Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
23. čer 2010

Tak za prvý - za to můžu já, páč když jsem byla těhu, tak jsem nemohla spát..
A kdybych ji každej den v 6 vykoupala - hladovou, pak jí dala najíst a v 7 šla spát, tak spí 😎

sherry28
23. čer 2010

@ined77 ono se to upraví ani nebudeš vědět jak 😉 a ženy pozor mám v albu erotické těhu fotky, tak může kouknout, MM si včera hrál u telky mě vysvlékl a řekl, že udělá fotky nahatýho bříška, abych to mohla dát do alba, takže jsou cudné 😉

hancazivocich
23. čer 2010

Ona by ji víc řezala, ale to je na jiný téma - to sem nepatří 😖

hancazivocich
23. čer 2010

sherry - dobrý!!!!
Jo a dotaz - jak se to dělá se třema prckama v autě? Autosedačky atd.... Ona je na to nějaký výjimka?

ined77
23. čer 2010

@sherry28 🙂 .... 😕 😕 😕 🙂 jdu kuknout 😵
snad máš pravdu 🙂 😉 .

@hancazivocich 🙂 ...aha, tak to nebude nic pro mě, neboť já jsem špatná i z toho, když na něj některý den víc ječím 😒 ☹ .
no, takhle jsem to jednu dobu dělala...ne že bych ho koupala záměrně hladového, ale to pil na véču ještě jen mléko a nic moc mi to nepomohlo 😀

nooo a už ho slyším...jdu na něj 😅 😉

hancazivocich
23. čer 2010

ined - dělám průtokáč - nevnímám a neřídím se těma radama... Jinak by mě odvezli.........

sherry28
23. čer 2010

@hancazivocich tak podle zákona, nemusíš mít vv autě tři autosedačky, což znamená, že když jedou tři děti, tak můžou být jen dvě autosedačky, což je divné, protože já bych žádné dítě do auta bez autosedačky neposadila 😉 já budu mít tři autosedačky, mimísek ve vajíčku vedle mě a kluci normálně vzadu jako doposud 😉

sherry28
23. čer 2010

ined. s tím mobilem si mi připoměla naší situaci, akorát s tím rozdílem, že já ten mobil v psední vteřině chytila 😅

sherry28
23. čer 2010

hanca: a až bude mimi větší, tak bude sedět v autosedačce vzadu s Márou a Luky bude mít jen podsedák, měli by se tam vlízt všichni 😅

hancazivocich
23. čer 2010

sherry..
a když pojedete všichni? I s manžou? Jo a vedle sebe - máš airbag? Jde vypnout?
My malou dopředu nedáváme - airbag - jen ve služebním pickupu jela vedle tatínka a já pšššt - v kufru... Madam spokojená, brebentila celou cestu. Tatínek už míň - kecala mu do řízení a hrabala do řazení 😀 😀

ined77
23. čer 2010

@sherry28 🙂 ...pěknéééééééé 😵 😵 😵
na tři děti jen dvě autosedačky??? 😲 😨 ...taky bych nevezla dítko bez sedačky,ani omylem 😕 .
pamatuju, jak začaly spoty nemyslíš-zaplatíš...zrovna jsem kojila (matýnek měl tak měsíc) a viděla poprvé ten s miminkem na předním skle 😢 ...za prvé jsem nemohla přestat brečet a za druhé jsem se zapřísáhla, že bez sedačky nikdy nepojedeme, byť jen kousínek.

@hancazivocich 🙂 ...rozumím ☹ .já mám to štěstí, že mě nikdo rady neudílí...teda občas nějaké doporučení nebo připomenutí, jak se to dělalo dřív, ale zaplaťpánbůh žádný nátlak 😨 ...to musí být dost nepříjemné 😖

hancazivocich
23. čer 2010

Právě - ten spot byl naprosto příšernej... Taky odmítám jezdit bez sedačky..
Já jen, že ta autosedačka sama o sobě zabírá dost místa, jen ze zvědavosti - jestli jste některá zkoušela tam ty tři narvat... 😅

ined77
23. čer 2010

@sherry28 🙂 ..já ho nechytila, ale jede,spadl do trávy 😅 .fakt je, že už přežil kde co 😀 .

@hancazivocich 🙂 ...předpokládám, že ty jsi v kufru také brebentila 😀

sherry28
23. čer 2010

hanca: já tam airbagy nemám 😉 a MM si sedne ke klukům dozadu, i když byla krize a Mára tam nechtěl sedět, tak tam seděl 😉 takže chlapy vzadu a já s mimískem vepředu ve vajíčku(poutám ho v protisměru jízdy, Máru jsem tak taky vozila)a až bude mimískovi sedm měsíců pryč a chtěl by řídit, tak půjde hezky dozadu ke klukům a MM dopředu 🙂 už to mám promyšlené, to bylo to první co jsem řešila, bydlíme v pustině a musím všude dojíždět(školka, škola, dr. atd.)

hancazivocich
23. čer 2010

ined..
Jááá? Jak bych mohla? 😀 😀 😀 Noo, co myslíš? 😀 😎

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ..když to vezmu,že do felicie jsem se vlezla dozadu já v 9.měsíci,MM vyhlížející podobně a babi,tak by se tam tři sedačky vlézt mohly 😀

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...myslím že jsi byla spokojená a celou cestu vesele brebentila 😀 😀 😀

hancazivocich
23. čer 2010

Hm... a MM jde dozadu dobrovolně? A jak mu to jako říkáš? Mazej dozadu? 😀 😀 A neprosí, že chce řídit? 😅 😅 😅 Dobře to máš vymyšlený, jestli s tím souhlasí i manža 😎

hancazivocich
23. čer 2010

ined
jasně, hlavně jsem nadávala na ostřejší zatáčku bez varování... Poněkud mi padalo tělo 😝

sherry28
23. čer 2010

hanca: já myslím, že klasický autosedačky se tam tři ani nevlezou, právě proto je povolený vozit jen dvě 😉 možná u nějakého širokého auta by se tam vlezly, ale Luky má autosedačku(obyč s polystyrenu)a ta se dá oddělit na podsedák a s tím se tam ty klasický normální dvě vlezou a on už ten podsedák mít může 😉

sherry28
23. čer 2010

hanca?: 😀 😀 MM má smůlu, nemá řidičák 😉 takže šoférování je na mě 🙂

ined77
23. čer 2010

@sherry28 🙂 ...anebo ještě koupit mikrobus 😀

hancazivocich
23. čer 2010

No, my právě sice máme auto jak traktor, ale ty tři si tam nějak nedokážu představit... Fakt mě to jen zajímalo, tak se omlouvám, pokud se to dotklo..

hancazivocich
23. čer 2010

Nemá řidičák, tak to má smůlu... U nás jsem já bez řidičáku...
Ale u chlapa mi to přijde divný...

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ..to věřím,musel to být hodně divoký zážitek 😅

@sherry28 🙂 ..ale? a jakpak že neřídí? 😕

hancazivocich
23. čer 2010

ined
mnoo - ani nee, už jsem tak párkrát jela. No a jelikož je ve mně kus zvířete, tak do klece vlastně i patřím 😀 😀

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...kupříkladu MM řidičák sice má, ale to je tak vše,bojí se jezdit a udělal ho s flaškou fernetu v ruce 😅 .takže to čeká brzy mě...musím ty papíry stihnout teď v létě 😉 ...to bude velmi zajímavé 😅 .

ined77
23. čer 2010

@hancazivocich 🙂 ...šmakote,ale to neříkej před manželem!!! 😀 myslím to o té kleci
😉 😀 ...jinak všichni jsme vlastně zvířátka 😉

hancazivocich
23. čer 2010

ined
s flaškou fernetu? Noo, mazec
Já se bojím a vzhledem k těm chlapovým nehodám a poslední smůle, co se na nás lepí, si přestávám věřit - sobě i lidem okolo. Když vidím, co všechno jako řidič musel ustát, tak neee...

hancazivocich
23. čer 2010

Jakýmu manželovi? 😕 😕 😕 😕 😀 😎