Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
31. kvě 2010

ahojte, som na skok, idem sa vyplakať ☹
prišli sme práve zo sociálky- musím zaplatiť od roku 2009 okolo 1800 eur, oni tam proste nemajú moju odhlášku z dobrovoľného poistenia, takže sa môžem odvolávať aj na ministerstve- kópiu jasne nemám, však som to vypisovala priamo v okienku. Boli sme tam na x oddeleniach sociálky, papier nikde...Malý vrieskal všade vovnútri. 🙄 ...detská izba- nábytok je tým pádom fuč a kopu iných vecí tiež....Malý zaspal tesne pred príchodom domov v aute na 1 minútu, mm ho preniesol cez dvere, a išiel do práce, po vyzutí sa šimon zobudil, dala som mu v posteli mlieko, vypil, a už tu zas behá 😒 . Obed nemám navarený žiaden a hlavu mám momentálne opuchnutú jak melón. Idem asi variť, už vidím ako chce ísť zas do kuchyne 😝 .
Noc- už o 22:45 bol hore, všetko sme museli pozhasínať + mlieko...potom zas už o 1:15 a o 6h.
zatiaľ pá 😔

gina333
31. kvě 2010

lehna: tak si oddychnuta a dobre najedena, joj, to mam rada, ked my iny navaria, nemusim upratovat a mozem len tak lenosit. 😉 S tym pupikom je to mrzute, 😒 hadam sa to samo napravi.

prchalka: no ked Sophi umyvam vlasy stoji vo vani, ale my mame taku protisklzovu podlozku tak sa my nema na com posmyknut. 😉

matova: otrasna byrokracia 😠 😠 😠 to je strasna palka, ktoru musis zacvakat, je my ta vazne luto. 😢 Aj vase prespinkane noci sa akosi stratili, nezvyk, ze aj Simonko je za noc 2x hore. 😝 Hadam uz vsetko zle mas za sebou na dnes. 😲 😲

prchalka
autor
31. kvě 2010

matova: ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Proč to vždycky od....u ti, co za nic nemůžou....!

lehna
31. kvě 2010

matova- tak to je mi líto. mají v otm teda pěkný bordel!!! hovada! 😠 😠 😠

lehna
31. kvě 2010

gina- no odpočinutá sice moc nejsem ¨,ale zase to byla aspoň změna 🙂. jezdím tam docela ráda,je to prostě něco jiného,a jak říkáš zas toho tolik dělat nemusím, jídlo nachystá někdo za mě, to je fajn 🙂. a výhled na hory, to je paráda 🙂

naštěstí u nás mytí vlásků je v pohodě, štěpi se noří do vody sám od sebe 😀

ined77
31. kvě 2010

spinkáme od 11.45 🙂 ,ale...
dostal nurofen,protože má malinko zvýšenou teplotu,ale hlavně je celý ubolený 😢 .
z obídku nesnědl matýnek skoro nic ☹ ..i rajské pol.,které včera spakal plný talíř,dal dnes jen dvě lžičky,rizota asi 4 😨 ...tak nevím co mu je.
dokonce se probral,když jsem ho už pokládala do postýlky,ale vůbec neprotestoval.jen mě asi 3x zkoukl očkem,jestli tam pořád jsem.naštěstí aspoň celem pěkně pije 😒 .

matova 🙂 ... 😕 😕 😕 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 ...to je hrozné ☹ ...a nemáš ten papír někde doma?nešlo by to dohledat?vždyť to je peněz jako želez 😢 .někde o tom záznam přece musí být ☹ ...
chuďátko malé ☹ ...a šimonek.... ☹ ,zkrátka když se daří tak se daří 😖
snad aspoň brzy usne 😔 ať máš chvilku klid 😢

lehna 🙂 ...ahojky 🙂 ...moc krásně jste se měli 🙂 .i mě by změna bodla 😅 ...a grilovačka,áách 😀
pupík...snad t nic nebude,i ten ekzém 😨 ...držím palečky ať oboje brzy zmizí 😉 😵
štěpánek je vodník 😀

prchalka 🙂 ...matýnk takt často usíná,s hlavičkou v mé dlani ☹ .snad to čorí zaspinká a bude líp 😵 .
nějak máme ty děti se zoubkama sladěné 😅 ...až jim všechny vylezou,bude to na velikáánskou oslavu 😅 😉
jj,můžům to jde dobře 😀 ...mtýnek seděl na kaáči dopolne 15 min. a nic.dal jsem mu plenku a za 10 min už zaváněl 😠 😀 a ještě lhal!!! 😲 prý není pokakaný,hlavičku by si vykroutil 😀
čorí si nechce nechat mýt vlásky? 😅...u nás je to zatím bez protestů..zase je fakt,že těch 5 chloupků co tam maty má je oproti čorí prd 😅
ten viburcol jedete kolikátý den?já už je ho hubou kupuju dbře 14 dní,ale začínám to být vážné...myslím že ty 3 nám dají fest zabrat 😖.
sylvinka(kamarádka matýnka)bude mít 22m a lezou jí 5!dvě už má prý tak ze třetiny venku 😨,ale s teplotama 😒.jinak všechny zoubky krom 3 prý v pohodě...tak to u nás bude katastrofa 😅

gina 🙂 ...to já mám taky ráda,když nemusím nic 😀 .horší je,že tohle se mi nestává a kdy tak velice velice zřídka😀 .
s tou protisluznou podložkou...taky ji máme,jenže co může napadnout matýnka jiného,než zkusit jaké je to mimo ni že 😕 😀 ...tak sebou švihl chudáček,že se úplně třásl 😢 ,naštěstí mu nic krom šoku nebylo 😨 .od té doby se drží mě nebo umyvadla jako klíště 😅

sherry28
31. kvě 2010

tak ženy já teď měla výstup ze sousedkou pd námi 😠 oni jsou rómové(nejsem rasista a vždycky jsem se snažila s nima vycházet dobře, do včera to šlo), on už minule mi říkal Lukášek, že jim(jemu a Davídkovi)nadávali(její dva kluci) do magorů a debilů 😒 no já to nijak neřešila, ale to bylo furt něco, jednou ho shodil Lukáše z kola a jiný. Vždycky jsem mu říkala, ať se s nima nebaví, když jsou takový, že má kámoše ve školce(jak jsme se přestěhovali, tak tady nikoho normálního nemá). Včera jsem věšela prádlo na balkóně a viděla jsem jak prudce do něj jeden strčil(jemu je 10let), tak jsem ho okřikla, ať už nikdy na něj nešahá a směrem k MM řikám sráč jeden. No nic, dneska na mě vyběhla ona, že prej co nadávám jejich dětem 😅 . No dělala tady před Markem scény řvala jak šílená, tak jsem ji řekla, že s ní se nemám o čem bavit a zavřela jsem dveře a ona mi tam furt lezla,na moje slova co si to dovoluje, vůbecv nereagovala a mlela si svojí no síla, až když jsem řekla, že zavolám policii, tak vypadla 😕 no otřes, jako fakt mě vynervovala na maximum 😠jdu si dát sprchu 😉

prchalka
autor
31. kvě 2010

ined: Tak třeba ho ty zuby taky tlačí. Malá před spaním na tý dece 2x zabulela ☹ Viburcol myslím čtvrtý dostala!
A prý - Matýnek lhal 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To u nás se radši přitom ani nepípne. Taky to tak mám, že má na zadku pruhy a jen co dostane čistou plínku, tak to tam za chvíli dá - nj, nejlépe do čistého 😀

katzi
31. kvě 2010

sláááva, tak jsem ji taky zlomila 🙂 😠 Byly jsme dopol v tom cvíču, místo aby ji to unavilo, tak ji to spíš nakoplo a nemohla jsem ji uspat 😖 Jdu dočítat. Než vás dočtu, už tu nikdo nebudete 😒

prchalka
autor
31. kvě 2010

sherry: No tak to bych se fakt bála a radši odstěhovala, s takovýma není žádná prdel. Fuj, je mi blbě jen z toho popisu! 😝 ☹

gina333
31. kvě 2010

sherry: no ta susedka je ina svina 😠 😠ja by som sa jej tiez bala asi oponovat, s mojimi 40kg veru vyskakovat nemozem. My nastastie byvame s normalnymi ludmi , tiez sa rasistkou nepovazujem, ale s ciganmi veru v jednom panelaku byvat nechcela. ☹

ined: ja sa uz bojim o tych zuboch aj citat, 😖 😖

sherry28
31. kvě 2010

ženy oni jsou jediný rómové tady, jinak vedle nás a pod námi bydlí bílý 😉 ale oni jsou celkem slušný, do práce chodí, všechno bylo v pohodě, ale když dojde na jejich děti, který mají nade vše a vůbec nevidí jejich chyby, tak je zle ☹

sherry28
31. kvě 2010

prchalka: no taky už se těším až odtud půjdu, ještě nějaký ten rok tu snad přežijeme 😉 přinejhorším půjdu k mamce, ona už mi to nabízela, ale bydlí tam sestra se dvěma dětma(i když je to tam velký)a je to daleko od práce MM a Lukyho školky ☹

prchalka
autor
31. kvě 2010

Tak my 1.20 to je pěkný, a ještě dospává na posteli 😉

sherry28
31. kvě 2010

Ale nevylučuju, že to tak třeba nakonec nedopadne 😒 je možný, že na nás budou teď útočit často 🙄

gina333
31. kvě 2010

sherry: ved ja som skoro zabudla, ze vy staviate. 😉 tak to tam nejako vydrzte. Mimco uz bude byvat v novom domceku, alebo stahovanie je este daleko?

katzi
31. kvě 2010

matova: to je hrozný s tím doplatkem, věřím, že je ti z té bezmoci do breku 😖 😖 I z toho, že to zhatí plány na dětskýc pokojíček a další věci. Já bych být tebou taky brečela 😢 Mají v tom na těch úřadech bordel, ale odneseš to ty 😠 😢 Tak snad ti to osud nějak časem vrátí a něco třeba vyhraješ, nebo se ti něco velkého podaří......

ined: takže trojky s Matýnkem mavají 😖 S Adélkou až tak ne, jen je na mě víc fixovaná a taková i umazlená, to nikdy nebývala 😕 Ale asi to nesouvisí se zubama.

sherry: ty sousedy fakt nezávidím 😖 😖 😠 Naštěstí to tam s nima máte relativně "za pár", až se vám postaví domeček, budete mít klid. Zatím přeju pevné nervy a už žádné větší konflikty. Co naopak závidím jsou ty vaše noci 🙂

lehna: to je bezva, že máte období relativně lepších nocí, jen tak dál 🙂

prchalko, gino: vám už nevím co jsem chtěla, tak jen ahoj 😵

sherry28
31. kvě 2010

gina: 😉 už aby to bylo 😵

katzi
31. kvě 2010

holky, nevíte něco na zácpu? Adeli teď hrozně málo kadí. A když vůbec, tak z ní vypadne po dvou dnech jeden malinkej tuhej bobeček 😒

sherry28
31. kvě 2010

gina: ještě tři roky to potrvá, začly jsem letos v lednu a děláme to svépomocí 😅 a podle financí(mimčo nám teď taky udělalo čáru přes rozpočet 😖 )takže je to ještě na dlouho ☹

sherry28
31. kvě 2010

katzi: hrušky a švestky jsou výborný projímadlo 😉

sherry28
31. kvě 2010

katzi: jinak vítej zase ve stereotypu 😉 🙂

ined77
31. kvě 2010

u nás spánek jen 1.20,už nestihnu ani reagovat,ale aspoň vyrazíme včas 😉.
všem pěkný zbytek dne 🙂

matova
31. kvě 2010

obed: ryža+ tofu na dusenej zelenine- spapal. A teraz sa vôbec nechystá spať 🙄 , hrá sa tu, a keď už nevie čo ´dalej a poviem ideme spinkať, začne sa radšej zas hrať- ach jaj. Dnes nemám energiu na to aby som to s ním dotiahla dovečera bez spania, vonku bol teraz riadny lejak, a on tam chcel ísť...neviem čo s ním, už aj krik bol 😀 😝

katzi
31. kvě 2010

sherry: díky za přivítání🙂 Zkusím koupit švestkovou Frutapuru.

matova: 🙄 😖 😒 A že byste si sedli k nějakýmu DVD? Nemá něco oblíbeného,že by sis na chvíli odfrkla...

sherry28
31. kvě 2010

Marečka vůbec nebaví televize, ale vůbec nic 😅 ani pohádky na nic ho nechytím ☹ Lukášek už od půl roku koukal na školku při jídle 🙂 sice tomu prd rozuměl, ale sledoval 😉 ale Mára u všeho vydrží 2 minuty, při dobré vůli 😅

matova
31. kvě 2010

ďakujem všetkým za podporu 😉
katzi, lehna: vitajte naspäť 🙂 .
katzi: veru som sa pri jednom priečinku aj takmer úplne rozrevala, nejak som to najhoršie zadržala......schrupnúť si pri ňom nemôžem, on mi nedovolí, ťahá ma ...a keby som odkvecla môže sa aj tak dakde prizabiť, vylieza a skáče bez pocitu priestoru, schodište máme bez mriežky ochrannej.......
veru, slivky, slivková šťava, hrušky- to na môjho šimona neskutočne účinkuje ovocie, hneď kadí jak slon potom.. aj hrozno účinkuje alebo šťava jablko+hrozno....
ined: papier- kópiu fakt nemám, ja som to vypisovala priamo pri okienku, takže kópia nič. Najhoršie že už sme obaja s mm takí zmagorení, že už veríme tomu že som to fakt nevypisovala 😔 . No je to fakt už tatam

idem skúsiť dať mu mlieko v posteli zas....

katzi
31. kvě 2010

sherry: Adu právě vydrží fakt dlouho u Krtka, to je moje případná záchrana vždycky. Teď jí chci od známé vypálit cvičení (tančení) s Míšou - u toho se s dcerou od té známé docela vyřádily. Adu zdědila po tátovi zřejmě nějaké hudební sklony a jak slyší hudbu, tak tančí, případně zpívá (stylem "tááá táááá táááá") 😀

katzi
31. kvě 2010

matova: 😢 Držím palce ať šimiho uspíš! Musím odpol. do obchodu a zazásobit nás trochu ovocem a zeleninou, po tom týdnu máme doma vymeteno. Jsou tam jen dvě nahnilý jablka 😅

prchalka
autor
31. kvě 2010

Tak vyspinkáno, v podstatě skoro 1.40 😉 a jinak je v dobré náladě - zatím!
Hodím do alba na chvilku fotky...