Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
4. kvě 2010

katzi- to je fakt, aspoň,že nevstává brzo,to nám se nemůže stát. noci na prd a ráno vstává se slípkama 🙄 . taky jsem se těšila barvou průkazky,že to Sašenka a nakonec to bylo stejně jinak 😀

ined-tak oprašuj oprašuj, já se rozhodla,že si ještě počkám 😀 . no a noc koukám u vás taky žádná sláva ☹

jo a holky , kdyby jste měly zájem, brácha si bude objednávat nějaké tenisky z Anglie. my se k němu přidáme, mají tam hééézké slevy i na dětské tenisky. pošlu vám odkaz. a velikosti tam jsou pro dětičky uvedeny takto To C znamení children, takže C4=20 C6=23 C9=27
http://www.sportsdirect.com/
jo a jedna libra je zhruba 28,-Kč. 😉

lehna
4. kvě 2010

majáles, jééé bych šla taky. jsem byla naposled, než jsem za 14dní zjistila že jsem těhu 🙂. takové akce mám ráda. tak u nás by měl být teoreticky zítra 🙂. no stejnak nejdem,tak je to fuk 😔 .
my ani dnes ven nejdeme, je tam pěkně hnusně,tak snad to do večera nějak přežijem 🙂

ined77
4. kvě 2010

sherry 🙂 ...nevím,nějak to blbne 😒 ,každopádně jsem našla,že eliáš je hebrejské jméno,v překladu...můj pán je bůh a svátek má 20.července 🙂

katzi 🙂 ..no estét,jak se vezme 🙄 ...z toho si rve písek do papuly a z toho je schopný vyvádět pro kapičku polévky na stole 😀.
vidím,že mám stejný vkus 😵...mňága bývala i moje krevní skupina 😉 .už jsem to neslyšela ani nepamatuju,tak snad nám to počasí bude přát 😉

katzi
4. kvě 2010

lehna: no já se pořád tak utěšuju, že by to mohlo být ještě horší. Když mě jakž takž nechá dospat ráno + dokud spí po obědě (kdy mám potenciálně šanci jít si lehnout) tak je to zlatý. Horší až by bylo to druhý mimi 😒 Tak ty ses rozhodla ještě počkat? 🙂 My původně plánovali začít tak o prázdninách, teď to začínám lehce posunovat, že do konce roku 😀

prchalka
autor
4. kvě 2010

Uloženo v 11, řev ve 12 😢 Ale uspala jsem jí ještě na další hodinku, ještě se neprobrala, takže už spí 2 a kousek..

katzi
4. kvě 2010

lehna: já byla na fesťáku ještě asi cca tak ve 15 tt těhu s Adu. Snad se ten rambajz na ní nějak neprojevil? 😀

ined: to já vím už dávno, že máme stejnej vkus - Přátelé, Ordinace, Mňága,..... 🙂 Matýnek je prostě číslo 🙂 To ostatně všichni tady - každý jinak 🙂

katzi
4. kvě 2010

prchalko: tak to je už dobrej výkon, to už by jí mohlo stačit

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ..nějak se v tom odkazu nemůžu zorientovat či co 😅 😀 .
taky mám takové akce ráda 🙂
já měla průkazku modrou 😀
ty máš na oprašování čas..já už tolik ne 😀
jj,ty naše noci 😒 ...u nás platí,že čím později jde spinkat,tím dřív vstane 😖 .když chodil spávat po 19h,kolikrát vydržel ráno chrupkat do 6.45,to už se nestalo ani nepamatuju ☹ .fakt je,že to bylo v zimním čase,zase 😅

katzi 🙂 ...mělo tam být máme 😉 (stejný vkus) 😉

lehna
4. kvě 2010

katzi- no rozhodla počkat, bavili jsme se s MM,že rozhodnutí si necháme na podzim, a uvidíme jestli do toho půjdem. každopádně bychom začli někdy kolem toho nového roku,no.
třeba se rambajz projevil, když tak tančila ve cvičení. začíná se to projevovat 😀
já ve 12tt akorát hrála plážový volejbal, ale koncert nebo tak něco,to už jsem nebyla ani nepamatuju. ještě než jsem byla těhu,tak jsme ještě byli na Billácích, jinak nic.

ined77
4. kvě 2010

prchalka 🙂 ..super..sice s uspáním,ale dobrý výkon 😉 😵

katzi 🙂 ... 😀 a pak se divíš,že adu piští 😀 ..to si pamatuje z fesťáku 😀
posunujete to až do konce roku? 😕 a pročpak jestli se mohu optat? 😕 🙂

matova 🙂 ...???večer nikde,dnes nic 😲 😲 😲

lehna
4. kvě 2010

ined-jakou má velikost Maty nožičky? najedu ti rovnou tam a pošlu odkaz.
kluci jsou od sebe 4 měsíce, to zas není taikový rozdíl na oprašování 😀

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ...já od těhu taky nikde,ale byli jsme na robertovi křesťanovi a druhou trávu..myslela jsem,že to nebude moc pro mě,ale byla jsem nadšená 🙂 .bylo to takové komorní posezení,až na to,že se mi chtělo pořád čurat 🙄 jsem si to užila pěkně 😉 .
po druhém dítku už budu chodit leda tak na vlachovku 😀

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ..já myslela hlavně svůj věk 😀
maty má nožku 22 🙂

lehna
4. kvě 2010

tak to by mě taky nenapadlo jít na Křesťana,to není zrovna můj šálek kávy. a když budeš mít chuť na vlachovku, tak přijeď do k nám, já jsem Vlachová 😀 😀 😀

lehna
4. kvě 2010

aha,tak věkem jsem to nepochopila. no já s tím věkem taky nic moc. nemysli si. ty jsi podle nicku ročník 77, já 79,no....
http://www.sportsdirect.com/sale/all-sale-shoes

katzi
4. kvě 2010

ined: prej na vlachovku 😀 No to posunování : říkám si, že když bude Adu starší, tím líp bych je s druhým mohla zvládat. že k těm třem letům už bude víc samostatnější a rozumnější snad 😅

ined,lehna: no v dalším těhu už pro jistotu na žádnej fesťák nepůjdu, budu sedět pěkně v poklidu doma a číst si básně 😀

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ... 😀 ,tak já pak dojedu 😀
já jsem byla z křesťana taky roztržitá,ale musím říct,že kapela byla samý vynikající hudebník a podali výkon až neskutečný.fakt jsem se bavila 🙂 .já nemusím snad jen country a dechovku a evu a vaška😀 .
byla doba kdy jsem pařila na orlík 😎 😀

lehna
4. kvě 2010

katzi- ty taky umíš pobavit 😀 😀 , prej básně 😀 😀

katzi
4. kvě 2010

matova: kde se touláš? Zas na nějakým výšlapu v terénu? 😀

lehna
4. kvě 2010

tak country, dechovku a evu a vaška nemusím taky. a taky rammsteiny a takové ty poděs kapely. s orlíkem by sis rozumněla s MM. 🙂

katzi
4. kvě 2010

ined: ty divoško jedna - Orlík 😀

lehna: 😀 Jj aby to bylo klidný miminko 😀

lehna
4. kvě 2010

no jooo, Matova tu dnes není, že by Šimi ještě odmítal spát? to asi ne,že? třeba lehla s ním. 🙂

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ..dobré dva roky 😀 ..ale jo,však já si nepřipadám stará 😉 ..jen po ránu a večer 😀
kuknu,děkuju 😵

katzi 🙂 ...a do pytla 😀 ...aby to druhé dítko zase nebylo ale pravý opak adu...pak si spolu nepohrají.raději si zaskotač 😉 😀
adu bude vřeštět a patlat si písek na hlavu a sourozenec jí do toho bude recitovat vergilia 😀

lehna
4. kvě 2010

Katzi- no já ti nevím,ale kámoška právě byla celé těhu doma, musela, takže oma prd dělala, málem fakt četla ty básně😀 a malá je přes den taky pěkný raubíř. ale zase na druhou stranu, je to pěkný spáč. spí celou noc a přes den ještě 3 hodinky dá taky.

ined77
4. kvě 2010

katzi 🙂 ...ale vlasy jsem si nechala 😉 😀 ...no já bývala chvilkama divoká 🙄 😀

lehna 🙂 ..tak že manžu zdravím..oi! 😀

matova mi dělá starosti 😨 ..na její poměry tu dlouho nebyla,snad se nic nestalo 😕 😢
nepsala že někam jedou nebo tak,že ne?

lehna
4. kvě 2010

ined. já si taky připadám stará jen ráno a večer. a když jsem byla nedávno na té diskotéce, to jsem si připadala fakt jak stařena. ale naštěstí tam bylo dost lidí v našem věku 😀
jsem včera byla cvičit,po měsíci na aerobik a byla jsem po 20ti minutách úplně hotovka 😝

ined77
4. kvě 2010

lehna 🙂 ...a co máš proti básním? 😠 ..u lavice dítě stálo,z plna hrdla křičelo 😀

lehna
4. kvě 2010

ined- vyřídím 😀

a už jdu, bo se malý začne budit. a já tu ale konečně mohla s váma chvíli být,i když mám všude bordel jak v tanku 😀

katzi
4. kvě 2010

ined: 😀 Tak kompromis: budu sedět v klidu doma, ale číst budu třeba Cosmopolitan, tam je ode všeho něco 🙂

lehna: to je moje představa druhýho mimi: hlavně ať je to spavý 🙂

lehna
4. kvě 2010

proti básním vůbec nic. jen mě tím pobavila Katzi-nějak mi to k ní nesedne 😀