Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
10. kvě 2010

ined: děkujeme za přání dobrého chutnání 😉

u nás stále spánek, ale měl přestávku, vzbudil se po hoďce, tak jsem ho ještě uhoupala,ať je pak do večera svěží 😉 lukáškovi jsem k narozkám z aukra koupila spidermana, chtě ho moc 🙂 a tašku do školy musí mít také se spidermanem 😀 takže teď koukám na netu na aktovky

sherry28
10. kvě 2010

no a ještě jsem si koupila šaty 😉 http://im.aukro.cz/item1033077704_f_401_romanti...

ined77
10. kvě 2010

u nás spánek 2.45..1.30 u mě 😅 ,ale nevadí,aspoň jsem si početla 😉 .
tatínka už máme konečně doma,tak končím a všem přejeme krásný zbytek dne 🙂

gina333
10. kvě 2010

ined: krasne kyticky 🙂
Ja som dostala od Nati velikanske pernikove srdiecko a od Sophi malu pernikovu lienocku. 🙂

Uz sme doma z mesta, boli sme Nati odprevadit do tanecnej, na nakupe aj dazd nas chytil. 😉 Idem jej skusit dat jogurt, uz to nejedla strasne davno, mozno, ze ma prekvapi ako to zbasti. 😵

gina333
10. kvě 2010

sherry: tie satocky su prekrasne, aj mne sa taky styl strasne paci, nam krasnym zenam mensieho vzrastu 😀 😀 😀 take pristanu. 😉 😉

gina333
10. kvě 2010

tak, a po jogurtiku len tak zaprasilo, krasne spapkala. Jupi 😀 😀

sherry28
10. kvě 2010

gina: také jsme jogurt malinový 😉 ještě tyhle šatičky si koupím, ale až zase příště 😉 http://im.aukro.cz/item1033077651_f_163_krasne_...

sherry28
10. kvě 2010

mělo tam být měli 😀

gina333
10. kvě 2010

sherry: aj tie tyrkysove saty su pekne 🙂 Ja tiez brusim po MMB, nemam na leto ani saty, ani sukne ale zatial som tam nic nenasla. 😒

U nas je uz po kupkani, vypije mliecko a dufam, ze ju nebudem musiet nosit 20 minut na rukach. 😉 kym zaspi.

gina333
10. kvě 2010

Vidi sa my, ze si pisem sama zo sebou 🙂 🙂 🙂 Sophi uz spi, podozrivo rychlo zaspala, dufam, ze nic zle to nevesti. 😵 😵

Pokojnu noc prajem vsetkym. 😔 😔 😔 😔 😔

prchalka
autor
10. kvě 2010

Jéé, já toho mám na psaní! Určitě na něco zapomenu. Tak hlavně - máme už všechny 4řky, jen u těch horních se to musí srovnat do latě ještě, ta poslední 1/4 povyrůst ještě 😉 Takže jsme na 12ti 😝
Naštěstí odpol se udělalo hezky, teplo a sluníčko, tak jsme o půl 4 vypadly na zahrádku 😉
sherry: No fíha s tím spaním, to jsem netušila, že se mu poo moc nechce 😕 😨 Nj, jak si chvilku schrupnou, pak je to masakr. Za poslední dobu nám to tu pár našich dětí už ukázalo, že 😝 Šatičky moc pěkný a ne drahý!!

matova: Tak to máte krásnou novou knížku 🙂 Já bych jí taky ráda ukazovala stále něco nového, ale to by mi to musel někdo půjčovat, jde to tu na dračku, občas i trhá ☹ Já pak lepím, minulý týden jsem to vzala šmahem a slepila jsem snad 6 knížek! Momentálně koukáme do atlasu ptáků (oblíbený papoušek), savců (lev a tygr) a psů (mops) 😀
Ta služebka ☹ No to bych sama doma nedala víc dnů, ale Šimon by asi špatně spal, ne? Třeba by s ním bylo víc práce, než doma... No je to těžké rozhodování, ale jak psala ined, mě by točilo všechno to balení a na nic nezapomenout 😝 😖

ined: Trhání vašich plínek stále nechápu! No a poo spí nějak dlouho ne? Vždycky zkoušíš znovu uspat, když se probere i za 2h? Já jak spíme 1,5h tak se o nic nesnažím a i když míň a vidím, že už je ready, tak taky ne! Maty je superspáč 😕 Ten hned tak poo spát nepřestane 😀

prchalka
autor
10. kvě 2010

gina: Jogurt super! Mně včera takhle překvapila s Jogobellou banánovou. Ale ona vesměs banán ráda, tak netuším, čím to vlastně bylo 😅 Malou ještě nosíš? Nebyl by taky čas na změnu? 😕 Protože dneska jsem si uvědomila, jak se ty děti mění, čorí už třeba není přes den tak protivná, zaspává mi v náručí u mlíka, jen jí položím do postýlky... Nic netrvá věčně, tak třeba i Sofí by usnula vleže 😅 😉
katzi: Se vzpamatováváš z výletu? 😀 Ten Buchlov závidím a zbytek taky! TM to zvládl super 😉
Všem dobrou noc 😔

katzi
10. kvě 2010

já nic nestííííhám 🙂 Fakt kombinace mého výletu + programu s cvičením + došlé mateřské a s tím spojenými nákupy zásob všeho je vražedná 😀

Dnes dopol. jsme zkusily to nové cvíčo, dojmy: o 100% lepší cvičitelka - příjemná, milá, ale zase to bylo takové míň akční a Adeli potřebuje spíš tu akci 😒 Každopádně budem tam chodit jen do konce června, pak přes prázdniny pauza a od září budem zase chodit sem k nám. To už bude mít Adu 2 roky, takže sem už bude patřit.

sherry: krásné šatičky 😵 Takové romantické, netradiční. A fakt super cena. Musím taky sednout k netu a trochu se vybavit na léto. S tím spaním dětí po o - já jsem tu psala naši story jak mi kterýsi den Adu nespala až do večera 😖 Usíná po o čím dál hůř - protože spí líp v noci, tak je asi docela odpočatá. Mareček spí v noci super, tak se mu ve dne proto taky asi moc nechce 😒

prchalko: gratulace ke čtyřkám. Pomalu ale jistě jdeme do finále 😀 Super, že u vás jsou teď lepší časy - jak píšeš že čorí není protivson, líp usníná....Hodně dělá asi to vyřádění venku, přes zimu to bylo už na palici 😒

matova: ajajajaj - služebka 😖 To ti teda vůbec nezávidím ☹ Budeš muset povolat do služby strýčka - chůvičku 😉 🙂 No kdyby to bylo u nás, já bych s MM jela - Adu je docela zvyklá na přesuny (jezdíme čas od času na nějakou dobu k té mojí mamce, někdy spala i u nějakých kamarádů a tak). Ale pokud by ti tam šimonek nespal, tak by to bylo opravdu za trest 😒

ined: na výletě jsem byla jen jednu noc ( z pátka na sobotu). Nechtěla jsem na poprvé MM úplně odradit 😉 😀 Jako relax to úplně stačilo i tak. Teda ty vaše peripetie s těma plínkama 😒 Už jsem tu víckrát psala - já nedám dopustit na Tesco plínky. Adu měla snad všechny a k těmto se vždycky vracíme.

Tak já už se loučím a jdu do hajan. Pěkně se všechny vyspěte 😵

gina333
11. kvě 2010

dobre rano 🙂
mali sme jednu z horsich noci ☹ po polnoci bola hore aj 3x a vstavala o 5:20. 😒 😒

prchalka: cez obed my Sophi zaspi na flaske, to ju nemusim nosit, len ju prelozim na postel. Vecer je to horsie, ale radsej ju asi budem nosti ako by som sa nechala okopavat na posteli 40 minut. 😉 Zatial ju vladzem, i ked obcas musim si s nou sadnut a polozit si ju na kolena ale je to v pohode. Jasne, ze to budem musiet zmenit, ale dufam, ze to pride samo, tak ako sama od seba sa odstavila od kojenia. 🙂 Zubov mame tiez 12, bojim sa ale ked sa zacnu tlacit ocne. 😲

katzi: fajn, ze chodite cvicit. Ja tiez budem musiet vymysliet nieco pre Sophi od septembra. 😉

matova: ja by som to s tou sluzobkou skusila. Ved keby ste chceli ist na dovolenku tiez bude mat Simonko iny rezim. Raz to musis skusit, a teraz este kym vladzes tak by to problem nemal byt. My chodime k mojej mame od malicka s nou na 2-3 dni. Vzdy tam dobre spala aj jedla, pacilo sa jej nove prostredie. A uplne najlepsia bola v Chorvatsku a to nemala ani 8 mesiacov. 😀 😀 V lete sa chystame do Spanielska, dufam, ze to tam tiez zvladne. 😉

lehna
11. kvě 2010

ahoj holky,

včera jsem tady nějak nestihla ani napsat, trochu jsem dočetla, ale nepsala. NAše včerejší noc byla děsná. sice to nebyla jedna z nejhorších,ale i tak to nebylo nic moc. dlouho zas nemohl pořádně zabrat přes půlnoc a pak se budil tak co 2 hodiny,asi. Takže radost z páteční noci, kdy byl 2x vzhůru rázem upadla a byli jsme tam kkde jsme byli ☹.
ALE dnešní noc opět super. Poprvé až ve 23,30, pak se tak hodinu co chvíli budil,převaloval,tak jsme dali mlíko, zas další půlhodiny vrtění,tak jsem ho ještě přebalila,tak usnul během 15ti minut-bylo asi 1,15 a pak spal až do rána, vstával v 5,50. 🙂

prchalka
autor
11. kvě 2010

Dobré ráno,
u nás docela dobrý, jen asi 2x se převalovala přes mantinel až na můj polštář 🙄 Jestli já bych jí neměla dát ten její polštářek 😀 Ještě jsem to neudělala. Spí vám děti na polštáři nebo bez? Ona se v peřinách rochní blahem, když se probudí a ještě se vzpamatovává a ležíme...
gina: S tím usínáním chápu - taky jsem jí uhoupávala na balonu a nějak se bála zkusit něco jiného a nakonec na balonu začla řvát, jenže to spávala ještě 2x denně, když jsem tohle dělala!
Mně se teda na dovču s čorí moc nechce... ten režim a tak...a potřebuju na ní velkou postel a než se někam dojede, tak ona bude spát, nějak na tohle nemám nervy, ale třeba mám zbytečné obavy. MM dovo plánuje.. 😕

sherry28
11. kvě 2010

ahojík 🙂
tak já jen k dnešní noci, Mára vstal asi olem druhé ráno a povídal si, prostě nechtěl spát, vůbec mě teda nebudil, bylo mu úplně jedno, že já spím 😅 no slyšela jsem ho dvě hdiny si povídat, vždycky jsem udělala pššš, spíme a on se položil na polštář, zavřel oči, ae během pěti vteřin zase už koukal a povídal 😅 no tak jsem ho nechala, spala jsem samozřejmě jen tak jedním okem, někdy kolem půl čtvrté snad zabral 😒 to už jsem ho neslyšela 😎 a ráno jsem ho musela jít budit 6:45 jinak by jsme nestíhali ☹ no po O ho uspávám 25minut no moc mě to neba, jenže do večera ještě nevydrží 😖 a večer ho uspávám tak minimálně 20 minut, spíš ho nebudu nehcávat po O spát asi dvě hodiny, možná je to už moc, ale je mi ho líto ho budit, když tak hezky spí, ale pokud se po hoďce vzbudí, tak ho už nebudu uspávat 😉

matova:nějak jsem nepostřehla o co jde, ale pokud TM jede na služebku a ty můžeš s ním 😕 jela bych hned 😉 i Šimonkovi by změna prospěla, si aspoň myslím, my jsme taky skoro celý čas doma nikam necestujeme, ale jak jsme byli u sestry, tak dobrý a je to prospěšný takhle za čas vyrazit jinam, nevím na jak dlouho byb to bylo, ale určitě by Šimonek usnul i jinde 😉 no to balení je sice hrůza, ale pro mě je horší vybalování 😀 ale tak je jasný, že ty víš nejlíp co je pro Šimonka nejlepší 😉

prchalka: no nejsou drahý, akorát k tý ceně se ještě musí připočítat 135,- za poštovné(posílaj to přímo z Bangkoku), ale stejně vycházejí něco přes 300,- což je krásný a takový šaty v obchodech neseženu, takže výborná cena a můj vkus 😉

tak už běžíme, musíme jet nějak jsem se tady zapomněla 😅

gina333
11. kvě 2010

sherry: no musi sa niekedy aj Marecek vyrozpravat 😉

prchalka: mne Sophi spi na vankusi. Aj v postielke ma taky tensi, ale ked si ju prelozim k sebe tak lezi na mojom velkom a tiez sa jej tam paci. 🙂 A na tu dovolenku chod, uvidis, je to uplne ine, ked nemusis sama varit, upratovat, fakt si clovek oddychne. 😉 😉 A presne ako sherry pise, aj mne viac vadi vybalovanie, ale ja vsetko nasypem do pradloveho kosa a odtial rovno triedim do pracky. 😉 😉

lehna: no vitaj, vcera si tu tiez nebola. 😵

lehna
11. kvě 2010

gina- včera jsem nějak nestihla napsat 😅 . ale trochu jsem vás dočetla. aspoň něco,ale nevím kdy ke všemu něco napíšu 😅 . hlavně ale,že jsem v obraze 😀
to jsem netušila,že uspáváš na rukou Sophi. my uspávali na rukách asi do 6tého měsíce,pak už jsme nevládli, byl moc těžký. tak jsme ho naučili uspávat v postýlce, sice jsme u něho, třepeme mu s dupkou a on usne. už dlouho je to otázka necelým 15ti minut. jak přes den,tak večer 🙂

ined77
11. kvě 2010

dobré ránko 🙂 ,
já dnes vyjímečně už teď,mm zapínal kvůli čemusi pc 😉 .
noc o ničem,motanice,vrtěnice...a do finále budík v 5.30 😖 .
tak už mám vyprané 2 pračky,převlečené ložní a já jsem také v cajku 😀 ...ještě vysušit vlasy.
teď probíhá školka,pak bude sváča a valíme ven dokud neprší.je to tam všelijaké,ale zatím se to drží 😉 .
dočtu až po o 😉 .
všem krásné ráno 😵

katzi
11. kvě 2010

Dobré ránko,

využívám toho, že běží školka 😉

Noc: docela dobrý.do 1h jsem tam sice párkrát šla, ale od té 1h spla v kuse do 5h - mlíko a vstávala před 7h.

sherry: Mareček měl povídavou? 🙂 Naštěstí ho to chytá jen jednou za čas. S tím spaním - já jsem taky nastolila režim, že ji nenechávám ráno spát dýl než do 7h a po obědě ne dýl než do 14h (a celkově ne víc než 2h).

prchalko: Adeli má polštářky v postýlce a to hned čtyři : dva menší u hlavy, dva menší v nohách - jak cestuje, tak ať má na každé straně něco. Ale ona stejně věčně spí odkopaná a leží na zmuchlané peřině.

gino: máme to s cestováním podobně - my byli na dovči taky už loni. Letos jedem zase na týden do jižních Čech. Pronajali jsme si s kamarádama (pět rodin, celkem s osmi dětma) chalupu jen pro sebe a budem podnikat výlety 😵 Jj, přesně vybalování je nejhorší. Balení je fajn, jak je člověk natěšenej tak to ani tak nevnímá 🙂

A už mě Adu našla 🙂 Takže končím. Zatím pa pa.

prchalka
autor
11. kvě 2010

My jsme včera ještě po oslavě objevili v garáži 2 veky, tak jsem tvořila dneska žemlovku, ať je to pryč! Teď se dopíká, ale teda asi jsem čorí přechválila, dneska potřebovala nutně do šuplíku, když jsem to zrovna tvořila a dělala scény, tak jsem se celá zapatlaná přesunula. Koukala a nekoukala u toho taky na školku a pak na bebe tv, protože jinak by mě to nenechala ani dodělat!
Je tam hezky, ale ven už nestihnem, tak ještě musíme něco vymyslet doma. Snad to vydrží i odpol tak, abychom vylezly na chvíli ven. Jede trouba, myčka, byla jsem nějaká akční.
matova: Zrovna cca předevčírem říkal MM, že budem muset pořídit čorí stupínek na mytí rukou - no né že by tam nedosáhla a nepouštěla vodu už teď na wc v malém umyvadle a až ho bude mít, bude tam asi stát pořád 🙄
Tak zatím letím..

gina333
11. kvě 2010

Ja som tiez doobedu riadne kmitala 😝 mam vyprate a povesane pradlo, Na obed som uvarila paradajkovu polievku, spagty a pre Sophi masko na paprike podla ined. 😉 Zatila u nas svieti slniecko, uvidim ako bude poo, chcela by som s nou ist na ihrisko, dufam, ze dazd na neskazi plany. 😉 😉

gina333
11. kvě 2010

Sophi uz spi, obedik pekne spapala, dik ined za recept. 😵 😵 😵 Idem dorobit omacku na spagetky, tak sa zatial majte.

lehna
11. kvě 2010

Štěpi vytuhl už v 10,20 ☹. už byl i vzhůru přesně po hodině,ale byl takový protivňoučký ještě, tak jsem ho ještě uspala, a spí. no tak snad nějak do večera přežijem 🙂
dovařuju oběd.
Já jsem prala a převlíkala postele včera 🙂. tak dneska u OVRZ asi žehlení 🙂

jinak u nás svítí zatím sluníčko, tak snad půjdem ven. včera taky odpo jsme se oblíkali a než jsme se oblíkli,tak lilo jak z konve a do toho sluníčko. tak jsme byli doma. tak snad se to tak nezkazí i dnes 🙂

Prchalka, Gina- fajn,že vám oslavy vyšly 😉 .
Prchalka- a k tomu bráchovi bych taky tak daleko nejela 😉 . a gratulka ke čtyřkám 😉

sherry - krásnééé šatičky. určo ti budou slušet. já bych v nich vypadala jak v pytlu 😀

Katzi- super,že sis to užila, MM je taky šikovný,že to s Adelí zvládl. aspoň vidíš,že to zvládne a můžeš vyrazit zase 🙂. Buchlov znám, my tam jezdíme s našima, v Buchlovicích vyrůstal taťkův švagr,tak tam i trávil mládí 🙂. takže okolí známe a je tam fajn 🙂

matova- na služebku s MM bych jela taky, pokud bych měla tu možnost. změna určitě prospěje 😉

sherry28
11. kvě 2010

tak spí 😝

ta jsem při uspávání koukala na zuby a zdá se, že mu lezou všechny trojky najednou opět 😅 u spodních má dírky, připravené na špičku

katzi:no normálně ho ani budit nemusím, on déle jak do šesti nespí, ale dneska doháněl noc 😉 jinak přes den se mi ty dvě hoďky už zdají moc, mě by to nevadilo, ale přijde mi, že je pak přetaženej a večer zase neví kdy usnout, tak uvidíme jak bude spát dneska

prchalka:co se týká polštářů, tak Mára spí na polštáři od 10 měsíců, na klasickým mým peřovým polštáři 😉 je na něj zvyklej bez polštáře by nespal, někdy se mu povede, že z něj sleze, tak spí chvíli jen na prostěradle, ale jak se vzbudí tak se opět vysune nahoru na polštář a spí dál 😉 za to Lukáš spí bez polštáře dodnes 😨 usne na něm, ale pokaždé z něj sleze nebo se točí a spí v nohách na peřině, nemá rád poštáře 😒

sherry28
11. kvě 2010

lehna:jestli mi budou slušet nevím, ale jen doufám, že se tam vlezu i s břichem 😀 vypadají volně, tak snad jo 😉

prchalka: na dovču se těš, balení není hrozný oni dohromady nic nepotřebujou, jen oblečení, pleny a hygienu 😉 my jeli na víkend k ségře a byla jsem sbalená za 15 minut pro všechny 😵 spíš mě pak nebavilo takový to hledání po taškách kde co je, protože jsem to u sestry nechtěla všechno vybalovat 😝

lehna
11. kvě 2010

matova - ještě k té služebce, teďka jsem si přečetla proč nechceš jet a na jak dlouho má TM jet.l my jezdíme tak jednou za tři měsíce ke tchýni na víkend,od pátku do neděle- tzn. 2noci, 3dny. taky jsme nejdřív řešili jaké hračky brát a co všechno. Posbíráme vždycky jen pár hraček a stačí mu to. stejně si se vším nehraje. zvládáme to v klidu, spí stejně jako doma, tak ani tu změnu nepociťuje,že je někde jinde. že to tam vlastně ani nezná. být tebou tak asi jedu.

sherry- nám taky trojky lezly všechny i se čtyřkama najednou. naštěstí už je máme venku,heč 😀 , ještě pořád chybí ta jedna čtyřka,ale pořád se nemůžu dostat k tomu,abych se mu dostala do pusiny a šáhla jestli už nemá venku aspoň kousíček.

lehna
11. kvě 2010

sherry- určo slušet budou. se pak budem těšit na fotečky 😉

prchalka-my dovču nějak neplánujem,ale pojedem zase na pár dní na baráček co mají M rodiče kousek od Olomouce. jezdíme tam 2x do roka a loni s malým jsme to tam taky v poho zvládli. je tam vše. V okolí jezdíme na výlety,tak je to fajn a letos Štěpiho svezeme i vláčkem ,když už z toho něco bude mít 🙂