Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
11. kvě 2010

lehna: my už zase máme všechny čtyřky 😉 chybí nám jen ty trojky(jsou na cestě) a pětky 🙂

matova
11. kvě 2010

ahojte, malý spí od 12:10 a až ako mu zabral Panadol, dovtedy bol neuspateľný. Po 1 prémiovom dni kľudu je to zas blbé. Včera večer sme mali hrozne dlhé zaspávanie, tak som už nebola, po hodine spánku už liezol z postele, potom do 22h znovu druhýkrát...Ja som vytuhla okolo polnoci a budila som sa nato ako stále pri pochodovaní po posteli naráža buď do mňa alebo do steny. O 4:30 sme sa zobudili obaja- ja vlastne na jeho hlasný bolestn výkrik 😒, po mlieku nakoniec ešte zaspal dokonca do 7:15, ale teda to bolo doobedie 🙄. Musela som s ním okamžite po raňajkách von lebo bol nezvládnuteľný....Na úrade, v obchode a chvalabohu bola s nami svokra- malý nevládal absolútne chodiť, stále poplakával...Na obed chcel ísť domov, po 3. lyžičku obedu mi vypľul (obed zo včera). Vyzerá to na dolnú trojku (tretiu v poradí 😉 ), má tam najčastejšie prsty. A tiež si stále chytá oko a nos a celú tvár na tej strane.... 😢neviem či stihnem dočítať...nejedla som, všade zas neporiadok...

katzi
11. kvě 2010

mě včera inspirovala sherry s těma šatičkama, tak honem honem v polední pauze surfuju a hledám: šaty, sukně, kraťasy. Teda kupovat vše naráz asi nebudu, to by musely být nějaký fajnový ceny, třeba jen jednu věc bych chtěla pokoupit 😵

gina333
11. kvě 2010

katzi. ved aj mna, brusim po MMB, ale zatial som nic nenasla. 😉 😉

matova: zeby sa zle noci vracali? 😠 😠 Dufam, ze nie, ved uz Simonko tak dobre spaval. Aj Sophi coraz castejsie pcha ruky do ust, ale ja tam veru noc nevidim ani necitim, takze nas trojky su v nedohladne. ☹

ined77
11. kvě 2010

no tak paráda,právě se mi smazal celý můj DLOUHÝ příspěvek a ještě mě to odhlásilo 😖 😠

matova
11. kvě 2010

ozaj a dnes ako ho svokra niesla k obchodu tak hneď sme si vyslúžili poznámky typu 1. tie naše chodili už pred rokom po vlastných a tiež chodili na rehabilitáciu ako my a tiež 2. on ešte nerozpráva? asi mu ešte nenarástol jazýček ale vydupkať si vie všetko však? no to je paráda keď má malý dve opatrovateľky 😠 😠 😠 😝 ☹ 😢 😔

žienky, ja tam na tú služobku nepôjdem- je to dosť "v paži"- takmer pustatina- obchodík od ubytovne ďaleko, ihriská nie sú len plte a to tam s malý m nemôžem predsa ísť. Ale úplne hlavný dôvod- ako prchalka nás už pozná aj ined- proste malý mi nezaspí ani u mamy a to tam pozná od narodenia- keď od nej večer odchádzame a fakt mu tam aj dobre bolo a pýtym sa ho či tu budeme spinkať- kýve že nie, a či chce ísť domov- tak kýve áno, aj sám večer už sa k dverám hrnie a chce domov- on je veľký Monk, ťažko si zvyká na nové- ja viem že zaspať by predsalen musel ale za takú námahu nám to asi nestojí....keby tam boli nejaké super atrakcie pre deti tak to ešte zvážim ale... 😒

prchalka: gratulujem ku komplet štvorkám 🙂
sherry: jej, tak to sú naši malí so zubami fakt na tom rovnako 😵 . Šaty sú krásne, mne osobne sa prvé páčia viac, ale i druhé ti isto seknú- si drobná a iste máš štíhle nôžky, aj s bruškom to bude vyzerať super 😉 . Teda a Marek je riadny nočný komentátor 😀
ined: Matýsek je ranný kohútik 😲 . Ja sa tú plienku snažím nepriťahovať príliš, aby ho netlačila okolo pásu- inak ju dávam tak skôr pod bruško, neviem, už mi to príde že má hrubé nohy 😀
katzi: nech sa ti podarí nájsť nejaké pekné 😉 . Ja som si kúpila pred Šimonkom twiggi šaty a keď som bola tehu, vôbec som ich ani raz nedala-nejak sa mi úplne vtedy ku mne nehodili...ležia v skrini 😀
lehna: fajn dnešná noc, predošlá čítam zas o nočom....štepi je nejaký extrémista 😅 😉

matova
11. kvě 2010

gina: aj tebe želám nech nájdeš pekné šaty 😉 . Veď práve, ako už sherry písala, hrozne dlho tie trojky lezú ale v podstate aj štvorky štyri nám išli dokopy tuším 4 mesiace - a to až od prerezávania prvej, nie od kopčekov... 😝 . Ale on malý v podstate ešte celkom dobre spí, kým neponocuje tak sa to dá, masaker je to cez deň 🙄
ined: 😒

ined77
11. kvě 2010

no znovu už to ani nestihnu napsat 😒
tak v rychlosti 😅

matova 🙂 ..jen jeď,nedbej na mě,já jsem s matýnkem znecestovalá..dáno jeho povahou 😀 .dnes už bych i jela,ale dřív ani za zlaté prase 😀 ...no možná za to prase... 😝

katzi 🙂 ...super dovču máte v plánu,to by mi vyhovovalo taky 😉 🙂

gina 🙂 ...jsem ráda,že sophince šmakovalo 😵 .
ty jo...španělsko 😵 ...to se budete mít krásně 🙂

prchalka 🙂 ...já mu vždy dám možnost...položím na ruce a buď ještě spinká nebo ne 😉 .samozřejmě pokud je krásně nebo se někam jede,musí stačit to co naspinkal 😉 .
kéž by jsi měla pravdu 😀
žemlovka...hmmmmm 🙂
stupínek...máme,ale k tomu blbé umyvadlo,takže i tak tam moc nedosáhne 😒 .za to matýnkovi slouží u linky....pozoruje mě a krade 😀
velká gratulace ke 4 😵 ...už jste nás dohnaly 😠 😀

sherry 🙂 ...šatečky krásné a super cena 😵
hmm,takže tiskovka u vás 😀 ..holt někdy si pořádně popovídat musí,ale super,že si vystačil sám 😀

lehna 🙂 ...ano,i toto jsem na matýnkovi praktikovala 😀 ...hlavně v době,kdy začal lézt a stavět se na nožky 😀

no,to jsem to pěkně zkrátila 😀 ...a už vidím,že mám co dočítat,ufff,vy mě honíte ženy 😀 😝

a to hlaví jem nenapsala a to..že matýnek včera zase bobroval,má odřené čelíčko a nosík a dnes utíkal,zakopl a pleštil se přímo do toho samého místa 😢
a aby toho nebylo málo,tak jsem spadla i já na schodech ve druhém patře 😀 ..nesla jsem 2 tašky,motorku a matýnka 😠 ...špička boty mi sjela po schodě a já se kácela k zemi,naštěstí na koleno a tak matýnek nežuchl se mnou,ale modřinu mám krásnou teda 😅 ...

prchalka
autor
11. kvě 2010

Tak u nás pro změnu dneska jen 50 minut a vztyk 😖 ale už další hodinku chrupká na posteli, teď jsem se od ní zvedla!

gina333
11. kvě 2010

U nas sa spalo 1:40, pockam na Nati a pojdeme von. 😉 😉

matova: tak ked je ta sluzobka v zemi nikoho tak tam veru nechod. 😲

ined: ty si davaj pozor na seba, nie, ze si zlomis nohu, to by bolo ine rosambo na leto. 😝

ined77
11. kvě 2010

matova 🙂 ...aha,já myslela,že byste měli změnu..nějaké město,atrakce,nové hřiště třeba a tak,takto bych asi taky nejela,když není jak tam to dítko zabavit ☹ .to už je fakt lepší zůstat doma 😉 .
a na lidi se vykašli 😉 .matýnek taky nějak nemluví,ale co...je snad proto hloupější než mluvící dítko?není 😠 .všemu rozumí,se vším si nějak poradí a jednou budeme rády,když chvilku zavřou papulku 😉 😀 já matýnka taky často nosím,když chce,vezmu ho a co...já si dřu záda 😉 .
o zoubkách ani u nás nic nového nevím,ale něco se chystat musí...protože i chování atd. na to ukazuje 😖
a kohoutek...no to on je...půl noci se provrtí a rána se nemůže dočkat 😒 .ale zase je fakt,že usíná večer max do 19.45 😉 ..takže se cítí si brzy vyspinkaný...ale já ne 😲 😀
doufám,že tato noc byla jen vyjímkou 😨 😉 🙂

prchalka 🙂 ...polštářek má matýnek od 11m,placatý 😉 .u mě spinká na normálním,ale jak se vrtí je často mimo 😅 .

katzi,gina 🙂 ...držím palečky ať něco pěkného ulovíte 😵

aha,já se chtěla mrknout na mmb na gumáčky pro matýnka,aby mi neskákal do kaluží v těch kožených botkách 😠 😀 .

matova
11. kvě 2010

ined: fíha, pád na koleno a že vraj našťastie na koleno- no jasne že lepšie ako si vylomiť krk... 🙄
gina. príjemné poobedie na ihrisku 😉
my zajtra poo dostaneme návštevu- asi len na 2h, ale- spolužiačka ešte zo SŠ-žije v Španielsku- moje nervy-teším sa len kam dám všetky tie veci ktoré potrebujú skrine? 😖

ined77
11. kvě 2010

gina 🙂 ...no to jo,to by mě trefl šlak mít sádru 😲 😀.jak budeme hledat byt,tak jedině s výtahem...tady ty výstupy jsou životu nebezpečné 😀.
už jsem si kolikrát říkala,že by to bylo zábavné mít tady druhé mimi...matýnek,tašky,mimísek,3 patra 😅 ...uf 😝 😀
užijte si procházku 🙂

prchalka 🙂 ...tak ještě že zabrala 😉 .
ještě...když maty spinká třeba 2h už ho neuspávám,to ne.ale třeba po 1.30 to ještě zkusím,zjistila jsem,že je nejoptimálnější,když spinká 2h 😀 .

matova
11. kvě 2010

ined: veď hej, len to tak riadne človeka "povzbudí" že akurát keď je najhoršie tak si niekto zgustne na nejakom komentári 😠 , čo už, takí sú ľudia 😲 . A veru že nepôjdeme, len dúfam že dovtedy malému polezú tie dolné trojky, aby som ho nejak zvládla sama. Tak som aj zvedavá kedy začnú vyrážať tie trojky Matýnkovi 😉 . Ozaj a všetko najlepšie k 20mes. 😉. Večer som chcela mm pustiť to video, ale už som ani nešla na net...aj žehlenie som vypustila zasa 😝

prchalka: šimonko spí na vankúšikoch odkedy pije um-t.j. od konca 16mesiaca. Keď už je hlbšia noc a spí tuho, ak mu vankúšik vytiahnem, či skôr posuniem vyššie, väčšinou ho pridvihnem k stene nech sú tie jeho nárazy tlmenejšie 😀

ined77
11. kvě 2010

matova 🙂 ...klid,návštěva ti jistě nepřijde dělat hloubkovou kontrolu 😉.aspoň se odreaguješ 🙂.i děti mají?
no na koleno...mně šlo hlavně o to udržet matýnka 😨 .on normálně chodívá většinou už sám...nosit chce povíce tehdy,kdy bych klíďo uživila další dvě ruce 😠 😀 ...a furt s tou motorkou ještě,nahoru dolů 😀

prchalka
autor
11. kvě 2010

Tak jsem to s tím uspáním zase přehnala. Spí už 2.20 skoro 😝

ined77
11. kvě 2010

matova 🙂 ..jj,přesně tak,lidi už lepší nebudou 😖 ..co z nich máš 😝
video jsem slíbila ukázat i mm,ale teda je to fakt děs 😨
moc děkujeme za přáníčko 😵
3...mám podezření,že se klube horní pravá 😕 ...ale protože mě tam moc kukat nenechá,tak víc nevím.má jen takové obrýsované dásínko v tom místě,tak to měl i u 2 😅 ...tak se nechám překvapit 😉 .ale něco ho tam určitě bolí,protože vyvádí i u čištění 😢 .
jinak polštářkama také obkládám zeď 😀

matova
11. kvě 2010

príde sama bez dcérky- kľudne ju môže nechať u mamy...práve-to je ten tip všetko mať v poriadku tak mám troch obavu...ale aj sama už by som konečne chcela nemať všade kôpky vecí 😲
prchalka: 😀 😀 😀 ja som zvedavá kedy tio večer zaspí 🙄 😕

šimonko spal 1:20- aj to asi v´daka tomu Panadolu len, nechce anio olovrant, obed nemal- ani piškoty, ani jogurt 😢 , plače. Tak pááá

ined77
11. kvě 2010

prchalka 🙂 ...to si nevybereš 😝 ..buď spí málo nebo moc 😀 ...já tuhle matýnka vyloženě budila a on nic,chrňkal klidně dál i přes puštěnou tv 😕 😀

matova 🙂 ...a nešlo by na tu dobu co bude TM pryč zaúkolovat strýčka?alespoň chvilkama 😅 ...nebo babičku...
fakt je,že když je dítko protifka nebo bolavé,je to těžké být s ním jen sama ☹ ..mně už to ani nepřijde,ale zase mám MM k dispozici alespoň na chvilku ráno.

ined77
11. kvě 2010

matova 🙂 ...jéje 😢 .tak se držte 😵 ...třeba šimonkovi přijde něco k chuti za chvilku 😉 .
pááá 😵

sherry28
11. kvě 2010

my furt spíme, dnes bez buzení a to jsme byla rozhodnutá ho už neuspávat 😉

matova: to jsou keci babek, máš jim říct, že je dávno jiná doba, a že co bylo dřív, tak nikde není psáno, že to bylo správný nebo lepší 😉 jinak taky máme trable přes den, vůbec ho nepoznávám a v noci spí dobře, až dnes na ten noční monolog 😀

sherry28
11. kvě 2010

ined: my bydlíme ve druhém patře, jsou to troje schody a ještě máme k bytovce schodiště, takže taky se tahám s taškama a Márou, ale mám výhodu, až bude mimi, tak mi Marečka svede ze schodů Lukášek, alespoň ráno 😉 když byl Mára malej, tak jsem si zajížděla autem až před bytovu, abych se nemusela tahat s tou aoutosedačkou až ke garážím 😉

sherry28
11. kvě 2010

ined: a když mám nákup, tak si zastavím před bytovkou, nechám běžet motor, Mára sedí v autě a já vynesu tašky aspoň nahoru před dveře a pak zajedu do garáže a s Márou už dojdeme z garáže, člověk si to musí usnadnit a zdá se m, že ho často tahám, což bych už tak moc neměla 😒

sherry28
11. kvě 2010

ined: jak si na tom s tou autoškolou 😕 podala jsi přihlášku už?

ined77
11. kvě 2010

tak u nás opět spánek .4 a to jsem matýnka musela budit,spinkal jako špalík 😕 😅 😀

sherry 🙂 ...ještě ne,chci ještě předtím vyřídit vše ohledně tatínka 😢 ...ještě mám teď na starosti barák,takže to není až tak jednoduché 😒 .ale jdu do toho na 100%,to jsem rozhodnutá 😉 .maximálně ji budu holt dělat třeba už těhotná 😅 😵 .

ještě jsem stihla kuknout na mmb na ty gumáčky a možná budeme mít tyto 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=2572...

tak letíme svačit,pěkný zbytek dne všem 😵

sherry28
11. kvě 2010

ined: to já taky dělala těhotná, ale netušila jsem to, byla jsem na začátku 😉 ale sestra ji měla hotovou v pátém měsíci 🙂 je mi jasný, že máš hodně lítání, ale ono když si podáš přihlášku, tak zpravidla ještě nějakou dobu čekáš, já čekala měsíc než se mi ozvali 😉 gumáčky hezé, Lukášek by z nich byl nadšený, ale má také se spidermanem 😉 on má všechno i pyžamo, povlečení, atd.

prchalka
autor
11. kvě 2010

Jestli dneska nebudu spát jako nemluvně, tak nevím - cca 3,5h s rýčem, unavená jako kotě. Malá mě nechala, lítala si po trávě, hrála na písku - už se s ní dá něco udělat, jupíííí 😉
Pán, co sel dneska sousedom trávu se jí přes plot ptal, jestli už chodí do školky 😀 😀 😀 A jak se jmenuje atd.. Protože ona pořád vyřvávala ahoj ahoj... Pak pustil závlahu, pršelo až k nám a ona? Samozřejmě tam v tom šťastně stála a nakonec byla celá mokrá, takže jsem musela z hlíny a převlíct, no dostala gumáky, jiný botky nemáme 😅 😀 Pak ještě jednou udělat jídlo a pak jsem se zas vrátila k práci. To už byl dávno doma MM, tak si postavili nějakou bábovičku... Jo, docela relax 😀 😀 a bavilo mě to. Ještě toho ale hodně zbývá. Bylo hezky a nepršelo, to je hlavní 😉

sherry28
11. kvě 2010

prchalka:taky mě baví dělat na zahrádce, v neděli jsem shrabala celou zahradu jak MM sekal 😉 a zbývá mi připravit záhony na hrášek (na lusky) na to se těší Luky 😵

gina333
11. kvě 2010

Tak predsa bolo snes pekne. 🙂 🙂 Poo sme boli na nasom ihrisku, mala je coraz smelsia 😵 😵 uz vylezie aj tam kde sa my to vobec nepaci, ledva ju dociahnem. 😉 Domov sme prisli hrooooznym revom, lebo sa jej odtial nechcelo, spotila sa do nitky tak plakala. 😝 Uz som ju okupala, na spanok to teda vobec nevyzera.

prchalka: ja som sa akurat dohodla so svokrou, ze zajtra rano pojdeme na trh pre kvety, dufam, ze bude velky vyber, treba my ist cez weekend zasadit na zahradu. 🙂

ined: tak 4 hodinovy spanok dala Sophi ked mala asi mesiac, odvtedy take daco u nas nehrozi. 🙂 Maty je iny spachtos, no je to proste chlap. 😉 😉

sherry28
11. kvě 2010

u nás spánek, jdu k telce, všem pohodovou noc 😉 😔