Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
9. kvě 2010

Tento víkend nestíhám, v týdnu se zas budem kopat do zadku s malou a ona nebude vědět, co by! V noci jsem s ní byla já, průměr no..Ráno by spala snad až do 7, tak jsme ji pak už trošku pošťuchovali. Dopol jsme jeli do OBI, musíme něco udělat s tím záhonem, ale nedokážem se dohodnout ČÍM ho ohraničit, jeden si tvrdí to, druhý ono.. Nekoupili jsme nic, až na 2 truhlíky, aspoň přesadím muškáty, co mi mamka přivezla. Pak jsme koupili ještě malé bábovičky a létající talíř. Domů, obídek a kupodivu hned po něm usnula, asi je z toho včerejška utahaná a nedospalá z rána 😅
Odvolala jsem dnešní oslavu u bráchy, jako 50 km se nám po včerejšku nechce a ani nemůžem, když musíme makat doma a ještě ani nemáme vše uklizeno atd.. ale obávám se, že to někteří budou brát jako výmluvu. Jeho žena má 40, ale z oslavy do oslavy.. na to fakt nemám! No a to je asi vše zatím.. 😝

gina333
9. kvě 2010

lehna: viac takych noci ti prajem. 🙂

U nas sa spi od 11:45, isla neskor, aj tak spi len hodinku. 😉 Idem sa naobedovat, akosi som od rana vyhladla. Vonku je celkom pekne tak poo sa hadam zmobilizujem na prechadzku. 🙂

ined77
9. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
noc lepší 😉 .poslední dvě stály za prd,ale tato už šla..žádný zázrak,ale já jsem skromná 😀 .
akorát to vstávání v 5.30 by si mohl brouček odpustit že 😅
včera jsem ho odvezla na 11h k babi.zvládli to dobře 🙂 ...říkala,že spinkal 1.40,ale moc se mi to nezdálo,protože byl večer nějak nebývale uondaný 😀 ...leda že by tím hlídáním? 😅
já jsem to také zvládla,ale ještě není všemu konec.... 😖 ..o tom se ani rozepisovat nebudu,neboť bych se zase rozčílila 🙄
když jste u těch prací na zahrádce,tak jsem včera obhlížela zahradu a příští týden na to musíme skočit,tráva je jako v džungli narostená a o plotě ani nemluvě 😨 ..malý problém spočívá v tom,že s touto sekačkou jsem nikdy nesekala a o křovinořezu ani nemluvím 😅 ..ale snad se s tím nějak popasíruju 😀 .
snad nám ho babi ještě pohlídá,protože s ním by to dělat nešlo 😉
dnes ..,.dopol jsme byli nakonec doma..už už jsme se chystali,ale začalo drobně pršet,tak půjdeme až odpolko 😉 .
uklidila jsem, vyprala atd.obídek byl ze včera.
zeleninová pol.s vejcem a bramborem,dětská sekaná,br.kaše a zeleninový salát 🙂 ..na brum nezbylo místo 😀 .

matova 🙂 ...toto matýnkovi taky někdy dělá...párkrát se vykakaká a v pohodě a najdnou má prdítko jeden červený koláč 😢 ...já používám sudocreme pořád a když už to měl opravdu moc,tak imazol 😉 ...ten nám zabral vždy rychle a druhý den bylo buď vše úplně o.k. a nebo zůstaly malinké vřídky.ale ty taky brzy zmiznou..hlavní je,nepoužíva vlh.ubrousky,ale čistou vodu 😉 ...ale to víš 🙂 .
dnes si nákupík užijte...šimonek bude určitě rád,že jedete na výlet 🙂

gina,prchalka 🙂 ...vidím,že oslavy byly v plném proudu 🙂 ...je to náročné...mě tohle hrozně vyčerpává 😅 .

katzi 🙂 ...žiješ 😀 ?a adelí? 😀

sherry 🙂 ..také přeji pěknou oslavičku 🙂 .nám to začne příští týden 😅 ...mm,pak já,pak babi,děda....až do září 😝 😅 ...co s tou bankou? 😀
botičky krásné 🙂

lehna 🙂 ..gratuluju k solidní noci 😵 .tak tak,více takových 😉 .
řízek s kaší je vždycky mňamka 😉.i takový kašpárek 😀...ale teda nevím co by tchýně říkala 😀

jindri 🙂 ...také používám gelíky a také už si na to malý zvyknul a sám otevře ochotně pusenku 🙂.
o homeo by ti měli poradit i v lékárně 😉.uškodit to nemůže,jsou to přírodní přípravky 😉 .

prchalka 🙂 ...asi vám chtěli udělat kytičkama radost 😅 .také mám raději vše naplánované,takové nečekané ''překvapení''zrovna nemusím 😅 .
na fotky hnedka kuknu 🙂

ined77
9. kvě 2010

jéje,málem bych zapomněla 😕 😅 ...
všem přejeme krásný sváteček maminek 😵 😵 😵
a zároveň se pochlubíme my 😵 ...máme dvacetinýýýýýý 😀

malá ukázka rozřehtaného matýnka 😀
a jak sám umí spapat svačinku 😵

gina333
9. kvě 2010

ined: krasne fotky ako vzdy 🙂 Este, ze si pripomenula ten sviatok, takze vsetko naj aj tebe 😀

Na mojej zahradke vcera boli robit svokrovci 🙂 🙂 🙂su strasne zlati, zemy pomohli, ja som nemohla ist koli oslave, ale chystam sa cez tyzden konecne pre kvietky. 😉 😉 Ja ochvilu idem na zumbu, aspon trocha vyskacem tie sladkosti co som cez weekend pojedla. 😀

prchalka: zabudla som pochvalit Corine fotky, takze dodatocne hlasim, ze su perfektne 🙂 A chapem ta, ze sa ti dnes nikam nechcelo, haam sa neurazili na teba. 😉

sherry28
9. kvě 2010

jdu chystat véču 😉 a pak už nepřijdu

prchalka:k fotkám jsem jen chtěla, že čorí taky kouká z očí pěkná rošťačina 😉 taková malá dračice 😀

já jsem dnes vezla mamce vínko, kafčo a čokoládu k dnešnímu svátku a od Lukyho jsem dostala kytičku 😵

všem prima večer a ještě lepší noc

prchalka
autor
9. kvě 2010

Teď jsme přišli ze zahrádky domů. Málem jsem se tam odpol nad tím prázdným záhonem rozbulela, že na to kašlu a všechno vyhodím, to byla fakt beznaděj! Okolo si to lidi kupují v zahradnictví, stromečky, keříčky nebo jim to někdo dokonce navrhne a my... jsme dostali odkopky od kdečeho.. No, tak jsme to teda nakonec vyšmoulili a zasadili. Dopadlo to docela dobře nakonec. Ono něco jinýho je, když to je v pěti pytlíkách nastrkaný a něco jinýho pak na záhonku. Uff, jsem ráda, že to je "zatím" za náma. Zítra nebo jindy budu asi dorývat tu druhou půlku, MM říkal, ať doma taky něco děláme 🙄 🙄 😝
Čorí tam před hodinou pustila kakoše asi tak za 3 dny bych to tipla. A pořád lítala s klukama venku a chodila k sousedom do dětského domečku na zahrádku a tam seděla 😅 Nj, lumpice je to!
Musím, už jí tam zase slyším vejskat. Byla jsem si umýt jen hlavu. Pak se snad ještě ozvu!

jindri
9. kvě 2010

dík za rady 😉 obě stoličky už jsou venku, tak snad se to promítne na klidnějších nocích 😅

gina333
9. kvě 2010

prchalka: ten pocit beznadeje nad zahradkou poznam aj ja. Hlavne ked vidim vysperkovane zahony okolo mojej zahradky, 😠 😠 a potom sa pzriem na to moje. ☹ ☹ ☹ Ale vzdy sa ukludnim tym, ze to tí ludia zveladuju roky, su to vacsinou dochodcovia ktroy tam travia cele dni. Ja moju skalku budujem druhy rok, zatial je to take vseliake, ale raz z toho urcite nieco bude. 😉 😉 😉

katzi
9. kvě 2010

ahojky 🙂

hlásím návrat do každodenní reality 🙂 Bylo to jak jinak než super - bylo nás tam 12 ženských, vesměs matky 😀 Ponocovaly jsme do 2.30 a ráno vstávaly nějak kolem 10h. To se mi už hoooodně dlouho nestalo. V sobotu jsme byly na pěší tůře na hrad Buchlov, dávaly jsme si často pauzičky někde na kafíčku, někde na pivíčku, někde na obídku a tak 😉 Takže odpočinek to byl spíš psychický než fyzický. No a MM a Adeli - přežili to oba ve zdraví 🙂 V noci teda moc dobře nespali, Adu byla nějaká usoplená, ale jinak prý vše v pohodě. Takže MM se osvědčil na hlídání -mohla bych jezdit častěji 😀 Ale teda musím říct, že se mi po nich i zastesklo a těšila jsem se domů 😵 😵

Nějak od návratu nestíhám. Zítra ráno zase vyrážíme hned do cvíča (jinam než minule), potom do města, takže nakuknu až večer.

Všem krásné sny 😵

prchalka
autor
9. kvě 2010

gina: U nás z toho snad taky časem něco bude. Zasazeno je a přesadit se to může vždycky 😉 Až budou vidět výsledky a postupné zaplňování záhonku, tak mě to pak třeba i chytne. Doteď jsem nevěděla, na co jsou zahradnictví - a to táta pěstuje všechno možné už 100 let!!
ined: No radost udělat chtěli, to víme. Měli bychom být vděční, ale fakt nás to naštvalo. Představ si, že bys slavila narozky a někdo pozvaný by chvíli poseděl a pak ti šel před tvýma očima rýt záhon. To je k vzteku!! No ještěže nám taky něco nechali!!
Tak ženy, já se loučím, mimino spí, jdu taky! Mějte všechny fajn noc!
katzi:?!? 😕
matova: Doufám, že prdka už lepší! U nás byla taky dneska nálož 😝
PS: MM naučil nové slovíčko - menstruace 😕 🙄 😅 😖 🙄

gina333
9. kvě 2010

prchalka: vsak to nove slovo sa jej zide 😀 😀

katzi: super, ze si sa mala fajn, urcite si si paradne oddychla. 😉 😉

U nas sa spi, pozerame Lets dance, dojedam pizzu a naliala som poldeci aj mame ked uz je den matiek - moja mama je totiz zaryty abstinent. 🙂

Peknu dobru noc vsetkym. 😔 😔 😔

gina333
10. kvě 2010

dobre rano 🙂
teda baby, kde ste vsetky? 😵 U nas noc dobra, bola hore o 0:40 a potom az o 5:30 ale este si pospala do 6:40 takze som s nou spokojna. 😉 Dnes ide domov aj moja mama, takze zas bude vsetko v normale. 🙂
Pekny dnik vam prajem.

sherry28
10. kvě 2010

ahoj 🙂
u nás se uklízí po víkendu 😉 prší je tam ošklivě, takže dnes jsme zastavili přímo před školkou, čímž byl ochuzen o procházku v kočárku ☹ ale taky už tam moc nechce být 😒 ono je to dobře, jen ať se naučí chodit dálky než se to narodí 😉

jdu pokračovat, čeká mě vařit oběd, žehlení, vysávání, vytírání a pak sprcha 😝 tak zatím

prchalka
autor
10. kvě 2010

Ahojky,
musím rychle, musela jsem napsat 2 maily a za chvíli už mě malá asi nenechá, i když má puštěnýho Elma. Ten PC žere teda čas!
Poslední 3 noci spala docela dobře, teda buzení je, ale jak byla celý hodiny venku, tak předminulou noc se probrala 0.45, minulou 23 něco a dneska dokonce 1.10, takže spala celých 5h - to je luxus! No pak se se mnou chvíli mrněla a usnula do rána ale - bohužel se začla mrnět i v 5.30, ale na to, aby usnula už bylo pozdě, ale stejně se tam přes hodinu válela se zavřenýma očima, nemohla se vůbec probrat, takže oči otevřela až někdy 6.45 konečně! No snad půjde jako obvykle a dospí si to poo. Včera třeba spala v pohodě 1.45 po obědě v klídku 😉
Prší a prší a bude hnusně asi celý týden - to máme za ten akční a docela pěkný víkend. Teď budeme zavřený doma. No jednu výhodu to má, aspoň se zalejou ty nasazený kytky, ale jinak to asi bude dlouhý 😖
Jdu vymyslet nějakou přílohu k obědu!
Teď mě zas dostala: Vzala si můj rozbitý telefon a začla do toho kecat a mezi tím vším jsem slyšela "čau" a "slyším" a pak nějaký "aha a hmmm, jojojo"! Jak to má odkoukaný, to je mazec!! 😀

prchalka
autor
10. kvě 2010

Nikdo tu nebyl? 😕 No toto!!
Já vytáhla na oběd z mražáku, v domění, že když to tam mám, tak to asi už někdy jedla a byla to ptáčková omáčka a madam si z toho dala jen pár lžiček a konec. Naštěstí mě zachránila krabička se zeleninovým mišmašem, co jsem jí dělala v sobotu k obědu a zbyl v lednici, tak to spráskla a usnula 😅 😀

gina333
10. kvě 2010

prchalka: veru, len my dve tu strasime 😵

Aj u nas sa uz spi, spapala polievku vypila mliecko a hajan. 😉 Idem pozmyvat podlahy, poo my treba na vacsi nakup, vonku nevyzera na slniecko 😠 😠 ale hlavne aby neprsalo.

sherry28
10. kvě 2010

tak spí, já doplňuju energii, v podobě dortu mašinky Tomáše 😀 (ze včerejších narozenin)

katzi: ta vidíš, že to stálo za to, je dobře že sis to užila 😉 příště už nemusíš mít obavy až pojedeš 😉 ono je to prospěšné i pro Adélku a TM, aspoň si víc váží toho co mají doma a Adelí si zvyká na taťku i jinak 🙂

sherry28
10. kvě 2010

ined: krásné fotky, Matýnek bude nějaký model jednou 😉

matova
10. kvě 2010

ahojte, u nás sa dnes spí od 11:40, vstávalo sa o šiestej...noc konečne veľmi dobrá, včerajšia trošku horšia, ale už lepšia ako predošlé. Včera sme boli poo v meste- nezohnala som takmer nič čo som chcela, šimonko nám teda príliš priestoru na nákup nedal, pri obúvaní sandálky sme neuspeli, nenechal si ju obuť, ale balónik si rád zobral 😀 . Kvečeru sme skočili ešte za mamou, a tá ho teda riadne vybláznila- malý bol šťastný že kričal. Večer sme prišli až o 20, tak kým som ho dala do parády a do hajan......Dnes doo sme boli aj chvíľu von, ráno bola kosa, už sa otepľuje ale zas začalo pršať, u nás už viac dní za sebou prší niekoľkokrát denne...
Obed: rizoto, bude aj na zajra 😉. Ozaj,. a nechal ma aj navariť dnes konečne po pár týždňoch 😵
tak sa idem mrknúť na vás, ak stihnem...

ined77
10. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 12.15 🙂 .
noc byla v podstatě dobrá,myslím že se nic moc nedělo,nebo jsem to zaspala 😅 😉 .
ráno mírně hektické,neboť se nám zase rozsypala plenka 😠 a to se fakt nijak nevrtěl,tak už vážně nevím 😅 .používáme pořád ty samé-pampers 😖 .
takže sprcha,povysávat matýnkovi cestičky znamenané zgelovanýma čuránkama..snídaně..atd 😝
pak jsme jen vařili a šli ven-na poštu,na vláčky,do parku-tam málem zašlápl štěňátko yorkšíra 😨 ...neurvalec malý 😅 ...no nevím jestli to s tou koupí štěněte je dobrý nápad,už teď je mi toho pejska líto 😅 .
pak obídek...:květáková pol.,zapékané těstoviny s kuřecím masem a zeleninou,1 brum 🙂
včera spinkal 2.45,ale večer kupodivu usnul v celku v klidu a poměrně rychle 🙂 .a to ani nijak venku nebláznil 😅 .
dnes jsem mu koupila po cestě domů knížečku s pejskma,kde trčí chloupky atd....měl ji asi 45 minut....po obídku seděl na nočníku a ohryzal jí kousek na rubu..vážně mu nic nevydrží 😖 .
tak a jdu dočítat 🙂

sherry28
10. kvě 2010

jen bych shrnua včerejší den: Mareček vstával v 5:00 a dopo jsme jeli na tu oslavu a tam jsme zůstali na oběd 😉 a po cestě zpět marek usnul na 10 minut v autě, ta jsme hoo vyndali z auta a že ho dám ještě spát 😔 tak jsem ho uspávala od 13:45 do 14:15 no vůbec nebyl uspatelný 😅 furt se řechtal a kopal do mě, rukou m mácha do obličeje, pokaždé když jsem ho okřikla a dala mu jako na plínu, tak dostal záchvat smíchu a nemohl se vůbec nadechnout, tak jsem to zabalila 😅 no nespal vůbec, ani vám nemusím říkat jak byl celý den protivný 😠 večer po koupání odpadl v sedm 😨 a uspávání, téměř žádné, během čtyř sekund byl tuhej 😅 no bála jsem se, že se brzy probudí a bude konec dobrých nocí, ale překvapil, spal až do rána do šesti se dvěma zamrčeními ze spaní 😕 poslední dobou ani nechce spát po O už, trvá mi hodně dlouho než ho uspím, ale do večera ještě nevydrží, to je o moje nervy 😀

gina333
10. kvě 2010

matova: teda, s tebou by bol MM spokojny, ked si nic nenakupila. 🙂 U nas to nehrozi ked sa ide na nakupy. 😵

ined: to som este nepocula, ze plienka sa moze rozpadnut. 😨 Ja pouzivam Babylove z DM ale nastastie sa nam to este nestalo. 😉

sherry: nestras s tym nespanim 😲 😲 😲 😲 ved to je jediny svetly bod pre mna, ked aspon hodinku mam cas pre seba. 😉

matova
10. kvě 2010

tak sa to tu od soboty večera ani toľko nenapísalo 😕 😅 U nás už je tma ako v rohu a ani nevyzerá že dnes prestane pršať. MM mi volal že na budúci týždeň musí ísť na služobku- na 3-4 dni. Mohli by sme ísť s ním, dalo by sa tam prespať aj mini kuchynka k dispozícii ale ja vážne nemám na to odvahu 😢. Bez všetkých hračiek, koľko nádob by sme potrebovali k vareniu, ale hlavne- malý by mi tam nechcel spať -asi sa s ním radšej popasujem sama doma ale v známom prostredí už. 😒
lehna: tak konečene fakt lepšia noc, len tak ďalej 😉
katzi: super že všetko na chate aj doma bolo v pohode 🙂
ined: krásny Matýskov úsmev 🙂 . A s tým skorým vstávaním by si to naozaj mohol už rozmyslieť. Šimonko sa vtomto zlepšil- budieva sa v rozpätí cca 6-7h, ale teda zaspáva neskôr ako predtým....
prchalka: my si záhradku aj skalku robíme s domácimi výpestkamim žiaden záhradný architekt či záhradníctva- ano zopár kúskov ale väčšinu si rozmnožujeme ssami...úplne chápem- nevyzerá to neviem ako najprv, ale neboj, ono sa to počase pekne uchytí a rozrastie...akurát ako gina 😉 píše- nemáme na to vôbec čas ako napr. dôchodcovia...najviac ma ide šľahnúť keď už sú kveta parádne rozrastené a implantujú sa do toho púpavy 😠 - to by som musela kopmlet všetko vykopať a tie korene púpavy vyoperovať... 🙄
sherry: pošli mi tortu 😀 mňamky- tiež by som si dala, asi si zbehnem po čoko....

sused zozadu začal čosi vonku búchať, trasie sa nám stena 🙄

gina333
10. kvě 2010

U nas sa spalo 1:30, idem k svokre na obedik. Pekne piste nech mam vecer co citat. 🙂

prchalka
autor
10. kvě 2010

Chrupakala 1.50 😉 a jen jsem jí přinesla dolů, začali hned vedle sousedům rotavátorovat hlínu na přípravu trávníku, dělá to kravál, takže akorát to vyšlo na minutku 😉

matova
10. kvě 2010

gina: 😀 😀 😀. Keď už nie pre seba, aspoň Sunar a malú knižočku šimonkovi 😉
sherry: no teda- to robí šimon keď zaspí v aute cez obed- tak už ho druhý krát neviem uspať normálne, ale teda 10min a dovečera nič 🙄 . A že aj normálne už sa nedá uspať po obede?joj, to je fakt blbé keď dovečera je ďaleko... 😢
ined: tvoj Maty je expert na tie roztrhané plienky už. Nám sa minuli posledné dm babylove (striedala som ich s pamperskami) a už máme len čisto 3 balíky pampersiek- mm ich kúpil v dobrej cene, tak vzal tri 😀.....
Ale neviem prečo, či to blbo balím alebo čo ale hore okolo nožiek ho stále otlačia 😒
a neboj sa, ten nový hafan sa naučí brániť 😉
včera som malému kúpila malinkú knižočku- neodolala som- sú v nej také minimodlitbičky úplne netradičné- také poďakovania za zvieratká, za spánok, prosbičky za radosť za svetlo.....no a krásne ilustrácie-proste som neodolala....v aute cestou domov sme to večer pozerali- obrázky sa páčili 😉

ined77
10. kvě 2010

sherry 🙂 ..děkujeme 🙂 ..model to on je a taky kašpárek 😀 .
teda ale to marýskovo nespaní 😲 ...přesně takhle mi přestal spávat dopoledne matýnek 😲 ...naštěstí stále po o vytuhne max do 5 minut,ale většinou dřív.a doufám,že bude spinkávat po o aspoń tak ještě rok 😀 .jasně že méně,třeba jen hodinku,ale i tak..nějakou chvilku na relax potřebuju 😅
dobrou chuť k dortíku 😵,dejte si 😵

prchalka 🙂 ...jj,jasně,to chápu 😖 😢 .
tak vidíš,ještě z tebe bude zahradnice 😀 .
pěkné nové slovíčko 😀 ...a až se čorí zeptá co to znamená,zase ji pošli za tatínkem 😝 😀
u nás se do telefonu volá aaaa..toť vše a konečně si ho dává i na ouško,předtím to držel jako vysílačku 😀 ..matýnek má rád když volá někdo jiný,takže nás neustál obchází a strká k uchu telefon a my musíme mluvit 😝 ...a běda jak ne 😠 😀

gina 🙂 ...děkuji 😵 .
tak to klobouk dolů,že si dala skleničku k svátečku i mamka 🙂 .
já dostala od kluků kytičky 😵 ...dodám foto 😉
skalky mě vždycky fascinovaly 🙂 ...kdysi jsme ji i začali tvořit,ale nakonec nedodělali 😅 😒
ta plenka se přímo nerozpadla,ale zase někde roztrhla 😖 ...jak tam má moc načurané a pak se začne nějak moc vrtět nebo mě přelézat,tak se protrhne 😖 .DM mám bohužel hodně z ruky ☹ .

matova 🙂 ...tak to je mi líto,že nákupy nevyšly podle představ ☹ .
počasí je u nás pěkné,zatím teda,ale četla jsem předpověď na netu a má se to pěkně zhoršit ☹ .to mám radost teda 😖 .ráno jsem byla jen v tílku a bylo tu 19 st. 🙂.
došel ti mail? 🙂 ...s tím plaváním 😕

jindri 🙂 ..veliká gratulace ke stoličkám 🙂 .snad už budete mít klid 😉 .

katzi 🙂 ..vítej doma 😵 .úplně jsem se tam vžila,při tvém popisu 😀 .muselo to být parádní 🙂 .
a byla jsi tam 2 noci nebo jen jednu?nebo mi to uniklo? 😅
máte šikovného tatínka 🙂 ..ten pak zvládne pohlídat i 2 děti 😉 .
užije si cvičení 🙂

ined77
10. kvě 2010

kytičky k svátku maminek 😵
jedna od MM,druhá od matýnka 😵

ined77
10. kvě 2010

matova 🙂 ...já bych asi taky nejela a to je maty myslím větší ražoň než šimonek,ale doma je doma 😉 .
mě by děsilo to balení a abych něco nezapomněla,já jsem v tomto asi líná nebo co...ale každý nějaký extrém mi nesedí 😒 😅
ty plenky...no nesmíš je dávat moc vysoko,pak ho to řeže.taky se mi už povedlo ho pěkně ''utáhnout'' 😢 a měl to až odřené.asi tím,jak se hýbe a potí 😢 .tak už na to dávám pozor 😉 .
pěkný nákup 😀 ..a co jsi sháněla?
knížečky mám taé ráda,těch není nikdy dost 😉 .zvlášť když asi pro druhé mimi budeme muset pořizovat všechny nové,neboť matýnek je nejspíš rozkouše 😀 ...já to pořád říkám..on je něco mezi děťátkem a pejskem 😀

gina 🙂 ... 😀 😀 😀 ...s tím nakupováním
dobrou chuť 🙂

prchalka 🙂 ...tak to bylo opravdu super načasované 😉 🙂