Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
25. čer 2010

@lehna : super noc 🙂

@katzi : prejem krasny weekend, a veru spomen si na fotky. 🙂

Ja varim dnes na obed toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27909, chilli papricky som nedala ale pridala som trocha cukru, uvidim aky bude mat uspech. 😉

sherry28
25. čer 2010

ta my zítra ráno v osm, odjíždíme na Kladno se podívat na baráček jak poskočil a MM tam chce udělat zase kus práce(oni tam teda zedníci dělaj, ale on aspoň pomůže) 😉 takže od zítra budu mimo netaž do neděle do večera

gina333
25. čer 2010

@sherry28 : tak pekny weekend aj vam 🙂 MM pride v nedelu rano domov, dufam, ze sa dovtedy vycasi a mozme aj my niekde vyrazit.

sherry28
25. čer 2010

@gina333 určitě bude hezky, mělo by být téměř nad celou střední evropou podle satelitu 😉

gina333
25. čer 2010

@sherry28 : to dufam, i ked zatial k tomu nic nepresvedcuje lebo je zatiahnute a stale fuka severak 😒 Obedik mal uspech, vsetko co som jej nalozila spraskala. 🙂

gina333
25. čer 2010

Spinkame, idem si trocha zasurfovat. 🙂

prchalka
autor
25. čer 2010

My jsme měly návštěvu, přišla švagrová s holkou, byly na kontrole po nemoci, tak jsme chvíli seděly venku a líp to uteklo. Ale jelikož čorí dostala hodinu před obědem Monte, tak toho moc nesnědla, pár lžiček polívky a nechtěla. A taky vypila Kubík play tak 3/4 flašky, ten taky dostala. Má i nový letní obleček, tričko a šortky, ale jen jsem jí to zkusila, scéna jak hrom - jak viděla holé nohy, tak to neunesla 😅 Tak šla zase do tepláků! Spí od 11.20, po tom, co odešly holky.
Na odpol mám plán - dát jí hlídat babí a my že bychom jeli jednou v klidu na nákup 😉

hancazivocich
25. čer 2010

ahojte,
nestíhám - dnes rýma 8. den 😝 😝 , mně se včera rozjela migra jak chrochro 😝 😝 celá půlka hlavy mi normálně tepala, do toho ten Lump vymejšlel jednu kravinu za druhou. Vystěhovala komplet celou protilinku - mám chuť ty dveře natvrdo přibít!! Vezme mixér, hraje si s ním na vláček, s metličkama se pomalu loučím, minimálně jedna bude za postelí. Vzteky mě hryzla - přes bundu, ale trefila zrovna nějakou žilku, takže vyskočil modrák.. Uplně do kopečka. Dala jsem jí kraťasy, pokreslila si koleno propiskou, pak vzala zeď.. K obědu měla těstoviny s omáčkou, řekla jsem jí papej kolínko... Vzal jí nerv - říká kolíko, kolíko.... tříská se do kolena - pak mi došlo, že si myslí, že po ní chci, aby si snědlo kolínko 😖 😲 😝 S pitím třískla o zem, vylila to dvakrát.....atd....... Myslela jsem, že jí někam zamknu, ztratím klíč a zdrhnu... Do toho už druhej týden tady pod okny sečou trávu a včera zrovna vysíkal křovinořezem prostor těsně pod okny. Myslela jsem, že mu pošlu ... cihlu 😠 😎 V hlavě tisíc permoníků a ten hroznej zvuk tý sekačky......

sherry28
25. čer 2010

tak u nás se spí teprve od teď, trošku jsem se zdržela s úklidem 😝

matova
25. čer 2010

Ja som tiež "vyspatá" už neviem ktorý týždeň neviem vnoci zaspať...hrozne sa mi večer chcelo a nie anie 😢...mám pocit že som len oči zavrela a malý už liezol z postele- o 3h na mlieko. Až na to že do rána sa vkuse prevaľoval, pochodoval, studné líca mal, vkuse som ho zakrývala....
My dnes na obed ryža+ sójové plátky na šampiónoch- pekne spapal 😅, včera knedlík a šampionová omáčka- schválne som mu vybrala na tanier bez húb, ale až sa trhal za nimi keď tam sem tam nejaký kúsok zazrel.
Spí od 12:05 a veľmi sa mu nechelo...tak ktovie dokedy, ja letím fuč, mám kopu práce...Príjemný deň všetkým 😉

lehna: super noc, no nezávidím, veľmi by som ti takých dopriala viac 😉. Fotky nakoniec nepošlem, mm nenafotil a rozhodol sa že dnes ten stromík už zaštikne podľa seba 😅
prchalka: veru, oni sa budia lebo vedia že sme pri nich a vyžadujú asi pozornosť ešte aj vnoci 😒
gina: ach u nás detto- hrozná kosa a vietor je vonku 😒
katzi: dobrú svatobnú hostinu želám 😉
hanza: to s tým kolínkom 😀 , inak 🙄

sunysara
25. čer 2010

ahoj holky mám prosbu. malýmu jsou 3 mesíce a 2 týdny a moc nám slintá a má dole v pusince hodne bílý místa na míste jedniček, furt neco kouše nejlíp ruku je neklidný nevím můžou to být zuby??

sherry28
25. čer 2010

@sunysara no to vypadá, že to zuby budou 😉 jen než se objeví to bude ještě chvilku trvat, tak 14 dní tipuji(když už vidíš bílá místa 😵 ) moji kluci měli taky oba brzy zuby 🙂

sunysara
25. čer 2010

shery moc děkuju no naběhlý to nemá ale furt si tam strka ruce a kouše si je a je tak týden protivný ale fakt hodne chudáček můj malinkej. fakt nevím jak to třeba nahmatat, když mu šáhnu do pusinky tak me ajko by stiskne

gina333
25. čer 2010

@sunysara : aj podla mna je je to zubok, mojej Nati prve zubky vysli v 3 mesiacoch. 😉

@hancazivocich: tazky den 😝 drzim palce aby mala bola cim skor zdrava. 😉

@matova: aj ja Sophi v kuse zakryvam, raz paplonom, potom s dekou, ale stale vsetko skope zo seba. 😉

Uz je hore spala 1:40, Nati ide ku kamoske a ja idem hadam svokru vytiahnut von, nech nemusim sama do mesta. 😵

sherry28
25. čer 2010

@sunysara tak mu mazej calgelem 😉 ono jim to chutná a Marek se potom vždycky zklidnil 😉

sunysara
25. čer 2010

mám ho doma ale nevím jeslti josu to fakt ty zuby

speedygon
25. čer 2010

Ahopjte. My jsme na tom taky se spaním mizerně-po večerech malá řve, nedá se uklidnit. Je fakt, že ručky v pusině a slintání má již několik měsíců a nic. Ale teď ta nespavost. Že by zoubky? Já to na dásni jaksi nepoznám. Je pravda, že vypadá jinak, než dříve. Nechci plašit hned a mazat k dr-průjem ani teplota není. Přes den spinká dobře, v noci se občas budí nebo kníká ze spaní. Ráno jsem podle kníkání myslela, že je vzhůru, ale spinkala. Už mě nic jiného, než ty zoubky nenapadá.

sherry28
25. čer 2010

@sunysara calgelu se neboj, kdyby nebyly, tak mu neublížíš 😉

@speedygon no jestli není teplota ani průjem, tak bych dr. taky nemířila 😉 zuby to být můžou, ale může to být i zážitkama to noční spaní, aždopádně u zubů nemusí být nutně průjem nebo teplota, Lukymu lezly absolutně bez všech příznaků 😉

speedygon
25. čer 2010

Právě, kamarádka taky psala, že její malá neprůjmovala ani neměla teplotku. Ona je veselé miminko, jen v tom spaní kníká. Uvidíme....pořád všude hlásíme, že už nás asi fakt trápí zoubky a pořád nic 😀

gina333
25. čer 2010

@speedygon : ani jedna z mojich dcer nemali pri zubkoch teploty ani hnacky. Pri Nati som ani nevedela ako jej vysli, zato Sophinku potrapili a nemame vsetky vonku stale. 😉

gina333
25. čer 2010

Baby u nas je taka kosa, normalne my bola zima v kozenej bunde. Sophi sedela v kociku v hrubej veste, vytiahla som aj ciapku na usi, aj kryt na kocik. Normalne jesenne pocasie, je tak pochmurane, zatiahnute. 😠 😲 Vobec to na leto nevyzera. Dnes som prisla nato, ze letime uz vo stvrtok 😝 😉 ja som bola v tom, ze 1.7 pada na piatok. 😀 No je nacase aby som porozmyslala co vsetko si beriem zo sebou. 😵

sherry28
25. čer 2010

@gina333 tak 1.7.je čtvrtek to vím, protože ve středu mám svátek 😉

sherry28
25. čer 2010

@gina333 jinak tebe počasí trápit nemusí, ty si od čtvrtka teploučka užiješ dost 🙂

gina333
25. čer 2010

@sherry28 : to dufam 🙂 nemusi byt moc horuci, mne tych 30°C staci, ja by som zniesla aj viac, ale Sophi asi nie. Este som zabudla napisat, ze sestra maju psa, takeho tucneho buldoga 😒 tak z neho mam najvacsi mindrak, aby Sophi neublizil. On je taky kludas, iba lezi, behat ani nevie 😀 ale neviem ako bude reagovat na dieta.

sherry28
25. čer 2010

my tady máme dědu a koupe kluky, dělá jim tam bubliny z bublifuku 😉takže je rachot a smích po celém bytě 😀

@gina333 tak snad, když ho Sophi nebude moc škádlit, tak bude hodnej 😉 ale já taky psům nevěřím ono u nich člověk nikdy neví 😒 jinak jsem koukala na tvůj dnešní oběd a je to rychlý a vypadá to dobře mám takové omáčky ráda, takže určitě vyzkouším, hned v následujícím týdnu 😵 bylo to dobré?

no půjdu už prcka vytáhnout, dobalila jsem je(moc toho nemáme na jeden den)máme jednu tašku i s mýma věcma a další na pleny a hygienu)tak zatím 😉 ještě se večer přijdu rozloučit, až budou spát

gina333
25. čer 2010

@sherry28 : ved to, ze ani ja neverim psom, ale vsadzam nato, ze on je taky lenoch, tak hadam nic nevyvedie. 😒 😉 K tomu masku, bolo to perfektne, Sophi som k tomu urobila malinke cestovinky a nam s Nati spagety. Bolo to labuzo. 🙂

sherry28
25. čer 2010

tak Mára spí, udělala jsem chlapům ještě míchaná vejce, mají k tomu pivko 😉a já si nalila skleničku a určitě si dám ještě jednu 😀(ona má jen 2dc) 😉

@gina333 : tak už se těším, až to jídlo uvařím, takových rychlých receptů sem můžeš házet víc 🙂 abych nedělala jen to samé dokola a občas jim to pozměnila 🙂 mám ráda taková jednoduchá jídla hlavně s jednoduchých potravin 😉

gina333
25. čer 2010

U nas sa spi, idem pozmyvat podlahy. Natali spisuje ake oblecenie si berie zo sebou, dufam, ze sa zmesti do jedneho kufra. 😀

@sherry28: ja sa tiez snazim varit jednoduche a rychle jedla, u nas boduje masko tak zhanam recepty na vseliake sposoby. 😉 Nazdravie, daj si aj za mna. 🙂

Prajem peknu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
25. čer 2010

Tak se zase hlásím. Tcháni ji vzali hned na písek, dostala na něj nové hračky, tak se zabavila a my jeli. Ale nechtěla u nich nic jíst k večeři, ani chleba, ani koláč - držela dietu 😅 Až když jsme přijeli, tak milostivě 3/4 přesnídávky. Mlíko mi opět nechala 90 😖 Kašlu na to, fakt budu dělat míň, ale ona někdy vypije vše a někdy tolik nechá - nechápu.
Koupila jsem si batůžek na procházky s ní, abych měla kam dát její věci a měla volné ruce a jí dvoje kalhoty, jsou to slabé 3/4ťáky, jakoby tepláčkový, ale jí zase budou delší, protože jsem vzala 116, aby to fakt měla jako slabý tepláky.
Při uspávání - užuž usíná... a soused pustil pod okny sekačku 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Naštěstí je elektrická, takže není tak hlučná, ale....!!!!!! I to nas.re!! Ale jo, usnula pak za chvilku!

@sherry28 Tak se mějte a užijte si to tam!
Doufám, že katzi nepodlehne nějaké posvatební romantice, aby se nám taky pak nepřišla s něčím pochlubit, už to takhle jednou vymňoukli 😀 😀
Všem dobrou noc 😀

sherry28
25. čer 2010

jo ještě jsme si tak vzpoměla, budu dělat pomazánku 😉 jestli máte rádi tak ji zkuste 😉 dělám ji pro kluky a chutná strašně i MM 1.verze: malý balíček mražených krabích tyčinek(je jich tam asi sedm stojí ca 13,-)a dvě majolky, krabí tyčinky(ještě zmražené) nastrouhám najemno a přidám majolky, promíchám a je to hotové, dá se aspoň na půl hoďky do lednice-tuhle dělám pro kluky bez soli jen tak na přírodno 😉 2.verze: opět jeden balíček kr.tyčinek, dvě majolky, zase tyčinky(zmražené) nastrouhám na jemno, přidám majolku, cibuli, lžičku hořčice, a nastrouhám kousek eidamu zakápnu citr.šťávou, sůl pepř a i trošku pažitky, promíchat a šup do lednice- tuhle dělám nám

ta první je strašně jednoduchá a neskutečně dobrá, druhá už je pracnější a je pro mlsnější jazýčky a je vynikající, dělámje vždy v létě, jsou levné a rychlé, MM chutná i ta první verze 😀