Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
28. čer 2010

Krásné sluníčkové ráno přeji 😵
včera jsme přijeli v půl sedmý večer a Mareček celou cestu spal, tak je jasný, že jsem ho pak do postele v osm nedostala 😉 no za to spal až do rána a ještě oba spinkají, baráček se hezky rýsuje 🙂 koupelna, záchod a kuchyň jsou jako holé místnosti hotové(už se těším na obklady, vanu a takové ty detaily 😉 )

běžím chystat snídaně 😉

gina333
28. čer 2010

dobre rano 🙂

u nas po dlhej dobe zla noc. ☹ Zaspala krasne, zobudila sa o 22:00 revom, zaspala sice za chvilu ale zanedlho zase brek, sla som k nej, zobrala ju z postielky k sebe a striedavo plakala, vzlykala, lozila po mne do 23:30, to uz som bola nastvtata, lebo ani osi neotvotila len jakot. ☹ ☹ ☹ Dala som jej Nurofen o chvilu vytuhla nastastie a spi aj teraz. 😲 Ja fakt neviem co jej bolo, ci sa jej daco snivalo. 😒 Moze byt ze ju tie trojky tak trapili? Idem uz bucha na dvere.

prchalka
autor
28. čer 2010

Dobré ráno,
my poprvé ve 23.10, tak to šlo.
Myslím, že jsem teda nezapomněla, ale znovu vyzdvihnu MM, strašně, ale strašně moc chválím, protože je tak schopný a skvělý, že s NÍM prostě spí bez nějakých vedlejších aktivit, bez bečení a žmoulání rukou. Takhle se schopně vyspíme všichni. Nějak se urazil, že to tu nenašel. Kdyby to šlo červeně, tak to udělám!
No a proč takhle nespí se mnou.....??!?! 😕 🙄 😠 ☹ Nechápu a jsem zase uražená já 😠
Už ráno by se mi hodilo, kdybych byla chobotnice, zase jsem podle ní dělala všechno pomalu, neměla hned pití a hlavně jí zase vadily kratší kalhoty, tak malé vztekání už máme za sebou 🙄

gina333
28. čer 2010

@katzi : no ja sa uz teraz bojim ako bude Sophi spat inde ako doma, ale Adeli to zvladla perfektne. 🙂

@sherry28 : skoda, ze si domcek nepofotila aby sme aj my videli, musi byt pekny. 🙂

prchlaka: klobuk dole pred TM, vie ak na Cori. 😵

katzi
28. čer 2010

dobré ránko,

jen v rychlosti krátké info o naší noci : nechápu to - dvě noci spí jak zabitá a po návratu domů opět návrat do starých kolejí. Byla jsem tam co 2 - 3 hodiny 😝 Přemýšlím, že jí zkusím dát postýlku na jiné místo, jestli tam nevede nějaká geopatogenní zóna 😕 🙂

prchalko: tvůj muž je poklad 😵 🙂

gino: Sophi spaní na dovči určitě taky zvládne. Bude bývat pořádně utahaná, vyplavaná a vydováděná 😉 Ta dnešní noc - tohle mi teď Adélka dělá u těch trojek, zavřené oči a brekot 😖

gina333
28. čer 2010

@katzi : takze ked su to trojky mam sa naco tesit. 😒 Pri nasom stasti zuby sa budu tlacit niekolko mesiacov. 😝

sherry28
28. čer 2010

@gina333 🙂 ale pofotila(to bych nebyla já)fotky sem hodím během dne 😉 zatím toho není moc na koukání, jsou to jen zdi 🙂ale už i tak se to rýsuje, nakonec nebude až tak miniaturní jak jsme si mysleli, jsou tam šikovní zedníci 😉 a místnosti budeme mít stejné jako máme teď, takže úplně akorát 😵

gina333
28. čer 2010

@sherry28 : maly domcek staci, ved deti aj tak vyletia z domu. 😉 🙂 hlavne aby bol dvor kde sa mozu vysantit 😵

sherry28
28. čer 2010

@gina333 bude teráska s dvorečkem(vchod z kuchyně) a dveře ze dvorka na velikou zahradu, kde jsou samé kytky a ovoce(ještě po babičce) 😉 takže venkovního prostoru ažaž a velký dům bych nechtěla ani uklízet 😝 já jsem na prosto spokojená 😵

gina333
28. čer 2010

@sherry28 : to musi byt super, mat taky domcek. My mame tiez pozemok, vlastne teraz tam je zahrada s chatkou. Zatial to nie je stavebny pozemok, je vedla zelecznica ktoru do 2013 maju zrusit 🙂 a potom sa v tej oblasti moze stavat. Teraz je to zahradkarska oblast. Takze na stare kolena ked uz deti konecne vypadnu z domu si tam postavime s MM maly domcek len pre nas dvoch. 😀 😀

gina333
28. čer 2010

Dnes je slniecko, nalozila som plnu pracku manzeloveho oblecenia. Varim pre Sophi rizoto s morcacim maskom a MM isiel ku svokre, chcela vymalovat detsku tak makaju so svagrom. Dnes my treba do lekarne nakupit opalovacie kremy, homeo pre Sophi, susene mlieko a nemam este doma letenky tak musim skocit aj do cestovky kde ich mam objednane. A zajtra sa balime, len ci sa zmestim do jedneho kufra so Sophi??? 😲

prchalka
autor
28. čer 2010

Usnuly jsme brzo, na to, že vstávala až 6.30, tak to zalomila 11.05.
Byly jsme na terásce, máme půjčený odrážedlo, ještě včera nevěděla, jak na tom - ono je tak pro roční dítě - prostě malý a ze sedátka skoro padá, překáží jí taky při ježdění nožky, ale dneska už to šlo líp, zatočí a jede, akorát ta terasa je na to moc krátká, tak to bylo pořád sem a tam a obracet.. ale asi pořídíme větší, myslím, že tohle by jí mohlo bavit 😉
@katzi Vítej zpátky. To je ale záhada, jak tam ta Adel skvěle spí a doma prd.. No vidíš a já mám strach jet někam na dovču kvůli spaní 😝 😝 😅 Ty zóny už mě taky napadly, ale nemám nějak odvahu stěhovat a asi to v tom ani nebude 🙄
@sherry28 Zní to fajn, ten váš domeček 😉
@gina333 Jestli je to mega kufr, tak vejdeš 😀 Já si právě dneska říkala, že jestli někam pojedem, největší zavazadlo bude mít to batole 😅

gina333
28. čer 2010

@prchalka : ved prave, ze kufor moze mat iba 15kg, + este 10kg-vy beriem hore do lietadla. Takze vyzera to tak, ze tam budu iba Sophinkine veci a ja budem v Spanielsku hviezdit v jednej sukni a v jednom tricku. 😀 Odrazadlo mame aj my ale natom iba sedi. 😉

Tiez spime, zaspala rychlo, asi koli nenaspatej noci. 🙂

ined77
28. čer 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme o 11.45 🙂 .
víkend proběhl celkem v pohodě..sobota byla pracovní 😅 ..zahrada, plot, tráva 😝 .matýne byl u babi a musím teda říct, že poslední dva dny byl neskutečně hodný, což se ovšem zase dnes už říct nedá 😀 .
v neděli jsme oslavovali narozeniny-babičky a dědy a vlastně ještě i moje 🙂 .při přípitku bylo až nějak moc nápadné, že mám jen minerálku 😎 ...tak jsme jim tu novinku oznámili 😵 .být na mě, řekla bych to až mnohem později, ale to by utajit nešlo, protože vždy návštěvě se nějaká ta troška vínka vypije 😅 a pořád se vymlouvat mě nebaví 😉 .tak snad se to tím nezakřikne 😔 .
trénujeme stále bez plenek, ale peru a peru 😀 ...to se dalo ale čekat 😉 .
tak to je od nás asi vše 🙂 .
zkusím vás dočíst 😵 ...sice jsem zralá vytuhnout, ale už mám řádný absťák 😀 ...mohla bych teď spát pořád 😔 ...večer usínám ve 20.30 😲 😀 ...a pořád je to málo 😝 😀

katzi
28. čer 2010

to děcko ještě nespí 😠 Těšila jsem se, že sem po o v klidu zasednu s kafem a nic. Zatím za ní pořád chodím a snažím se ji uspat. Skáče si v postýlce, hraje si tam a je úplně fit 😠 😠 😠

sherry28
28. čer 2010

u nás Mára spí, jednu pračku mám pověšenou a jedna se dopírá 😉 byla jsem vynést koš a natrhat jahody co přes víkend dozrály, jsou jich mraky 😵

@gina333 a na jak dlouho letíte? 😨

gina333
28. čer 2010

@katzi : chudatko, to je mrzute, ze este Adeli nespi. 😲

@sherry28: mnam jahodky. 🙂 Budeme tam do 18.7. Je to dost dlho, ale na druhej strane, ked uz tam budeme nevratim sa predsa o tyzden. Akurat spisujem ake lieky si mam tam zobrat, no na zuby, od teploty, kasel, sopliky... co este?

sherry28
28. čer 2010

@ined77 Maty byl hodný, prtože byl nejspíš více méně u babičky 😀 taky se mi zdálo jak je Mára tento víkend hodný, ale pak jsem zjistila, že je to tím, že ho má pokaždé někdo jiný a já jen minimálně, takže byl hodný 😅 😀 a jinak těhu únavu móóóc dobře znám až teprve v tomhle těhu vím o čem je řeč,, v předchozích to bylo v normě, ale teď jsem ze začátku usínala všude a brzo chodila spát a když jsem nemohla, tak jsem pořád zívala, ale už je pryč 😉 🙂

sherry28
28. čer 2010

@gina333 tak to by mi jeden kufr s Márou nestačil ☹ ale jo oni šaty jsou lehký a ono se to seskládá 😉 ještě bych sebou vzala náplasti a dezinfekci, ale to bude mít jistě doma sestra taky 😉

katzi
28. čer 2010

sláááva, spí. Jdu v rychlosti dočítat 🙂

gina333
28. čer 2010

@sherry28 : dnes som slubila Nati ze zbalime jej kufor, strasne sa tesi, vsetko si pospisovala, ale upozornovala som ju , ze ked si naprace kufor nic si tam nemoze kupit, lebo sa jej to nezmesti, tak pojde radsej s poloprazdnym. 😉

@katzi: slava 😀 😀

matova: ???? 😲

sherry28
28. čer 2010

@gina333 chytrá slečna 😉 🙂

ined77
28. čer 2010

@sherry28 🙂 ...díky za tabulku 😀 . matýnek mi vychází, tak že by fakk holčinka 😲 😀 ...počítám spíš s chlapečkem 😅 ...MM umí kluky 😀
fotečky už v albu jsou? 🙂
matýnek už byl hodný od pátku 😕 ...u babi byl jen v sobotu odpoledne 😉 .no nemůže pořád jen zlobit že jo 😉 😀

@gina333 🙂 ...určitě bych vzala i smectu nebo prostě něco na průjem 😨 .hned bych někam jela, ale to balení mě teda děsí 😅 .
ale budete se tam mít určitě krásně 😉

@katzi 🙂 ...super jste se měli 🙂 .já si takhle užívala s MM v sobotu odpoledne.po práci jsme si zašli na oběd a bylo to neskutečné, po x dlouhé době je se najedla v klidu, bez vstávání a odbíhání a ještě se kochala pohledem na ostatní rodiče, kteří běhali za dětmi chvilku na písek, chvilku na houpačky atd 😝 😀 ...ale přiznám se, že právě v tu chvilku se mi po matýnkovi hrozně zastesklo 😅 ..už to ani neumím být bez něj 😅 😀
adélka nespinká-potfůrka jedna 😠 😲 😅 ...
s postýlkou jsme už také zkoušela šachovat a bezvýsledně 😒

matova 🙂 ...tak snad vše zvládneš brzy 😉 😵 .moc bys nám tu chyběla 😨 😉 .

@prchalka 🙂 ..do jezírka??? 😲 😲 😲 auuuuuuu ☹
krásně mluví čorí, to u nás teda nehrozí,ale dnes vylezl z pokojíku ráno a řekl tatínkovi čauuuuu 😀 😀 😀 .no pomalinku se mu jazýček rozvazuje, ta doufám, že jednou bude mluvit pořádně 😉 😀
čorí nedrandí na odrážedle? 😕 to u nás se bez motorky ven jít nemůže 😀
na fotečky ještě kuknu 🙂

prchalčin MM 🙂 ...uděluji ti řád vzorného otce a hluboce smekám 😔 🙂 😀

lehna 🙂 ... ☹ ...teda 😒 ...tak šup nasadit čípky zase 😉
jak bylo v havířově? 🙂

sherry28
28. čer 2010

@ined77 🙂 stahuji 😉

gina333
28. čer 2010

@ined77 : presne, sna Smectu nemozem zabudnut 😉

katzi
28. čer 2010

tak dočteno, nic si nepamatuju 😅 Ještěže je tady nade mnou příspěvek od ined, který opět krásně shrnuje co u koho nového a na co jsem taky chtěla reagovat 🙂

ined: měla jsem to v sobotu na té svatbě podobně - sice jsem škodolibě pozorovala rodiče, kteří lítali za dětma, ale později mi Adeli už začínala chybět. Ale po dlouhé době jsme se užili s MM 🙂

prchalko: po této svatbě jsme se ale s MM nezapomněli, MM byl totiž s alkoholem o dost napřed než já a trošku mi pak už odpadl 😀 Taky jsem chtěla pochválit čorí jak je šikovná s tím mluvením. A už jsem ti to psala víckrát - utěšuj se tím, že je hodně chytrá, ta vzteklost k tomu patří. Teď jsem zrovna četla článek o malých géniích, že ti prý bývají dost vzteklí 😀

gino: tobě jsem už dřív chtěla napsat, že ani já jsem ještě nikdy neletěla letadlem a taky bych byla dost nervózní. To balení ti nezávidím. Ty moc oblečení nepotřebuješ - vem si několikery plavky ať máš nějakou změnu a s tím tam vystačíš 🙂

ined77
28. čer 2010

@sherry28 🙂 ...čekám 😀

@gina333 🙂 ...jistota je jistota 😉 🙂

@prchalka 🙂 ..super fotečky 🙂 ...3/4 bude mít čorí ještě na příští rok 😉 .

katzi
28. čer 2010

sherry:tahle svatba byla dost formální -chlapi obleky, ženský šaty. Bohužel jsme večer nefotili, jaksi jsme na to oba s MM zapomněli. Ale mám pár foteček z rána, kdy byla u nevěsty snídaně a scházeli se tam svatební hosté. Něco sem hodím.

ined77
28. čer 2010

@katzi 🙂 ...hmmm, tak to je matýnek opravdu génius 😀 😀 😀 ...kdyby se to měřilo vztekem, tak už má po maturitě 😀 😀 😀
my se s MM moc nestihli užít, ale zase to jídlo chutnalo v klidu báječně 😀 .
dostali jsme od realitky jako prezent dva poukazy v celkové hodnotě 500 kč na veřeři v jedné pěkné restauraci, tak toho brzy využijeme 😉 🙂 .

gina333
28. čer 2010

Uz je hore, ideme sa poobliekat a von. 🙂