značka frog 😉 .dnes jsem ji prala,tak jsem si toho všimla 🙂 .
a děkuji 😵 ...my to necháme na paní přírodě 😉 🙂 .
marýsek je mamináček? 😅 ..u nás je to taky tak...jídlo jen ode mě a pod.,když ale doma vyjímečně nejsem,taky to jde 😉.musí že. a hlad je zlá věc 😀 .
co kašel? 😨

katzi 🙂 ...i já jsem rozdvojená 😀 .typický plíženec 😀 .
včera jste se měly krásně,tak to má být 😵

gina 🙂 ...aha,takže byl úplněk,tak proto možná u nás ty hrozné motanice ☹ .
ale u vás fajn 🙂
super že jsi si užila kosmetiku 🙂 .já mám takové velebení také ráda,člověk se pak cítí jako znovuzrozený 😉.

lehna 🙂 ...až se u vás u nás prospí celá noc v kuse,budou bít zvony 😀 😀 😀 .
ale mohlo by být hůř 😉

matova
29. dub 2010

Tak spln dnes nejak nezapôsobil zle, skôr mám pocit že naopak 😀, teda až u ined 🙂 , tam to bolo zlé 😖 a u lehny to mohlo byť aj lepšie 😉
prchalka: super noc 😉 fakt takých viac! 😉 autobusár- hulvát jeden-vyventiloval si proste na tebe nejaké svoje nálady...tiež to neznesiem keď niekto na mňa kričí a snažím sa brániť, ale takto v rýchlosti by som asi len zostala ako obarená 😢 .
A to je čorí už teraz hore? či ešte ani nespala po obede? som to nejak nepochopila 😅

katzi: tiež som ti včera zabudla povedať že ešteže ten čaj nebol už vriaci ale ja tak 😒 ten fenistil by ma ani nenapadol...asi by som mu dala len studený obklad, no-fakt neviem, veď to by si ho tam ani nenechal dať asi...

sherry: a Lukáš bol dokedy taký naviazaný?

gina: stou mojou úzkostlivosťou robím čo sa dá 😉, v pohodičke už sa mi hrabe v hline a piesku, ochytáva plota a všetko kde pobehujú psy, nechávam ho hladkať kocúra,.... 😀.....svokra sa vobec nehnevá, ona si ho ani nepýta 😅, väčšinou chodí s nami, akurát ma štve že keď jej poviem že ho nechce učiť chodiť k jednej susede tak ona mi ho minule vzala za ruku a chcela tam s ním ísť,lebo ženská na malého kričala cez dva dvory..a to ja som na také veci pes 😠. To mi tam bude behať keď budem malé kočíkovať potom? mám dosť že ajj tak mi behá kde sa mu zachce a ja s ním 😅

ined: aj tu je dnes krásne, dosť páli na hlavu...chcelo by to už tiež sandálky 😉

ined77
29. dub 2010

katzi 🙂 ..ona právě ta červná čočka ani není tolik nadýmavá,proto je vhodná po děti 🙂 .matýnek na bříško hodně trpí,ale tuto čočku snesl dobře.sice prdkal,ale bříško nebolelo 😉 .

matova
29. dub 2010

ined: dík za tipy ako na to, fakt som rada a postupne vyskúšame... 😉, MM akoby sa nevedel do šimonka vcítiť alebo čo, neviem, ja mu o tom tále hovorím, že s ním treba jemnejšie a tak...neviem, príde divý z práce a nejak sa nestíha asi preladiť 😅. Hlavne že keď nhodou vidí nejakú dojemnú scénu vo filme tak to sa mu oči aj zarosia....pravda však že v poslednej dobe čumí už len na futbal a formuly.....😀

ined77
29. dub 2010

katzi 🙂 ...aha vidíš,také chci truhlíky na balkon 😉 .
ochranný pás? 😕 ...to mě zajímá..já teda vařím jen na zadních sporácích...na přední už totiž v pohodě dosáhne.sice ví,že třeba trouba pálí,ale on je schopný to vyzkoušet ☹ .děti 😒 .už několikrát mi čmajzl z linky nůž 😕 ...naštěstí jsem si toh hnedvšimla..je prostě rychlý 😅
pláčeméééé

matova 🙂 ..gratuluji k prospinkané noci 😵 😵 😵

katzi
29. dub 2010

matova: 😀 Musíš pouštět TM častěji nějaké romantické slaďáky ať změkne 😀

ined: aha, to jsem nevěděla, že červená čočka není tak nadýmavá. Já mám na tu zítřejší polívku normální čočku, tak snad to Aduš neroztrhne 😀

prchalko: snad je čorí jen nedospaná a nebolí ji ta noha 😖 Ale Adu si tu náplast taky po očkování furt prohlížela a masochisticky si ji chtěla sama pořád strhávat 🙂

ined77
29. dub 2010

my jsme vyspinkaní-1.30 🙂 .
jdeme se pomalu chystat a pojedeme,všem pěkný den 🙂

matova 🙂 ...držím palečky 😵 😵 😵 ....

sherry28
29. dub 2010

ined: však jo mamka prodává vietnamský zboží značkový, oni i vietnamci šijou na kolekce to svoje značkový 😉 to víš jsem moc chytrá co? 😀 ne vím to, protože mamka od nich už pěknou řádku let prodává, ale jen to lepší 😉 jinak Marýsek právě mamináček nebyl, až teď poslední čtyři dny, jinak to byl tatínáček (on ho taky dost řádně rozmazloval)přičítám to teď zubům, tu změnu chování a nebo taky vycítil, že bude ještě jedno mimi, kterýmu dává Lukášek pusu na břicho a on jí taky dával, ale od jisté doby, když ho Luky zavolá, že jde dát pusinku, tak Marek přijde přikryje mi břicho a zavrtí hlavou, že pusinka nene 😅 a kašleme pořád silně, vařím mu cibulový čaj 😉

matova: on b y byl pořád, kdybych tomu neudělaa rázný konec, prostě jsem jednoho dne djela na víkend na sraz s průmkou a zůstal doma s tátou a dědou a musel si zvyknout, a šlo to a na podruhé jel na víkend on k dědovi 😉 a od dob kdy se narodil Mára, tak věděl, že už nebude sám a Máru má hrozně rád, normálně by za něj dýchal, když se mu vždycky něco stane, tak pro něj hrozně brečí i kvůli blbosti, je to takovej malej opatrovník jeho 🙂

sherry28
29. dub 2010

matova: jenže když se narodil Mára, tak už byl Luky starší, takže to je taky jiný 😉 jsem zvědavá na Marka, jak to bude klapat s mimčem, protože když si pochovám Filípka, tak žárlí a hned se na mě sápe 😅

včera jsem tu měla návštěvu, přijela kámoška ze střední, přistěhovali se sem poblíž(20km od nás)tak přijela na kole a v tašce si vezla pejska Miu, tak jsme pokecaly, zpátky pro ní přijel přítel(oni ještě nemají děti) a zítra zase přijede ségra s Kájou k nám na čarodky 😉 a v sobotu vyšlu dědu s dětma do cirkusu 😀

gina333
29. dub 2010

matova: super noc, fakt zavideniahodna. 🙂

Sophi je uz hore, priala aj Natalka zo skoly. Dnes nema kruzok, ide za kamoskou dohodnut si narodky. Maju totiz oslavu spolu, tak planuju vo velkom. Mna cakaju nakupy a kavaicka u svokry. Vonku krasne slniecko tak sa majte zatial. 😉

sherry28
29. dub 2010

tak my drandíme směr školka pak ven 😉všem krásné odpo

prchalka
autor
29. dub 2010

Tak jsme pak měly ještě 2 další záchvaty drastickýho pláče ☹ Visela si rukama v puse, sliny jak bernadrýn, slzy jak hrachy a brečela a brčela. Tak už jsem vytáhla Panadol, protože to bylo fakt bolestný! Pak jsme se po půl 3 konečně vyštrachaly ven a od tý doby dobrý. Snad jí nebolí ta noha, ten píchanec - to je blbost, ale ani za nich nechtěla svlíknout kalhoty, přebalit...
Jinak takový detaily, jaokže kamion zastavil asi metr ode mě na přechodu, i když chodci měli zelenou, tak to jsem vám ještě ani nestihla říct. Dneska se fakt daří 🙄

prchalka
autor
29. dub 2010

Málem mi tu z toho pláče na dece ve 3 usnula - oči jak skvírečky. Tak jsem při tom myslela na Šimonka 🙄 😝

prchalka
autor
29. dub 2010

Píšu ve 3, já už vlastně nevím v kolik, mám v tom dneska guláš 😝

prchalka
autor
29. dub 2010

Holky, myslíte, že jí může ta noha-sval bolet? Já držela ruce, sestra na ní ležela, takže nohu měla napnutou. Má záchvaty, jen řeknu, že se podívám do plínky, jen jí chci položit a pak si na to sahá ☹ Přebalení je hroznej boj a neštěstí!

katzi
29. dub 2010

prchalko: vy máte teda dneska den ☹ Je fakt, že čorí se chová fakt nestandartně - podle toho co popisuješ, je možný, že ji to bolí 😒 No uvidíš, kdyžtak na noc bych dala zase Panadol a kdyby to bylo i zítra, tak raději asi volej doktorce 😒 Držím palce ať je to už dobrý.

Adu se koupe, já už jsem vykoupaná a chystáme se na večerku 🙂 Dnes fajn - napřed hřiště, pak jsme šly naproti taťkovi a s ním ještě na pivko a nanuka do hospůdky se zahrádkou 😵 Začínám mít vypálený tričko, budu celé léto oblečená - neoblečená 😀 😝

gina333
29. dub 2010

prchalka: chudatko Cori ☹ ja ked Sophi ockovali do nozicky vzdy som natrela Octanovu mast na vreckovku, prilozila jej na nohu a natiahla pancuchy. Dokina my tak radila. 😒

katzi: aj my cele poo sedime na ihrisku, Sophi uz ma normalne hnede rucicky, akoby opalene. 🙂

Aj u nas bolo dneska krasne pocasie, normalne letne, bola som na trhu povyberat kvietky do skalky aj na okono. Juj, tesim sa z mojej krasnej zahradky. 🙂 🙂 V nedelu pride MM domov, mame zajtra vyrocie svadby, 5.5. ma Natalka narodky, tak budeme oslavovat vkuse. Uz teraz sa tesim na kolaciky, torticky. 😵 😵 Deti uz su okupane, ja tiez, idem este spravit mlieko. 🙂