Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
20. kvě 2010

sherry 🙂 ...věřím že foto zkresluje,šatky jsou pěkné 😉 😵

sherry28
20. kvě 2010

tak se mi dnes v obchodě podařilo při dávání nákupu do tašky rozbít borůvkovou přesnídávku ☹ zrovna jsem vzala jenom jednu a vracet se mi zpátky do fronty s ním nechtělo 😠 taky jsem mu chtěla dneska uvařit něco dobrého z hovězího masa, ale řve jak tur a nenechá mě nic, takže mu udělám rybí prsty a brambory 🙄 😝

ined77
20. kvě 2010

u nás se už spinká ☹ .od 10.40,tak jen doufám,že bude vyspávat dlouho,jinak do večera to bude šílené 😨 .
chudáček malý,už mlel z posledního.snědl tak půl polévky a druhého dal jednu lžičku.hlavičku už opíral a očka mu padaly 😅.no nevadí,zbytek si dopapká až se vzbudí 😉.usnul u hučení konvice,tv a mytí nádobí 😅.
ještěže jsem si navařila už včera,dnes bych s ním nezvládla nic.poslední hodinku už byl opravdu protifka 😢 .
obídek:bramboračka(dětská),kuře na parikách,rýže 🙂
já tu mám udělané třetí kafčo a kus čokolády 😔 😀 ...na nic nemám ani chuť 😒
jinak teda nvím jestli to má opravdu od zoubků,protože z nosíku mu teče jako z vodovodu,kýchá co chvilka a teplotku určitě má,ale už jsem neměřila.horečka to ale nebude.
jen doufám,že se nepokaká 😨 .byl ráno a teď už jsem ho na nočník dávat nechtěla,tak snad to vydrží do odpol 😨 .
asi tu teď budu sama ☹ ...takhle brzy,no co už 😢 🙂 .

sherry 🙂 .... 😨 jéje a zrovna borůvková 😒 ..to potěší teda ☹ .
rybí prsty jsou taky dobré 😉 .

gina333
20. kvě 2010

sherry: to tie mrazene rybie prsty mas na mysli?

ined: no asi je to chripka, nebude to koli zubom, ked aj z nosika mu tecie. 😒

Aj Sophi bola doo protiva, lebo som mixer pustala, a revala uz ked som to vytiahla zo skrine. Mala som ju na rukach ked som mixovala polievku, aj ked som mixer umyvala, no des. 😝 Ale uz sa najedla, este jej dam mliecko a dufam,ze s uspavanim nebude problem. 😉

ined77
20. kvě 2010

gina 🙂 ....asi máš pravdu ☹ .v krčku ho ale myslím neblí,to vždycky nechtěl papat a křivil pusenku při polykání.tak aspoň tak 😉 .
už jsem mu do nosíku kapala nasivin,tohle vincentka už nezmůže 😒 .
mixér...no jo,u nás se také mixuje jednoruč 😀 .matýnek se chce totiž dívat 😀.
tak přeji brzké uspání 🙂

prchalka
autor
20. kvě 2010

Já jsem tu, si říkám, to tu ined straší 😀

prchalka
autor
20. kvě 2010

U nás jsme moc obídku nedaly. Prokoukla moji lest 😝 Podušený masíčko a zeleninka s rýží - no až potud dobrý, ale dala jsem tam podle receptu z MMB - kousek Lučiny, jakože taková omajda a že tomu dá jinou chuť.. Nj, jenže naše nemléčná pani si dala tak půlku z toho talíře.. Mno, ale nic dalšího už jsem jí nesháněla, to určitě! Aspoň jsem měla oběd jednou taky já 😀
Spí opět od 11.10 - je to nějaký magický u nás tenhle čas 😅 Při usínání si na mě hodila nohy křížem a chtěla šimrat v uchu 😅
ined: Maty je spáč, mohl by dát přes 2hodiny dneska určitě 😉 Jsem zvědavá dneska na nás. Ona je fakt nezmar! Spí s bídou 1.20, vzhůru je 12:30 a do 20h vydrží v pohodě 😝

prchalka
autor
20. kvě 2010

Jo a co čtu se někdo ptal... no v posledních letech fakt skoro nic ☹ Ale sem tam teda teď takový sešitky s povídkama Ivana Krause nebo MM teď koupil knížku Černé ovce (Vlado Štancel - příběhy z nenatáčení). Včera jsem si z toho stihla přečíst jednu stránku 😝

gina333
20. kvě 2010

prchalka: aj Sophi spi iba tak kratko, 1:30 je jej maximum a do vecera je ako Duracelko - nezastavitelna. 😝

Spi od 11:30, idem sa najest a kuknem co nove na MMB. 😉

prchalka
autor
20. kvě 2010

gina: Ale spí ti aspoň v kuse! Já se modlím, abych po 50ti minutách znova uspala, jako včera! A někdy pak chrápe ještě hodinu a někdy pár minut!! Teď bych to ale tipla opět na zuby, protože se budí brzo jak poo, tak po uložení večer - do hodiny vzhůru, takže v tom něco vězí.... 😖 😢
ined: Jakpak Maty??? Doufám, že dadá!!

sherry28
20. kvě 2010

tak malej spí od 11:30 normálně dneska nejdřív se bránil, ale potom to bylo bezva uspávání 😉 on se nerad mazlí ani nechce hladit nebo pusinkovat, ale dneska mi dovolil, abych ho mazlila(přejížděla jsem mu nosem břicho, nohy)a on se usmíval se zavřenýma očima, až z toho usnul 😵 takhle kdyby to bylo pokaždé 🙂

sherry28
20. kvě 2010

gina: jo mražené rybí prsty od Nowaca 😉 snědl dva a kopu brambor 😀

sherry28
20. kvě 2010

ined: ano zrovna borůvková, jedna z nejdražších ☹

ined77
20. kvě 2010

prchalka 🙂 ...že prej straší 😠 😀 ...no,zatím ještě dadá 😀 ...ale podle normálu by se měl už budit,tak snad by pak ještě zabral u mě 😉 .ne jako včera že 😠 😅.
šimráš ji v uchu??? 😀mě matýnek vždycky strká prstík do ucha jmísto vyt.tyčinky 😀 ,ale že by to teda bylo příjemné 🙄 😀 ...
my mívali taky období buzení se...vždy po 40 min. 😖 ...něco v tom bude,hlavní je,aby pak ještě zabrala že 😉
a nač v tom papu ta lučina? 😕 😅

gina333
20. kvě 2010

sherry: ja som este rybie prsty neskusala, zajtra chcem piect kurca.ale pojdem dnes do obchodu tak si veru kupim aby sme mali do zasoby. 😉

ined77
20. kvě 2010

sherry 🙂 ...jj,znám 😒 .já jsem kupovala výhradně přesnídávky hami,vždy byly nejdražší,ale poslední dobou beru i hamánka 😉 .matýnek baští jako o dušu 😀 .
borůvkovu jsme ale měli jen jednou...při průjmu a od té doby raději ne,neboť mi ji vyprskl na zeď 🙄 (a na mě 😝 )...na to nemám nervy 😀 ,ale mohla bych mu ji frknout do jogurtu že,pro změnu 😉 😀
máme novinku,šmakuje nám jogurt florián 🙂

ined77
20. kvě 2010

gina 🙂 ..já po vzoru sherry 🙂 už rybí prsty koupené mám,ale nemám ještě odvahu mu je usmažit,neboť se bojím,že se mi z toho zaserinká 😀
ale na druhou stranu už jedl např. brambůrky co si šlohul při oslavě a přežil to 😉 😀

ined77
20. kvě 2010

sherry 🙂 ...to mi ušlo... 😅 ...vy jste měli vyloženě uspávací romantiku 😀 ..krásné 😵

a zdá se mi že slyším matýnka 😕 😨

matova
20. kvě 2010

ahojte,
malý spal odvčera do rána 5h ako zarezaný (ja tiež 😀 ), potom stiahol mlieko, začal sa točiť, čumákovať do okna, ale ešte zaspal až do 7:10. Bola som s ním von od 9 do 11h, nech sa chlapec unaví, nejedol ani obed, nedala som mu aby ho to zas nevzpružilo, vypil len mlieko a spí od 11:25.
Niečo som už prečítala ale idm dočítať...
Fotka už je vo fotoblogu, a to som chcela už tú prvú vymazať, možno zmažem obe o pár dní, nikdy som tam nechcela mať ako rastie bruško, ale že ste to vy tak si kuknite keď chcete- kukuk pupík trčí ako komín, nevtiahol sa mi dnu po šimonkovi 😕

sherry28
20. kvě 2010

gina: u nás rybí prsty jedou, jí je i Lukas, kterej toho moc nejí 😀 a Mára jich sní tolik kolik mu jich dám 😉 dneska jsem mu dala dva

ined77
20. kvě 2010

tak ne,to si jen madam nad námi pustila tv tak,že ji slyším i u nás 🙄 ...to je fakt děs tady ty zdi 😒

ined77
20. kvě 2010

matova 🙂 ...krásná noc 😵
ale fotečky nevidím,píše to,že fotoblok je prázdný!!! 😕 😨 😢

sherry28
20. kvě 2010

ined. olej mrňousům nevadí 😉 dokonce ho potřebujou a když to nebude mít 3x do týdne, tak to neva a řízek taky ještě neměl?

gina333
20. kvě 2010

ined: aj pod nami byvaju taky stary manzelia a tiez pustaju TV tak nahlas, ze sa stale bojim aby sa Sophi nato nezobudila. 😅

matova: tak noc paradna, idem kuk fotos. 😉

ined77
20. kvě 2010

gina 🙂 ..ta naše suseda zase tak stará není,aby to musela mít na plné pecky 😠 😀 ...je to trubka 😝

sherry 🙂 ...řízek mu vrazila do ručky babi 😎 ,ale jen jednou kousnul a vyplivl to 😀 .ale dělám mu normálně zeleninku buď na másle nebo na oleji 😉.
spíš se bojím aby to jedl 😉 .udělám pro nás a uvidíme jesti ho to zaujme 😀 .ale ryby má rád 😉

prchalka
autor
20. kvě 2010

Zatím jsem zasahovat nešla...

ined77
20. kvě 2010

prchalka 🙂 ...super 🙂 😉

gina 🙂 ...ty vidíš foto bříška matove 🙂 ??? 😕 😨

ined77
20. kvě 2010

katzi 🙂 ...a kdepak jsi dnes 😕 ???snad aduš nevystrája??? 😲 😅 😨 😀

sherry28
20. kvě 2010

já matovou taky nevidím, píše to prázdný fotoblog 😕

matova
20. kvě 2010

pozerám že naše deti sa dnes zhodli a celkom skoro zaspali...
náš obed: zo včera, vybodla som sa na to a radšej som ho išla zničiť von 😎
ined: teda tá vaša noc zas hotová katastrofa, asi to fakt nebudú zuby, nie sú teploty pri zuboch až ke´d sa prereezávajú? a nebolí ho uško? Inak malý včera- on aj bol unavený, ale asi stále čakal že pôjde von a tam bola veľká kosa, prebehli sme k svokrovcom-kýval že chce ísť a vonku mi skrútil ruku a bežal do záhrady- a teda na vonku som ho dobre neobliekla, tak som mu dovolil aspoň takú polhodinu, vôbec nechcel ísť dnu ale vybral si k babičke alebo domov? jasné k babičke....len asi mu to fakt nestačilo vonku, on je ako psík, musí von a dlho tam nebol kôli tým daž)´dom a šialenému vetru...
gina, ined. aj u nás sa mixuje len jednoručne 😀
sherry: také menu je u nás náhodou sviatočné 😉šimi už rybie prsty mal tiež ale dávam mu to bez tej strúhanky 😀 , krásne uspávanie ste dnes mali 😉
prchalka: dúfam že ti pospí dnes čím dlhšie- to je tiež psycho, mne keď vstáva napr. 12:30, tak ťahá rovnako ako keby spal do 14h, tiež tak do 20h 😲