Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
3. čer 2010

dobré ráno (zase leje)-celou noc 😉 😒

gabriela: 🙂 diazepan je pouze na recept 😉 a ten se dává jen v případě velkých horeček nad 39°C, aby nedošlo k febrilním křečím 😕 ale myslím, že by musel být hodně vážný stav, aby byl podaný tak malému dítěti jako máš ty, ale nejsem dr. 😉 oni ty miminka ty první zuby většinou snáší v pohodě(nějaký slintání, nevrlost atd.)takhle vysoké horečky by u nich mít neměli 😒 to pak ty starší děti, když jim třeba leze hodně zubů najednou tak se můžou vyskytnout velký teploty(ale u většiny ne, obvyklá teplota je do 38°C a tam stačí jen nějaký sirup nebo čípek) ined diazepan dostala, ale ty mají angínu 😉 naše dr. třeba diazepan vůbec nepředepisuje, radí zábaly, nám dávali diazepan do zadečku při 40°C v nemocnici, to jen z mého pohledu 😉 🙂

prchalka: tak k tý školce-tu přihlášku, kterou si podáváš je na ten daný rok od září 😉 pokud by jste chtěli nastoupit někdy v průběhu roku, musela by sis od září platit udržovací poplatek (v případě, že by Čorí přijali)takže v praxi, pokud budeš chtít dát Čorí do školky příští září nebo někdy v průběhu toho roku (budou ji pak v říjnu tři), tak určitě na jaře podat přihlášku 😉 jinak je zbytečný si podávat přihlášku nějak moc dopředu, protože, když budu mít plné stavy, tak stejně malé děti nevezmou a pokud by vzali tak to dítě musí to září nastoupit(nebo během toho roku), pokud nenastoupí(třeba z důvodu, aby jsi nepřišla o rodičák), tak jsi pro ně nedůvěryhodná a příští rok ti jí vzít nemusí ☹ (u nás neberou ani tříleté, je plno)takže je lepší, podávat přihlášku, když je to aktuální(některý maminy od sestry si podávali přihlášku, když bylo mimču 6 měsíců 😨)takže pokud plánuješ návrat do práce a máš MD nahlášenou na tři roky, tak určitě z jara podat přihlášku 😉 každá školka má v jinej den tevřených dveří a zápisy, u nás bývají až březen - duben, zápisy jsou už od ledna(v kralupech)to musíš zjistit jak u vás 😉 to jen ze své praxe 😀

prchalka
autor
3. čer 2010

Ahojky,
tak předešlo noc jsme si nezopakovaly ☹ Dudel už za hodinu a půl, někdy v 0.30 šla ke mně a pak 3x bekot, dudel, válení a prsty, prsty, prsty 🙄 🙄 🙄 😠

lehna
3. čer 2010

Ahoj,

my taky předešlou noc nezopakovali,ale bylo to dobré. Poprvé kolem 00,00, pak 00,30, pak 3,30 a v 6 budíček.

prchalka- tak včera jsme se radovaly a myslím,že zas najedem do starých kolejí se spánkem 🙂

včera jsem už nějak nestihla přijít, přišla kámoška jak malý spal, odpo jsme šli ven, konečně přestalo pršet, tak jsme byli venku a večer jsme s MM hráli Agricolu 🙂

gina333
3. čer 2010

lehna: agricola? 😲

lehna
3. čer 2010

Gina- to je desková hra, kde si stavíš svoje políčka farmy, ořeš pole, krmíš rodinu, seješ obilí a zeleninu atd 🙂. je to fajn, potom později i pro děti 🙂. odkaz http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDetail.aspx?i...

lehna
3. čer 2010

ořeš ole, ta čeština 😀. Oráš samozřejmě 😀

gina333
3. čer 2010

lehna: aj my mame doma kopu spol. hier, Nati to dostavala na kazde Vianoce, len teraz ich akosi nemozme hrat koli Sophi. 😉

MM uz odisiel ☹ stihla som aj povysavat, dnes varim iba polievku masko este mam pre Sophi, uvarim iba cestovinky a pre Nati spravim buchtu na pare ked pride zo skoly.

sherry28
3. čer 2010

my jsme doma, jdu dělat rizoto 😉 koupila jsem Lukymu k narozkám sadu od granka(je tam hrneček s čerevnými smajlíky, půl kilové granko a granko sirup=poleva, ještě si může z té karbice vystříhat pexeso) 😉 už jsem to počítala a má i s taškou celkem pět dárků, to je od nás(což stačí bohatě)ještě přijede ségra a babička a taky od nich dostane a já budu ještě objednávat dort(nakonec jsme vymysleli dort-aktovku 😉 )tak, aby nebyl moc rozmazlenej, co si přál to dostane(robota na ovládání a spidermana 😉 )tak už mažu vařit, bude to trošku trvat, já rizoto ještě zapékám 😉

sherry28
3. čer 2010

tak já musím rizoto odložit ☹musím jet zase se Zinou k veterináři na krev 😅tak jdu vypnout sporák

sherry28
3. čer 2010

takovýhle neplánovaný akce nesnáším 😠 netuším kdy bude marek jíst a co a kdy spát 😅 no máme rozvrtanej celej den 🙄

gina333
3. čer 2010

sherry: fuu, to my je ta vazne luto. 😒 Ja tiez vzdy dopredu naplanujem kedy jest, kedy, kedy spat a ked je to neburena je to katastrofa. Nastastie sa my to nestava casto, prave preto sa aj dovolenky bojim ako to tam zvladneme. 😝

gina333
3. čer 2010

U nas sa spi, z obedu zase zjedla len par lyzic ☹ ☹ , zatial krasne svieti slniecko, poo my treba do mesta na nakupy. Natalka maju cely buduci tyzden plavecky kurz, musim jej kupit plavaciu ciapku, tu ktoru mala totiz Sophi stihla rozhryznut. 😉

lehna
3. čer 2010

Sherry- a proč tak najednou jsi musela odjet? ti volali?
Taky nemám ráda takové najednou hurá akce. Asi jsme v tomhle všechny stejné 🙂

Ined- tobě dodatečně přeji vše nejlepší k narozeninám, hlavně ať už je Matymu dobře 😉 .

já jdu dělat špagety. 🙂

prchalka
autor
3. čer 2010

To u nás se snědl talíř (mišmaš kaše z brambor a vařená ryba) 😉 Usnula celkem rychle..
Že já lezu na ten net a bulvár, zas jsem se neudržela. Kéž by dnešním dnem už všichni dali PM pokoj ☹ ☹
Jo ined promiň - opožděně všechno nejlepší!!!

gina333
3. čer 2010

ined: aj ja sa pridam k oneskorencom prajem len to nejlepsie. 🙂

ined77
3. čer 2010

ahojky 🙂 ,
matýnek spinká už od 11.10 😔 .vstával v 5.45 a ještě k tomu byla noc opět špatná. ☹
večer mě teplotku 38,4...usnul as v 19.50,ve 20.30 už plakal a byl celý zpocený.pak zase ve 21h a to už jsem zůstala u něj.
navíc se trošku osypal a bolí ho bříško..řekla bych že asi z ATB ☹ ...pokud vyrážka nezmizne,zítra skočíme k dr. 😒 .
v noci se neustále převaloval,vzdychal a kňoural...několikrát se naplno rozkřičel..no upřímně jsem k.o. 😅 ....v noci jsem seděla a houpala ho napolo v kómatu 😀 .
dnes je zatím nez teplotky,teda od rána má 37 st.,což není nic.i jsem si říala,že bcomse šli na půlhodinky vyvětrat,ale nechtěl 😅 .tak uvidíme odpoledne.myslím,že malinko čerstvého vzduchu mu udělá dobře 😉 ...pokud teda nebude mít zase teplotku 😉 .
takže dnes jsem jen uvařila drůb.polévku s písmenkama a od včera měl br.kaši s kuř.masíčkem...dohromady ale spapkal tak 5-6 lžiček ☹ .ale pije vodu! 😕 ...studenou,dělá mu dobře a krčík 🙂 .pořád mu dělá velký problém polykat ☹ ,ale 😅 ...rýžového medvídka zblajzl jako malinu 😲 a u br.kaše křiví pusenku,tak nechápu 😅 .
dnes tu dokonce svítí sluníčko,ale navečer má zase začít silně pršet ☹ ...včera jsem se byla na chvilku podívat u vody,ale u byla asi o 1,5m kleslá.i tak to byl ale děsivý pohled 😨 .

gabriella 🙂 ..my jsme dostali diazepam poprvé(navíc od zastupující dr)....u tak malinkého miminka by ti musela poradit dr..co vím,kamarádčina malá trpěla febrilníma křečema,tak to brali snad od kojeneckého věku jako prevenci při horečce.ale je to na posouzení dr..
a jinak vítej 🙂

matova 🙂 ...třeba si vierku ještě prosadíš 😵 ...musíš TM systematicky zpracovat 😀
to vaše uspávání je ale vážně hrozné 😢

prchalka 🙂 ....já také raději ležím 😀 ...ale co bych pro toho svého miláčka neudělala že 😀 .nemocné děťátko je to nejdojemnější na světě co znám 😢 ...no a aby toho nebylo málo,dnes letěl,spadl a narazil si fifáček(nosík)až mu tekla trošku krev 😢 .no moje nervy už 😒
jj,dva roky se závratně blíží..nejvyšší čas na druhé dítko 😀

lehna 🙂 ...také se těším až budeme hrát všichni hry 🙂

a zase to nedopíšu,už pláče 😅

matova
3. čer 2010

ahojte, tak my sme zas dnešnú noc prevzali od vás- spal až do rána-6:20, síce sa krútil ako hodinové ručičky ale 🙂 . No, vidno že on musí byť úplne totálne vyšťavený, inak sa budí 😕 . Ale ráno mlieko muselo byť. Na raňajky potom neskôr ani pol chleba s medom nespapal, trošku jablka- a už chcel zas granko (vyťahoval ho zo skrine a nosil mi ho)...A na nohe mi bol celý čas- a zaspatý neskutočne, normálne som to sotva s ním potiahla do 11:20 odkedy spí. A to sme boli na chvíľku aj u svokry, vonku ani pobehovať nechce, proste zo včera má dosť. Ako bolo doo u nás krásne, tak už prší zas 🙄 .
sherry: tiež to neznášam také neplábnované nabúranie režimu 😢

matova
3. čer 2010

ined: joj, už nech je malému lepšie, takto sa trápite 🙄 . A to si dobrá že si navarila polievku aspoň, ja som absolútne nevedela čo s ním na nohe, do stoličky ku pultu sa vo vareškách hrabať nechcel....schytila som skleničkový príkrm 😔 (karfiol, mrkva, kurací vývar, kukurič. škrob), hodila to celé na cibuľku a pór opražené jemne na oleji+ trošku cesnaku, majoránky a na záver som nasypala ryžové vločky - toť obed 😀, zjedol aj keď málo kôli únave. Ale druhý chod nemám 😲, plánujem ísť si ľahnúť 😀

prchalka
autor
3. čer 2010

Spaly jsme asi 1.20, tak dobrý 😉 Asi zavolám švagrový, jestli dneska nemají čas, že bychom zavítaly...

gina333
3. čer 2010

spala 1:40, samozrejme vonku je uz pod mrakom 😲 😲co uz, musim ist von.

lehna
3. čer 2010

my spali 1h, to bude dlouhéééé odpoledne ☹. ale zatím zas neprší,tak jdem ven. 🙂

ined77
3. čer 2010

sherry 🙂 ...super fotečky 😵 😀 .
takový překopaný režim přímo nesnáším ☹

matova 🙂..pěkná noc 🙂
obídek dobrý,no co 😉
chlebíku se ani u nás moc nesní 😒

u nás spánek 3h...2h u mě 😅 ...no co už...svačinky dal zase jen 2 lžičky,chjoo ☹
tak všem pěkný zbytek dne,nejlépe bez deště 😉 😵
už mě tahá,tak páááá 🙂

sherry28
3. čer 2010

tak jsme doma 😉 už i s Lukym 😅 no nakonec jsme obědvali u mámy a pak od ní jeli pro Lukase, malej spal pouze v autě asi hodinu, takže večer by mohl jít spát bez protestů, akorát já byla bez odpočinku 😠 musím jít dodělat to rizoto 😉 a chtěla jsem dát původně vanu a umýt si vlasy, tak doufám, že si kluci budou spolu hrát 😉

lehna: no mamka mi volala ráno, že tam potřebuje sjet teď, byli jsme domluvený na zítřek hned ráno, ale dnes tam byla docela zbytečně, krev jí stejně nebral 😒 tak doufám, že tam nebude chtít jet i zítra, ono je něco jiného když se s tím počítá(tak si ten den nějak naplánuji), ale takhle to nesnáším 😠

sherry28
3. čer 2010

tak jsem volala na výsledky triple testů a vše v pořádku 😵 aspoň nějaká pozitivní zpráva 😉

katzi
3. čer 2010

ahojte,

já dnes až teď - dopol. na návštěvu ke kamaráce, potom procházka s kočárem do města - naštěstí tam Adeli pořád ještě usíná dobře, pak relax v parku než se prospí a na závěr nákupy (DM-ko,....) + knihovna. Mám dost 😝 Jsem ráda, že sedím a jako bonus jsem se dokonce i zbavila Aduš - MM s ní šel ven 😵 🙂

No u nás se taky nezopakovala fajn noc - dnes jsem tam mezi 1 - 3h v noci šla snad 3x 😖 😝 Ráno vstávala s brekem a byla umrčená až do té doby než jsme vyrazily na tu návštěvu. 😒 Není každý den posvícení 🙂

sherry: gratulace k OK výsledkům triplů 😵

inde: tak pomalu se to s Matýnkem lepší, to je fajn. Jen ještě kdyby se zlepšily i ty noci, že 😖 A co povodeň- dobrý?

gina333
3. čer 2010

katzi: prechadzku ti zavidim, my sme tiez boli vonku, ale samozrejme u nas nemoze byt ani den bez dazda, takze po chvilke sme sli k svokre. 😉

sherry: fajn,ze vysledky su ok. 😵

Ja som dnes stihla aj kozmetiku, uz som mala obocie a mihalnice ako zajac, konecne vyzeram zas k svetu. 😉

sherry28
3. čer 2010

gina: 🙂 Jak se upravujou řasy? Natáčí se kleštičkami? Nebo co všechno takhle s nima jde dělat? 😕

sherry28
3. čer 2010

My jsme po večeři, dodělala jsem to rizoto a za chvíli půjdou hoši do vany 😉 Ještě vařím pro Lukyho polévku, on rýži nejí a hlavně Mára jí bude mít k obědu, takže zítra vařit nebudu, budu uklízet což jsem dneska nestihla 😉

gabri_ella
3. čer 2010

Ahojte. Dakujem za vase odpovede. Pytala som sa na vedlasie ucinky ktore droga Diazepam moze zapricinit,
ale asi nikto s tymto liekom nema dostatocnu skusennost. Tak som si myslela, ze si to vyhladam na internete.
A tuna je co som nasla: (je to v anglictine )
http://www.aboutkidshealth.ca/Epilepsy/Diazepam...

Side effects (Vedlajsie ucinky)

When used in an emergency situation to stop a seizure, diazepam will usually cause fatigue.
If used in high doses, diazepam can reduce the instinct to breathe. When used in the longer term,
possible side effects include fatigue, hyperactivity, lack of coordination, nausea, blurred vision,
and tremors. Children can experience changes in cognitive function (inability to concentrate, loss of memory)
and emotional state (depression). Children may also start drooling.
Diazepam is a member of a class of drugs called benzodiazepines. With long-term use, children may develop
a tolerance to the drug so that more of the drug will be required to produce the same seizure-inhibiting result.
The doctor may need to adjust the dose of the drug over time.
Diazepam may interact with other drugs; however, it is usually used easily with other AEDs. When this drug is
used in polytherapy, close monitoring is required to avoid cumulative side effects.

Sama som tento liek nikdy nepouzivala, ale rodinna kamaratka mi povedala, ze je bol predpisany diazepam na ukludnenie ked bola mladsia.
Teraz ked ma vysetrenie na pecen, doktori jej vzdy hovoria, ze ju ma tak znicenu akokeby cely zivot pila alkohol.
Kedze nikdy alkohol nepila (nezniesla ho), jedine vysvetlenie ktore si dala dohromady je,
ze to musi byt z liekov ktore brala v mladosti - diazepam. (tuto informaciu mam iba z pocutia takze neviem ci je to vierohodne...)

Osobne mam z liekov strach, pretoze neviem ake vedlajsie ucinky mozem od kazdeho chemicky-pripraveneho lieku ocakavat. Aka je vasa skusennost s liekmi?

sherry28
3. čer 2010

gabriela: on ten diazepan skutečně není nic dobrého 😉proto se dává jen ve výjimečných případech, když jde o život 😕