Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
9. čer 2010

gina: a co zkusit mucoplant jitrocelový sirup na dobrou noc 😉 Mára ho má rád a vždycky když slyším, že chrčí, tak mu ho šoupnu, je to z bylinek a sladký 😉

zuzanka26
9. čer 2010

ahoj dobré ráno,
u nás to dnes taky celkem šlo, malá spinkala jen s kašláním asi jednou do 3:10, pak trochu kňourala, dvakrát chtěla pít a pak nějak do 6:30 spala. Zato já ne!!! nejdřív jsem taky pořád kašlala, pak měla šílený sny a pak mě hrozně bolela hlava asi z toho vedra, bydlíme v paneláku a hrozně se to tady vyhřívá.
Takže odpočatá moc nejsem,.
@prchalka to je teda puclík ta tvoje holčička, ale to je správný, je roztomilá.

gina333
9. čer 2010

@sherry28 : dik za tip, mam doma iba Calciovy sirup, to my este dokina predpisala pre nu v zime ked kaslala tak som jej dala. Uvidim, ci zaberie. 😉

lehna: no dost casto ste vstavali v noci, asi ani Chamomilla neni zazracny liek. 😒

prchalka
autor
9. čer 2010

@gina333 Nééé, 109 Kč za 5 triček a 2 věci zadara, pak ještě k tomu poštovné!! Jinak velikosti jsou to 98, ale bude jí to volný, bude větrat 🙂
Potí se vám děti taky tak? A to nemusí ani nikde lítat.. Ty vedra, to bude peklo!
Nakrájela jsem jí jablí a kouká na školku, ale teď mi tu mističku přinesla na stůl..

prchalka
autor
9. čer 2010

@zuzanka26 Jo, je to vorvaň, velikostně tak na 2,5 roku 😅 😝

ivanulienka81
9. čer 2010

dobre rano...
@gina333 dakujem za privitanie
@lehna tomu hovoris celkom dobra noc... ja som na nervy ked sa maly raz zobudi v noci 😅
my sme mali tuto noc zlu, ale nie velmi, kedze Misko uz spaval sam v postielke celu noc, tak akykolvek vykyv je uz zle... ale vcera zaspal o 21:30 potom sme aj my zaspali a niekedy v noci sa zobudil s placom, tak som ho vzala do nasej posteli a tam buval ale sa moc mrvil, takze sme nevyspati, rano sa Misko zobudil o 8 😒 uvidime ako bude dnes...

gina333
9. čer 2010

@prchalka : super cena, pochopila som 😀 😉 No Sophi sa moc nepoti, u nas stale fuka taky slaby vietor, tak tu horucvavu menej citit. 😉

zuzanka26
9. čer 2010

my máme zase vždycky jen takový růžový tvářičky, ale nepotí se nijak.
jinak my jsme zase prďolka, na roce a půl 81 cm a 10,8 kg.

gina333
9. čer 2010

@zuzanka26 : krasne dievcatko 🙂 aj moja Sophi je presne taky mrnusik, maju rovnake miery. 😉 😉

zuzanka26
9. čer 2010

gina děkuji moc 🙂

sherry28
9. čer 2010

tak Mára má akorát rudý tváře jako by si je maloval a pod kšiltovkou mokré vlasy, já mu čepici vždycky namočím a vyždímám a šup na hlavu 😉 jinak my tady máme počasí jako u moře 🙂 vedro, ale vítr z těch polí, takže ani nepřijde, že je takový vedro 😕 přesně jako u moře 😉 🙂

zuzanka:malá je roztomiloučká 😵

lehna
9. čer 2010

@ivanulienka81 -ano, u nás je to celkem dobrá noc, protože míváme ještě daleko horší 😅 , kdyby se mi budil jen jednou tak jsem šťastná jak blecha 😅 😉
@prchalka - cena teda super, za tolik věcí, jenže jak á koukám na MMB, tak na holky je spouuuusááá věcí mi přijde, kluci takový výběr nemají.
@zuzanka26 krásná holčička, a teda oproti nám fakt drobek🙂. štěpi měl v roce 86cm a 12kg 🙂 , tedka bude mít 90cm určitě a 13kg 😉
@gina333 - já vím, že chamomilla není zázračná,jen jsme ji zas dali po delší době,tak jsme chtěli vědět jestli to bude lepší. no bylo,až na to skoro dvouhodinové převalování 😉

sherry28
9. čer 2010

prchalka: každou z vás to čeká, jednou se vyspíte parádně 😉 jen vydržet 🙂 a Čorí určitě moc dobře ví kam se dělá ee, počkej jednou tě taky mile překvapí 😉

ined77
9. čer 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás se spinká od 10.15 😲 ,jestlipak víte proč 😒 ...protože můj milovaný brouček vstával ve 4h!!!!!!! 😠 😲 😨 😅 😀 ,fakt nevím jestli se smát nebo brečet 😀 ...odpadl mi v kočárku po ko u dr...dobrá zpráva je,že je už v pořádku a jako rybička 😉 😵
doma se neprobral,tak jsem mu jen sundala ponožky a kraťásky a teda spinká 😅 ...obídek bude potom 😅
odpoledne pojedeme asi na koupaliště 🙂 .včera otevřeli 😢 ...je vyhřívané,celou sezónuje teplota vody 28 st 😅 ..jako kafe 😀 .tak se asi pojedeme vyráchat,je neskutečný pařák už od rána 😨
cestou jsem si koupila kraťásky 😵 ...potřebuji se pomalu zazásobit na tyhle horka 😉
výhoda je,že jsem měla už v 7.30 uklizeno a vypráno 😕 ...no ale teda tenhle čas spánku mi nijak nevyhovuje..maximálně,že bude večer snad vyřízený a usne hned jako špalík 😔 😵 ...včera jsem ho zkusila houpat v náručí,v sedě a usnul asi za 10 minut 🙂 ...o mnoho rychlejší než tam s ním půl hodiny bojovat že 😀 .ale takhle jsem uspávala asi před rokem 😅 ...no co už 😉 😀
snad vás ještě stihnu dočítat 🙂 ...vůbec nevím co teď čekat 😒 ...

ined77
9. čer 2010

jo a dr.při kontrole krčku říkala,že mu vzadu lezou zuby 😲 ...jako že by 5??? 😕 ..no musím udělat hloubkovou kontrolu 😉
a noc dnes celkem šla,až na to vstávání 😉 😔 ...kdesi se trkl do hlavičky o zeď,tak chvilku jančil,ale to bylo myslím vše 😉

gina333
9. čer 2010

@ined77 : super, ze Matymu je lepsie. 🙂 🙂 ale to ranne vstavanie, no iny masaker 😝 😀 To je perfektne, ze mate tam kupalisko, u nas je tiez Aquapark, ale je to sialene drahe 😠 a termalne otvaraju asi az od 1.7. Uz sa tesim ako tam budeme chodit. 😉

hancazivocich
9. čer 2010

Dobrý den, tak v rychlosti..
Prchalka - krásné dítko...

Malá konečně usnula, dneska to bylo na provaz... Z noci si moc nepamatuju - vstávání, vrčení, ale celkem to šlo.. Až na to ráno - vůbec jsem se nemohla probrat, únava, motání hlavy, děsný 😝 😝 Že by se ten nedostatek spánku začínal projevovat?

@ined77 ve 4 vstával? Šmankote! To jsme měly období někdy kolem půl roku - vstala ve 3, v 8 šla spát 😝 😝 😝 Jak to měla přehozený, tak to občas bylo na vraždu. Jo a nejlepší bylo, že si chtěla povídat - tak mi tam vejskala a žvatlala, čekala jsem rány do zdi od sousedů 😔 😔

Včera se snažila vyndat knížku z knihovny, to už mi přetekl nerv - stála na špičkách a už jsem viděla, jak to na ní celý letí... Tak jsem na ní zařvala, ona se otočila, udělala na mě tytyty, pšttt, není píp - jako buď ticho, neslyším zpívat ptáčky 😖 😲 Tak to mi teda řekněte - zlobit se, nebo se tlemit.......

Kiky měla první zub v 10měs a 3 dnech, teď jich má 11 a další na cestě...tuším.......

Jinak se včera řítila kolem lidí (zásadně normálně nechodí), ti z ní hotoví - páč letí a řve - bzdiiii, hapáááááááááš, paníííí, pyč... koukej.......Noo, ještě, že proletí dřív, než jí někdo porozumí. Taky si šla zblizka zkontrolovat paní, co seděla na vozejčku.

Můj děda je z ní na prášky, moc toho nenachodí, většinu dne prospí a naše návštěvy mu dávají zabrat. Páč madam letí, hejká, všude vleze, když letí kolem něj, tak v letu zalomcuje jeho holí, na který má bradu a spí 😅 😅 😅

Jo a pes - starej - se jí už pomalu přestává bát, skáčou proti sobě, strčí mu před čumák jídlo a zdrhne.... No, mě trefííí

Jinak dík za info o Terezce - hned je mi líp!! Sherry..tuším...

gina333
9. čer 2010

Tak spime, mam chvilku pre seba, idem si konecne nalakovat nechty nech som aj ja za damu. 😉 😀

prchalka
autor
9. čer 2010

@lehna Ale teda Štěpi fakt ani nevypadá, že je takový kus chlapa 😀 😀 S těmi věcmi jsem to ani nečekala, že tak dobře pořídím. Libily se mi tam 2 trička, aby měla co na převlíknutí na ven a nevadilo tomu ušmudlání no a pak jsem vlezla k paní do alba a měla tam ještě další, tak se zadařilo 😉 Jinak to dá moc hledání a jedna i třeba pěkná věc se ani nevyplatí, kvůli poštovnýmu pak.. Ona si teda taky dala poštu 54 Kč, což si myslím by šlo poslat i levněji, ale mám 2 další věci grátis, tak to mě nebolí. To u mě chtěla jedna paní smlouvat o 50 Kč a ještě aby to měla bez poštovného, tak to jsem se na to vybodla. Navíc jsem jednu věc prodávala za 130 a ve výprodeji je k sehnání tak za 250-280 Kč. Navíc taková nepoužitá dárková krabička a mám 2 rozdílné. Ale paní si prostě stanovila cenu sama, tak to mě trochu naprdlo..
@sherry28 Jo dneska to moc dobře věděla, kam se dělá ee! Nejdřív šla a říkala si: houno houno blé, tak jsem nakoukla a bylo to tam. A pak říkám, kam se to dělá? A otočila se na nočník a přinesla mi ho ukázat 😀 😅
@zuzanka26 No to je taky princezna vlasatá! Taky bych brala takový tintítko 😉
@ined77 Vzadu zuby?? 😕 🙄 To byste to vzali nějak hopem! 😅 Teda ale ve 4h vstávat? To čorí se začla převalovat až před 6h!
@hancazivocich Krásné dítko, no jak kdy... ty fotky ze škopku nic-moc 😅

prchalka
autor
9. čer 2010

Netušíte někdo, čím se dají "vystříkat" potravinoví moli? Švagrová objevila hejno u babičky a na to jako nějaký lepítka nestačí, to chce drsnější zásah!! 😝

hancazivocich
9. čer 2010

@prchalka no, my s tím zápasili dva roky - s těma molama - najít zdroj - ty hnusný bílý červíky 😝 😝 😝 Jestli něco nesnáším, tak vše, co připomíná hada - červíci jsou základ, pak jsou z toho molíci... Jo a já se nakrkla a vzala to normálním sprejem na moly..Jenže my to měli v komoře, jestli je to ve špajzu ☹ , kde je jídlo, tak asi nic moc. Jo a jukni do drogošky - já ten sajrajt koupila ve Schleckerovi 😉

prchalka
autor
9. čer 2010

Říkám si, že možná Biolit a četla jsem teď, že i levandule..

prchalka
autor
9. čer 2010

@hancazivocich Když tam je fakt mega bordel, prej jich jí tam našla asi 80 na stropě 😝

hancazivocich
9. čer 2010

Jinak naše Kika má velikost 92-98, takže taky žádnej prcek..
Naštěstí je tu řada pěknejch sekáčů. Ale i u babičky v Humpolci jsem minulý víkend sehnala pár parádních kousků - tepláčky, kraťásky, plavečky s beruškama - měli akci. Takže 10 věcí 320 kč, paráda 😵 😵

ivanulienka81
9. čer 2010

@lehna no tak to je fakt krasny chlap velky 😀 my ked sme mali rok tak sme mali 79cm a 9850g ... ak sa mozem opytat, aku ste mali porodnu hmotnost?

hancazivocich
9. čer 2010

A kde to má? Já fakt vzala biolit a roušku na ksichtík a vzala jsem to - celej strop, stěny, skoro na to pad celej... Je i levandule - pytlíčky, atd... To je taky pěknej smrad 😝

prchalka
autor
9. čer 2010

@hancazivocich Švagrová se pořád divila, odkud se jí berou ve špajzu a zjistila, že od babičky zdola. Našla jich tam prostě asi 150 lítat a to, co má mezi všemožnýma pytlíčkama radši ani nechce vidět. No udělat to něčím musí..

lehna
9. čer 2010

jsem tady nějak nestihla přijít a už je vzhůru. spal 1,30 , tak jde jíst a půjdem ven ke kamarádce do bazénku, snad nezapomenu foťák, hodím zas kdyžtak fotečky,

@ivanulienka81 - porodní míry 3000g a 50cm 😉 , není kojený,takže se podepsalo asi i UM a taky MM je dost veliký¨,tak to má i v genech.

@prchalka - jj, je to kus chlapa, nevypadá,ale je, každý říká,že na 16měsíců je veliký dost. jj, já taky vždycky hledám a hledám ať vyberu od jedné paní víc věcí. zrovna jsem mu ještě teďka objednala dvoje kraťasy a jedno tričko. tak to vyjde zas nějak kolem 100,-.

tak už musím, pááá, přeji hezký zbytek dne všem, , se nám tady trošku začíná zatahovat,ale pařák je řádný. děcka se vyřádí 🙂