Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
28. led 2010

matova 🙂 ...jj,3 dny 😉 .matýnek se sice narodil o tři týdny dřív,ale jinak byl v naprostém pořádku 🙂 .možná to jsi myslela 😅 ?
znáte to pořekadlo...bordel v bytě šťastné dítě 😀 ...
i já bych našla milionšest neudělaných a odkládaných věcí 😉 .
a gratulujeme k dalšímu celému zoubku 😵 ,vidíš,musím jít propátrat matýnkovi pusenku 😀 .
u nás spánek 1.40 😖 ,teda nic moc.ale odpolko máme ještě doma tatínka,tak aspoň tak 😉 .
už to tady na mě ječí 😀 a zamotal se do houpačky,trdlošek 😅

ined77
28. led 2010

matova 🙂 ...nainstaluj si klasické ICQ 😉 .je to myslím jednodušší 😉 .
a k 16-ti měsíčninkám ještě jednou vše nej nej a posíláme šimonkovi hudlánka 😵 .

prchalka 🙂 ...s rodinými poměry bychom strávily asi dlouhou debatu,ale to na net nepatří,raději 😒 .
jsem na tom stejně,co si neudělám nemám 😅 .
co máš z toho 😉 .
co vy a zoubky?nějaký nový pokrok? 🙂

my jsme už i po svačince 🙂 ,tak počkáme na tatínka a snad půjdeme ještě ven 🙂 .

ined77
28. led 2010

matova,zkus to tady 🙂
http://icqonline.eu/

lehna
28. led 2010

já se z vás zjevíííí. u ordinace budu mít teda zas co dočítat 😲

mladej spal po o 45minut, dneska o 10 minut dýl jak včera.
tak a jdem vařit a péct.

tak pa večer a už moc nekecejte 😝 😀

ined77
28. led 2010

lehna 🙂 .... 🤐 🤐 🤐
😀
nepřipal to 😝
taky vařím a pečení zvažuju,ale moc se mi nechce 😅 .
jenže tam mám tvaroh a nevím co s ním 😠 😀 .

katzi
28. led 2010

ahojte děvčata,

jsme zpět z návštěvy. Adelí překvapila - nebyla protivson a jak tak brzo vstávala, tak se mi ji tam i docela hladce a rychle podařílo uspat (udrndat v baby vaku). Akorát jsem cestou už fakt nadávala jak dlaždič na ten sníh - dala jsem si do těla, kamarádka bydlí na kopci, cesty neprohrnutý,... 😝 😝 😝

Adélka nebyla až tak uřvaný mimi (nebo si to už nepamatuju? 😅 ), ale na bříško myslím netrpěla. U nás byl v těch začátcích největší problém kojení -u toho řvala jak pardál, odtahovala se ode mě jako bych jí smrděla. Já to ale nechtěla vzdát, tak jsem bojovala, stresovala se u toho,...po 3. měsících se to nezlepšílo,tak jsem řekla "dost" a přešly jsme na UM. Obrečela jsem to, ale nakonec to byla úleva.

Matova: já byla v porodnici taky 3 dny, to je standart, když není žádný problém.

Úklid: to je u nás never ending story, mám pocit, že nedělám nic jinýho a nikde to není vidět 😒

Jídlo: u nás naštěstí mamka i tchyně respektují co zavelím já a samy nemají nějaký podstrkovací tendence, takže v tomhle problém nemám

katzi
28. led 2010

lehna: malej ti dává do těla jen co je pravda. Tak zítra dá třeba o dalších 10 minut víc a pak ještě víc..... 😀

holky a co pořád vaříte? Nemáte tipy na něco hrozně jednoduchýho a rychlýho? 🙂 U nás je to furt dokola: těstoviny s majdou, rizoto, pangacius s br. kaší, špenát, kuře,....

Matova: posíláme s Adelí Šimonkovi velkou narozeninovou pusu a do dalšího roku mu přejeme hodně spánku 😉

prchalka
autor
28. led 2010

Já dneska kecala snad nejmíň - po lehna 😅 Jo a poo spaní 1.20, hned jak jsem ukončila psaní haha 😖
Tak jsem se pěkně vyfoukala venku a jelikož zapomínám, docela jsem se nachodila sem tam po městě, hlavně že mám gumu do punčocháčů pro čorízo 😅
9dní bych v porodce fakt umřela, opravdu stačily 3. Jak říká tatínek - šlo to jak hrášek z lusky, co bych tam oplendovala, že 😅
Zuby u nás žádný posun, jako stoličku neočekávám... 😖 možná za rok?!?!?!? 😝
Co se mi stalo dnes v Tescu. Říkám si - koupím si za život svou druhou čepici, za 70 (to šlo), páč to moc nenosím, ale když už je fakt mráz, něco by se sneslo a svou první nemůžu najít, někde se ztratila při stěhování ☹ Koukám na hodiny, přede mnou fronta, tak si říkám, mám to vrátit nebo ne.. nakonec se fronta posunula a já poprosila paní přede mnou, jestli mě pustí, že mi jede bus. Tak pustila a pokladní na mě vybafla 150 Kc 😠 ☹ Protože to ti blbouni prý zapomněli přecenit, sleva už neplatí. Tak abych nebyla za blba.. tak jsem si jí nechala, když jsem ještě otravovala paní, aby mě pustila - to jsem celá já, takovýhle náhody!
Tak zas pádím, jsem z toho nějak uťapkaná a myslím, že by se mi krásně spinkalo, kdyby mě někdo nechal!
Jo a okoukla jsem zelené Tesco plínky 😀

ined77
28. led 2010

katzi 🙂 ...tak to je fajn,že byla adélka toliko společenská 😀 .

bolení bříška...věř mi,že to by jsi si moc dobře pamatovala 😀 .

kojení...něco podobného bylo u nás...vydržela jsem 6 měsíců a pak taky šlus,už to fakt nešlo ☹ .brečela jsem snad dobře 14 dní,při každé lahvičce s um 😅.horší bylo,že i u toho to nebylo úplně v pohodě ☹.

jídlo...u nás to samé...na zítra jsem dělala rizoto,dnes měl pangase s kaší 😅 .taky už kolikrát nevím co bych 😖 .

úklid...právě proto uklízím pořád 😅 .

prchalka 🙂 ...to je holt klasika 😒 .tak snad tu čepičku aspoň řádně vynosíš a budeš s ní spokojená 😉 .
s tím spaním...já ti mám krizi už dobře 2 hodiny 😔 .spala bych jako dřevíčko,jenže... 😅 .

matova 🙂...možná v SR je to po porodu jinak,tady je to 72 hodin 😉.pátrala jsem matýnkovi trošku v pusence,teda co dovolil a našla jsem jen další špičku na druhé 4 😒,nic moc pokrok ☹.

tak,jdu chystat opět koupání atd.
večer nebudu,mám doma muže a bude ordinace.doufám teda,pokud se bude spinkat 😅 .
pěkný večer všem a zítra až po o,ráno máme kroužek 🙂 .
papa 🙂

katzi
28. led 2010

ined: tak si užijte večer s mužem romantiku u Ordinace 😉 A na jaký to chodíte kroužek? Já bych chtěla Adušadlo taky nějak rozvíjet 🙂

prchalka
autor
28. led 2010

Jsem zas totál vybitá, takže se musím napíchnout a už teda asi nebudu. Za chvíli mažem koupat a snad spinkat.
Jo jen - ta skříň je rozjednaná, možná bude příští týden a ten kočárek je prý volný 😉
Všem dobrou 😉

matova
28. led 2010

ahojte 😎 , tak u nás dnes chrobáčik trhol rekord: spal poo presne 2hodiny!!! po 1h sa síce zobudil ale aj zaspal- určite vďaka doobednej prechádzke po vlastných a aj zubom samozrejme....
takže som sa tešila že večer vydrží o to dlhšie a zavesím ho manželovi...ále zasa niééééé 😝 on má v sebe fakt hodinky (alebo ho ničia tie zuby), ako odbilo 16:30, zas to všetko malo rovnaký scenár....a k mužovi ani náhodou, zaspal o 18:30, tak uvidíme čo zas v noci bude vymýšľať 😒
aj vaše deti nechcú hryzátka? žiadne ani gelové 🤐 , on si v tej puse rýpe do dásní tvrdým okrajom cumlíka a všelijakými inými predmetmi-tvrdými 😖 ale keď mu to pomáha-nechávam ho 😵
ďakujeme všetkým za gratulácie 😀 😀 😀 ined: a čo je to hudlánka???

ined, katzi, prchalka: to ste ma úplne teda odrovnali s tými troma dňami. u nás je pre prvorodičky 7 dní, a pre ostatné 5 dní. No mňa keby pustili po 3dňoch 🙄 fu, to som ešte chodila zhrbená a nevedela som sa narovnať...nie, ja radšej nespomínam na toto 😝

lehna 🙂 : tak tak, nech každý deň pospí aspoň o hodinku dlhšie!

prchalka 🙂 , neboj, rok stoličky trvať nebudú. nášmu pred tými štvorkami nevyliezlo nič 3 mesiace a potom naraz tie 3 štvorky 😖. Držím palce so skriňou aj s kočiarom!

ined 🙂: bojim sa to inštalovať pri mojich schopnostiach, možno mi to spraví brat, ale kým pôjdeme do mesta.....
a aj mňa zaujíma čo je to za krúžok. ja malého pri tunajších možnostiach môžem dať najskôr asi za skauta 😀. Ps:tvaroh prines sem, dáme si!!!!

katzi 🙂 :babyvak? no to by ma aj zaujímalo, do koľko kg? nemám o tomto žiaden prehľad. a máš ho od narodenia malej? a nezvykne si takto dieťa zaspáveť len vo vaku???? to už myslím dopredu na to ďalšie 😀
- čo sa kojenia týka- des. Vážne ti hovorím, malý sa mi chytil až v 5mesiaci! a to sme potom ešte kombinovali zakaždým cicu s fľašou- ale nie s umelým ale mojim:::tak si to teraz predstav, ani vtedy som sa nevyspala ani teraz. alebo môžem povedať, že dokonca sa teraz celkom vyspím v porovnaní s tým čo bolo. Asi preto tak teraz začínam priberať-zrejme sa mi dobre darí 😀 😀 😀

lehna
28. led 2010

táák jsem tady a jdu trochu vás dočíst,ať jsem v obraze 😅

matova
28. led 2010

lehna 🙂 : tak to bol poriadny preklep: myslela som nech teda pospí každý deň aspoň o 10 minút dlhšie!!!ako to tu už niektorá písala- pripájam sa. 😉 o hodinku každý deň-no, to už by nebolo asi v poriadku 😀

lehna
28. led 2010

mám to přelouskané. trochu mi to trvalo,ale tak aspoň něco napíšu 🙂

jak vás čtu o tom spaní,že už byste taky rády,aby spali dítka dýl v noci. Štěpánek je nejmladší a říkám si to už taky pěkně dlouho,ale jak čtu vás,že jste o 4 měsíce starší,tak to se mám na co těšit 😅 . nespat další 4 měsíce, to néééééééé 😅
u nás naštestí manžel se spaním pomáhá, po 18h spolu koupeme, pak ho obleče do pyžama, já jdu dělat kaši, manžel malého nakrmí,pak ještě tak půl hodiny si s ním hraje a kolem 19.15 jde spát. uspávám buď já nebo chlop. v noci,když už fakt nemám sílu a nemám nervy 😔 ,tak mě zastoupí i za cenu,že jde do práce nevyspaný.

uklízení apod-no myslím, že je to všude stejné. já se taky snažím pořád uklízet,ale jaksik s malým dítkem to moc nejde,že? vale snaha je. i když někdy to je fakt na bednu,když má Štěpi svůj den a chce mi pořád viset na noze. zvlášť když chci něco uvařit,tak mi pořád visí na noze a vzteká se. tak ho nechám vztekat a on si to pak rozmyslí,pustí se,najde si něco na hraní. jen nedej bože abych udělala 3 kroky z kuchyně, okamžitě řev a opět mi visí na noze. tak ho vezmu na ruce a vaříme spolu.

rodiče a tchánovci atd.- no tak já jsem od začátku na vše sama.(teda s manžou,abych mu nekřivdila-ale on tady přes den není,že?) ,bydlíme sice v baráčku s mými rodiči, máme svůj vchod,ale že by tady někdy sami od sebe přiši,to ne☹. natož o víkendu třeba přijít a vzít kočár. no a tchánovci jsou obojí o 30km dál a ti občas zavolají jak se máme. k jednim jezdíme jn když jsou nějaké narozeniny, k druhým ak jednou za tři měsíce. abych to upřesnila-manželovi rodiče jsou rozvedení přes dvacet let a dvacet let mají své nové protějšky,tak mám dvoje tchánovce. a všechny na prd. takže Štěpi ještě nebyl nikdy na nějaké hlídačce u babiček a dědečků. jo u našich byl asi dvakrát

holky díky, kéž by si to každý den o těch 10 minut prodlužoval. teďka spí jednou denně, nevím zda mu to vydrží. navíc jdem v pondělí na 13h na sono, no a on v té době spí,že? tak fakt nevím jak to dáme. musím ho nějak uspat aspoň dopo.

jsem se to rozepsala, ještě dočtu poslední stranu😀

lehna
28. led 2010

no já v porodce byla 8 dní,ale malý měl žloutenku, tak jsem čekala,až se zlepší. kojení nám taky nešlo, přesně jako u Katzi-řval, nechtěl se přisát,mlíko se mi nedělalo,ale já to vydržela jen 3 týdny,protože mi řval hlady,tak jsme dali UM, já ještě odstříkávala,ale každý den to bylo max 60ml s obou prs. takže to nemělo ani pořádně smysl. neznám nalité prsa. na pokji v porodce se mnou byla mamina a ta jak kojila,tak jí proudem teklo mlíko z druhého prsa, jsem řvala jak tur, když mi se malej vztekal, já neměla mlíko a její mladý nevěděl z kterého prsa má pít dřív

vaření- tak mi už taky dochází inspirace, brmabory s masem, zelenina, rizoto, jooo o víkendu jsem dělala žemlovku. čočku červenou občas vařím s vajcem. hmmm, špenát dlouho neměl.

taky se přidávám ke gratulacím synátorovi od matovy 😉

a zuby? o pořád o žádném nevím. prostě se do pusy nedostanu a kyž,tak mě začne kousat 😅

lehna
28. led 2010

tak snad na vás přes den budu mít trochu víc času.

papa a dobrou noc, hlavně klidnou a spinkací 😉

matova
28. led 2010

no baby, ako vám ide tá ordinácia? nikto tu nie je len chudinka lehna sa snaží všetky tie naše pokecy dočítať 🙄 😉
ined 🙂 : ozaj, tak si našla špičku na ďalšej štvorke? to jeale úspech,veď najhoršia je asi tá prvá špička- mám pocit. a idú mu hore alebo dole? takže predsa mu zas idú tie zúbky v páre 😀. ja som pátrala a tú jeho zabudnutú dvojku som nenašla ani v náznaku 😀 😀 😀
lehna 🙂 : no, tak vidíš, aj my sme tu písali že tie naše deti zatiaľ ešte s nikým iným nezostali. je to fuška. Mne manžel na začiatku veľmi pomáhal, vzal si dva týždne dovolenku a aj potom sa snažil. ale odkedy sa malý uchytil na kojenie, tak sa tak veľmi nafixoval, že až....proste je to problém a teda najmä večer, musím to dobojovať sama. ale verím že sa to určite zlepší, malý bude odo mňa ešte utekať k nemu😀.
- ozaj a to nie len že nespať ďalšie 4 mesiace, ale až kým všetky zuby nevýjdu 😝......ale nie, prajem aby to tak zlé nebolo 😵 .
tak držím už teraz palce na ten pondelok 😉

lehna
28. led 2010

matova- já u OVRZ vždycky beru noťas a aspoň dočítám, nejen vás,ale i další diskusi ve které jsem od r.2008 s holkama, co jsem spolu začli těhulit🙂
takže s hlídáním jsme na tom všecky stejně.
a holky,takový dotaz k těm zoubkům. nejdřív jdou ty čtyřky jak píšete a pak trojky?? že má nejdřív jednočky, dvojky a pak lezou čtyřky a trojky, nebo tak postupně, jedničky, dvojky,trojky, čtyřky... no blbý dotaz,ale nějak jsem to tak pochopila od vás 😅. a nám chybí stále jedna dvojka dole.

díky s držením palečků, jsem ani nenapsala proč tam chodíme. od narození se doktorům nezdála Štěpánkova velikost halvičky. při narození měl 37cm. a tak chodíme stále na sono,aby mu kontrolovali ty komory mozečku. už tam od léta chodíme co tři měsíce jenom,naštěstí. do léta to bylo každý měsíc. pak nás poslali i na neurologii,protože jak rostl,tak se mu ta jedna komora zvětšila, tak nám hrozili i CT. na neurologii naštěstí vše v pohodě,kontrolovali zda se dobře vyvíjí,má správné reflexy na svůj věk atd. takže CT zatím nehrozí. sono mu už dělají jen pro kontrolu, 3 návštěvy má pořád stejný nález-tedy stejnou velikost těch komor. takže než mu sroste fontanela,tak mu sono ještě udělají. na neurolu jdeme taky ještě 9.2., a to už taky jen pro kontrolu.

matova
28. led 2010

lehna- jej no tak tu máme asi dokopy dve chýbjúce dvojky 😀
- ano, tak ako pišeš, u nas zatial trojky nie sú a idú štvorky. u ined tiež ale či to je tak u všetkých- asi nie, sú aj výnimky.
- a to s tým kojením, to je mi veľmi ľúto. je to hrozné. každá normálna matka- ak kojenie neide tak to znáša veľmi zle....ja som mala tiež toľko mlieka ako tá tvoja susedka z pôrodnice.....len s tým rozdielom, že som ho nemala komu dať a musela som ho dostať von 😝 ....malý ma odtláčal a za nič sa nevedel prisať....takže som revala niekoľkokrát denne aj vnoci...keď malý prespal svojich prvých 5 hodín vkuse (a zatiaľ aj posledných 😀 )-tak sa mi konečne sladko spalo, ale ráno- dostala som prvý zápal (z troch)...no hrozné. už fakt nikdy to nechcem zažiť. odstriekavať som vydržala len aby malý nemal alergiu ako ja, no ale keďže sa mu stále vyhadzuje ekzém, tak ma chytá smútok, že to všetko úsilie bolo aj tak zbytočné.....ale možno keby nemal moje mlieko, že by to bolo ešte horšie, no ktovie...
- tak máte partičku od tehot? to je fajn 😉
tak dobrú noc všetkým!

matova
28. led 2010

lehna: hlavne nech malému dobre dopadne tá kontrola!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

lehna
29. led 2010

dobré ránko,
tak my dnes první? 🙂. njn, vstávačka 6.20 a už neusnul. dral se ke dveřím(už si umí slézt z postele) a prostě musí za tatou než půjde do práce.
JInak noc-první probuzení v 23.00, pak nevím kolik bylo hodin,ale uspávala jsem ho skoro dvě hodiny no a vstával po té šesté. takže kromě té dvouhodinové pauzy, krásná noc🙂

Matova-aha, tak ty zpubky budou asi u každého jiné, kdoví. musím se podívat jiným dětem do pusinky😀 jak jim to tam roste😀.
no kojení já prostě ořvala, rodina,kamarádi se na mě dívali jak na krkavčí matku, která nechce kojit a z pohodlnosti dá děcku raději UM,aby mohla večer v klidu spát, nebo já nevím. prostě jsem si připadala blbě,ale kdo nezažil nepochopí. kamarádka co bude rodit v teďka dubnu,tak mi říká, já to budu zkoušet pořád, to prostě rozkojím. jen nějak prostě nechce pochoipit, že někdy to opravdu nejde, když se ti ani nedělá mlíko.
Taky jsi to neměla jednoduché,ale četla jsem že kojíš pořád?
jj, máme partičku, jsem sice každá z jiného konce republiky,ale bylo to fajn, ty začátky, vyměňovat si pocity atd. je nás asi 10, a 5 nás otěhotnělo skoro stejně, 2 porodily v prosinci a 3 jsme rodili o měsíc později-v lednu. s jednou jsem dokonce rodila ve stejný den 😀

prchalka
autor
29. led 2010

Dobré ráno,
no teda to přelouskat 😀
Tak dnešní noc celkem luxus - vybrala jsem si to asi na půl roku, řekla bych 😀 Čím to - že nebyl doma tatínek? 😅 To abychom mu to radši ani neříkaly 😅 Vydržela mi v postýlce do 1.15h! Ovšem od 23h jsem tam lítala asi 8x, vždycky zanaříkala ze spaní, 2x jsem stihla nahodit dudlík a jinak to byl planý poplach, spala dál! Pak šla teda ke mně, v klidu usnula a probudila se na mlíko ve 4.30, šla jsem přebalit, ani nemukala,jen v klidu čekala, snad u toho spala. Udělala jsem mlíko a zalomila to do 7.30 😉 A spala bez hemžení, prostě v klidu 😎

lehna: Tak to taky nemáte jednoduchý, kontroly atd. ☹ Ale snad je všechno v pořádku, Štěpánek vypadá v pohodě 😉 A spojitost s tím spaním to mít třeba nemůže? Kontrola ať dobře dopadne!!
Zoubky lezou 1-2-4-3, čtyřky opravdu dřív, než trojky, obvykle, taky jsem se divila 😕
Spaní se u nás potento v 11m a týdnu - taky zvláštníí, že jo? Ze dne na den a od té doby furt 😢
Manžel je světec, ne? S tím obstaráváním v noci. To se mi teda ještě nestalo, že by se postaral v týdnu a do práce šel nevyspalý! Maximálně by byl naštvaný, že malá otravuje..

Co se týče kojení - mně drtili v porodnici, pravidelně budit, vážit, kojit, vážit, na váze stále 0, nebo pár kapek, skoro prosit o dokrm, dát ho stříkačkou a do toho malá neustále brečela a takhle pořád dokola.. Doma jsem se ještě pár dní snažila, ono by se mi to i rozjelo, ale nevěděla jsem, jestli něco vytáhne nebo ne, spíš ne.. Tak jsem řekla, buď kojit nebo UM, mixovat to nebudu, myslím, že chyba už se stala na začátku, že mi ji přinesli až za 6h, tím se to zpozdilo a pak ještě jí v bříšku udělat mišmaš a měly jsme z toho brutus koliku 2,5 měsíce, i když už jsem doma dala jen flašku.
Po 10 dnech jsme se z toho dostaly až do nemocnice a tam mě nutili kojit znova, prostě jsem musela a když jsme nic nenavážily, tak mi udělaly sestry mlíko - tentokrát už do flašky. Hlavně se ty starší pořád zajímaly, PROČ nekojím a že to se nebude paní primářce líbit.. ☹ Takže já mimo to, že jsem byla bezradná, že malý nemůžu vůbec pomoct, tak mě ještě deptaly takhle.
Kamarádka mě po asi 3 měsících na UM taky přemlouvala, ať malou přiložím! Byla jsem vzteky bez sebe! No komu kojit jde, nikdy to nepochopí, komu nejde, ten to nikdy nevysvětlí.
Navíc v tý nemocnici malý ještě zjistili cysty na vaječníku a nevěděli jsme, co z toho bude.. takže další trápení, ale v půl roce jsme byly na kontrole a snad to zmizelo, asi hormony po porodu...
Nevím, proč všichni to kojení tak řeší, je to každýho věc a je hodně málo mamin, který kojit nechtěj a samy od sebe šoupnou UM 😖 Nějaký výčitky, když to nejde asi mamina zrovna slyšet nechce, to pak bolí ☹ Bohužel laktační poradkyně by asi řekly, že kojit může každý, opravdu jsem tuhle poučku slyšela, nelze, aby to nešlo ☹ Jo, kdyby nebyla jiná možnost, neexistovalo UM, muselo by se asi dělat všechno možný nebo by se dítěti šouplo mlíko od krávy 😖 Ale proč neudělat aspoň trochu šťastnou mámu i to dítě, když to jde 😉

matova: hudlánek = bozk 😀
A čím budou dětičky větší, tak to bude určitě se vším lepší a pak budou viset na tatínkách a my o nich nebudem celý den vědět. Už se těším, až je vyšlu na kolách na projížďku, musíme koupit nějakou sedačku 🙂
Chápu to správně, že brebentíte i přes icq? 😎

lehna
29. led 2010

Prchalko-tak to gratuluju k luxusní noci🙂. jen ať to malé vydrží 😉
no taky sis užila své s kojením. teda takové trápení ještě s malou. tak snad už je to vše v pohodě. s kojením jsem na tom tedy podobně. mě nosily malého co tři hodiny první dva dny. první den hned ráno mi ho poprvé sestřička donesla an kojení, já říkám jak si mám lehnout,jak mu tu kozenu mám dát a ona mi říká,tak jak jste, položila ho vedle mě a šla. takže jsem s tím musela něja bojovat sama. když přišla za další 3hodiny znova,tak to bylo to samé. druhý když jsem řekla jiné sestře,že to malému nejde,tak se mi podívala na bradavky a říká, to není možné, máte bradavky hezké, to musí jít, a šla. tož přístup ja prase. rodila jsem v úterý večer, v pátek a celý víkend mi malý v noci prořval, nevěděla jsem co s ním už. navíc vedle mě ta mamina, co furt kojila. měla noční jiná sestra a ta mi vše ukázala, jiné polohy, malého přikládala, viděla že mu to nejde, slitovala se a donesla stříkačku a UM, malý se s chutíé napil a vytuhl. takže mi řval hlady dva dny 😔.
no taky mě napadlo jestli to spaní nemůže mít nějakou souvislost. na neurole se chci zeptat, třeba něco poví.

no můj manžel to bere od začátku,že díte je naše,až ta starost není jen na mě,ale i na něm. že já se taky někdy potřebuju vyspat. takže to v noci máme rozdělené. když jdu dělat mlíko v noci, tak on ho mezitím přebalí.

brebentíte přes icq,jo? tak to bych už nestíhala 😀

matova
29. led 2010

ahojte 😎
dnes zobral manžel dovolenku,tak som chlapov pred obedom poslala na poštu 😀 😀 😀 ale mám stres lebo sa o cvhíľu vrátia- je to asi 300-400 metrov...no, dnes sa snažil, ale vyzeralo to stráženie malého kým navarím ako kedysi prchalka spomínala. hento nerob, toto nechaj...atď tak mám strach čo bude dnes poobede s uspávaním 😝

prchalka. tak aj ja gratulujem k luxusnej noci a pripájam sa k tebe- na to koľko mi včera pospal cez obed a ako skoro šiel spať tak teda 1x som za ním šla až o 22:30, potom sa jasne zobudil keď som šla spať okolo 23 ale v poho zaspal no a potom bol hore zas ale zas zaspal. Až nadránom začali motačky.....nakoniec však ešte zaspal od tej 6:00 do 6:45, tak sa dalo. ps:icq-ano 😢 všetky domáce práce som hodila bokom 😀
a pekne si to napísala s tým, že keď sa dá, aby bolo šťastné dieťa aj mama- je to tak. keby sa mi nakoniec nechytil v tom 5mes. tak si za to odsriekavanie nadávam,lebo nevyspatosť a smútok robia s mamou aj dieťaťom svoje...

u nás tiež prvé priloženie prebehlo neskoro, potom zas nepravidelne, že zvracká, alebo sa zahlieňuje.....blá, chytil silnú novorodeneckú žltačku, tak zas ho nenosili a ja som len odstiekavala každé 3hodiny a nosula mu mlieko...a viete čím mu ho dávali? z fľaše s dlhánskym cumľom asi z 19 st. 😠
takže chlapček si zvykol...a odo mňa nepotiahol ani hlt,......tiež sa snažili sestričky pomôcť ale videli že to nešlo. ja ľutujem že som nezavolala laktačnú poradkyňu,možno predsa by pomohla, neviem...
fakt, kto si s tým kojením nezažije tak nepochopí.

matova
29. led 2010

ešte to som vlastnechcela že bolo hrozné vidieť ako malého kŕmi z fľašky môj muž a malý ho priam hltal očami ako svoju mamu 😒 🙂 , a ja som v kresle odstriekavala a revala pritom ako som ich spolu videla. som sa cítila len ako s prepáčením fakt krava-dojnica. bolo to hrozné. a to čo prchalka spomína- že len prikladať a prikladať- aj mne to každý vravel-aj som to tak robila a zakaždým revala.....tak som to potom prestala robiť až neskôr sa malý uchytil sám. ja si myslím že sa rozkukal po svete a dal si povedať, a potom zrejme aj zistil že má to mlieko úplne inú chuť keď je čerstvé....teraz nechce ani fľašu s cumľom vidieť, nevieme ho naučiť nič iné piť a umelé nechce, ani kravské, ani sójové, ani ovsené... 😀 😀 😀 tak sa smejeme že tak hrozne ťažko ako sa chytal, tak ťažko sa pustí 😅

matova
29. led 2010

no a s odstriekavaním teda tvrdá robota- elektrickou odsávačkou ma to hrozne bolelo, tak pekne ručne. teraz mi doma stojí v skrini (keby ste mali záujem pri ďalšom mimi 😀 ). No a ako píšu v knihách- že stláčať len dvorec smerom k bradavke-to nešlo ani náhodou, len riadne celé prsia brutálnym spôsobom, takže si predstavte asi ako teraz vyzerajú 😀 😀 😀 😀 ale kašlem na to na kúpalisko nechodím 😎 😎 😎

prchalka
autor
29. led 2010

Sakra! Může mít člověk chvíli z něčeho radost? Ne! Ne tak v mým případě! Kamarád mi psal, že mu našli zhoubný nádor lymfatických uzlin.. Tak se mi to teď honí pořád hlavou a bude, dokud se to nevyřeší ☹ Takže sranda u mě jde asi stranou. Musím si o tom něco přečíst. Já mu ještě psala, že ve většině případech tohle dobře dopadá a on dneska napsal tohle ☹ Člověk, s kterým jsme se měli rádi asi od 6.třídy a pořád máme.
Kdybych to moje nespaní mohla vyměnit za to, že to všechno dobře dopadne, tak to beru, nebudu spát třeba 100 let! Tady člověk vidí, co je vážný a co prkotina. Věřím, že to dobře dopadne, protože spolu máme ještě velký plány, ale stejně mám strach.. ☹

katzi
29. led 2010

Ahojte,

dočteno, ufff. Ale než se dostanu k odpovědi, zapomenu vždycky na co jsem chtěla reagovat.

Tak nejprve Prchalko: to mě moc mrzí s tím kamarádem 😔 Máš pravdu, člověk si pak uvědomí co je v životě nejdůležitější - zdraví. Držím mu palce ať se z toho brzo dostane!

Teda Lehna, Prchalko, Matova: jak čtu ty vaše začátky s mimčákama, tak my to měly s Adu oproti vám za pusu - žádný nemocnice, žádný koliky..... Musely jste dostat zabrat psychicky i fyzicky ☹

Ještě k tomu kojení: já pro to dělala možný nemožný - byla jsem na přednášce o kojení, měla jsem doma laktační poradkyni, sháněla info na netu,.....Ale fakt komu to není dáno, tak to prostě nejde. A taky jsem byla alergická na reakce : ty nekojíš?????? A proč?????? Nejde to???? To musíš tak a tak.....

A naše dnešní noc: zase konec idylky. Byla jsem tam kolem 23h několikrát, pak ve 2h, to se jí nějak podařilo úplně probrat a byla vzhůru do 4h (nepomohlo ani mlíko ve 3h na uspání) a vstávačka po 7h.

ined77
29. led 2010

ahojky 🙂 ,tak jsem dočetla,kecalenky 🙂 .
u nás noc taky jedna z těch lepších.matýnek spinkal bez probuzení do 22h,pak jen zakňoural a vydržel ještě asi půl hodiny.pak šel teda za mnou,ale aspoň co vím,začal se vrtět až nad ránem...manžel říkal,že ho slyšel tak v 5h.(kohoutek jeden,asi už chtěl zase vstávat 😅 )pak ještě teda usnul a spal až do 7h 😕 !
pak honem kroužek,šupem domů,oběd atd...12.05 uspáno 🙂 .
kde začít 😅 ....
kroužek...MC DOMINO-kroužek klubíčko.pro děti od jednoho roku,všestranné-zpívání,říkadla,cvičení...kolikrát jsem z toho nadřená i já 😀 .ale je to super,matýnek je mezi dětma,vyřádí se a je to fajn i na nápady co a jak dělat doma a tak 😉 .

kojení...už jsem o tom průběhu u nás psala,nebudu se opakovat.jen...laktační poradkyni jsem volala celkem 3x.ani jedna mi nebyla schopná pořádně poradit.přikládala jsem(kojila) každé 2 h..než něco vypil tvalo to i hodinu,takže jsem vlastně kojila pořád...teda kojila...utěšovala a přikládala,pořád dokola ☹ .
prostě když to nejde,tak to nejde.důležité je aby maminka i miminko byli spokojení,ať už je to s kojením nebo s um.tečka.my jsme byli z toho pak už vynervovaní oba.ani se možná nemusím divit,že mi dnes jakékoliv mléčko odmítá 😒 .a proč vlastně???protože je to ''in'' kojit?protože dřív se kojilo max 6 týdnů a dnes se má pomalu neomezeně do kdy dítě chce?
jasně,pokud matka kojit vyloženě nechce ať už z jakýchkoliv důvodů-má na to právo,ikdyž mi to přijde třeba ''sobecké?''.já jsem kojit chtěla a snažila jsem se co to šlo,jenže bohužel ☹ .
naše dětská dr. mi pořád říkala...vydržte,nevzdávejte to...jenže ten stres z každého dalšího kojení,obava co zas bude,navíc jsem i tím stresem mléko ztrácela nebo mi to tak aspoň připadalo...fakt to stojí za to za každou cenu?
u dalšího mimi uvidíme.budu moc ráda pokud to půjde,ale pokud by to bylo např.podobné,lámat přes koleno to nebudu v žádném případě 😉

brebentění přes ICQ moc nestíháme,jen občas po o v rámci psaní na koníka 😅 .

prchalka 🙂 ...to mě vážně moc mrzí ☹ .tyhle zprávy jsou vždycky smutné.to si potom člověk vážně začne uvědomovat ty pravé hodnoty a zjistí že doposud řešil převážně prkotiny ☹ .
tak snad to dobře dopadne.

lehna 🙂 .jj,je to pravda.dítě má rodiče dva.mělo by to fungovat jako u vás,jenže ne vždy je to možné,i když musím říct,že i můj muž se snažil pomáhat ze všech sil.zvlášť teda,když byl matýnek úplně maličký a trpěl na ty strašné koliky.vlastně dodnes musím uznat,že když je doma malému se věnuje.jen je bhužel doma málo,v tom to je ☹ .
zoubky...já to mám v jedné chytré knize nakreslené i napsané v jakém pořadí zoubky rostou.
ale je to v pokojíčku a tam teď spinká malý.tak se na to pak mrknu 😉 .
my například nemáme vůbec dolní dvojky 😕 ...nám to lezlo...dolní 1,horní 1,horní 2 a teď ty horní 4.vždy po dvou.
já jsem měla partičku od těhu na jiném webu,ale bohužel se nám to tak nějak rozpadlo...teda...holky si vytvořily vlastní stránky a mě se tam nějak nelíbilo či co 😅 .a na tom starém se to za ten čas také pokazilo...no prostě slepičárna 😀 .ještě že máme toho koníka 😀 .noo,bude to zrovna nějak rok co jsem tu byla poprvé 🙂 .
také držím palečky s další kontrolou 🙂.

matova 🙂 ...kéž by jsi s těma špičkama měla pravdu 😅 .4 nám lezou horní,ale nějak pomalu mi přijde 😠 😅 .
takže noc zase o mnoho lepší u všech?stále hledám tu spojitost 😅 .ne,vážně...nebo je to tak,že např.když je více žen v práci pohromadě tak za nějaký čas mají stejně měsíčky 😀 😀 😀 ???je to nějaké prapodivné 🙄 😀 .
takže si budete dnes užívat rodinnou pohodičku?to je dobře 🙂 .
my jsme s matýnkem celý víkend sirotečci 😢.ale v neděli pojedeme aspoň k babi na besedu 😉.
hudlánek už vysvětlila prchalka 🙂 .

tak a stačilo,uf 😝 😅