Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
8. čer 2010

lehna: My spaly včera 2h a ten řev potom fakt hroznej.. taky jsem nechápala 🙄 🙄 😝 😝

prchalka
autor
8. čer 2010

Včera navečer jsme šly vyhodit odpady - nese papír 😀

lehna
8. čer 2010

@gina333 - jj, někdy tam fakt sedím vedle postýlky než pořádně zabere ☹ . jindy odejdu po půl hodině, ale za 10 minut se vracím, protože zas řve a tak to trvá i 2 hodiny 😖

@prchalka - divné,že? spí tak dlouho a pak jsou ještě protivky 😠
@sherry28 - od mojí kamarádky klučina taky věčně něco nosí ze školky, za celý měsíc je ve školce max 14dní. děs. Ať je Lukymu líp 😉 .

těhulky - fajn,že se vám daří dobře.
matova- tobě přejuať už se stane zázrak a Šimonek se té závislosti nějak od tebe oprostí. už jsem ti jednou psala, že obdivuju tvou energii a hlavně nervy 🙄

lehna
8. čer 2010

@zuzanka26 - a ještě vítám novou tvář 😉 . do nás taky každý hučí s nočníkem. my to už přehlížíme, oni to prostě nepochopí, že tam prostě nechce vydržet sedět,že ho tam nebudu držet násilím.

gina333
8. čer 2010

@prchalka : krasna pomocnicka 😀

zuzanka26
8. čer 2010

Ahoj holky 🙂
u nás včera teda byl zase večer!!!! Usnula už v 20 :00 a za 20 min jí vzbudil její kašel, pak nespala až do 22:00! Ale já měla seriál, jediný, co sleduju a řekla jsem si, že za ní nebudu chodit a ona si tam kupodivu začala povídat v postýlce, slyšela jsem jak si vyjmenovává postavičky z Mickey Mouse ( to teď pořád sledujeme) a pak trochu zaplakala a až kolem 22 usnula. Pak mě zase budila celou noc, navíc ten kašel jí trápí a kolem 1 kašlala asi hodinu. Už jsem vyzkoušela všechny kapky na kašel a byly jsme 2x u dr. a nic, pořád to nechce přestat.
A v 6: 30 vstávačka, nic moc.

Matova: jo to chápu, taky jsem na tohle myslela, protože u nás je závislost šílená, nemůžu jít ani na záchod a v noci mě hledá apod. Ale věř tomu, že než se ti to narodí, zase bude o kousek dál a prostě to nějak zvládne, třeba bude jednu noc hodně plakat, ale zvládne to.

Já mám zase strach že druhé mimi nepůjde, jako nešla Sárinka 😢

zuzanka26
8. čer 2010

lehna: mě by teda fakt moc zajímalo, jak to, že dřív to byla taková hračka to ty děti naučit a teď to nějak nejde??? Ale rozhodla jsem se už ty řeči nevnímat 😉

sherry28
8. čer 2010

teď snídám u PC a mám na klíně Máru(pomáhá mi se snídaní 🙂) koukala jsem na fotky čorí a Márovi se rozzářily očička a ukázal prstíkem a pronesl jéééé pipi😀 když jsme to zavřela tak chtěl, abych je znovu otevřela 😅

lehna
8. čer 2010

to je pařák, do toho bazénku se naložím asi i se Štěpim 😀 . jdem dát polívku a jde chrnět, tak přijdu hodit ty fotky 😉

lehna
8. čer 2010

@zuzanka26 - no taky nechápu jak to kdysi šlo a nám to nejde. ty řeči taky nevnímám, nemá cenu jim cokoliv vysvětlovat, tak to přehlížím a je klid. ať si všichni koupí domů nočník a učí je taky, ne? když mají pořád plnou pusu keců 😝
a teda vaše noc, chudák malá s kašlem. mi stačí, jak má Štěpi jen šušně v nose a funí, to se pak pořád budí, tak mu musíme stříknout od nosa sprey, to je u toho kravál, protože je rozespalý a nechce se nechce se nechat držet.

no tak jdu, cítím,že je i pos... 😀

hancazivocich
8. čer 2010

ahojky, konečně to snad dopíšu a odešlu! 😠
Včera den na pěst - drancuje mi Kikouš skříňky, páč noční stolek, kde se rochnila tatínkovi, je pod pojistkou - má v sobě hřebíky a háček 😅 😅 Takže si našla jinou hračku - otvírá mi v protilince dveře a nosí ven věci - zakopla jsem o mixér, do kterýho se snaží nacpat metličky - ty už jsem vyndala z pračky, sprcháče, koše, trouby, atd....Ty stoličky jí zlobí, o to víc vymejšlí kraviny... Vyndala sklenici od okurek, ve který jsem měla ty metličky a švihla jí na zem. Rána jak z děla, sklenice na kusy... Zařvala jsem na ní - měla jsem strach, aby netancovala v těch střepech a nepořezala se. No, tak jsem jí odnesla do postýlky, omyla jí nožičky a šla na tu pohromu. Vyndala jsem pro jistotu i vysavač.. Najednou zas rána, letím k ní - madam z postýlky dosáhla na dveře u skříňky, kde jsou videokazety a začla je házet na zem 😖 😠 No, takže odtáhnout postýlku, zkontrolovat a jít vysávat.. Když byly střepy fuč, tak jsem chtěla vysát zbytek pokojů - to už jsem jí vypustila ven. Vypnu vysavač, jdu jí udělat pití, vrátím se, pustím, nesaje - nacpala mi do hadice čistící ubrousek, zahryzla se do hadice.. Pak vysavač omylem pustila - řev - bojí se ho 😖 Takže to stihla během 20minut - všechno....

Takže se nedivím Prchalce, i já občas si představuju, jak jde malá za odměnu k babičce!!! V očích vražda, kruhy pod očima..

Zuzanka - ona to dřív zas taková hračka asi taky nebyla, ale vzhledem k tomu, že nebyly tyhle skvělý plíny, tak to ty děti zřejmě i nutilo se to naučit. I když mě máti taky nutí a péruje, aby se to malá co nejdřív naučila, ale nedávno jsem se dozvěděla, že brácha kadil až do třech do plín....
Někdo z holek tu radil pouštět jedním uchem - když mi není dobře, jsem unavená, tak mně to pokaždý fakt dostane - ty dobrý rady! Naštěstí vždycky teta práskne, že s naší výchovou to taky nebylo růžový a hned je mi líp... Že prostě máti občas vykládá pohádky...Včera sama práskla, že brácha postříkal bublaninu biolitem! 😀 😝

Jinak fakt díky, že tady jste a člověk si může přečíst, že není tak vadnej, jak si okolí myslí 😠 😠

gina333
8. čer 2010

@hancazivocich : aj u nas sa hra so vsetkym len nie s hrackami. Najradsej ma hrnce, DVD-ka, PET flasky. 🙂 Obcas zabludi aj ku hrackam, teraz miluje babiky a lopty. 😉

@lehna : u nas sa uz zatahuje, urcite poo sprchne, ved dnes je Medarda. 😒

@zuzanka26: kem Sophi kaslala tak som jej na hrud natierala Koalku. Poradila my to sherry, vzdy to zabralo, lepsie dychala ani nekaslala. 😉

U nas sa spi, krasne sa konecne napapala, idem brazdit po MMB, vcera som jej kde co pokupila, ale vsetko je dost drahe, tak skusim ci nenatrafim na nieco pekne. 😉

prchalka
autor
8. čer 2010

Má opět vybito, tak toho asi moc nestihnu. Obídek od babí propadl totálně - polívku s drožďovými knedlíčky fakt nechtěla, tala 5 lžiček a ee, tak jsem musela sáhnout po skleničce, nic v zásobě jsem neměla, počítala jsem, že to jíst bude 😖 Včera ji obdivovali, jak jedla syrečky a bramb.salát a navýsost chválili, že sní všechno, tak je budu muset zklamat 😅 😝
Dopol jsme byly jen na zahrádce na písku, bylo příjemně, teplo, ale pod mrakem, poo už asi zase začne pařit. Ze ČT na PÁ jsem opět sama a zrovna bude hic, to nevím, jak přežijem.. 😢
ined: Maty má hezký klobouček, taky bychom jich potřebovaly víc, máme jen jeden a ten je bílý - velmi praktické. Jak jsem zjistila, potí se i bez něj, no to nechci vidět, až bude víc. Chudinky děti 😝

prchalka
autor
8. čer 2010

Stačila jsem to napsta a chcíp mi. Píšu jako tatar, no snad to pochopíte, písmenka chybí.. 😖 Tak si jdu asi číst..

katzi
8. čer 2010

nééééé, já měla napsanej dlouhej příspěvěk a celý jsem to smazala 😠 😖 Musím se jít posilnit kafem a napíšu to znovu 🙂

lehna
8. čer 2010

spí

@hancazivocich - teda ty máš doma dobré éro 😅 . to já už bych byla asi na mrtvici. s těma plínama máš asi pravdu, kdysi byly jen látkovky, tak to asi fakt bylo jednoduší. no nevím no, myslím že máme klidně ještě čas.
i já ,nebo i MM si občas představujem jak by to bylo krásné,kdyby nám malého někdo na chvíli pohlídal sám od sebe.
v neděli Štěpiho hlídal můj taťka 2 hodinky, máti celý den ležela, nebylo dobře. Ale taťka byl v pohodě,aspoň na něm jde vidět,že má zájem, no spíš se mu věnuje, když mu ho takhle dáme, ale Štěpi jak ho vidí,tak letí jen za ním a pořád volá jen dědě dědě. My jsme v neděli přestěhovali naši postel do jiného pokoje, takže Pipa spí už sám v pokoji, proto ho taťka hlídal 😉

@gina333 - u nás bylo zataženo včera, pořád to sem tam vypadalo na déšť a nakonec z toho nidky nic nebylo. Já včera taky brouzdala na MMB, Štipovi jsem koupila dvoje pláťáčky a dvě trička, za 200,- i s poštou no neber to 😀

hancazivocich
8. čer 2010

@lehna nedělej si iluze - u nás nikdo nehlídá - to byla výhružka - že půjde k babičce 😔 😅 Protože se mají taak rády - ty dvě, víš? 😝 Leda můj taťka hlídal, když jsem měla zubaře, tak chodil vozit, nebo občas zaskočil za malou dopo... a ta jen slyší výtah, tak je to jééééééééé jééééééééééééé děde jede, jéééééééééééééééééééé 😀 Nebo chodíme dělat Kuk z okna a mávat....
Ěro je slabý slovo - včera jsem si fakt šla třísknout hlavou do zdi, bylo toho na mě nějak moc..... A když jsem jí konečně usadila do jídelní židličky, že jí teda nakrmím, tak rána a stála před ní normální židle, kterou rozhoupala a hodila na zem...
V obchodě si koupila v nestřežený chvíli balíček se žvejkama - ukořistila dva, ale jeden tak rozslintala, že jsem ho musela koupit. Ještě si k sobě vzala lodičku, tak jsem si u kasy přišla jak zloděj, protože prostě v košíku ani na pultu nebyla a prodavačka - tu lodičku ještě prosím zaplatit 😔 😔 😔 Hm, tímpádem si nikdo nevšim a neplatil ten rohlík, kterej žužlala 😅 😕
Prostě - když se daří, tak se daří..... Minule otevřela chlapovi kufr, vytahla mu projekty - staví vodní el. a začla dělat pisi, písi... Tak jí je chlap vyrval, zavřel kufr, zamknul, tak si donesla příborák a dělala žíži žíži a snažila se pižnout zámek. Nakonec jí vzal nerv a polila mu to čajem... 😖

lehna
8. čer 2010

něco ze sobotní ZOO

sherry28
8. čer 2010

tak už spí 😉
Luky už neprůjmuje 😝 (narvala jsem do něj smectu s čajem, pod výhružkou, že ho jinak odvezu do nemocnice)nesnáší od mala léky, sirupy a vůbec veškerou medicínu 🙄 tak až se vyspí terorista, půjdeme ven 🙂

lehna
8. čer 2010

a bazének, si tam vlezl i tatínek 😀

lehna
8. čer 2010

je to vodník 😀

hancazivocich
8. čer 2010

Krásný fotečky!

Jak velký bazénky, kolik vody atd... Používáte? Kikouš bude mít premiéru, tak nevím... Help 😀

sherry28
8. čer 2010

hanca: takovou holčičku taky znám, jmenuje se Terezka a je to hrozný pometlo je úplně všude v jedné jediné sekundě, teď už je jí 6 let a chodí do školky a půjde do školy(znám jí od jejich dvou let)trošku už se zklidnila od té doby, už si nechá i lecos vysvětlit a zdá se, že nabírá na rozumu a to ji vychovává od mala babička, její mamka se jí zřekla. Babička vypadá jak kdyby byla její mamka 🙂 a říkala, že se i na 25 s ní cítí 😀 že to ani jinak nejde. Musí jí být zkrátka furt v patách 😅

sherry28
8. čer 2010

hanca: my máme bazének pro máru z loňska, kdy mu bylo půl roku, takovýho motýla se stříškou a letos mu ho dám taky, pak sem hodím fotku, až bude nafouklý 😉 a Luky má velký modrý a nejspíš bude Mára i tam s Lukym 😉 takže nakonec možná tam ten necháme pro mimi a napustíme jen jeden, ještě to musím promyslet

gina333
8. čer 2010

@lehna : krasne fotky a paradny bazenik. 🙂 Veru Stepi je riadny vodnik, 😀 bud rada, u nas je rev ked sa jej zamocia vlasy, i ked sme boli na plavarni vobec jej to nevadilo. Asi ma fobiu z vody len vo vani, lebo sa boji, ze jej idem umyt hlavu. 😉 😲

sherry28
8. čer 2010

jinak jsem ženy ráda, že se líbily kompletky pro Káju 😵 doufám, že se bude líbit i její mamince 😉 ona je dost náročná a jen tak něco jí nedá 😅 tak doufám, že uspějeme

hancazivocich
8. čer 2010

sherry - omyl, né furt v patách, ale o krok napřed 😀 😀 Jo, jo, to moc dobře znám.... Už se moc těším na návštěvy školky a školy, jak tam půjdu ,,na kobereček" 😖
Ale co..... Víš, mě dokáže děsně nas....., když tchyně prohlásí - tohle naši kluci nikdy nedělali, nejsem zvyklá si na to dávat pozor, dělat to nebudu, a blabla.... Spadnout ji nechám, protože se to naučit musí! Víš, malá stejně půjde a skočí, i když spadne, tak prostě tam znova vyleze a má děsnou radost z toho, že se tam vydrápala 😠 Jinak se tchánovci děsně bavili tím, jak točí s kamnama a snaží se je otevřít, že se jí to určitě nepodaří. My se na sebe s chlapem koukli, vybavilo se nám, jak se před týdnem hrabala lopatičkou v kamnech, vylezla jak čert (my byli v klidu, protože kamna měly bejt uklizený)... Mno, chybama se člověk učí. Ještě se smáli, když vylezlo z chaty něco, co dítě připomínalo při hlubším zamyšlení 😀 😀

lehna
8. čer 2010

a ještě tři fotečky,abyste věděly, čím se jí jogurt 😉

gina333
8. čer 2010

@sherry28 : neboj, urcite sa jej to bude pacit. 😉 Dobre, ze Lukymu uz je lepsie, len aby ste to od neho nechytili vsetci. 😝

gina333
8. čer 2010

@lehna : to ma nebodaj zubnu kefku? 😀 😀