Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
28. kvě 2010

tak já přijela od veterináře ve 20:00 a doma si Mára hrál s chlapama, tak jsem ještě s MM sjela k volbám a v devět jsem dávala spát malýho, který teda protestoval, že spát ne, tak naštěstí pak během 15 min usnul 😉 přišel avon, tak jdu třídit 😉 tak všem pěkný večer a klidnou noc 😔

sherry28
28. kvě 2010

gina: jestli se dá považovat za to, že jsou venku, když jsou prořízlý horní špičky trojek a dolní koukaj více(tam už je víc jak špička), tak potom jo 😉 celej zub to ještě není, ale už je asi milimetr nad povrchem a u spodních tři milimetry 😀 😀 jinak jsou vidět všechny čtyři 😉

matova: my ne to babička má pejsky a jedna si zlomila nohu a první veterinářka to nepoznala, tak ho léčila jenom analgetikama asi týden, tak dostal otravu, tak jsem mamce řekla, že ho odvezeme sem k našemu veterináři, dřív jsem tam chodila, má špičkově vybavenou ordinaci a je to machr, hned to poznal co jí je, vzal krev, dal antibiotika do žíly a mámě dneska dal domů injekci s analgetikama proti bolesti(musí píchat sama, sem by to měla daleko) 😒

gina333
29. kvě 2010

dobre rano 🙂

sherry:chuda psicek, nech je uz zdravucky. 😒 Tak tie 3-ky mate vonku ked ich je vidite, hlavne, ze su prerezane. 😉

matova: navsteva, no nezavidim ti ak ostane aj na noc. 😒

Tak nasa noc: Sophi sa s krikom zobudila uz o 21:00, musela som ju nosit, nevedela zaspat tak som jej supla aj Nurofen. ☹ Asi po 30 minutach zaspala, prebrala sa az o 2:00, dala som jej mlieko, bola hore o 3:30 dost sa motala pri mne na posteli, rozpravala si ale nastastie po chvilke zaspala, teraz este spi. 😉 len neviem ako budeme spat ked pride MM, Sophi s nami zvycajne nespava, ale teraz sa my vidi, ze lepsie sa jej spi pri mne len lozi vsade. 😲 Tak neviem ako sa vyspime. Ako to riesite vy ked deti spia s vami, kde vam spi manzel? Alebo sa tlacite vsetci na posteli?
Idem vychystat Nati na ten vylet, krasnu sobotu vam prajem. 😵 😵

sherry28
29. kvě 2010

dobré ráno 🙂
gina: u nás přes týden MM spí v obýváku, aby se vyspal 😉 já spím s Márou v ložnici a Lukášek k nám někdy v noci přijde 😉 o víkendu spím s MM a Márou v ložnici a všichni se tlačíme, Marek se válí po mě a já po MM 😀 😀 😀 ale v etřech se to dá, kdyby měl ještě přijít Luky, tak nevím 😒 a co teprve to mimčo co se má narodit 😅 😀 😀 😀

gina333
29. kvě 2010

sherry: tak sa tento tyzden po sebe budeme valat aj my 😀

Dnes sa chystame do Popradu na vacsi nakup oblecenia, chcem ist aj do Deichmanu pozriet aj pre Sophi sandalky, platenky, uvidim co nakupim. 🙂 Vcera som jej kupila tu malu tabulku na kreslenie do auta, dufam, ze ju zaujme. 😉 😉

prchalka
autor
29. kvě 2010

Dobré ráno,
noc průměr, vzal si jí MM, chtěla jsem si trochu narovnat záda a líp se "vyspat" 😅 Vstávání 6.15
My ještěže už jsme v baráku, jiinak bych taky nevěděla, kam poskládat noční zvíře a nás 3... 😝 Jinak my spíme s MM v ložnici, vedle v pokojíku čorízo a vedle v dalším pracovna, kam si ji přenáším. Spát s ní dohromady bychom fakt nemohli - já teda ne! 🙄
Jinak lehna odjela, katzi u maminky, jen ta ined nevím.. 😖

gina333
29. kvě 2010

prchalka: ja len cakam kedy Sophi vylezu vsetky zuby a sup s nou do detskej ku Natalke. Ale to este bude dobaaaaaa 😉 😉 😉

MM uz je na ceste domov, varim polievku s morcacim masom, u svokry som objednala bryndzove halusky takze o obed mame postarane. 🙂 🙂

sherry28
29. kvě 2010

matova: ještě jsem se chtěla zeptat za co jim dlužíš takový peníze(sociálce)? 😕 ono se to asi nemá přepočítávat na naše, ono máte jinej rodičák, kolik u vás je v eurech rodičák?

gina333
29. kvě 2010

uf, stihla som si umyt vlasy, prezliect a dat vyprat postelne pradlo, este, ze my Sophi asistuje. 😀

sherry28
29. kvě 2010

taky přes léto uděláme klukům pokojík jinak, aby tam pak od září mohli spát už spolu 😉 já budu s mimčem v ložnici a budu čekat každý den nějakou noční návštěvu 😉

ined: a kde ty jsi?ty jsi snad ještě nikdy nechyběla 😕 🙂

sherry28
29. kvě 2010

jedeme na trhy, malej Filip měl svátek, tak něco vybereme a pojedeme odpoledne k ségře 😉

gina333
29. kvě 2010

U nas sa spinka, spapala plny tanier hustej polievky, vypila mliecko a zaspinkala. Idem si trocha zasurfovat na nete. 😉

matova
29. kvě 2010

čaute, som tu na skok, mm v práci ,malý spinká, ja obedujem 😉
návšteva neprišla, ako sa k nám vybral tak ho zlialo na zastávke, takže sa vrátil 😀 😉 😔 , vraj o týždeň ďalší pokus, no neviem neviem, hlásia neustále dažde...Popoludní som chcela skočiť do mesta - je tam cirkus- že kukneme do ich minizoo, ale mám už info že tam fúka a je riadne zatiahnuté - to je aj u nás 😒.
gina 🙂 : my máme tri postele vedľa seba, ja som v strede, vedľa malého na bočnej posteli je prirazená postieľka ako zábrana.
sherry 🙂 : oni ma tam totiž evidujú stále že som samoplatiteľka, nemajú zaznamenané že poberám rodičovský príspevok. Prvý polrok materskej som poberala tzv. materský príspevok priamo od sociálky, ďalej už rodičovský príspevok ale ten vypláca úrad práce soc. vecí a rodiny, takže sociálka zrazu nemá o mne záznam a myslia si asi že už som zas samoplatiteľ 🙄 . V piatok som tam volala, mám zavolať zas v pondelok že sa mi najprv kuknú do spisu, ale mm tam chce ísť hneď. Materské je podľa predošlého príjmu takže aj odvodov, rodičovský neviem či tiež tak, ja mám vypočítaný z minimálnej mzdy : 278 eur. (v januári nám zvyšovali 😉 ).

gina333
29. kvě 2010

matova: aj u nas sa uz slnko skrylo, ale kedze dnes sa chystame do Popradu nevadi my to. 😉 To pocasie ma uz fakt stve, tie neustale dazde nic dobre nevestia. 😠 Tak si uzite nejako ten dneskajsok bez TM. 🙂

ined:?? 😕 😕

prchalka
autor
29. kvě 2010

11.10 - jsem si libovala, jak usnula, že jí ten pochod na volby zmohl
11.50 - stála v postýlce a bečela, tak zatím dospává na posteli, naštěstí se mi ji podařilo zlomit 😉
Jenže MM dělá pořád kravál - televizí, dveřma, furt mu něco padá... takže udivíme, na jak dlouho.. U nás je hezky 😉 Chlapi budou dělat teď odpol mezi náma sousedama zástěnu no a my dvě uvidíme, odpol přijde švagrová, tak bude větší zábava.
PS: Pokecala jsem si postel pizzou 🙄 😝

ined77
29. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
neztratila jsem se 😅 ,ale nejel nám včera net 😠 😠 😢
obě noci stály za prd 😒 ,aspoňže přes den bylo krásně 😉 .
dnes se to počasí ještě drží,ačkoliv trošku fouká 😒 ...no hlavně že neprší 😉 .
po spánku jdeme do zl.,potřebuju dodělat zahradu-pohrabat trávu,vytrhat plevel a nachystat popelnici na pondělní vývoz.v pondělí ji zase musím jet schovat 😝 ...teď by mi fakt bodlo mít ten řdičák.busem nebo trolejbusem je to na celé odpoledne 😒.
co se týče voleb...plně souhásím se sherry 🙂 😉 a veřejně to taktéž přiznávám 😀
co se týče společného spaní...já s matýnkem spíme v pokojíčku(pokojíčko-ložnice) na letišti a MM v obýváku na pohovce 😉 .hodně moc chrápe a navíc chodí z práce pozdě v noci a matýnka to budilo 😒 .po přestěhování to chceme řešit už jinak,ale po pravdě si moc neumím představit,jak si zvyknu zase spát vedle MM s tím jeho nočním troubením 😎 .někdy ho slyším přes dvoje dveře v noci 😖 😅 .

matova 🙂 ..tak jsem to počítala a rodičák máš teda krásný...já mám klasiku..na 3 roky-7600 kč měsíčně 😝 .
snad to úřadování dobře dopadne 😉 ...TM je teda opora ti povím 😖 😠 ...počasí je i u nás aprílové a hlavně..ve středu máme letět tím balonem,ale s naším štěstím bude hnusně a poletíme leda tak d pr...... 😎 .náhradní plán je večeře,když už máme zařízené to hlídání 😉...stejně jsme ještě nestihli oslavit ani výročí 😅...teda doma ano,ale to jaksi není ono že 😉.
super že návštěva zmokla 😅 😉 ...nemyslím to zle 😀 ...správný fotograf bydlí pod stanem 😝 😀

prchalka 🙂 ...bilancuješ se zoubkama 😀 ?tak nezoufej 😉 😀 ..my budeme mít 21.m a máme pořád ''jen''12 😢 😀 😖 😅
taška a debil 😀 😀 😀 ...stejně je čorí šikovná,jak krásně už mluví...my jsme pořád u gaga a nejnověji vytlačí góóóól 😀 😀 😀 ...ale ne,začal taky říkat asi jooo a koška 😀
ta kyti...no a co teda s tím 😅 ?půjde zachránit? 😨

sherry 🙂 ..šmarjááá,ten marýsek snad fakt přestává po o spinkat 😲 ...to je strašné ☹
to aby jste si pořídili nějakou nadměrnou postel 😀 ...ale myslím si,že jak začnou spát kluci spolu,tak se to noční cestování omezí 😉
pejsek... 😢 ...to musí být docela drahé takové léčení že ☹ ...já jsem teď jen zůstala čučet,kolik stojí pejsci bez PP 😲 ...

moda,misa 🙂 ... 😕 ,zase jsem o něco chytřejší 😅 ...tak hlavně že je to o.k. 😉 🙂

gina 🙂 ..užijte si nákupy a hlavně tatínka 😵 .
u nás je to s tatínkem taky bídné,ale přece jen ho máme alespoň občas doma 😅 ...kolikrát myslím na tebe,jak to zvládáš,když už večer pomalu padám na hubu 😀 ...a z toho zase,když už doma tatínka máme je vše složitější 😅 ...hlavně teda uspávání 😒 ...paradoxně se vždy děsím dovolené 😀 ,ale je fakt,že už třeba po prvním večeru jde matýnek spát odevzdaněji,většinou teda 😅

já už se pro jistotu rozloučím 🙂 ..ještě nejdu,ale přece jen,kdyby náhodou že 😅 😉 ...pak se hned balíme a vyrážíme ať něco stihneme 😉 .dnes žádné dospávání u maminky 😝 .
takže všem krásnou sobotu a co nejlepší noc 😵 ...vidím,že tady začínají buntošit i napravení nespavci 😨 😒 😅 ...tak doufám,že to byla jen vyjímka 😉

ined77
29. kvě 2010

prchalka 🙂 ...ježiš,tak mu řekni ať si chvilku sedne a sedí 😠 😀 ..MM je ukázkový...chrní v křesle 😀
ty jsi čuňátko. 😝 ..já měla tuhle noční košili od čokolády 😎 😀 ...jsem si dala večer kousek na nervy no 😀

ined77
29. kvě 2010

gina 🙂 ...právě je kukala na tvoje fotečky..krása 😵 ...sophinka jetaké pěkně okatá 😵
a nový kočárek je prostě boží,moje gusto 😉 🙂

prchalka 🙂 ...jsem si teď vzpomněla,jak jsem asi před 2 dny večer v sprše 😎 ...nevím lautr proč,přemýšlela,jak se čorí může asi jmenovat 😀 😀 😀 ..to jsou myšlenkové pochody co 😀
a dnes jsem měla hrozný sen 😲 ..zdálo se mi,že jsem maýnka někde zapomněla v kočárku 😲 😲 😲 ..nakonec jsem ho ale našla 😅 😀 ,uf....když už člověk usne,zdají se mu samé krávoviny 😒 😉 .

prchalka
autor
29. kvě 2010

ined: Tobě je 123? 😅 😀 No hurá, že ses našla. Na další otázky odpovím později, půjdem na zahrádku a tak..
Jinak my spaly pár minut přes 2h nakonec 😨 To jsem ale uspavačka hadů 😅 😀 Nakonec jí nevzbudilo ani vrtání toho plotu, ani nic, až buchnutí dveří kvůli průvanu, hned si sedla a začala řvát na celý kolo 😖 🙄 😅 😝

ined77
29. kvě 2010

prchalka 🙂 .... 😀 minimálně,víc tam dát nešlo 😀 ...poslední dny se tak cítím 😎 😀
ááá,matýnek se hlásí 😨 🙂 ...tak letím uspávačko hadů 😀

to znáš???
sss,sss,sss...co je?
nečum,pasu hady 😀 😀 😀 ...to jsem ale ftipná že 😎 😀
tak letím,páááááá 🙂 ...spánek 1.45 🙂

gina333
29. kvě 2010

ahojte,

ined: vitaj 🙂

prchalka: ved ta tvoja zahradka uz musi byt ako Versailles, ved tam travis skoro kazdu volnu chvilku. 🙂 🙂 🙂

No nakupy sa moc nevydarili, nakupila som pre Sophi aj platenky aj Crocsy, to je super, sebe iba slnecne brile a suknu. Chcela som aj letne saty, ale co sa my pacili boli neskutocne drahe, tricka zase pubertacke, 😠 😠 😠 takze nic ine my nezostava len sa vrhnut na MMB: 😀 Sophi si ma ani nevsima, len sami Tato, Tato 😵 😵no som velmi zvedava, ci aj v noci ho bude volat. 😉 😉 Nati pride az po osmej, tak sa nam posunie vecerne spanie, no co uz, hlavne aby prisli v poriadku. Idem sa chytro osprchovat, nech nemusim v noci a spravit veceru pre MM. 😉

sherry28
29. kvě 2010

matova: koukám, že v tom u vás taky mají bordel jako u nás 😉 u nás je rodičák daný, můžeš si zvolit tři varianty, mám tu stejnou jako ined 😉 na tři roky 7.600,- 🙂

ined: 🙂 no pejsek už mamku vyšel na 2.000,- 😕a to je obyč pejsek bez PP

jinak mě volby nijak extra nepotěšily 😢 myslela jsem, že ČSSD vyhraje s velkou převahou 😒nakonec tu zase bude vládnout ODS, protože ČSSD nesestaví vládu 🙄

no Mára je ještě venku s dědou, běžím pro ně, ať už jdou do pyžam, myslím, že dneska je večer na nově od osmi film, co jsem chtěla vidět 😉tak všem pěkný sobotní večer a ještě lepší noc 😉

prchalka
autor
29. kvě 2010

Tož sem tu. Odpol super. Ve 3 jsme se sešli se sousedama, zapili a zajedli ten plůtek 😀 Koupáníčko zase narychlo, ještě tu všichni byli a loučení zase až když se čorízo koupalo.. mlíko a houpání a usnula ve 20.20 asi.. Volby ani nevím, jak dopadly. Moc toho asi nenapíšu, mám v sobě taky nějakýho panáka.
ined: No, znám toho málo, ale tohle znám 😀 Jsi hodná, že na nás myslíš i ve sprše 😅 😅 😀 😀 😀 😀
gina: Versailles.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Když se tam jen sedí, tak to je prd Versailles 😀 😀 😀 😀 Nejde do toho jít, páč tam napršlo a je z toho bláto 😝 Taky jsem zvědavá, koho bude Sofí volat v noci. A z nákupů si nic nedělej, já sobě taky nikdy nic, ty ses aspoň snažila 😉
sherry: Jako Mára nato, že spal tak málo, tak vydržel včera teda mega dlouho 😕 Bláznivá dovolená je super - bavila jsem se u toho, jeden z mála filmů, na který bych se koukla znova 😉
PS: Jak byla čorí vykoupaná, tak volám ještě na MM, ať jde oblíknout atd...protože se chci sprchnout a připravit ostatní věci... no tak oblíkal vrchní overal stylem, že jí navlík nohu na ruku a ona začla ječet, neměla tam díru na ruku... no nalitec, no...
Jinak na všechny myslím a zbytek asi zítra, jsem ráda, že poznám písmena 😀 Dobrou všem 😔

gina333
29. kvě 2010

prchalka: ja si ani nechcem predstavit ako nasa zahrada vyzera po tych dazdoch. ☹ ☹ ☹ a take iste otrasne pocasie hlasia aj od zajtra. MM vravi, ze so mnou je radost chodit na nakupy, lebo vzdy usetri 🙂 🙂 🙂 . a pritom nie som nerozhodna, len vzdy sa my pacia drahe vec a teraz ked moj prijem je biedny je my trapne nakupovat take predrazene handry. 😠 K tomu obliekaniu, MM by my Sophi ani nedokazal obliect, no mozno tak ciapku na hlavu. 😉 😉

Sophi len pred chvilkou zaspala, cakali sme Nati, kym som jej spravila jest, rozdala darceky, cela je vytesena z vyletu, princeznicka moja. 🙂 Idem si aspon na chvilu vystriet nohy k telke.

Pokojnu noc vsetkym. 😔

matova
29. kvě 2010

ahojky,
nám sa nakoniec celkom podarilo popoludnie, mm sa poponáhľal a vyrazili sme do mesta, malý sa povozil na poníkovi (v meste je cirkus), potom hojdačky, šmýkalky, mininákup (vlhké utierky 😝 ...), cestou nazad malý plakal, kýval áno na otázku čí sa chce hrať von- tak sme to ešte odstavili v jednej letnej záhrade na kofolu, a tam mali kolotoč, šmýkalku, hojdačku a záhradný domček- tz toho bol unesený, hneď sa tam zabýval a robil cez okná kuki kuki 😀 , cumeľ vonku nedá za nič 😢 , takže artikulácia je furt tam 😒 .
Neviem čo mu je inak, nepozdáva sa mi, zasa mi ide "po nohe" a je viac plačko...A to zaspávanie dnešné- čistý otras, vyše hodiny, už som rozmýšľala že ho nechám nech sa ešte pomotá ale keď som si predstavila potom aj tak ďalšiu hodinu, tak som vydržala 😉.
Už dávnejšiew som sa vás chcela spýtyť- aj vaše deti majú také naťahovacie sliny? 😅, hrozne slizké sa mi to zdá 😝
naša záhrada- škoda rečí, vojsť sa tam nedá, vkuse blato z tých dažďov, ale času tiež na to nieje- myslím na to pole, odkedy je s nami šimonko 😵, plocha sa mi zmenšuje zo všetkých strán, zarastá to burinou...
gina: veru, krásne dni želám zas raz s vašim tatíkom 🙂. A veru, ke´d sa ti malá preberie vnoci, povedz jej nech popýta o nočný servis tatika 😀.
ined, sherry: veru po zvýšení príspevkov už je ten rodičkák celkom dobrý, ale ceny na sk sú šialené 😠. Dúfam že sa to podarí urovnať 😔
ined: tak aj s tým chrápaním sú tí naši narovnako 😀 😝, mňa to vnoci hrozne vyrušuje, také nervy vždy chytím, ale spať hoci je kde aj inde tak nechce, ešte sa aj urazí 😅 Dúfam že nakoniec predsalen v stredu poletíte 😉 😉 😉
sherry: jak je hafkovi???

pokojnú noc všetkým 😎

gina333
30. kvě 2010

dobre rano 🙂

matova: ake pekne poo ste mali 😵 😵 S tymi slinami ti neporadim, Sophi neslinta nastastie vobec, osobne si myslim, ze tie slninky ma Simonko z cumlika. Neviem ci by si mu to nemala obmedzit uz len koli zubkom a aj koli tej artikulacii. 😉

Dnesna noc celkom v pohode. O 1:00 som jej dala trocha mlieka, dovtedy bolo aj placu aj motanica, ale z postielky som ju vybrat nemusela. Spinkala ale od tej 1:00 v kuse az do 6:00, potom uz sice nezaspala, ale aspon v noci sme sa vyspali. 😵 😵 No a to chrapanie 😒 😒 MM sice nastastie chrape len obcas, takze u nas je to v norme. 🙂 🙂

prchalka
autor
30. kvě 2010

Dobré ráno,
na noc měl malou MM, akorát jsem to stejně moc nepoznala, budila jsem se a čorí několikrát kvílela, ráno jsem byla jak praštěná palicí. Střídala jsem ve 4.30, protože jsem jí několikrát předtím slyšela a už mě to přestalo bavit, tak aby ještě zabrala, tak usnula v 5, probrala se v 6 s hrozným skřekem na dudel a ještě vytuhla, s čímž už jsem moc nepočítala, tak jsme ji v 6,40 začali budit, protože do té doby jí neprobralo nic 😖 A to mají přijít tcháni na oběd - jsem zvědavá, jak a v kolik dneska usne. Opět leje, takže se nemůže ani prolítnout venku 😠
Jinak včera se cpala k večeři cherry rajčátkama, až jsem jí to musela zatrhnout, sežrala by snad celou vaničku, špinavá od rajčat, od kříd, úplný dobyteček 😅 a co chvíli má prsty v mezeře na trojky 😖 🙄 ☹ 😔

gina333
30. kvě 2010

prchalka: aj u nas zo zeleniny boduju paradajky 🙂

Este som zabudla napista, ze ta magneticka tabulka celkom bodovala v aute. Ale nabuduce jej musim zobrat asi viac hraciek aj jedla, menej by otravovala. 😉 😉

sherry28
30. kvě 2010

ahojky 🙂
tak Mára včera usnul po deváté, ale spal až do rána, vůbec o něm nevím 😵 ráno slezl z postele v 6:45 a ani mě nepotřeboval šel do kuchyně, kde se obsouži a pak si šel hrát 😨 no vůbec jsem ho nepoznala dneska ráno, tak jsem mohla ještě do 7:10 ležet 😉 pak šel otravovat taťku 😀 takže jsem mohla dát v klidu i sprchu 😵 teď tu pobíhaj s Lukáškem s pistolema a střílej 😉 já zašila nějaký punčochy a půjdu pomalu chystat oběd, dnes bude řízek s br.kaší 😉

matova: co vím, tak fenka je na injekcích, který ji tiší bolest ☹ bez nich by nevydržela a bere ty antibiotika, tak snad během zítřka už bude znát zlepšení, ono to dva dny trvá než zaberou, snad se z toho vylíže 😕

sherry28
30. kvě 2010

tak teď mi volala mamka, že bude muset fenku nechat utratit, že prý má zánět všech kloubů a že se na ní nebude dívat jak kňučí, že se akorát trápí, nemůže vůbec chodit a jenom sténá ☹ takže ji zase povezu asi za doktorem 😕 už naposedy nejspíš