Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
17. kvě 2010

prchalka- to samé dělá i MM a taky po jídle 😅

matova- myslím, že ho ani ta čtverka moc nějak netrápí, ale halvně že líp spí 🙂

sherry- výchovná musí být, někdy Štěpi dostane taky na zadek a je tuhoň během chvilky 😀

prchalka
autor
17. kvě 2010

2h jupííí, tak jdu páááá 🙂

lehna
17. kvě 2010

holky, hoťě mi prosííím odkaz od koho jste braly z netu gumáčky.dííííííky

lehna
17. kvě 2010

samozřejmě "hoďte" 😀

sherry28
17. kvě 2010

gina: nám dr. na roční řekla,že vigantol ještě užívat do roka a půl 😉 ale musím se přiznat, já ho od roka už nedávám 😕

matova: věř, že by si vůbec nepřemýšlela jestli je hlavou dolů, kdyby jsi viděla šimonka modrého jak nemůže dýchat, já byla připravená, že mu snad strčím i ruku do krku 😅

lehna
17. kvě 2010

jo a matova- taky gratuluji k o.k. KO 😵

ined77
17. kvě 2010

dočteno,ufff 😅 😀

sherry 🙂 ... 😲 😲 😲 kristova noho 😲 ...teda takové ráno bych zažít nechtěla ☹ .ještě že to dobře dopadlo 😵 .
jsem moc ráda,že jste s mimískem v pořádku 😵

matova 🙂 ... 😢 ...ano,i my máme horolezce 😒 .nedá si říct a nedá si říct ☹ .
kontrola super 😵.
ano,mm měl narozky 😉.děkuji za gratulaci,vyřídím 🙂

gina 🙂 ..vigantol jsme dávala do 16.m...teda pak už kapičky multitabs,tam je ještě vit C a myslím E 😉 .jinak se vigantol dává do 1 roku,ale neuškodí to 😉 .
chamomillu jsme zkoušeli..nezabrala ☹
my také moc moc gratulujeme sophince k svátečku a posíláme velikánského hudlánka 😵

katzi 🙂 ...já kdybych dala na hraní matýnkovi své šminky,tak už se nemám čím namalovat 😝 😀 ...stačí že mi ožižlává tampony 😲 😀 ...teda zabalené samozřejmě 😉 😀 .
to cvíčko by bylo to pravé pro matýnka,kdeže sedět a otloukat básničky 😉

prchalka 🙂 ...to je dobré že se umí čorí sama zapnout,hlavně aby se nenaučila to odepnout 😀.
já moc sladké ani nemusím,ale jednou za čas si dám ráda dobrou čokoládku 😝 🙂

lehna 🙂...jsem moc ráda,že se u vás to spinkání tak zlepšilo 🙂

zuzanka 🙂...gratuluji že jsi vydržela nedat 😉 🙂.to půjde,jen vydržet 😉

holky...k tomu vztekání atd.
u nás se osvědčilo něco za něco...např.chceš jet na vláčky?,tak teď seď pěkně v kočárku,půjdeme teď tam a tam a pak hned na vláčky...doma když maluje po zdi...ptám se...mám chovat ty křídy?samozřejmě nechce,tak říkám...maluj teda jen tady...ještě jednou a schováme je.většinou to zabírá 😉 .sice třeba jen na tu chvíli 😅 ...ale funguje to...ty děti dobře ví...a když mají výběr necítí to jako nátlak 😉
matýnek třeba nesnáší,když ho mm čapne a jde přebalovat..on potřebuje vědět co bude,tak mu řeknu,teď se přebalíme a potom.....bla bla něco 🙂
samozřejmě když je fakt den blbec,nepomůže nic 😒

sherry28
17. kvě 2010

prchalka, gina: kdybych věděla, že zabere pokaždý, tak ho snad budu mlátit 😉 😀 ne myslím, že těch 50 minut řevu už mu stačilo a pak ty pleskance ho jenom v tom utvrdili, že už řval dlouho, strašně mě z něj bolí hlava ☹ kdybych věděla, že vydrží do tý sedmý, tak bych ho fakt nedávala spát, ale on je v odbě spánku protivný a ospalý 😕

zuzanka26: super, že jsi nepolevila, to je dobrý i do budoucna, oni musí vědět, že co mamka řekne to platí 😉 uvidíš, že ty noci se budou lepšit, dnes ještě určitě bude scénka na mlíčko, ale pak jí dojde, že když tři dny nic, tak to nemá smysl 😉 🙂

sherry28
17. kvě 2010

ined: u nás by to ani jinak nešlo, než že mu všechno řikám dopředu, on by to totiž ani jinak neudělal 😉 ale když řeknu jdeme přebalit, tak bere roha, tu čáru za ním jste fakt neviděly 😀

ined77
17. kvě 2010

sherry 🙂 ...jj,tady je vidět,že výchovná někdy opravdu prospěje 😅 ..a že fakt dělá takový cirkus 😖 ...ach jo... ☹

matova 🙂 ...viburcol jsme měli snad jen 3 balení.ale vidíš,mohla bych to zase vyzkoušet..teď je víc než příhodná chvíle 😨 .předtím se mi zdálo že to zabralo,ale po pár dnech to bylo tam kde předtím 😒 .
hlavou dolů dávám někdy matýnka ze srandy,má z toho ohromnou radost 😀 .
taky myslím,že v té chvilce by ti to ai nepřišlo ☹ ...no raději to nepřivolávat 😔

lehna 🙂 ...hoťím 😀 ....

matova
17. kvě 2010

tak malý začína vzdychať, idem to tu všetko poodpájať, ten vietor ešte zosilnel, už nám asi ochvíľu fakt zoberie strechy, to už odvčera nieje žiadna sranda 😕 😒
pááá, všetkým pohodové popoludnie-teda pokiaľ len to bude v našich silách 😀 😉

ined77
17. kvě 2010

sherry 🙂 ...matýnek zdrhá vždy 😀 ...oznámím a už ho není vidět.hroozně se mu líbí když ho honím,ale já bych ho mohla ohrát 😉 😀 ...když nejde k jídlu...volám ...pejsku,pejsku(haf haf)pojď si pro papaní,matýnek papat nebude!!!a to je zpátky raz dva 😀

sherry28
17. kvě 2010

díky za gratulačky ke kontrole 😉 jsem taky ráda, že je vše jak má být, ale těšila jsem se na ultrazvuk, tak příště 😉 teď už musí být vidět co to je 😵

matova
17. kvě 2010

sherry, ined,: veď hej človek robí čo môže rýchlo keď ide o záchranu...ja sa bojím vyťahovať aj za ruky lebo mal diagnózu okrem hypotonusu aj kĺbnu divertikulózu- tak nás varovali, vraj neťahať, nedvíhať za rúčky, lebo sa mu môžu vykĺbiť....

sherry28
17. kvě 2010

ined: no tak včera Mára nechtěl kaši k večeři, tak řikám dám jí pejskovi 😉 a on šel do pokojíčku přinesl plyšovýho pejska a posadil ho do židličky a ukazoval, že ho mám krmit 😅 tak jsem jako dala pejskovi pak Marečkovi, ale Mareček nene, dával lžičku pryč, ať to dám pejskovi no tak se stal, že pejsek spapal celou kaši 😀

ined77
17. kvě 2010

lehna 🙂 ...projdi si to..určitě tam narazíš i na vaši velikost 😉 .my máme objednané červené se spidermanem vel 23 😉 .
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=3546

matova 🙂 ... 😲 jejda,to jsem nevěděla 😨 .tak to bych měla také strach,to je jasné ☹ .
snad se to počasí umoudří všude 😒 a šimi ať je miloučký a nezlobí 🙂,pááá

sherry 🙂 ...já mám pak v plánu nechat si pohlaví jako překvapení,ale nejsem si jistá,jestli to vydržím 😀 .
ale potěšilo by mě oboje 😉 😵
já ti moc přeji tu holčinku 😵 ...ať na ty tygry tvoje nejsi sama 😀

ined77
17. kvě 2010

sherry 🙂 ..aha 😀 ...tak u nás to zatím ještě funguje 😅 .ještě docela zabírá to,že mu to sní tatínek...to se také brání 😀

ined77
17. kvě 2010

lehna 🙂 ...já se tam teď dívala a ty gumáčky jsou až od vel.23 😨 ...to je ještě asi pro vás moc velké že 😖
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=3546

sherry28
17. kvě 2010

ined: ale pokud Mára něco chce opravdu, ta si to nenchá vzít a na druhou stranu pokud něco nechce, tak na něj neplatěj žádný šaškárny, on je strašně vyčůraný, až moc na tak malý dítě 😅
já taky nevěděla ani u jednoho těhu co to bude 😉 i když u druhýho jsem chtěla ☹ ale bylo to pak převápko, hlavně pro tatínka, který můj porod nestihl a pak volal co to je, mysle si, že bude mít dceru, celou dobu mu v břiše říkal Karinko 😀 já mu říkala šulínko 😀

ined77
17. kvě 2010

sherry 🙂 .... 😀 😀 😀 ...pěkné jméno 😀
jj,ani matýnek pokud opravdu něco nechce,tak ho nepřesvědčím ani kdybych na hlavě stála 😝 ...vyčůraní jsou,to je pravda 😀 (jak mraky 😉 )
a jéééé,pláčeméééé

sherry28
17. kvě 2010
prchalka
autor
17. kvě 2010

sherry: Kdyby byl MM sám, tak kam by ho nesl? No ještěže jsi byla doma!
matova: Já doma říkám pořád - netahej ji jen za ruce, můžou se jim vykloubit, ale néééé, mě nikdo neposlouchá!
U nás se poslouchá na povel, když mám v ruce mističku s něčím - řeknu sednout, hačí a už maže na křesílko - vychcánci!!! 😅 😠 Tatínka klidně krmíme, vzpomene si na něj, i když je v práci a že prej tatí ať si dá..
Myslím, že v letáku Sparu nebo čeho jsem teď viděla gumáčky s tím stahováním za asi 80, ale až od čísla 28 😖

sherry28
17. kvě 2010

prchalka: no MM mu prej bušil do zad, ale nevypadlo...tak běžel s brekem za mnou, no kdyby se to stalo o chvíli později, tak nevím asi by zkusil sousedy 😕 no to byl ráno fakt hnus a to můžu říkat Lukáškovi pořád, ať tam nic nenechává, ale je taky ještě malej zřeštěnec, ale spíš, že MM ho to nechal i rozbalit a dát si do pusy, no určitě nekoukal co dělá 😅

kluci už zase řáděj 😉 takže mám chvilinku klidu než bude sváča, už teď mám depku z večerního uspávání 😅

sherry28
17. kvě 2010

lehna: nevím jakou vel. budete brát, ale tady jsou č.22 http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php a č.21 http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php?str...

sherry28
17. kvě 2010
sherry28
17. kvě 2010

já mám radost, konečně jsem po dlouhé době zase prodala parfém 😉 ono je toho všude moc, tak jsem udělala slevu 🙂

kadlecova.misa
17. kvě 2010

ahoj sherry: to je dobře,že se malýmu nakonec nic nestalo,a že ten bompar vypadl!! Já mám taky podobnou zkušenost. Nedávno se malá probudilo po O s brekem...tak nosím,chvíli klid,dala jsem jí do pusy kousek kaše na lžičce..v tu se začala dávit (jako by něco spolka), rudla, zalykala se,bylo jí na zvracení..no děs, bouchali jsme jí do zádíček..pořád STRAšNě řvala a dusila se...nakonec z ní vyletěl takovej hustej hlen,jako by sopel..a za chvíli byl klid..nachlazená ani nemocná nebyla..ještě že byl doma se mnou MP ( můj přítel 😀 ), jinak nevím nevím...z těch nervů jsem se nakonec i pozvracela.. 😝 ...tak snad už bude vše dobrý!!!!

sherry28
17. kvě 2010

kadlecova.misa: no to je taky něco ty hleny, malej, když mu byly dva měsíce, tak chytil rýmu od Lukáška a to se dávil v jednom kuse i zvracel ty hleny, fůůůj ještě teď mi běhá mráz po zádech ☹ ale nejlepší byl Mára, když bonpari z něj vypadlo a mohl se nadechnout, ta žádný řev nic, jen ukázal prstíkem na bonbo a řekl bác jako, že vypadlo na zem 😀 v tu chvíli se mi strašně ulevilo 😉 to je ošklivej pocit, když se dítě dusí, tam rozhodujou vteřiny 😅 🙄 no už je to za náma 😝 🙂

kadlecova.misa
17. kvě 2010

sherry:tak tak..tohle je naštěstí za náma..(kdoví,co je ale ještě před náma..) 😀