Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
21. kvě 2010

tak my máme takú magnetickú doštičku na čmáranie, už ju aj stihol popísať normálnou farbičkou 😀 . Keď sa spýtam, čo ti teraz mám nakresliť: vždy rovnaká odpoveď: haf 😀
monológ?

matova
21. kvě 2010

aha tak tu niesom sama 😉
záhrada: aha 😔
no keby ti tak s tým pomohol mažel viac 😲

ined77
21. kvě 2010

matova 🙂 ...jj,já se vždy snažím aby vyjímka byla jen jeden den...pokud to samozřejmě jde 😉 .
tak si ten obídek nech ohřát dříve(vezmi mu něco z domu),dej mu ho někde venku(poblíž,třeba na zahrádce) a zkus ho udyndat v kočárku.pak už může pokračovat TM 😉 .
já třeba nesnáším matýnka krmit(oběd) jinde než doma...protože to zpravidla spápá prd 😅 .milion rušivých věcí kolem a hotovo.
když jme byli jednou na oběd v pizzerii,dopadlo to tak,že matýnek nesnědl téměř nic,ale já jsem od stolu musela vstát tak 100x 😒 ...to je dobré leda tak na vředy 😅 ...takže tě naprosto chápu ☹

ined77
21. kvě 2010

sherry 🙂 ...vidím,že už víš do čeho jdeš 😀 😀 😀
tak snad proběhna cesta v pohodě 🙂

gina333
21. kvě 2010

matova: Sophi je asi taka buchta z tokeho UM co vypije 😀

Co sa tyka jedenia inde, tak u nas to nefunguje. Jedavame iba doma, u svokry mam milion inych veci na robote a mna nebavi za nou behat s tanierom. Tam jedava iba same blbosti ako tycinky, lizatko, no aby som neklamala aj jablko, cestovinky. 😉 Ale ziadne take nehrozi, ze by si sadla a ja by som ju krmila. 🙂

ined77
21. kvě 2010

matova 🙂 ...ale on by pomohl,ale jaksi není kdy 😒 ,když je v práci hrubě přes 300 hodin měsíčně 😒 .
to není o tom,že by se mu nechtělo...no škoda mluvit 😖 .byla bych fakt raději kdyby pracoval třeba někde ve fabrice...volna i dovolené by měl zaručeně víc a o penězích ani nemluvě 😒 ...no ale to sem nepatří a já bych se akorát rozčílila 😔 😅

katzi
21. kvě 2010

mám částečně nabaleno a raději jsem si šla zase sednout k PC, teď už je kritická doba, už by ji probudilo málo.

gino: určitě to s tím spaním bude jen a jen lepší už (až teda na období, kdy polezou zas nějaké zuby), ale v mezičase jsme myslím na dobré cestě 😵 Aha, tak to je škoda, že ty krabičky jsou z Němceka, mrknu na Ikeu jak psala Ined, třeba najdu něco podobného. A jj, jedeme k mamce, ani ne až tak na oddych, ale na pravidelnou návštěvu. Jezdíme tam každý měsíc na víkend a tak jednou za čtvrt roku zůstáváme na celý týden. Těším se na změnu 😵

ined: teda to je dost krutý s tou pouze týdenní dovolenou TM 😖 Jak to snáší on, není z toho taky vyšťavený?

sherry: 😀 😀 😀 U vás už se začalo s takovou první přípravou na sexuální výchovu 😀 Adu si už teda taky samo všimla, že táta tam má cosi nesmírně zajímavého, ale zatím to neumí pojmenovat a asi si ani neuvědomuje, že máma tam má něco jiného 🙂

matova: budeš mít dost perný víkend 😖 Ale většinou to bývá tak, že čeho se člověk bojí, dopadne dobře, tak to tak určitě bude i teď u vás 😵 A to je fajn, že šimonka pustily zuby, je to vždycky úleva.

ined77
21. kvě 2010

gina 🙂 ...u nás u tchánů to samé...trošku pomůže když se buď pustí dvd nebo s ním jdu do pokojíčku a u jídla třeba prohlížíme knížky.že by seděl u stolu,koukal co se děje kolem a jedl,to naprosto nehrozí 😅.
je vidět že sophi,přesto že malo papká nic nechybí 😉 ..je to holka krev a mlíko 😀

matova
21. kvě 2010

ined 🙂 : tak to vnímame úplne rovnako,som rada 😉
tá slávnosť bude v meste, na sídlisku, napjprv bude úloho mm nájsť ihrisko a tam ho zabaviť nejak...potom by prichádzalo do úvahy niečo zjessť- obed to ale asi nebude, bolo by to studené, aj to ako píšeš, ani by to nechcel, skôr čosi ako desiatu....v kočíku nezaspal asi polroku, len čumí kde vlastne ide....spať by sa dal uložiť u švagriny- všetci tomu veria že tam zaspí okrem mňa- však tam nikdy nebol a u mamy nieje schopný pritom to tam pozná od narodenia.....- spracovávam na to mm už týždeň- keď bude najhoršie, berie auto a jazdíme 😀 😉 .
nejak to len dopadne- fakt ešteže máme auto.

ined77
21. kvě 2010

katzi 🙂 ...kritická doba 😀 ...
to víš že z toho vyšťavený je,ale taky už je tak zvyklý pěkných pár let 😒 ...rodinný podnik...co víc říct 😒 .
nevím jak to chtějí dělat dál...on i jeho bratr už nemají 20 že...jenže tohle téma je u nás tabu 🙄 ...
každého čtvrt roku?mně přijde že jsi tam byla nedávno 😀 ...strašně ten čas letí 😨
ale pěkně si to tam s adélkou užijte 🙂
matýnek také registruje rozdíl mezi mnou a tatínkem 😀 ..tatínka chce za luloša tahat,mě obhlíží a popichuje prstíkem..hrooozně se u toho hihňá 😀 ...hlavně prsa ho hrozně berou 😀 .usíná s ručkou v mém výstřihu 😀 .

matova
21. kvě 2010

gina: aj my keď sme inde tak len za ním behám,nemá čas na jedlo 😀. a doma z tej stoličky neutečie, akurát chce vyskočiť keď už chce bežať 😉
tiež sa mi zdá že odkedy malý pije to um, že napriek nejedeniu pri zuboch je celkom fajn, nieako kedysi-samé rebierko a žiadne bruško....
ja už som zjedla obed, keks a dokonca trvanlivý puding plný éčiek- chutil ako cigareta 😔 😔 😔
no stále som hladná ach......dole poobede dovarím polievku, tak si dám zas 😀

katzi
21. kvě 2010

matova: zapomněla jsem ještě reagovat: jj, Adeli spí ve vedlejším pokoji, dveře od ložnice i od pokojíčku máme na noc otevřené, takže ji hned slyším. A máš pravdu - kolikrát potřebuje jen vědět, že jsem na blízku - někdy přijdu a ona sama už si mezitím najde dudel, takže na ni jen dám ruku, chvíli tam postojím a jdu 😉 Ta magnetická tabulka na čmárání, to zní zajímavě. Kupovali jste to někde přes net, dala bys mi příp. prosím odkaz?

ined: to si dáš do těla na té zahradě 😖 To je práce pro partu dělníků 😖 A to vyklízení, chápu, to musí být těžké, vzpomínky..... ☹ Přeju ať to máš brzo za sebou.

matova
21. kvě 2010

katzi: náš expert si všimol rozdiel už u oboch , pomenovať to tiež ešte nevie a ani my smm sme sa ešte nezhodli aký výraz ho vlastne máme naučiť 😀

ined77
21. kvě 2010

matova 🙂 ...no vidíš,to je nápad...naložit šimonka do auta a jede se.tam usne na 100% 😔 😉 .já bych asi ani nezkoušela ho ukládat někde jinde 😉 .
a na jídlo mu vezmi něco co zaručeně spápne 😉 .
to dopadne dobře,neboj 🙂 😵
a najít hřiště na sídlišti by neměl být problém...možná postačí už jen ten fakt,že je v neznámém prostředí. a zabavený bude raz dva 😉 .nějaké děti tam nebudou?

matova
21. kvě 2010

katzi: nie cez net, normálne v papiernictve- sú všelijaké formáty- je to dosť aj lacné- píše sa plastovou ceuzkou- píše to načierno. Nič iné s tým nepopíše, a zotiera sa len takým pohybom páčkou, máme k tomu dva magnety- hviezdu a kruh...
Ale moc dlho to asi nevydrží- nevadí, na nácvik pohybov nám to úplne stačí, dá sa vziať do auta....
inak kreslíme aj normálne na papier...
ined: aj u vás tá sexuálna výchova je sranda 😀

matova
21. kvě 2010

ined: budú väčšie deti, ale tie budú v kostole- oni totiž stoja tam kde ich postavia 😀 😀 😀

katzi
21. kvě 2010

matova: aha, děkuju. Mrknu se po tom. To je fajn do toho auta - jak jezdíme k té mamce (přes hodinu), Adu nespí a po nějaké době už nechce sedět, takže tohle by se mi šiklo, alespoň na chvíli by ji to zas zabavilo.

ined77
21. kvě 2010

katzi 🙂 ...děkuji 🙂 ...snad už to nějak zvládnu...usekávám tomu hlavy jako sani 😅 😒

matova 🙂 ...však jsi měla chuť na cigáro 😀 ... 😔
matýnek první 3 týdny na um přibral 1200g 😲 😅 ...do té doby to byl okatý drobeček,pak už byl i trošku buclatý 😀
my máme taky pipinku 😀 a matýnek má uunka 😀 😎 😀 ...začala jsem to já,ani nevím kde jem k tomu přišla 😅 ,ale pomaličku přecházíme na pindíka 😀 .

matova
21. kvě 2010

katzi: fíha, tak práve pozerám na nete že existujú všelijaké tie tabuľky- aj farebné-to som nevedela.
http://www.obchodhraciek.sk/katalog/magneticke-...

gina333
21. kvě 2010

Tu magnticku tabulu mame aj my. Zatial zuzle iba pero a stihla dkusnut aj hrot, takze je to nanic. 😉 Treba my kupit dalsiu, presne ako matova pise, na cestu do auta. 😵 Sophi este stale, spi normalne som otvorila aj dvere aby sa zobudila, ved uz chcem ist do mesta a vecer potom bude aj devat hodin kym zaspi.

aaaaa uz je hore. 🙂

matova
21. kvě 2010

ined: tiež ma to napadlo, že 2 muchy 1 ranou 😀 😉
uunk nie je zlé, to je skoro ako ufónik 😎 nás napadlo oboch to najhoršie: vtáčik- no to by už fakt nepochopil 😀

matova
21. kvě 2010

gina: príjemný nákup 😉

matova
21. kvě 2010

keď niekto nakukne do témy, asi sa zarazí či je tu správne v téme o zuboch- nejaké iné časti sa tu preberajú 😀

ined77
21. kvě 2010

matova 🙂 ...vtáčik 😀 😀 😀 ...
vidíš,tu tabulku bych mohla také pořídit 😉 .to je dobrá věc 🙂 .

gina 🙂 ..i u nás se ještě spinká,ale už mám uši nastražené jako netopýr 😀 .

ined77
21. kvě 2010

matova 🙂 ...však kdo ví proč nespí? 😀 😀 😀

matova
21. kvě 2010

ined: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katzi
21. kvě 2010

matova: vtáčik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak to by byla i Adu dost zmatená, kdybych jí řekla, že táta tam má ptáčka. Ptáčka venku pozná a ukazuje 🙂 Díky za ten odkaz, to musíme pořídit.

katzi
21. kvě 2010

už je ready, končím 🙂

Mjěte se všechny fajn a kdybych se tu nedostala o víkendu, tak všem krásný vikend 😵

matova
21. kvě 2010

katzi: veď práve, to by sa mu plietlo 😀

ete vám tu hodím odkaz- také čosi malý dostal ako darček- magnetické obrázky na chladničku, nemáme predne také isté, ale systém jeten istý- máme dve opice- žena/muž a k tomu oblečenia pre oboch. celkom to rád skaldá, ale musí byť kľudný- inak sa to dá aj potrhať 😕
Malý spí už 1: 50 asi sa začnem odpájať a šramotiť, dúfam že dovečera nebude pršať a nejak ho ubehám vonku....páááá

matova
21. kvě 2010

katzi: veď práve, to by sa mu plietlo 😀

ete vám tu hodím odkaz- také čosi malý dostal ako darček- magnetické obrázky na chladničku, nemáme predne také isté, ale systém jeten istý- máme dve opice- žena/muž a k tomu oblečenia pre oboch. celkom to rád skaldá, ale musí byť kľudný- inak sa to dá aj potrhať 😕 http://www.gardnersgatherings.com/id2.html
Malý spí už 1: 50 asi sa začnem odpájať a šramotiť, dúfam že dovečera nebude pršať a nejak ho ubehám vonku....páááá