Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
16. kvě 2010

jo bižu mám ráda, nosím v létě k šatům pokaždé jiný přívěšek a naušnice, abych ladila 😉

sherry28
16. kvě 2010

jo ani jsem vám nesdělila jak ta clona na kočárek 😉 je suprová, akorát, že Mára ji tahá rukama před sebe a schovává se a dělá baf 😀 jinak stíní krásně, ale to by ji to musel Mareček dovolit 😀 no určitě ji využiju hlavně u druhého mimča 😉

ined77
16. kvě 2010

tak u nás spánek 2.30,akorát ho po 1.20 vzbudila opět sousedka nad náma vysavačem 😠 ..tak se dospával u mě 😅 .
odkaz jsem u nestihla,ale úplně se to bojím číst 😨 .
jdeme se pobalit a jedeme.
vše pěkný zbytek neděle 😵 ,ikdyž propršené 😒 ...
pááá

prchalka
autor
16. kvě 2010

U nás tak 1.20 a pak jsme jeli pověsit obraz k tchánům. Jinak co předváděla, když jí chtěl někdo jen zvednout - a to ještě ke mně na sedačku - scény, scény, prohýbání, svíjení a řev a zpátky scéna v autě, že chtěla hrabat v přebalovací tašce a já jí to nechtěla dovolit. No můžu vám říct, že mě už dneska docela je blbě od žaludku (buď to cigáro nebo situace posledních dní) a upřímně se bojím, co bude v týdnu ☹ ☹ Jestli bude tohle pokračovat, hlavně trable se spaním, tak nevím 😢

sherry28
16. kvě 2010

my jsme už osiřeli, děda nám odjel 😒 takže Mára zase protiva, chce dělat to co nemůže 😅 jdu do vany než dostane zase nějakej hysterák, úplně už se bojím toho uspávání 😢 jinak spal necelý dvě hoďky 😉 takže by mohl být na osmou unavenej, ale to on je pokaždý, dokonce už i zívá a oči si mne, ale jak dojdeme do ložnice a položím na polštář, tak křikem bourá bytovku 😠 já ho nechápu, vždyť vstává v šest ráno, někdy i dřív a stejně se bude spánku bránit, ale to začlo až koncem minulého týdne 😖

sherry28
16. kvě 2010

prchalka: a večer taky usíná špatně? 😕

gina333
16. kvě 2010

Tak my sme uz doma. Sophi dostala krasne sponky a gumicky do vlasov a takeho ruzoveho medvdika fixkami na ktoreho sa da kreslit. Zatial ju zaujimaju iba fixky, medvedika vymalovala Natalka. 🙂 Koli otrasnemu pocasiu dnes vynecham aj zumbu, strasne leje a fuka tak som rada, ze sme v teplucku pred telkou. 😵

prchalka : tie nausnice su prekrasne. Ja nosim iba nausky a prstene, naramky obcas v lete ale nahrdelnik, koraliky vobec, lebo my ich Sophi stahuje. 😉

prchalka
autor
16. kvě 2010

sherry: Jelikož pije těsně před spaním mlíko, tak to jí udyndá a napůl usne. Nedávno jsem jí jen odložila, už prostě spala, teď musím třeba asi minutku houpat, pak jí položím a ještě jí hladím ruku, protože po ní jde, tak aby byla v klidu. Má zavřený oči a za chvilku usne. Bez mlíka by to taky byla trága, to nevím, jak bych jí zklidnila... 😖
Minulý pátek, jak usnula v tom autě, tak to byl první exces, že nechtěla spát poo, přes víkend a týden dobrý a tento pátek znova, bohužel ale už 3 dny za sebou.. ☹ Kdyby se aspoň nechala v tom náručí a odpočívala mi, ale zvedá se, vzteká a vzpíná. A to dneska taky vstávala v 6, jindy byla za 5 hodin tuhá, teď táhne 6 a nehne to s ní!

prchalka
autor
16. kvě 2010

gina: Taky mě ty šperky dostaly! Krásné barvičky! 🙂 Jinak vše nej Sophince 😉 Ať jí hlavně vydrží to spinkání. Achjo, nejhorší je tohle hnusný počasí, že se s nima nedá ven a batolí se jen doma!!

sherry28
16. kvě 2010

tak já je nabouchala oba do vany 😝 už s ním bylo k nevydržení, cvičí s náma jak s opicema 😠 normálně ho MM držel(tenhle víkend vyžadoval vyloženě jeho)a začal se vzteat, nebylo po jeho, ta se spustil z náruče na zem, MM ho samozřejmě držel pevně, takže hona zem jenom položil, ale on tam začal bezmyšlenkovitě lézt, hlavu dolů, strašně ryche, až to málem nabral do zdi 😅 včas jsem ho vzala, no co teď předvádí je horor, už takhle tři týdny vyvádí, takový scény a poslední tři-čtyři dny nechce spát, ale ani večer 😅 no uvidím jak dneska

sherry28
16. kvě 2010

vyslala jsem je po spaní s dědou ven, tak se houpal a byl spokojený, usmíval se, ale pak ho chytne záchvat a jakby o sobě nevěděl, začne se chovat pomateně vztekle 😅 no děs, už aby spal 😝

katzi
16. kvě 2010

ahojte,

ined: no postýlka je notně rozvrzaná, ale kupodivu stále drží 😅 Pití - Adu pije ráno trochu čaje, přes den vodu, nebo nějakej ředěnej džusík a večer mlíko. Celkově pije dost málo. Jí ani tak nejde o to co pije, ale z jaké nádobky to pije - když jí dám nezajímavou flaštičku nenapila by se pořádně ani nějaké mňamky a naopak, když jí dám dětský hrneček s brčkem napije se hodně i obyčejné vody 🙂

zuzanko26: vítej mezi námi. Úplně vím o čem píšeš 😒 Adélka sice nepije v noci vodu, ale mlíko - Teď už jen 1x, ale budí se i mimo to - v podstatě mi přijde,že čeká kdy jí dám to mlíko. Po tom mlíku už pak spí většinou v klidu až do rána. Dávám jí mlíko tak mezi 3 - 5h ranní 😖 Taky pořád plánuju odnaučování, ale vždycky vyměknu a dám jí napít 😒

sherry, prchalko: my zatím naštěstí nemáme problém s uspáváním, ale bojím se, že to taky přijde -jako další bod jejího období vzdoru 😖 Co předvádí tento týden to jsme ještě neměli - je hrozně náladová, jednu chvíli se směje, druhou vzteká, v afektu háže věcma na zem, švihá sebou o zem, oháním se po mě rukou,......atd. atd. 😠 Já moc nevím jak na ni , snažím se hodně ovládat, spíš to řešit po dobrým, ale přijde mi, že mi dělá vyloženě naschvály (řeknu: pastelkou se na zeď nemaluje a ona schválně tam jde čmrknout) a zkouší kam může zajít. Dnes už dostala na zadek, už mi fakt ruply nervy 😝

zuzanka26
16. kvě 2010

holky, já už neznám ve svým okolí nikoho s tímto problémem, třeba má někdo zlobivý dítě, ale pak si odpočine přes noc. Já mám fakt hodnou holku, ale v noci mě nenechá spát. Tak nevím, co je lepší 😖
Dnes jí dám napít před spaním vody a pak zkusím nedat, tak držte palec!

katzi
16. kvě 2010

zuzanko26: držíme 😉 Pak poreferuj jak jste to zvládly

prchalka
autor
16. kvě 2010

katzi, sherry: Asi je zas něco ve vzduchu - tentokrát notně špatnýho. U nás se hysterčí stejně jako u vás obou 🙄
Dneska jsem poo dělala na sedačce v sedě, že odpočívám, spím.... co udělala ona abych si jí všímala? Začala dělat, že se naklání přes sedačku, jednu nohu na opěrce. Byla jsem asi 20 minut v klidu, bez mluvení, ale pak jí takovou slízla na stehno, ze zas začala bulet. Jako s tímhle mě vytáčí. Co si myslí a co až si v nestřežený chvíli nabije nebo zlomí vaz? A to jde jen o vteřinu 😠 S pastelkou to samý - po dobrým, že se to nedělá, po zlým - a kouká a udělá to hned znova! Co s tím?? A dneska mi hodila do ksichtu pultík od jídelní židličky! Jindy mě zase kousne... Jsou chvíle, kdy je zlatíčko a pak chvíle, kdy si říkám, že už se fakt neudržím ☹ Dnes mám opět pocit, že bude jedináček ☹

gina333
16. kvě 2010

zuzanka26: aj ja ti drzim palce, aby ste to zvladli bez tej vody. 🙂

katzi: tak uz aj u vas je obdobie vzdoru. No ja som zatial postrehla, ze ked jej nieco nedam tak jaci. Snazim sa jej odputat pozornost, dam jej nieco ine, cim sa moze hrat. Zatial sa my to dari, ale mam strach, ze ma ta vzdorovitost nemiminie. 😒 Na stenu zatial nekresli ceruzkou, ale vareskou, lyzicou velmi rada trieska do steny, aj do dveri. 😉 A na zadok som jej uz tiez par krat nalozila, vzdy ma to mrzi. ale obcas my to veru ujde. Zaujimave je, ze zacne sice plakat, ale po chvilke sa odmlci, vlastne to nie je ani plac, lebo slzy nevidno, skor take jacanie. No skusa co moze. 😲

sherry28
16. kvě 2010

tak není možný my spíme 😝 ale dalo nám to zabrat uspávala jsem od 19:15 takže dnes jen půl hodinka 😵 no neobešlo se to bez scén, ale je úplně jedno kdy ho uspávám, včera jsem ho schválně nechala do půl devátý a stejně hysterčil jak šílenec ☹ a usnul v devět, dneska už jsem musela na to skočit dřív, aby se vyspal i Luky, ráno vstává a ne, aby tady dělal ještě v devět scény 😠

sherry28
16. kvě 2010

no Mára ode mě taky dostal na zadek i přes stehno, aby to taky cítil(přece jen má na zadku plínu)a i brečel, někdy i slzy jdou ,ale vůbec mě to teda nemrzí 😉 nedávám mu v afektu, dám mu s naprostým klidem 😕 myslím, že to občas potřebujou, ale nechce to moc často, pak by si na to zvykli a byly by vůči tomu imunní 😀

sherry28
16. kvě 2010

já jedu zítra na gyndu na KO, tak jsem zvědavá 😉 😵 doufám, že z Marka nepotratím 😨

katzi
16. kvě 2010

prchalko: jj, řádí ve vzduchu asi nějaká vzteklina 😀 I já jsem dnes měla pocit, že bude jedináček. 😒 U nás je to taky tak - umí být zlatíčko největší, je hrozně roztomilá jak si prdolí, nebo něco vážně kutí a z toho umí být až zlá - dnes mi běhal mráz po zádech jak umí ječet, vztekle házet věcma, nebo jak se po mě ohání vztekle tou rukou 😖

gino: i mě mrzí, když jí dám na zadek. Ale fakt někdy už co je moc to je moc ☹ Sophi bude asi taky divoška 🙂

sherry28
16. kvě 2010

já to jdu rozdýchat k telce 🤐 ještě jim namažu chleby s máslem a ředkvičkami 😉 mňam 🙂 a pak půjdu spát, tak všem aspoň klidnou noc, když už ty dny stojej za prd 😔

katzi
16. kvě 2010

sherry: Adélka taky dnes dostala na ten zadek tak, že to musela cítít - plácla jsem trošku víc. Ale sebekriticky přiznávám,že já jsem to udělala v afektu ☹ Už jsem to v sobě měla nashromážděný. To je dobrý, aby nebyli imunní 😀 Neboj, nepotratíš, ty jsi zocelená 🙂 Držím palce ať je vše zítra OK

gina333
16. kvě 2010

sherry: budem na teba mysliet zajtra, neboj, vsetko bude ok. 😉

Sophi uz je okupana, mlieko vypite, este ju trocha necham s Natalkou, zda sa my, ze ked sa pred spanim vysanti skor zaspi. 😵

sherry28
16. kvě 2010

prchalka, katzi: já si zase myslím, že s tím mimčem to bude zase jiný 😉 budou spolu doma, nebudu věkově od sebe daleko(má to pro i proti, ale ideální doba na druhý dítě není 😒 třetí být nemuselo 😀 ), takže doufám, že bude i se zapojovat do určitých pomocných prací jako podej miminku plínku atd. a doufám, že to bude klapat 😉 no pokud se z toho nesložím, tak to budu zase o něco silnější 😉

sherry28
16. kvě 2010

gina: díky 🙂 a teď už letím 😉 😔

prchalka
autor
16. kvě 2010

Já od ní odešla ve 20.10, takže normál. Balím to tu, aby to nedopadlo jako včera, jen jsem to sklapla, už začala bečet.
katzi: Jo řádí vzteklina 😅 Navíc je strašně hlučná, furt ječí a pro každou volovinu prostě vyšiluje a hned a pak už mě vůbec neslyší, že se jí snažím něco říct!
sherry: Já jí teda bez afektu naložit neumím. Držím pěsti na KO a těšíme se na info, že?? 😉
zuzanka: Dobrou noc 😉
gina: U nás teda jdou většinou i slzy 🙄
Kdo ví, jak matova dneska.. 😕 😕
Všem brou 😔

gina333
16. kvě 2010

Tak spime. Idem pozriet Lets dance, a daci su zajest. 😉

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

matova
16. kvě 2010

Ahojte, dnes bol teda deň...
dnešná noc: 2x hore-mlieko, poplakávanie, def. vstávačka 7:00. Ráno nás malý postavil do pozoru, taký bol protivný že sme šli do mesta už ráno, absolútne sme si s ním poradiť dvaja nevedeli 😕. Tesco: body mali len biele tak nič, šiltovka áno-aj so spúšťacou látkou vzadu na krk, ponožky. Ja mám košeľu 😉. Pripájam sa k vám, s malým už nakupovať nebudem, bol to otras- mali sme síce vozík- autíčko ale v kľude bol len najviac 10min, potom sa v ňom vyváľal, preštudoval pásy, vyliezal z neho, nakoniec sa hádzal o zem pri hračkách- nejak sme nestíhali z neho- či toto je naozaj naše dieťa, bežali sme rýchlo preč.
Doma u mamy- najprv otras, ale našťastie podarilo sa mu zaspať 😉, len 1h, ale oveľa lepší bol už potom. Zdekovali sme sa domov po olovrante, bol unavený...doma vaňa, kaša (spapal 🙂) a uspávanie ale teda 1h nemohol zaspať 🙄 , nakoniec o 20h. Chcela som ho dať skôr-fakt bol unavený, navyše zajtra ráno by sme mali ísť do mesta čím skôr (to si neviem predstviť ten plač keď ho budem budiť 😒)- idem na tie odbery...
Šimonko- cumlík+prsty stále v puse, chytá si sánku naboku, oči trie, nos si trie, za všetko sa zlostí alebo plače. Kaká stále nariedko napriek Smecte 3x denne 😔
ľudia, čo je toto za počasie? u nás od včerajšej noci silný dážď+ nárazový vietor- ráno sme mali z fóliovníku strhnutú fóliu, večer strhnutý kryt z pieskoviska napriek veľkému kameňu ktorým sme ho zaťažili. Dokonca sme mali od 18h doteraz výpadok elektriny. Dúfam že to rýchlo skončí, od utorka do piatku budeme bez mm 🤐

matova
16. kvě 2010

Dočítala som len tak z rýchlika...
tak vidím že tie naše zlatíčka sú nejak rovnako naladené alebo čo- všetky v poslednej dobe v afektoch, to snáď pravda nieje.
Z nášho okrem zlosti vykúka aj akrobat- absolútne na to fyzicky nemá aby hazardoval ale čo ten vymýšľa so sebou- to už je priveľa...mm dnes konečne videl u mamy že nekecám. Sedel asi sekundu pekne v kresle, zrazu si zmyslel zísť dolu cez bočnú opierku-čup a už bol dole v stojke na hlave, salto-padol na chrbát- ešteže si dych nevyrazil- opísal mi to mm, bola som s mamou vedľa v kuchyni, len som začula jeho výkrik a potom krik na malého čo to stvára...ale že by si to pamätal- ani náhodpu nieje opatrný-lezie všade vzdušnou čiaroi, naráža do rohov, úplne hrozné je to 😢
prchalka 🙂 sherry 🙂 -: uspávanie- u nás večný hnusný problém, ale ako pekne už mi zaspával aspoň cez obed, tak tiež už nejak nechce alebo nevie-nechápem, je to hrozné, hlavne keď je unavený ale jak tam ľahneme bu´d lezie dole alebo sa smeje a zrazu je čulý alebo sa zlostí- úplné psyho. Večer- to už je fakt priveľa hodinu čakať kým zalomí...7h to ťahá a tak ťažko zaspí 🙄 🙄 🙄 . A cigárko už by som si aj ja dala, asi by mi bolo tiež zle ale aspioň tak od nervov, a k tomu pivo 😠
sherry: mne to ani nedošlo že sme sa včera nerozlúčili 😅 😔
katzi: ty a Aduš v postieľke 😵 😵
gina 🙂: všetko najlepšie k sofinkiným meninkám 😵
ined 🙂 : Matýnek mal teda deň s tým buchnutím do hlávky a teda že dostal nakladačku od chlapca- to ma dostalo, chudáčik, ten si to v tej hlávke isto ešte dlho prehodnocoval.. 😢 Tvoj manžel mal narodky? všetko najlepšie 😉

tekutiny: u nás mizéria. Začal piť cez deň až v 16mes, ke´d sa odstavil, dovtedy všetko odmietal, pil len odomňa vjednom kuse potrochu 🙄. Teraz dá maximálne cez deň takých 100ml vody so sirupom Yo- čierna ríbezľa-nie sú tam konzervanty- iný druh nechce. Sunaru vypije pred spaním na obed+ večer+ak aj 2x vnoci tak max- do 500ml.
A tiež som sa zaprisahávala že nedám nič sladené...ale keď sú suché plienky a nič nechcel piť, tak som bola rada aj keby pomaly pivo vypil 😀, ale nie-proste aspoň niečo nech to dieťa pije...čaje bylinné neznáša, Hipp máme stále ešte všelijaké ale nechce, ešte keˇd je teplo vypije Pickwick ovocný (nesladený)- tuším Symphatia alebo ako sa to volá, alebo šípkový. Čistú vodu len vo veľkom teple a vonku-pár hltov,inak ani náhodou.

zuzanka 🙂 : vitaj, veľa trpezlivosti do ďalších dní 😉 . Ja ti veľmi neporadím, mám závisláka mamičkánka. Odstavil sa mi sám až po otehotnení, dovredy sa budil hrozne často, ale sme vnoci aj tak na um mlieku, keď nedám je plač a nezaspí, metóda sherry sa mi páči- nosenie, mojkanie, ale ja na to nemám, chcem proste vtedy čím skôr spať 😀 ...

všetkým pokojnú noc a príjemný zajtrajší deň...doprala práčka, tak super, asi by som tu písala do rána 😀 😎 😉

matova
16. kvě 2010

inýdruh sirupu že nechce, som myslela že iný druh priamo od Yo nechce- minule som skúsila malinu, ke´d videl ako to tam lejem, mlsal už, schytil hrnček, napila sa a potom-to bol teda pohľad asi ako: čo si mi to tam d 😝 a? je to pravý Monk 😀