Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
3. čer 2010

sherry: tym , ze som blondina mam aj obocie aj mihalnice svetle, tak chodim raz do mesiaca na farbenie, vydrzi to cca tie 3 tyzdne, spiralu si davam ale po 2 tyzdnoch. Ja uz som mala na mihalniciach aj trvalu, boli krasne vykrutene, ale ja si ich aj sama vykrutim so spiralou. 😉 😉

Uz mam deticky okupane, Sophi tu zuri, lebo chce vyliezt na stol, za chvilu my zahryzje do nohy. 😵 😵

prchalka
autor
3. čer 2010

Tak jsme nakonec nikde nebyly, švagrová překopávají koupelnu a nebyl by na nás čas. Takže to byl fakt utahanej den 😖 U telky a spol.. MM přijel dneska až o půl 5.. No ale zítra už SNAD bude lepší počasí, ať se dostanem ven!
Akorát mám od odpoledne po náladě. Zkrátím to. Včera jsem vlezla na FB mrknout a v tom mi tam napsala kámoška zprávu, jenže zrovna v tom se ozvala malá po těch 40 minutách spánku, tak jsem letěla znova uspávat. Dneska jí to jako omluvu píšu, proč jsem se neozvala a ona mi odepsala: "Tak ji nechávej vyvztekat, nebo si s tebou bude dělat co chce. Já bych ji tam nechala, nic se jí stát v postýlce nemůže 🙂) " No a pak jsme si vyměnily ještě asi 2 zprávy. No obhajovala jsem to, že to přeci nestačí, že je to těmi zuby... bla bla bla... Ale odpověděla mi, že její starší už v tomhle věku nespal atd...
Já teda nemám pocit, že bych jí tím rozmazlovala, že bych na písknutí přilítla. Tady jde přece o spánek, který potřebuje ☹ Tak mám trochu po náladě, no.. matova a ined byste mohly vyprávět, že je to tak?!?! 😖
Jinak dobrou noc všem, budu reagovat asi zítra..
sherry: Gratulka k výsledkům, já je měla špatný 😢

sherry28
3. čer 2010

jeden už spí 😝 naštěstí ten pravej, ani se mu po dnešku nedivím 😉

gina: vidíš, to mě nenapadlo, že se vlastně i barví a to se pak nemusíš malovat řasenkou ne?natočit bych si je taky klidně nechala 😉 a pokud se nemusíš denně líčit řasenkou, tak to by taky bylo dobrý 😵

prchalka: špatný, ale Čorí je zdravá ne? 😉 jinak druhý nemůžou posuzovat co děláš dobře a co špatně, ty víš nejlíp sama co je pro ni nejlepší, ono se to snadno radí, ale hůř praktikuje 😉 ségry malá (Kája), taky od 18 měsíců nespí přes den 😉 to je strašně individuální 😒Lukášek taky kolem 22. měsíce přestal spát, ale byl v pohodě, on do těch sedmi vydržel bez vztekání, vklidu, ale Mára je zase jinej, ten by nevydržel, a když jo, tak by byl přetaženej a řval by, bylo by s ním k nevydržení ☹ takže jeho se snažím ještě dávat aspoň na nějakou dobu, někdy spí 20 minut někdy 2 hdiny, prostě nechávám ho jak potřebuje a s jakou náladou se vzbudí 😉

sherry28
3. čer 2010
sherry28
3. čer 2010

všem klidnou noc a ined vám obzvlášť 😉 ať už se konečně Matýnek klidně vyspí bez horeček, ale máte antibiotika, tak ty už snad zabraly 😉 tak pa letím k telce 😉 😔

gina333
3. čer 2010

sherry: vyskusaj, je to fajn, ze si nemusim kazdy den davat tu spiralu. 😉

prchalka: presne ako sherry pise, kazde dieta je ine, ved to vies sama, tak nedaj na cudzie reci, myslim si, ze ty sama vies najlepsie co Cori potrebuje. 😵

Sophi spi, idem aj ja k telke. 🙂

Prijemnu nocku vsetkym. 😔

prchalka
autor
3. čer 2010

Holky, já vím, že každý dítě je jiný, ALE! Připadalo mi jako dost drsný v souvislosti se spaním a brzkým buzením říct - nech jí vztekat v postýlce, aby s tebou nemávala, že si na sebe šiju bič ☹ O to mi šlo..

matova
3. čer 2010

Ahojte, u nás sa spí asi od 20:30. (chcel ísť spať až po tom ako som si po neúspešných volaniach do kúpelne začala umývať vlasy- hneď bežal po pyžamko 😀 , ale uspávacia klasika bola zas...).
Cez obed spal krásne 2h, a ja 0:30 😉, síce sa mi vôbec vstávať nechcelo ale nejak som to rozchodila....Teda čo sa to vonku robí to už možné snáď nieje 😢. Okedy na obed začalo pršať tak neprestalo, naopak ešte silnejše to je + u nás zas fučí ako v jeseni 😝. Takže zajtra to zas bude deň 🙄 ...Správy na SK a CZ- katastrofa s tými záplavami 😔 . Veru, síce mm chodí domov až 18:30, ale keby bol preč ako m od giny tak už tu asi niesom 😝.

katzi: fajn deň ste mali 😉
sherry: gratulujem k výsledkom 😵
lehna. ako ste to doklepali do večera? 😕
prchalka: veru, niektoré komentáre vedia doraziť 😒. Veru s tým vyrevaním v postieľke, to sme to to už párkrát pretriasli ako je to u detí paušálne prijateľné či ani náhodou... U nás akoby nestačili výčitky s nočníkom, dnes cez telefón mi zas mama vyčítala že malý má stále pančušky a hore na poschodí že mu nedávam papučky..márne som jej vravela že hore je teplo a potia sa mu v nich potom nôžky... Tak že mám dať ponožky a že sa mu už nebudú, a zas vysvetľuj že beháme hore dolu z posch. na posch. a dole je zas chladnejšie... človek zavolá kamsi aby sa povzbudil trochu a ešte dostane 😀 😠 😝 😔. Aj to zas padlo, mám byť rada že aspoň cez deň pospí, že brat nespal vôbec- no hej- ale on to vydržal v pohode, môj by bol k nespracovaniu....Ja viem že sa nemá takým ľuďom nič zlé priať, ale mňa vždy napadne keby to tak zakúsili aspoň chvíľu na sebe 😀 😀 😀 😔 😔 😉 😉 😉 (to mm som vždy želala keby tak mohol zažiť ten môj niekdajší menzes s neskutočnými bolesťami, vracaním a hnačkami vždy v ten prvý deň- no- škoda že nezažije nikdy- ani nikdy nepochopí 😀 😎)...........
no škoda že sme všetky fakt od seba tak ďaleko, tuším by sme sa aj pobavili spolu 😀

všetkým pokojnú nôcku, a to je pre detičky a ich unavené mamičky:
"Prosím Otče náš,
v noci ma tiež stráž.
Ráno príď mi na pomoc (...dúfam že aj vnoci to nebudeme potrebovať 😉 )
, teraz však už dobrú noc!" 😀 😉

sherry28
4. čer 2010

dobré ráno 😉

matova:u nás tvoje modlitba fungovala a doslova se vyplnila, ráno malý vstával už v pět 😀 a Lukas v 5:30 😅 ten kterýho táhnu z postele v 6:45, tak byl vzhůru, no nechápu co je dnes za den 😕

u nás pršelo včera od noci úplně celej den 😠 dnes už neprší a dokonce vylezlo i sluníčko 😵 sice ho přikrývají mraky, ale doufám, že už pršet nebude 😉

gina333
4. čer 2010

dobre rano 🙂

matova: krasana modlitbicka 🙂

To pocasie je fakt nieco neskutocne, celu noc lialo aj teraz je tma ako v sude. Este, ze byvame v takej oblasti kde nie su povodne, veru ked vidim tie hrozne sceny v spravach je my luto tych ludi, ja by som to asi nezvladla, len tak s igelitkou v ruke odist z domu. 😲 😲

Noc celkom ok, bola hore o 23:30 a 4:30 vstavala 6:40. 😉

prchalka
autor
4. čer 2010

Jelikož jsem se včera probrečela až do spánku (z fotek na netu atd., no už snad naposled), tak jsem pak asi spala jak dřevo. Bohužel MM si jí vzal už po hodině od uložení, začala řvát i s dudlíkem, no a spal s ní až do 4h, pak jsem střídala. Musím jít, už tady zase udělala scénu kvůli těmhle dvěma řádkům, co tu píšu 😠 Chtěla na pc..

lehna
4. čer 2010

dobré ráno,
jsem KO. Poprvé ve 21.00 už,pak 21.20, 21.35, 22.45(mlíko), 00.30, 01.30-2.00 převalování, 3.35 a 5.40 budíček 😖 .

tak se jdu někam zahrabat, samozřejmě půjde Štěpi brzo spát, do oběda nevydrží ani náhodou, už teď je protiva ☹ . Tak půjdu s ním.

gina333
4. čer 2010

lehna: chudatko, tak to bol fakt brutus noc 😝 ☹ A preco sa tak casto budi, idu mu zubky alebo je to len zvyk?

prchalka: veru, aj ja som si vcera parkrat poplakala, strasne je my luto jeho zeny 😢

lehna
4. čer 2010

Gina- já vůbec nevím proc se tak budí. Posledních 14 dní to bylo o.k., měl dobré noci až přímo skvělé a dneska takový poděs. Zuby nevím, už má všechny kromě pětek, doufám,že teda už ty pětky nelezou 😅 . Snad to dneska bude lepší.

prchalka- i já si včera pobrečela u TV. Oželela jsem OVRZ a koukala na Očko,kde od 8 do 9 hráli jeho písničky.

JInak včera jsme to zvládli docela v pohodě. Odpo jsme šli ven, říkala jsem si,že by mohl ještě zdřímnout,ale nezabral. Nepršelo,tak celá dědina sekala trávu,takže kravál. No neva, po procházce jsme šli k našim nahoru na hodinku,pak přijel MM z práce a najednou byl večer a šel spát. Takže ani moc protivný nebyl 🙂

gina333
4. čer 2010

lehna: a dava s Chamomillu? Lebo ja veru hej, bojim sa to vynechat, neviem co by to s nou robilo. Na druhej strane mozno, ze si iba nahovaram, ze to pomaha. 😉

lehna
4. čer 2010

gina- nene, Chamimillu už nedáváme snad 3 týdny. Pomohla tak na týden a další týden jsme byli tam kde jsme byli., tak jsme vysadili a zase ty noci byly lepší. No já už fakt nevím co s ním. Necháváme ho teda týden už spát v ložnici samotného, snažím se abych vydržela,abych se tam zas nepřestěhovala. třetí noc jsem nad nad ránem ale stejně usnula.

gina333
4. čer 2010

tu stale leje. ☹ Sophi chodi za mnou s topankami, s oblecenim v kuse omiela tata -tata, ide ma z toho pocasia porazit. 😠 😠

lehna
4. čer 2010

u nás svítí sluníčko 🙂, konečně 🙂

gina333
4. čer 2010

lehna: u nas slnko hlasia od zajtra 🙂 🙂 🙂 zatial sa da tomu tazko uverit, vsade naokolo je zatiahnuta obloha. Ale nestracam nadej. 😉

sherry28
4. čer 2010

gina: tak u nás včera bylo strašně a když na dnešek hlásili hezky, tak se mi tmu moc věřit nechtělo, ale věřila jsem, že jo a dneska tu svítí sluníčko a je tam teplo 😉 naděje umírá poslední 🙂

gina333
4. čer 2010

sherry: ved hej, nestracam nadej. 😵 😵

U nas sa uz konecne spi, celkom dobre sme sa doo vymotali. 😵 Idem zehlit, nech spravim aj nieco uzitocne. 😉

prchalka
autor
4. čer 2010

lehna: To jsi dobrá, že si ty časy pamatuješ.. nebo si to zapisuješ? 😅 No hrůza u vás, to by mi tak chybělo, ještěže to dnešní noc nebylo stejné u nás!
gina: Já jsem řvala už od odpoledne. Ty fotky jeho nejbližších z pohřbu a popis hnusnýho bulváru po minutách, prostě to nešlo!! Ale nešlo to ani nečíst ☹ ☹ Jsou to hyeny!! Achjo... ☹ ☹
A dneska jsem za celou tu dobu volala s mámou a ona se mě zeptá: Co na to říkám a že to včera viděla a že brečela.... Co na to mám říct.. Vysoukala bych asi 3 slova a konec... Já to v tv neviděla, jen včera ukázku v odpol zprávách, stačilo.
Taky už máme sandálky - říkala, že jí je koupila, tak jsem na to zvědavá.. no snad budou!
Byly jsme dopol na vláčku a spíme od 11.05, protože ji ráno MM probral už před 6h. Jsem na ní dneska i protivná, pořád se nějak nemůžu nastartovat a zapomenout, i se mi těžko dýchá a nic mě netěší... ☹
A stíhačky do toho 😠 😠

lehna
4. čer 2010

gina- tak to určitě bude hezky. Plánujete něco? My půjdem do ZOO 🙂

prchalka- se taky divím,že si ty časy pamatuju, jenže já se vždycky dívám na budík kolik je a ráno jak vám to tu píšu,tak se mi to nějak promítá kolik bylo hodin 🙂. Já radši bulvár ani nečetla ☹

Štěpi spinká od 11,30 jsme to krásně protáhli. já nakonec s ním nejdu, má mi tady přijít jedna paní tady z Kr.Pole s dotazníkem na plíny, byla tu v 8 ráno,že přijde kolem 11 a jaksik tu furt není. Už moc nepočítám,že dorazí 😠 . ale spát se mi moc ani nechce,tak to do večera taky snad nějak přežiju 🙂.
Sandálky jsem objednala z UK , až pak jsem si všimla,že podrážka je taková ta pěnová jak u plážovek, tak snad to nebude nějaký problém 😅

sherry28
4. čer 2010

tak spí 🙂
mě přišly penízky, tak jdu všechno poplatit 😉 koupila jsem Lukymu oblečení a jdu zaplatit tu aktovku přes net banku

lehna
4. čer 2010

jo a ještě prchalka- k té tovjí kamarádce co tak radila nechat vyřvat. Ehm, my to zkoušeli několikrát ,ale jaksik jsem neviděla ten důvod a hlavně nějakou změnu,takže k němu taky chodím jak zařve. a nemyslím si,že by se mnou cvičil, nechávala jsem ho párkrát vyřvat i půl hodiny a víc,ale jediné co jsem z toho měla, byly moje ztracené nervy a Štěpánek se celý třásl, že nevidí maminku . Bylo mi ho líto a já si pak nadávala☹. jsem na tohle měkota a sama jsem viděla,že to stejně nemá smysl, že žádné zlepšení vůbec není.

matova
4. čer 2010

ahojte,
tak nabudúce už žiadna m. nebude, keď to takto vyšlo/nevyšlo- ale tak sa mi páčila... 😀. U nás spal malý po dlhšej dobe 2. noc celú 😅. Musí byť vyhraný, vyšalený a vybehaný, a nesmú mu ísť zuby a vtedy spí super. A ešte sa nestalo že by niekomu posledné stoličky vôbec nevyšli? že by nás to ako obišlo 😀 😀 😀 😉.
Obed mal úspech konečene- knedlík+ šampiónová omáčka. Mali sme návštevu- malého kamoša s mamkou tak to zbehlo fajn.
gina 🙂 : veru je to otras, aj tu už na oklí všetko pomaly zaplavuje, len my sme našťastie v kopcoch 😔 . Celú noc lialo, aj sa blýskalo, hrozne fúkalo, a stále ešte prší, dnes nám už párkrát vypadla elektrina....
ined 🙂 : ako je Matymu? 😕

gina333
4. čer 2010

@lehna : na weekend zatial nemam nic naplanovane, MM doma nie je, ale mna by uz potesilo aj sedenie na ihrisku, zmrzka v meste... 🙂

@matova : no tie 5-ky vyjst musia 😀 ale ja i myslim, ze skor medzi 2 - 3 rokom, aspon to tak vacsinou byva. 😉 Super, ze Simonko zacal pekne papat, 🙂 my stale iba zobkame.

Dobra sprava, prestalo prsat. Keby to do vecera vydrzalo bolo by super, aspon ju v kociku povozim na cerstvom vzduchu. 😵

ined77
4. čer 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem tu 🙂 .spinkáme od 12.05 😔 .
domů jsme doletěli v 11.15.. 😒 .byli jsme u naší dr. s tou vyrážkou..tak je to praděpodobně z ATB,snížila nám dávky a budeme užívat fenistil 3x denně.rovnou jsem se jí pozeptala jak se jí pozdává ten naražený včerejší nosík a nebyla by to ona,kdyby nás hned neposlala na krční(ušní,krční,nosní 😉 ).tam jsme byli hodinu 😝 ...teda čekali že.s nosíkem nic není,má to jen naražené a trošku modré,dostali jsme mastičku a kdyby to nějak moc zmodralo,mám to ledovat...chi 😅 .
ven můžeme jen na chviličku,ne moc na sluníčko,ale aspoň tak 😉 .dnes jsem byla ráda i za tu cestu k dr. 😀 ...už mi to doma leze na mozek 🙄 .tatínka máme opět přes víkend v práci,tak se budeme muset nějak zabavit sami 😅 .
dnešní noc celkem šla.. 🙂 .kdesi se povztekával a strašně mě kopal,tak jsem na něj trošku houkla ať dá pokoj 😎 a byl klid 😉 .
ovšem..budík v 5.15 🙄 .
dnes konečně i spapkal téměř celý obídek 😵 ...už se uzdravuje 😵
mám konečně cd s fotkama z jarního focení,tak přidávám 🙂 a jdu kuknout jak u vás 😵

matova
4. čer 2010

gina: uvidí sa či nie je len prieberčivý a neulakomil sa akurát na tento obed 😀 😉
ined: tak fajn že sa to už zlepšuje 🙂 . MAty je krásny chlapček, mne osobne sa špeciálne páčia tie ČB foto 😵

gina333
4. čer 2010

ined: krasny okaty fesak 🙂 aj ja rozmyslam dat Sophi odfotit, lenze ked ju chcem fotit ja doma, to je dlhuuuuuuuuuu trasu, furt my chce zobrat fotak 😀 tak neviem ako by sa v takom atalieri zatvarila. 😉

Uz je hore, ideme sa pomaly chystat s Nati na basket, potom na nakup a este k veceru do tanecnej. Zajtra maju majstrovstva SR, tak trenuju furt. 😵