Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
14. kvě 2010

Máš pravdu.... s botou... 😅

mmprchalky
14. kvě 2010

botulotoxin, to nejlepší pro vaše pusy 🙂

prchalka
autor
14. kvě 2010

Vysmahni nebo nám zarazí téma! 😠

prchalka
autor
14. kvě 2010

Co můžeš říct k zubům??? 😅

mmprchalky
14. kvě 2010

jdu už se tu neobjevím, ač jsem mohl být přínosem

matova
14. kvě 2010

ahojte 😎
no teda, šla som narýchlo nahliadnuť a aká nová tvár, vitaj mm prchalky 😅 , a maj sa fajn keďže už sa neobjavíš 😀

ja som sa zobudila o 23h asi na hlad aebo čo (nemala som večeru...). Malý nakoniec zaspal len tipujem okolo 21:30, zaspávanie bolo nekonečné, takže som odkvecla aj ja.

sherry 🙂 : krásna fotka tvojich chlapcov ako spolu sedia, a teda Marek voči Lukymu už je poriadne veľký 😅. Luky na mňa pôsobí takým výrazom ako malý ubolený šimonko, že vzbudzuje vo mne materské opatrovateľské city 😲 🙂
Šaty- ja si myslím že tie čo si si objednávala by kľudne mohli aj byť, neboli také modré plisované s mašličkou pod prsiami? neviem či som to nedoplietla, ale inak tie čo ti vybral manžel sú naozaj pekné, tiež sa mi naozaj páčia a potom tie ružové tuším v poradí druhé sú krásne.

katzi 🙂 : áno, už ste to ti rozobrali doobedu, že deti sa neporovnávajú...ale....tiež to človek nejak nerobí zámerne ale keď dieťa vytŕča, moc sa tomu rodič nevyhne 😅 , Ja sa priznám že včera večer som včera večer už prichádzala domov s plačom😔 . To vieš, ešte tie hormóny keď sa do toho pridajú, tak som citlivka jak hrom 😀 😝 .....

všetkým pokojnú noc 😎

gina333
15. kvě 2010

Dobre rano 🙂

prchalka: teda aka diskusia 😉 😉 😉 zdravim TM

sherry: tak z tych siat najslavnostnejsie su tie tyrkisove, ale vynosila by si ich aj na bezny den, flitre teraz letia 😉

U nas paradna noc, mlieko iba o 2:45, potom o 5:00, som sa bala, ze uz nezaspi ale spinkala do 6:30. 🙂 Vonku je zatial pekne, Natali maju vystupenie o 10::00 na namesti tak dufam, ze nezmoknu.

Peknu sobotu. 😵

prchalka
autor
15. kvě 2010

Dobré ráno,
a MM večer udělal čuc a zaklapl oba noťasy, tak už jsem nenapsala. Jen co jsme se vykopali od nich a toho chatu 😅 , jdem nahoru a v tom ji slyšíme 22.20 asi 😖 Nasadili dudla a ještě vydržela. Pak si ji vzal na noc, vstávala 6.20
Botičky jsme nasadili, zatím slouží jako bačkůrky 😅 A ještě kšiltovku jsem zapomněla včera zmínit, že má novou 😅 Tak si ji oblíkla hned ráno 😀

lehna
15. kvě 2010

dobré ráno,
unás noc celkem taky dobrá🙂. ale budík v 5,20 a už nezabral 😖 . ale teďka ho před 15ti minutami MM uspal, tak po o doufám půjde ještě jednou 😕

jdu juknout na ty šaty...

lehna
15. kvě 2010

Sherry- mi se líbí ty první s těma flitrama a ty třetí jak jsi psala, že ti i TM říkal, že si je máš koupit. na svatbu se mi líbí oboje a možná ty první více 🙂

prchalka- hezké nákupy 😉 a zdravím TM 😀

gina333
15. kvě 2010

lehna: ja tiez nedam dopustit na Chamomillu, verim, ze tym detom to pomaha 😉

prchalka: zlata Cori 🙂 🙂 🙂 ja tiez zhanam pre Sophi platenky, musim skocit do Deichmanu ake maju, lebo Nike sa my zdaju dost predrazene, nato , ze su iba platene. 😒

lehna
15. kvě 2010

gina- jj, jsem ráda,že jsem tě poslechla a šla ji koupit 🙂.
ať Naty vystoupení vyjde a neprší jim 😉.

prchalka
autor
15. kvě 2010

sherry: Ty šatky - viděla bych to na první troje 😅 To jsem ti pomohla, viď...
K tobě bych tipla modrou, ta ti asi sluší, ne? Takže abys byla tak nějak výraznější, tak jedničky nebo trojky. Ale trojky bych zase nevolila kvůli výstřihu - nemusí sedět, takže jedničky??? Jsou výrazný a výstřih nemusíš řešit 😉 Toho já si všímat bohužel musím 😠
Růžový jsou romantika, ale pak by to chtělo přeliv 😀
Jinak - nebojíš se tý kvality? Četla jsem tam k tomu ty ohlasy, vesměs pozitivní, ale.... co kdyby.... 😕
katzi: Ta tvoje červená.... 😀 😀

prchalka
autor
15. kvě 2010

gina: Tyhle naše botky stály 150 😉 Zatím je máme na noze 😀 Měřili jsme a jsou ta o půl cm větší, než má nožku, no ono tenisky by měly být tak o 0,5-0,8.. Tak snad na chvilku budou! Sice jsou opět jako klučičí, no ale co, jsou roztomilý 🙂
Včera jsem jukala na gumáčky v Deichmanu i v Globu, všechny tak kolelm 300! 😖 My teda máme č.24, jak jsem je kupovala přes net, jenže mají to stahování kolem nožky a jsou jí přes lýtka taktak, ale na slabý punčocháčky to jde..

lehna
15. kvě 2010

prchalka- botky jsou roztomilé 🙂. odpo jedem tay na nákup,tak se musím taky na něco juknout i na ty gumáky.

gina333
15. kvě 2010

prchalka: tak platenky Nike stoja 25 EUR 😠 😠 co je strasne prehnana suma, za botasky som tolko dala ale za platenky nedam. Len musim pockat kym MM pride domov, lebo Deichman u nas nemame, najblizsi je obchod v Ruzomberku, to je asi 20km a vlakom sa my tam nechce. 😒

prchalka
autor
15. kvě 2010

Tak myslím, že jak nám skončily ty "extra" hrozné noci, že máme po ptákách s uspáváním v 11 na dece 🙄 Dneska zase. MM odešel nahoru, ale ona se buď válela nebo vstávala a hrála si s hračkama..
Já bych jí jako nechala dýl vzhůru, ale max. do 12ti. Jen už je pak těžký jí nějak usměrnit, uklidnit, v klidu lehnout.. Takhle to bylo nenásilný, ze židličky na deku a odpočívat. Jak jí asi přinutím potom? A když jí to v náručí rozčiluje?? Zas jí nechci nechávat až do 13h nebo dokdy, až bude zničená úplně a večer aby chodila ve 21 nebo dýl 😒 Achjo!
MM pak přišel a vzal si ji nahoru, bylo tam ticho, ale už jsem ji zase slyšela ječet 😝 A už je tady a nechal jí tam v postýlce... To zas bude den...! 😖

gina333
15. kvě 2010

U nas sa spi od 11:30, zatial v pohode s uspavanim, nastastie. 😉

prchalka: no Cori je nezmar, 🙂 ved aj v skolke chodia deti spat pred 13:00, takze by mala zaspinkat aj ona. Neporadim ti, len ju nejako unavit. 😒

ined77
15. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.55 🙂 .
noc ušla,ale 2x začal mávat vztekle ručkama,plakat a jakoby se vztekat ze spánku 😕 😨 ...tak nevím co to mělo znamenat.opět mě několikrát praštil,tak už jsem celkem rostla 🙄 .
dnes je matýnek ligová protifka...od božího rána 😅 ..nevím jestli to není i tím,že máme doma tatínka,on je pak fakt jako vyměněný,akorát bohužel k horšímu 😖 .
pracovat na zahradu jsme dnes nakonec nejeli kvůli počasí,teda předpokládanému špatnému počasí a ono zatím vylezlo sluníčko 😒 ,takže jsme to mohli v klidu udělat.takhle to musím udělat v týdnu a sama 😒 .
tak je aspoň uklidla a vyprala a pro mm udělala dort-studený jahodový,miluje ho 😵 .
kluci byli nakoupit a natrefili na náměstí na výstavu traktorů 😨 ..což byl konec,neboť odtud nešlo prý matýnka dostat 😅 😀 .dokonce seděl i v kabině 😕 ..škoda že neměli foťák 😅 .ale jestli to tam bude ještě odpolko,tak ho pak blejsknu..i za cenu další scény 😅.
já včera v tescu pokoupila bodýnka a slípky,mm boty a tričko k narozkám 🙂 .ale byla jsem tam jen na otočku,takže nic moc relax,spíš vše nahonem a navíc jsem si vzala málo peněz....což je možná dobře 😀 .
dnes teda jdeme po spánku na pizzu 🙂 a večer bude šampíčku,oficiální oslava až zítra 🙂 .
jo,kdyby jste některá chtěla..dám vám sem odkaz na ty gumáčky z mmb...jsou moc pěkné 😉 .paní se konečně ozvala,moc se omlouvala že moji odpověď přehlédla 😅 ..ale má tam samé kladné recenze 😉.
včera jsem byla i u bati,ale tam tak malé gumáčky nemají,až od vel.27 😒 ...v tescu sice měli,ale jen jedny pro nás,myslím s bořkem stavitelem za 290,-kč,ale nebyly zavazovací nahoře,aby do nich nepršelo a já chtěla s tím 😉 .navíc docela dost peněz za gumáčky 😖 .
ty mini slípečky jsou kouzelně malušké 😵 ..už je mám vyprané.tak jak se udělá konečně tepleji,začneme trénovat 😀 ...to bude loužiček po bytě jak po štěněti 😀
jdu kuknou co u vás 🙂
obídek stejný jako včera,rajská pol. a pangas s kaší...chtěla jsem se zeptat holek sk 🙂 ...taky u vás prodávají teď tak hnusné brambory? 😠 ...to je děs...ani se to pomalu nedá jíst ☹
🙂 ...no nic 🙂

ined77
15. kvě 2010

prchalka 🙂 .... 😀 ,jsem si v první chvilce říkala co je to za ometáka 😀 😀 😀 a on to TM 😀 ...je vidět že máte doma veselo 😀 .že on snídá vtipnou kaši? 😝
botky,kšiltovka-krásné 🙂 ..stan...koupili jsme ho matýnkovi na vánoce a za dva dny praskla jedna z těch tyček 😖 ..takže jsme ho moc neužili ☹ .tak snad vám vydrží déle 😵

teď jsem si vzpomněla,že jsem se vůbec nepochlubila 😕 ..matýnek má novou tříkolku 😵 !ale ještě o ní chudáček ani neví jak je pořád škaredě ☹ .ale bude rád 😵

sherry 🙂 ..líbí se mi ty modré a ty červené 🙂 .na tu svatbu bych si ale asi vybrala spíš ty modré 😉 .

matova 🙂 ...teplotu měl matýnek myslím k zoubkům...teď ji má často zvýšenou,ale nic velkého 😉 .tak obden špatně pije(málo) i papká...jak kdy,ale v pusence krom zdání té horní pravé 3 nevidím jinak nic.prstíkem si loví pořád někde vzadu,ale tam mě nepustí 😝 .
šimonek je teda zlobítko 😠 😅 ...mm dnes dal matýnkovi plácanec na holou 😕 ..ale teda musím přiznat že oprávněně,protože co vyváděl,to jsem dlouho neviděla 😒 ..matýnek se pak hrnul ke mně 😅(chuďátečko moje malé utrápené 😔 😅 )
otroci 😀 😀 😀

katzi 🙂 ...moje švagrová jednou řekla ráno dětem ať jdou za tatínkem,že má pro ně překvapení,že jim donesl domů opičku 😀 😝 😀
tak co u vás? 🙂 a včerejší relax pomohl? 🙂

lehna 🙂...držím palečky ať štěpánka ještě uspíte 🙂.

prchalka
autor
15. kvě 2010

Takže MM ji pak za chvíli přinesl z postýlky - bobek v plíně samozřejmě 😝 Usnutí jako včera AŽ 12.30, ale dneska jsme ji nechali svému osudu, najednou si normálně začla hrát a jezdit s autíčkama 🙄 😠 K vzteku!! Dnes ale žádné násilí a žádný řev. Jen už jsem jí opravdu o půl vzala do náruče, ale opět se vzpínala, tak jako fakt do náruče, chodit a houpat... Pak už jsem si mohla dát i jednu nohu na sedačku, abych se opřela a pak už jsem si sedla a do 10ti minut spala.
Takže ponaučení - můj dlouhodobě pracně vybudovaný režim na spaní je v tahu. Fakt nemá asi cenu směrovat je, aby šli spát v tu a tu hodinu.. Stejně to nakonec dopadne ze dne na den takhle! Jen je mi divný, že to dělá teprv druhý den, jindy to bylo vše v poho a v 11 zavřela oči a usnula.. Tak já nevím, je přetažená nebo vyspalá?? 😕 Hlavně by potřebovala asi opravdu fyzicky zničit venku, pak by to asi bylo lehčí. Najednou uhoupávání nepomáhá...
Nj, pár lidí tu s tím strašilo a už to máme i u nás... Náš tatínek prý byl taky nespavec, ve školce stále stížnosti, že nechce spát..!
To soused, jsou mu skoro 4roky a chodí pořád 😅
ined: Minule jsme koupili ve Sparu rané brambory, sypaný, člověk by si řek, že musí být lepší, než ty v síťce, tak že si je dáme jen tak - a doma - bílý jako křída, smrděly a jíst se to fakt nedalo. Já sním fakt všechno, ale takovej hnus jsem dlouho neviděla! 😝 Jako ty balený nejsou taky nic extra, zase mají všude šedé fleky, ale daj se z nouze..

ined77
15. kvě 2010

prchalka 🙂 ..jj,přesně...já sním také vše,ale odtáď potáď 😠 😀 ...matýnek brambory miluje,ale včera i dnes poprvé nedojedl br.kaši...fakt humus a to jsem mu tam dala másla a mléka,abych to zjemnila a houbelec,nepomůže nic 😖 .
jj,holt ty naučené a hlavně fungující metody se mění ze dne na den 😖 ...jen co se něco osvědčí už aby člověk vymýšlel něco jiného 😝 .tak třeba je to u vás vyjímka a zase to půjde 😉 ...u nás třeba to po o spaní..5x u mě ještě pak zabere a na to 5x ne i kdyby spal jen hodinu 😨 ..taky nechápu,ale je to tak 😒 .čím se to řídí,netuším 😅
možná je to opravdu tím,že když je hezky a jste venku,víc se unaví....áááá už pláčeme

matova
15. kvě 2010

ahojte,
u nás bola lepšia noc ako včera, zaspal okolo tej 21:30, o 0:30 už bol s plačom hore, vypil mlieko, trochu sa pomotal a našťastie zaspal, motal sa celú noc, o 5:50 zasa plač, mlieko, motal sa dlhšie ale ešte zaspal až do 7:45- mm zaspal do práce, ale skonštatoval že ako malý krásne celú noc spal 😀.
Doobedu sme boli vonku, konečne aspoň pol dňa nepršalo, a zasa sme boli takmer všade- malý už asi nemá také bolesti lebo nejak sa neunavil, no neviem, ale prečo sa budí vnoci s plačom, už ma napadá či ho tá hlávka aj nebolí 😒, spí až od 12:45, a teda zasa to bol boj, vôbec nevyzeral unavený- čo toto má byť? 😕 , doteraz síce poo ťahal 7aj 8 hodín ale pred obedom dal ťažko 5-6h. Ale určite je to lepší čas ako včera 😉. Dnes kakal zatiaľ raz, včera 3x, tak sa to asi už znižuje, ale smectu dávam stále do mlieka a stále nechce nič papať 😢. Ráno zjedol 5 kúsočkov papriky, dvahryzy chleba, na desiatu 2x odhryzol zo sójovej tyčinky (inak ke´d ju u mňa videl tak by ju celú zhltol...), na večeru včera tiež nechcel jesť, ozaj a dnes obed tiež nič- lečo s jačmennými vločkami, chlebík- 2lyžičky. To už neje 5 deň.
prchalka: včera poo som ho nakoniec musela zobudiť- po 1,5h som odtiahla roletu, závesy a on nič, ľahla som k nemu, hladila a nič...začala som šušťať s kadečím v izbe- nič-takto tvrdo som ho spať nevidela ešte- hlavne aké to boli caviky kým zaspal, nakoniec som ho zobudila až po 2h 😝
pridávam fotky- chrasta na čielku a konečne domaľovaná stolička pre malého 😉

matova
15. kvě 2010

prchalka 🙂 . teda čorí je už riadna slečna 😉 , A už aj ja mám zas bobky ako ho budem uspávať keď sa mu vôbec nechce, ale do večera by to bolo potom hrozné, no fakt neviem 😕. Tiež to máme druhý deň 😅 😉, a nezdá sa mi že by bol preťažený, skôr má viac asi energie po tom prerezaní, síce neviem- prečo potom ešte nepapaá? 😒
čítam že noci boli všade obstojné 😉
ined 🙂 : zjedla som síce teraz to lečo ale už mám chuť na tú vašu pizzu čo budete mať 😅 , na foto malého traktoristu už sa teším 😉 . Šimonko si užil včera viac mm prítomnosti, keďže šiel neskoro spať, celkom sa mu to páčilo, ale keď som sa chcela ísť osprchovať-reeeev 😢 . Tesco plánujem na zajtra- tu u nás je síce program- pre mamky k dňu matiek, mm už sa zľakol keď mu svokra povedala že tam ideme spolu a bude mať malého- škoda, chcela som mu ho nechať ale na druhej strane dám prednosť rodinnému spoločnému výletu do mesta 😉 , chcem overaly na spanie a body s dlhým rukávom, tiež sme dostali tielka a mini slípky 2ks, ale neviem neviem, asi by neboli len mokré ale aj ťažké 😀 😝
zemiaky my máme ešte jesenné v pivnici tak fajn (malý akle i tak nič neje), ale čo mi aspoň vždy spapal keď už nič bola nastrúhaná mrkva a teraz ochutná a nechce- ochutnám ja a fakt je divná- myslím že je istotne prehnojená k rýchleniu😝
gina 🙂 :Dophilus stále nemáme, včera to mm zháňal v 3lekárňach, objednali mu to ale bude to až v pondelok 🙄, preventívne radšej ešte dávam smectu...
sherry. modré ktoré vybral tm sú naozaj pekné, moj by mi ich však nevybral, on sleduje aj ke´d sa mi normálny výstrih pri náklone trošku pootvorí a už má reči 😀 žiarlivec

ined77
15. kvě 2010

u nás dospinkáno...s bídou 1.40 😅 ..posledních 15 minut byl u mě,ale už nějak nezabral 😒 .tak stačí že jo 😉 .stejně už mám hlad 😀 .

matova 🙂 ...židlička nádherná 😵 .ale jejda...šimi má teda pěkné bebí ☹ 😢 .
s výletem to chápu,to také upřednostňuji,ale zase...TM by to jen a jen prospělo 😝 😀
ti žárliví chlapi že 😎 ..jeden jak druhý 😠 😀
u nás budou teda možná po koberci i hovínka,kdo ví 😀 ...ale je na čase 😉 .chci raději začít dřív...je mi jasné,že ve 2 letech bez plenky nebude,ale do zimy by to zvládnout snad mohl 😉 .ať pak,kdyby se náhodou zadařilo 😵 nekupujeme plenek jako pro jesle 😀 😀
v tescu bodýnka i overálky měli..i t ponožky! 😉...zajímavé..když jsem sháněla bodýnka s dl.rukávem na zimu,měli jen s krátkým,kdy chci s krátkým,větší výběr mají s dlouhým 😅 ...kocourkov 😝 😀

tak já letím 😉 ...všem pěknou sobotu,papa 🙂

matova
15. kvě 2010

ined 🙂 : veď hej, taaak by to bodlo akurát, nech si to tiež vychutná, ale akurát nedeľa- to je jediný deň kedy môžeme byť v normálnom čase všetci spolu, malý keď ráno vstáva okamžite mi ukazuje akože šoféruje- točí volantom. to zn. že chce ísť autom niekam, a ke´d poviem že dnes ešte nie, že tatik ide do práce normálne skriví ústočká 😢 chrobáčik malý, bude rád ke´d zas vypadneme, chceme ísť aj za mamou, tá ho poriadne vyšantí 😉
ozaj aj ponožky potrebujeme 😕 😅 , dík za pripomenutie, teraz ako prší má zasa pančušky tak som už na to aj zabudla 😀
s odučovaním máš pravdu, ja som tajne dúfala že do toho októbra bude chodiť aspoň kakť do nočníka...možno že keď uvidí ako kaká bábätko, že sa bude chcieť už odlíšiť...len dúfam že nie právve pripodobniť 😀 😝

v pondelok ma čaká odber krvi na gynek aj na endokrinologii, takže mm bude musieť malého nejak zvládnuť potom 😉

matova
15. kvě 2010

u nás spánok 1:40, super. Akurát sa mi dokakal a nechce ísť prebaliť, dokedy to bude nasilu? 🙄keby aspoň vysvetľovanie pomáhalo, ani sa pýtať, ani sa dať prebaliť, tvrdohlavec jeden malý, mám sto chutí ho nechať vtom dovečera- no to by mal hneď zaparenú riťku. tak idem na neho, bude wrestling 😀 😎

prchalka
autor
15. kvě 2010

My 1.15 a taky stačí, ve 13.45 ji jako už znova uspávat nebudu. MM si jí vzal sice ještě pod peřinu, ale jen tak na tulení.
Já si objednala od téhle paní ty punčocháčky a bodynko a ten matroš - měkkoučká bavlnka, fakt super 😉 Jen to není nejlevnější. Bohužel ty jedny punčocháčky, i když obojí je stejná velikost, tak ty jedny jsou jí menší už, prostě tak akorát.. www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=2&album=401906
matova: No to je teda bebí jak Brno ☹ Zvláštní, když už je i Šimon dlouho neuspatelný 😝 😝 Já z toho mám taky bobky - tedy hlavně spíš z toho, aby se neprotáhlo večerní ukládání 🙄

neu.sona
15. kvě 2010

Ahoj holky, tak já se trochu přidám. Matýsek bude mít 30. rok a máme 16 zubů venku!! Skoro dva měsíce teď nespal celou noc a poslední tři dny to bylo malinko lepší. První zoubek mu vyrašil přesně ve třech měsících a tak to šlo jeden po druhém. Měl jich od osmého měsíce pořád osm a teď mu vyrašilo dalších osm naráh!! Docela mě uklidňuje fakt, že mu tedy chybí už jenom čtyři zoubky a už snad budeme spinkat až do jeho sedmi let normálně 🙂)))

matova
15. kvě 2010

ahoj-neu.sona 🙂 : tak to máš doma preborníka v zúbkoch! 😅 my sme sa dopracovali k 16 zubom akurát teraz, ale teda- celú noc zatiaľ prespal asi tak 6x za celý život 😉