Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
24. kvě 2010

gina 🙂 ...kurenie...ohřev? 😕 ..u nás je to strašně drahé 😒 ...kubík vody 73 a něco a ohřev přesně ani nevím.máme doplácet skoro 5000 ☹ .taky vodou neplýtváme,ale sprchujeme se,nádobí-myčku nemáme...prostě normálně 😒 ...pravda je,že tady byla malá záloha za tepl.vodu,jen 400kč 😒 ...

ined77
24. kvě 2010

gina 🙂 ..cože????????mně to ušlo...petr muk????no to snad ne 😕 ...musím to honem najít,vždyťbyl celkem mladý 😲
no naštěstí jsem jen vyhodila pojistky 😅 ...hlavně že u sekačky jsem na šňůru hleděla pořád 😒 .u toho křovino...tam byl čerý tenký kabel,který se asi po 30cm napojoval na prodlužku,no a zapletlo se mi to mezi haluze a šmik 😨 .máme tam ještě jeden velký křovináč,ale to je těžké jako motorová pila 😅 .tento půjde spravit,stačí jen vyměnit kabel...známý nám to určitě dá do rychtyku 😉 ...tatínek by mi uši urval,kdyby to viděl 😨 😅 😢

gina333
24. kvě 2010

ined: ano kurenie je ohrev 😉 Co sa tej trojkolky tyka, tak ak si dobre pamatam Nati mala asi aj 2 roky prec, ked uz sama bicyklovala, ona nebola akosi sportovo zalozena. 🙂

ined77
24. kvě 2010

gina 🙂 ...aha,no matýnek myslím,že sice je sportovně založený,ale i přesto tak brzy sám šlapat nebude 😀 .děkuju 🙂 .

ined77
24. kvě 2010

gina 🙂 ..každopádně takový přeplatek potěší 🙂 .nám teď zvedli zálohu na1000 kč 😅 ,tak to by i nám příště mohli vracet 😀 ..problém je,že my už tu asi ale nebudeme že 😒 ...jsme v pronájmu a nějak se mi nechce věřit,že by nás pak někde naháněli s přeplatkem 😖 .no však se máme teď s nájemci sejít...tak uvidíme,jak to dopadne.

a kde je zbytek vlastně 😕 ???...matova 🙂 ...?
sherry 🙂 ...?
katzi 🙂 ...jo..hotel máma vlastně 😀 ...omluvena
lehna 🙂...?ta se přejedla vajec,to je jasné 😀
prchalka 🙂...?jsem zapomněla...už nehul prosím tě takové blafy 😀 😝...fuj 😀

jinak píšu všem áčka 😠 😀 !!!

lehna
24. kvě 2010

já jsem tu,ale nějak dneska blbne net. pořád to padá. takže pisnu večer po cvičení 🙂

naše noc celkem o.k. . po o spal 1,30h, aza chvíli jdem ven.

tak zatím ahoj večer

ined77
24. kvě 2010

lehna 🙂 ...tak dobře nooo 😅 😀 .užij si cvíčko 😵

ined77
24. kvě 2010

tady je zase bouřka 😒 ...my se dnes snad ven ani nedostaneme,chjo ☹ .aspoň že už budeme mít doma tatínka 🙂 .
zatím stále spinkáme 😵 ...2h 😕

prchalka
autor
24. kvě 2010

My daly 1.15 a celkově 2h. Duševně jsem dneska vážně na dně, né-li v prdeli. Tak si jdu dát kafe, protože už teď mě bolí hlava, a přemýšlet o tom, jak je ten svět zlej a nespravedlivej k lidem, který si to vůbec nezaslouží ☹ 😢

ined77
24. kvě 2010

prchalka 🙂 ..co se stalo??? 😕

u nás spánek 2.45 🙂 ...ale venku prší 😖

gina333
24. kvě 2010

prchalka: co sa deje moja?? 😲

Ja som akurat dovarila na zajtra obedik, detsky gulasik, polievku dorobim ked sa vratime od doktorky. Dnes bolo celkom pekne vonku, Sophi sa paradne vylietala na ihrisku, teraz vecerala, uz aby spala 😀 😀 ale to je este daleko.

gina333
24. kvě 2010

Teda, tu nikde nikoho??? 🙂 🙂 🙂 Sophi uz spi, takze idem si konecne vylozit nohy. 😉

Peknu noc vam prajem. 😔 😔

prchalka
autor
24. kvě 2010

Stalo se... ale to už asi víte..
http://kultura.idnes.cz/necekane-zemrel-zpevak-...
Byl to kus mýho života od -nácti let. Je mi to strašně líto, pořád jsem někde čekala, že řeknou, že to není pravda!! ☹ ☹ ☹ ☹
Je to asi hloupý v těhle letech, ale hrozně to bolí! Už nebude žádný NĚKDY, zbylo jen NIKDY...

Situace u nás: Odpol mě MM vytáhl ven, jakože mi něco koupí, dostala jsem knížku a čorí jsem v rychlosti koupila v HM dvoje kalhoty, jedny jako elasťáky a druhý pláťáky. První si doma chtěla zkusit, u druhých dělala virvál. Obojí jsou asi tak 5-7 let, ale jelikož jsou to 3/4ťáky, tak jí jsou teď akorát na dýlku..
Všem dobrou noc 😔 Já 2 noci blbýho spánku a ten dnešek - hlava a oči mě bolí jak střep ☹

matova
24. kvě 2010

Ahojte
Boli sme nakoniec v meste dosť dlho, prišli sme domov až okolo 18 a to si malý chcel ešte obehať aspoň okolo domu a všetko skontrolovať 😠. Ráno som bola na gynek. dať zapísať tie výsledky...malý musel ísť so mnou, taký rev spustil keď som zavrela za sebou dvere 😢. Cez obed spal asi len 45- v aute- pred 12h bol hore už. U našich doma sa poriadne vyhral zasa s mamou- ona už bola úplne spotená, tieklo z nej a stále ju ťahal za ruku a volal kade tade... 😀. Napriek veľkej únave- a to bola určite lebo prvýkrát po veľmi dlhom čase sa nedožadoval ani vane (dostal sprachu 😉), ľahla som k nemu o 19:30 že musí vytuhnúť hneď a figu 😠 😠 😠. Zaspal až o 20:30- ja už fakt neviem ako na neho ☹

dostali sme vrece s oblečením- ešte som to netriedila...ale vyzerá to všelijak 😖, mám objednaný tiež balíček z mmb- overalky pre malého- mm o tom nevie 😀 😉

Tiež som to počula v rádiu- Peter Muk- ani sa mi veriť nechcelo, taký mladý.. 😒 ....Z tých našich známejších osobností ma asi v poslednej dobe najviac dostalo keď zomrel Mišo Dočolomanský....Človek si žije v svojom malom svete a dotýka sa ho každá maličkosť a zrazu bác a zistíme že sme len omrvinkou v mori.....a po pár dňoch či týždňoch už sme zas ponorení do seba....Ach jaj. Ako sa vraví: život je jeden z najťažších 😉

ined: to som vždy rada keď čosi pokazí mm a nie ja- keď ja, tak to počúvam potom aj niekoľko dní 😝.
prchalka: to je celkom dobrý nápad s tými 3/4 nohavicami 😅 . My už by sme potrebovali nejaké na leto, rifle sú dosť tvrdé a hrubé na vyššiu teplotu...
gina: šimon bábätko spal najprv pri tv aj rádiu...postupne som musela meniť všetko...nevedel zaspať...potom len v kočíku, len von v kočíku, len za jazdy v kočíku, von z deniny v kočíku-vadili mu hlasy, psy....teraz keď zaspí tak natvrdo len na začiatku, potom už je to kedyaké...

gina333
25. kvě 2010

dobre rano 🙂

matova: ja tiez nikdy nevravim MM ked si nieco objednavam z MMB, len mam taku smolu, ze balik my pride ked je on doma. 😵 No Simonko ho riadny nezmar, neunavny cloviecik. 😉

prchalka: veru ten Muk aj pre mna dost vela znamenal, zazila som jeho koncert v Bratislave ked spievel v Oceane, neskutocny hlas, Stin katedral a Bonsoir madmoisell Paris bole moje najoblubenejsie songy. ☹
Aj ja hrozne rada nakupujem v HM, maju tam asi najkrajsie veci pre deti...aj pre nas. 🙂 🙂

U nas noc v pohode, bola hore iba raz o 4:00, vstavala so mnou. Dnes doo ideme k dokine do poradne. Pekny dan vam prajem. 😵

lehna
25. kvě 2010

ahoj holky,

no večer už jsem byla KO, tak jsem šla do vany a spát. včera cvíčo bylo mazec, nám dala do těla 🙂. ale super🙂

Petr Muk - no, cítím to jako Prchalka. Nám na svatbě jako první náš novomanželský tanec zpívali Stín katedrál 😢 .

jinak včera přes dne celkem o.k., byla tady potom ještě kámoška, tak si děcka pohrály, a divte se, já kolem Štěpánka skor vůbec neskákala 😅 🙂

Noc byla celkem dobrá, ale večer nic moc. MM uspával, v půl 8, ve 20 byla u nás děsná bouřka, Štěpi se probudil ve 20,15 a do 20,45 nemohl zabrat. pak další probuzení ve 21,30, měl suchý nos, špatně se mu dýchalo,tak jsme mu stříkli kapky,ať se mu to rozpustí, pak se probral tuším kolem půlnoci, pak někdy zase kolem 2,30, pak 4,30, se tvářil zase,že by vstával. ale uspala jsem, ale dal už jen hodinu,takže 5,30 a pak nezabral 😖 .

prchalka
autor
25. kvě 2010

Dobré ráno,
musím jít něco dělat, u netu je mi zle.. Noc docela ok, toho mlíka stejně nechala 60, tak jsem to ještě víc prostřihla. Vzala jsem si ji k sobě jako vždy, věděla jsem o ní někdy ve 3.40 a pak v 5, probouzet se začla v 6..
Včera kolem 18h tu byla pěkná bouřka, asi 10 minut fakt mazec, konec světa, liják, vítr...
Pak vám nějak vyfotím ty její gaťky..

gina333
25. kvě 2010

Ahojte
uz sme doma od dokiny. Sophi ma 81cm a 1400 g, j presne o 2cm nizsia ao 2kg lahsia ako bola Natali v jej veku. 🙂 Ale je to uplne v norme tak som rada. Ockovanie nas caka iba v septembri, preockovanie proti ovcim kiahnam a potom az po dovrseni 2 roku to povinne. Takze fajn. 🙂 Ako sme isli domov, oproti svietilo slniecko tak zaspala v kociku 😵 😵 😵 aj som ju povyzliekala ale ani sa nepohla, tak som ju nechala spinkat. Este nikdy nezaspala o 10:15 tak som zvedava ako to dnes bude. 😲

lehna: no ta vasa noc, teda nezavidim ti. 😖

prchalka: tesim sa na foto, a drz sa. 🙂

katzi
25. kvě 2010

ahoj děvčata 🙂

zdravíme od mamky. Nějak jí tu blbne net, takže se sem dostávám až teď. No jinak se tu máme fajn až na ty noci a to počasí 😖 😠 Noci tady dost špatný a to tu vždycky spávala dobře. Je asi už navyklá z domu, že spí sama v pokojíčku, tady spíme spolu a asi ji budím. Dnes budu spát na zkoušku v obýváku. Přes den tady tak 40 x prší a zase svítí sluníčko 😒 Kolo už jsme prubly - u Aduš naprostý úspěch, ale teda kvůli počasí kroužíme jen kolem vesnice.

A co nového tady? Asi vás nezvládnu dočíst komplet. Kdyby mi tak někdo shrnul to nejdůležitější, to by bylo bezva - ined? 😅 😕 🙂

matova
25. kvě 2010

gina: nezabudla si náhodou jednu nulu? 😕 😀

matova
25. kvě 2010

ahojte,
u nás ok, malý sa zobudil o 23 a "vyhnal" ma spať, mm sa odpratal na prízemie a všetko sme pozhasínali, dovtedy bol plač 😀 .
Potom spal už krásne ,vstal až 6:30, nechce však nejak papať, aspoňže to granko teraz akotak pije 😕 . Doobedu bolo krásne počasie ale nejak si vystačil aj dnu, vidno že 3 dni sa tu veľmi nezdržal 😉 . Uvidím však čo poo, ...už prší 😢
Obed: hustá zeleninková polievka s krupicou a ovsenými vločkami.
Potrebujem poprať kopce vecí čo sme podostávali (ale nahádžem ich nazad do nejakej krabice, sú až na 4-5r)..zasa skladište 🙄
katzi: zhrnutie nechám na ined- kým by som dopísala, už by to tu dávno bolo 😀 . A čo zuby, máte nejaký prírastok?
gina: poradňa super. Ja tu šimonka vážim na normálnej digi váhe čo máme pre nás, nemá stále ani 11kg, drží sa tesne pod. "Už" by aj mal, nebyť tých očných zubov. Aspoň ho nevláčim teraz tak ťažkého 😉

prchalka
autor
25. kvě 2010

U nás uspávání HODINU!! 😠 😠 To fakt potřebuju ještě ke štěstí.. Položila jsem jí před 11 a usnula těsně před 12h! No nic, aspoň to bude odpol kratší, snad.. Byla jak nadopovaná - vstávala, kopala, sedala si na mě, jak jsem ležela, hračka hrabala, šuplata otvírala a hlavně se motala a motala 😝 Snažila jsem se být celou dobu v klidu, tak to dneska proběhlo bez řevů a násilí!

matova
25. kvě 2010

prchalka: to aj mňa dorazí keď už cez obed nevie normálne zaspať. veru aspoň bude kratší čas dovečera 😉
u nás dnes zaspal dobre (asi už mal dosť spania v aute 😀 ), spí od 11:25.
ja som s i dnes povedala, že keď bude doobedu unavený, nebudem to zbytočne naťahovať a dám ho hoci aj o 10:30, keď si potom v pohode ťahá 8h 😝 . Ale keď polezú ďalšie zuby, to bude zas zmena...
idem zas dačo pojesť,chjaj

prchalka
autor
25. kvě 2010

Spadl mi Firefox, zrovna, když už jsem jen chtěla vložit fotku, takže znova:
matova: Gratuluju ke 20tt - jste v půlce 😉 a k pohybům - nějak jsem si toho všimla až včera 😔 A k oblečkům, to se vždycky hodí, jen to bude doba, než do toho Šimonek doroste. To my nakupujeme v jiných velikostních hladinách, 5-7 let 😅 😀 Elasťáčky dobrý, volný, ale přes plínu nespadnou a ty pláťáčky, naštěstí jsem objevila, že mají stahovací tkanici, jinak by jí padaly, jsou v pase dost volné. Ona z toho byla udělaná jen taková mašlička, až doma jsem přišla na to, že to jde stáhnout uff! Tady jsou:

gina333
25. kvě 2010

matova: jasne, 10400g mame 😀

katzi: si nevyspata ale aspon oddychnuta? 😉

Sophi spala hodinku a pol, takze je uz hore. Gulasik my krasne spapkala, vypila mliecko. 😉Dnes som robila tu mrkvickovu polievku podla ined, mne to chutilo velmi, malej to dam na veceru. 🙂

gina333
25. kvě 2010

prchalka: take elastacky mame aj my, samozrejme ruzove 😢 su perfektne. Aj tie kockovane gatuse su krasne. 🙂

matova
25. kvě 2010

prchalka: ďakujem 😉 , v skutočnosti je to 19 tt, posunuli mi to dozadu....počkám na veľký ultrazvuk 1.6 a potom to info zmením.
nohavičky sú pekné, zas bude čorí kočka 🙂, keď sme dostali tie veci a vybaľovala som ich doma, tak som si na teba spomenula, že vy už by ste z toho kopu nocí ponosili 🙂

katzi
25. kvě 2010

prchalko: obzvlášť ty tyrkysové kalhoty jsou super, ty by Aduš taky slušely 😵

matova: přírůstek nemáme, ale myslím, že je nachystaná druhá horní trojka 😝 Má tam tam naběhlé

matova
25. kvě 2010

gina: a tebe sa nezda divne ze rano po noci nam tak rychlo nejak idu spat a vecer nie a nie...?

gina333
25. kvě 2010

Baby chcem sa opytat, mam vyhliadnute platenky pre Sophi, ale su nad clenky. Nebude jej v nich teplo? Vy ake mate?