Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
14. kvě 2010

ined: aky ty mas prehlad o kazdej z nas 😀

Dnes musim do mesta, treba my objednat letenky do Spanielska, MM to pozeral cez net, ale pojdem pre istotu do cestovky, nech my s tym poradia. Este som nikdy neletela, tak mam z toho bobky uz teraz 😲 nechcem nic pokazit pri vypisovani, ked sa pomylim hned su zato poplatky. Trocha aj slnko svieti, hadam len vydrzi neprsat. 😉

matova: a to ani mlieko nepije? Lebo u nas ked sa aj spapa menej rano, obed aj vecer padne flaska mlieka. A medzitym blbosti ako rozok, tycinky, kusok syra, sunka, jablko.

lehna
14. kvě 2010

prchalka- 😢 😢 😢 .

gina- a kdy chcete letet? já bych taky radši zašla do cestovky, než to objednávat přes net. taky jsem ještě neletěla a myslím ani dlouho nepoletím ☹

gina333
14. kvě 2010

prchalka: radsej ani nekomentujem ☹ ☹

lehna: 1.7. by sme chceli ak vsetko vyjde. Uz sa strasne na tu dovcu tesim, sestru som nevidela vyse roka esteze mame skype tak aspon trocha sa vidime cez net. 😉

Sophi je uz hore, ideme sa obliect a padim. 🙂

ined77
14. kvě 2010

zase mi to celé zmizlo,ale hlavně že mě to hodilo na album sherry 😲 😅 😀

nového fota giny 🙂 jsem si zase pro změnu nevšimla já 😅 ...ale moc ti to sluší 😵 ..já vím všechno 😎 😀

lehna 🙂 ...no jo vázne...to víš,ještě starosti ohledně tatínka,baráku ...a tak ☹ .ale už to hodlám napravit 😉 .

katzi 🙂 ...jj,i mm říká,že musím vše okomentovat,že to bych nebyla já 😀 😅 😝
na gumáčky asi taky kuknu i k vietnamcům...však to nejsou botky na denní nošení 😉 .a půjdu sama..prostě vezmu 23 😉

prchalka 🙂 ..to se holt někdy stane ☹ .neboj,zase bude líp 😵 .až se vzbudí,pomazlinkej ji,omluv se jí a bude vše o.k. 😵 .udělejte si pěkné odpoledne 😵

matova 🙂 ..ty jsi naše chuďátko 😢 😢 😢 .doufám,že se šimi brzy vyvětrá a bude spinkat jako dudeček a hlavně dlouho 😉 😵 .
aspoň že už ty zoubky raší 😨 😢

gina 🙂 ...určitě to tak udělej 😉 .však tam ti poradí nejlépe 🙂 .
ani se ti nedivím s tím létáním...mně stačí když pomyslím na ten let balonem 😅 ,být to na mně asi o zruším,ale mm se těší a sám by neletěl 😅 .ale tak zase budeme mít společný pěkný a nezapomenutelný zážitek...vy nám klesáte!!!ale my vám chceme klesat!!!(vratné lahve) 😀 😀 😀 tak o nějak dopadne 😀
je fajn,že sophi aspoň tak pozobká 🙂 ...ale ono při těch zoubcích nebo nemoci myslím,že dítko pak už nemá ani chuť 😢 .
no těch očných se vážně děsím 😨

prchalka
autor
14. kvě 2010

Sérii debilních událostí dnešního dne jsem odstartovala už brzy ráno, kdy jsem sice použila tampon, ovšem jen zpola vybalený, neodstranila jsem mu deklík 😖 Na což jsem přišla až za X hodin při kontrole. Jako vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, kde jsem byla - no byla jsem hlavně rozespalá...
Poté čorí a poté ještě hnusný těstoviny k obědu, z kterých, než jsem přišla dolů byla taková celková placka, akorát tak na krájení nožem.. No nic, nebudu si stěžovat.. Je to moje mínus dneska. Jsem zvědavá, jaký bude ten její spánek a co večer 😖 😖 😔

katzi
14. kvě 2010

prchalko: soucítím ☹ ☹ ☹ Zas asi něco ve vzduchu, že ty naše dvě opice jsou dnes tak mega protivný 😖 Dej si teď oraz dokud spí.

gina: i ty jsi tak krásně fotogenická. A v té červené ti to moc sluší 😵 Ani já jsem ještě neletěla, taky bych ani pořádně nevěděla jak se ty letenky přes net zařizují a raději bych šla někam do cestovky. Španělsko - to se budete mít 😵

katzi
14. kvě 2010

prchalko: jsou fakt některý dny, který by člověk nejraději přeskočil nebo strávil v posteli od rána do večera 😒 Tak ať ten večer už brzo je. A dostalas ten deklík nějak ven? 😕

prchalka
autor
14. kvě 2010

katzi a další: Není to divný, že ostatní matky sedí a hlídají max. očima a my za dětma lítáme jak hadr na holi? Máme to tu všechny nějak nebezpečně stejné.. 😝 Hlídání, spaní-nespaní, vztekánky...
Mimochodem spala 3/4h a zas vstávala, tak spí ještě na posteli.
katzi: No jak šel tam, tak i ven, právě proto jsem čuměla jak puk! To bylo jen tak pro zasmání, tak už jsem praštěná! Navíc Kotexy mají ještě obal s kytičkama, že... Hlavně, že jsem ho vybalila aspoň půlku...😅 😝

prchalka
autor
14. kvě 2010

matova, matova: A jakpak vy s tím spaním?? 😕 😝

sherry28
14. kvě 2010

prchalka: 😀 a sál ten tampón? 😀 já dneska odnesla řvoucího Máru z kuchyně do pokojíka, stahával ze mě tepláky a potřebovala jsem dodělat oběd, no to byl řev ještě větší, ae nechala jsem ho tam 🙄 a pak jsem na něj volaa jestli už je klidnej, tak ať přijde za maminkou 😅 no šel e mně ale s brekem, tak dostal na plínu a za chvilku se uklidnil 😕 taky jsme měli veselý dopoledne, teď je na mě a směje se jak sluníčko, pojedeme, ať Luky dlouh nečeká

dnes nám přijede děda 😉

katzi
14. kvě 2010

prchalko: prostě jsme se tu všechny hledaly až jsme se našly 😀 Máme podobnej typ dětí - teda alespoň my dvě určitě 🙂 Adeli taky po hoďce seděla v postýlce, ještě jsem ji naštěstí zlomila. A už ji půjdu budit, už se blíží 14h, to je maximum, dýl ji nenechávám ať padne rychle večer.

prchalka
autor
14. kvě 2010

Tak MM už je dneska doma dřív ufff 😝 Snad s ní něco vymyslíme. Ještě aby nám tak rostly troječky, že..?! Dnešní dopol by bylo přímo ukázkové. Jinak ještě spí 1.45 momentálně.. to se ani nezdá, nějak rychle to utíká!
sherry: Vršek ne, spodek sál... no nejsem magor? 😅 Taky jste měli pěkné dopolko 😒

prchalka
autor
14. kvě 2010

Tak jsme vzhůru teda, no stačilo..

ined77
14. kvě 2010

u nás se dnes spinkalo 1.50 🙂 .jsme už po sváči a čekáme na tatínka.já pak vyrážím směr tesco...už se i těším,že na chviličku vypadnu 😅 .

prchalka 🙂 .... 😅 😅 😅 no podaří se různé věci,já si kdysi dala dva naráz 😀 😨 😅
divné to není...ono to tak asi jen vypadá,že některé sedí a jen očima kontrolují...věřím tomu,že drtivá většina běhá přesně jako my 😉 .nehledala bych v tom nic..prostě je to věkem dětí 😉 .

holky,držte se,bojujte 😵 ...u nás přestalo pršet,tak tatínek vezme matýnka aspoň na vláčky 🙂 .
všem pěkný a hlavně klidný zbytek dne,papa 😵

matova
14. kvě 2010

Ahojte, to bol teda boj 🙄 hrozné dačo, obehli sme dom, pobehali v mokrej tráve, po blate, aj do piesku sa vbehol "obaliť", aj u svokry sme boli chvíľu.......a konečne zaspal o 14:20 😔, ale potom ako mi zasa vybehol z úpostele som ho už fakt vložila na chvíľu do postieľky- ako výstrahu že tam bude spať, takže chytil chudák záchvat, ukazoval že chce na posteľ...aj tak tam ešte vystrájal potom.....aj krik dostal..... Ja už som si hovorila že ak do 15nezaspí tak na to dovečera kašlem. Takže dneska sa "darí" pozerám aj u prchalky 😖, vztekánky- to my máme stále- ja varím / nevarím...u nás je väčšina dní takých že akonáhle sa naje, vyberá sa zo sedačky, ide mi hneď na nohu, nenechá ma doraňajkovať a beží hore na schody-no jednoducho nechce byť v kuchyni, inak rev a vyplakanie nezaberá. Mám pocit že som si na takéto dačo už aj zvykla..teraz aspoň nie je taký hladný 😀 😒 😉.

prchalka: tampón 😀 ined: detto 😀 😀
katzi: vezmi určite väčšie číslo. My ako sme kúplili v podstate minule tie jarné topánky- presviedčala nás predavačka po meraní nôžky že č. 21- vzali sme radšej 22 a teraz keď mal trošku dlhšie nechtíky, tak som si všimla že sa mu ohýbajú nadol- takže na jeseň mu nebudú 😒. Minule v obchode sme mu skúšali sandálky 22 a boli mu obrovské- tak veľmi závisí ak od výrobcu a strihu- neviem ako to potom číslujú... 🙄
gina: naozaj, červená ti pristane 😉. To probiotikum som dala kúpiť 😉. Mliečko chvalabohu pije 😉. U nás na SK už prší tuším celý týždeň že? Tu u nás minimálne 2x denne a tiež vnoci. Všetko je mokré, do záhradky nemám šancu vstúpiť už pár dní, hlavne že burine sa darí 😅
lehna: dnes je 4.deň čo malý takmer vôbec neje, kaká tiež 4. deň- 5x denne. Dnes zatiaľ 2x-
Podľa mini špičiek by sa to však malo už zlepšovať a kakať by mal prestať konečne už.

Neviem čo budeme do večera robiť- mm príde zas najskôr o 19h a za dve hodky doo sme už všetko obehali, ešte keď zasa začne pršať...

matova
14. kvě 2010

prchalka: a čorí už má predsa štvorky vonku, nie je chorá alebo už jej idú trojky? Hej keď sa darí tak sa darí. A tiež neviem ktorý pako vymyslel názov materská DOVOLENKA 😠.
ined: minule mal z čoho Matýsek teplotku? už je to ok?

Dávno ešte keď sme boli deti a boli sme s rodičmi v juhoške, naši sa tam skamarátili s jednou slovinkskou rodinku- vysvitlo že u nich sa deťom hovorí po slovinski OTROCI. Rodičia im povedali že u nás sú otroci rodičia 😀 😀 😀

gina333
14. kvě 2010

Baby dik za komplimenty 🙂 nazivo tak nevyzeram 😉

Uz sme naspat, dvakrat sa spustil taky hrozny lejak, ze sme sa museli schovat do obchodaku. Letenky mam vybavne, uz my ich treba iba v pondelok vyplatit. Co sa tyka tych zlych deti, tak Sophi je zla za 3 chlapcov. Najmenej. 🙂 Uz sa zacinam normalne hanbit ked niekde ju vyberiem z kocika, lieta ako diabol, ona snad ani pomaly chodit nevie, krici, smeje sa, rozprava, je jej plny dom. 🙂 Natalka taka vobec nebola, mam co robit aby som za nou stihala. Presne ako prchalka pise, niektore maminy sedia na ihrisku, pozeraju ako sa deti hraju, u nas to nehrozi. Stale jej musim byt v patach, lebo nikdy neviem co si zmysli. 😉

sherry28
14. kvě 2010

my tu máme dědu, takže se kluci předvádějí 😉 Mareček jakoby ožil, má hrozně rád, když je kolem něj šrum a nevidí pořád ty stejné ksichty 😅 😀a dědu si oblíbil, vlastně neznám dítě, které by ho nemělo rádo 😕půjdu připravovat véču, ale myslím, že dneska se se spánkem nebude pospíchat 😀

ženy jsem pozvaná i s MM na svatbu, jeho kamarád a moje kamarádka se budou brát 😀 jsou spolu už 10 let a teď do toho praštěj i do mimča už prej půjdou 😀 do teď zatím o dětech nechtěli slyšet, ale tak mají věk akorát, jemu je 30 a jí je 26, ale chci se zeptat myslíte, že můžu jít v těch šatech co jsem objednala? 😒 nebo se mám radši podívat ještě po jiných 😉 berou se v červnu, tak abych to stihla, obchody nepřicházejí v úvahu, na to nemám s klukama čas 😉 takže jen net

sherry28
14. kvě 2010

no tak jsem přišel MM a řek, že ty modrý si mám koupit 😉 ty saténový třet od shora 😵 🙂

katzi
14. kvě 2010

sherry: já jsem na červenou, takže já bych šla do těch červených 😉 Ale hlavně se chceš líbit TM, takže bych ho poslechla (pokud se ti ty modré taky líbí) a šla do nich 🙂

JInak u nás už odpol. už o dost lepší. Spala 2 hodiny, takže se hodila tak nějak do normálu. Taky přestalo pršet, takže jsme šly ven - poprvé na delší trasu bez kočárku. Šly jsme na poštu vyzvednout balíček z MMB a zvládly jsme to. Jen teda nutně potřebujem ty gumáky - každou kaluž musela projít a cákat v ní 🙂 Zítra jsme měly odjíždět na týden k mojí mamce, ale nakonec jsme to kvůli tomu počasí odložily až na další týden.

Všem přeju perfektní noc jako odměnu za ten náročný den 😵

sherry28
14. kvě 2010

katzi: já mám ráda všechny barvy 😉 ale chci i váš názor nejen MM 🙂 ono mu je stejně jedno v čem půjdu, řekne, že mi sluší všechno 😵 takže víc hlav, víc ví 😉

katzi
14. kvě 2010

sherry: tak já hlasuju pro ty červené (na běžnější nošení), případně jestli to chceš někam na slavnější příležitost tak ty tyrkysové (ty první) 🙂

gina333
14. kvě 2010

sherry: krasne su tie ktore sa pacia TM, ale mojou jednotkou su tie ruzove balonove. 😉

prchalka
autor
14. kvě 2010

Holky, no snad se z toho blbýho pocitu vyspím... snad! Protože dneska toho mám plný zuby, nějak se to od rána táhne. Musím nějak zase nabrat sílu!! Dítě je moc hlučný a neustále se vzteká, prostě u všeho!!!
Jinak jsme byli v Globáči, Deichmanu. Čorina, ač si NIC nezaslouží, má dětský stan na doma a pak občas i na ven, aby měla zábavu, dost si ho užívá a je od ní na chvíli pokoj, je tam, válí se! Taky jsem jí v Globu koupila tenisky na zahradu, písek, lítačku, jsou krásný 23jky, jenže jsme jí je zkoušeli na vozíku - jinak bychom jí zpátky už nedostali, zdály se dobrý, ale doma pak... nevím,, jestli nejsou těsný! Má v současný době hrozně blbou nohu, 23 akorát, 24 velký, tak nevím, jestli vrátit nebo použít... 😖 Je mi to nějak líto, jinak mám ze všeho koupenýho radost, ten ty její botky 😖
Já mám z Globáče tepláky za 129, který ustřihnu, protože mi jsou zase o půl metru delší.
V Deichmanu udělala zase mega filmovou scénu, pak se tam bouchla do palice, takže ještě větší řev. Chtěla jsem jí jen zkusit zvláštní bačkůrky, nééééé ani za nic, 2 jsme ji neudrželi 😠 MM jí vyved na zmrzku a já si v rychlosti vybrala tenisky nazouváky! Už jsem fakt měla jedny a děravý, ani jsem v to nedoufala, takže mám botkýýý!

gina333
14. kvě 2010

prchalka: tie topanky su darcekom za dneskajsok 🙂

Aj Sophi je dnes doma ako cert. Akonahle sa Natalka zjavi vo dverach otoci sa o 180°C a je fakt ako diabol. Neviem preco, chuda Nati uz vravi, ze ani domov nebude chodit. 😠 😠 Ale na druhej strane aj ona sa s nou salie, berie jej veci, Sophi potom jaci, no robia si na protiven. 😝 😝 Uz fakt aby sa dneskajsi den skoncil. 😲

prchalka
autor
14. kvě 2010

stan a botinky (ne moje) 😀

prchalka
autor
14. kvě 2010

Mažu do koupelky a pak nevím... MM je nějakej divokej 😅
Letmo jsem dočetla.. no kdyžtak zítra! Všem kdyžtak dobrou noc! 😔

gina333
14. kvě 2010

prchalka: no Cori si tie krasne veci zasluzi, ved vyzera ako anjelik 🙂 Uzi si noc aj za mna 😉 😉

katzi
14. kvě 2010

sherry: no tak to jsme ti moc s ginou nepomohly co? Navrhujem každá jiný, žádná shoda. Ostatní holky by ti mohly poradit taky každá jiný šatky, ať to rozhodování máš ještě težší 😀

prchalko:nákupy s holkama jsou vždycky o nervy. Já už se dobrovolně této radosti vždyck y vzdávám a nakupuju sama (MM ji drží někde venku nebo na zrmzce nebo kdekoli z dosahu 😉) Stan super, taky o něčem takovým uvažuju k Adu do pokojíčku. Tak TM je divokej, jo? 😀 To si asi bude muset nechat zajít chutě, nemáš náhodou MS? 😅

No MM právě odešel do hospody na oslavu narozek kamoše - prej jen decentně, to ho chci ráno teda vidět 😝 🙂 Pošlu mu ráno do postele Aduš, ať si jí tatínek taky užije 😉 A já jdu na nějakej ten film poustevničit s tou dvojkou.