Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
4. črc 2010

@lehna Jéé, to se hezky čte, tak jen tak dál!!

@sherry28 To je ale šikulka ta Kája, kolik že jí je?

U nás oběd skoro NULA bodů. Rýže s omáčkou asi tak 4 lžičky, tak rychle ohřát polívku, co jsme si včera dovezli, asi taky 4 lžičky.. Už nevím, co vymýšlet po celý den, aby to snědla a nebyly to jen blbosti. No a v pondělí budou asi hlídat tcháni, už minule do ní taky nic nedostali. Tak budu přemýšlet, co jí dát, ale přesnídávka a banán se asi ujme vždycky, to chce.. A taky mňam bobík 😀

sherry28
4. črc 2010

@prchalka budou jí dva roky 10.srpna 🙂

sherry28
4. črc 2010

Mára spí, já jdu udělat br. knedlíky, ať je i na zítra a peču kuře 😉 myslím, že v půl jedný by jsme mohli obědvat 😀 Mára měl polévku se zvířátkama, tu teda celou snědl, ale jinak jídlu taky moc nedává, u nás je to tím teplem(sama mám chuť jen na takové sladkosti, pivo a jiný blbosti 😀 )a Luky ten byl včera pro jistotu úplně bez oběda, on se ráno nasnídá a už ho téměř nevidím až do večera, pokud si nepřijde pro pití nebo do ruky loupák a tak 😀

ined77
4. črc 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 12h 🙂 .
včera jsme byli od 10h n koupališti 🙂 .ráno jse uklidla a vyprla a jli jsme.čekala nás tam babi s matýnkovou sestřenkou šárkou 🙂.
domů jsme dorazili odpoledne skoro v 16h.něco je ještě dodělala a než kdesi cosi byl večer 😉 .
matýnek usnul večer už v 19.30, po o spinkal jen 1.20...vzbudil ho vřískající chlapeček 😒 , kterého jeho maminka musela zrovna vzít tam, kde v kočárku spinkal 😖 ...no co už že 😔 .
aspoň rychle usnul večer, já už byla napokraji sil 😝 😀 .mě to opět vzalo asi ve 20.15 😅 ...jsem jako medvěd, pořád bych spala 😀 .
dnes jsem ráno žehlila 😝 , pak jsme byli nakoupit a na hřišti 😉 .
obídek : rajská pol., špenát, brambor, hov. maso 🙂 ...brum nebylo, neboť snědl v obchodě brumíka 😅 .

zítra i v úterý máme tatínka nečekaně doma celý den 🙂 ..tak vyrážíme ráno do zoo 😵 .v úterý asi opět koupák 🙂 .jsem už docela dost opálená a to léto teprve začalo 😕 😅 ...i když utíkám do stínu stejně je to houby platné 😀 .
dnes odpoledne potřebuji zajet do tesca do lékárny, protože jedeme zítra autem a já myslím, že se v něm dělá matýnkovi špatně, tak potřebuji něco proti nevolnosti...poradíte? 🙂
každopádně vezmu raději náhradní oblečení 😨 ...sice zatím ještě nikdy nezvracel, ale jezdíme opravdu velice zřídka.
no, tak to je asi od nás vše a teď jdu konečně kuknout jak u vás 😵 .

sherry28
4. črc 2010

@ined77 prý nějaké homeo jsou na nevolnosti v autě 😉 jinak kinedril je až pro starší děti 😒

sherry28
4. črc 2010

*kinedryl 😉

sherry28
4. črc 2010

tak Ined kinedryl je od dvou let 😉 takže myslím, že když mu dáš půlku, tak mu neublíží 🙂

sherry28
4. črc 2010

tak jsem hledala a dětem od dvou let se podává pouze čtvrtka 😕 takže ne půlku 😅 ale čtvrtku a nebo to homeo, ale u toho kinedrylu máš jistý účinek 😉

prchalka
autor
4. črc 2010

@ined77 Lehna má s blitíčkem zkušenosti a myslím, že minule psala, že Štěpi dostal Kinedryl 😉
Jsi dobrá, že Maty spí i na koupálku. Já vědět, že jí uvozím, tak taky někam vyrazím, ale od podzimu jsem to nezkoušela, ale asi na to taky bude muset dojít.
My už spíme přes 2h... ze začátku jsem trochu něco požehlila - to je výkon takhle přes den a po 1.15 už bečela a dospává na posteli 😕
Odpol asi vyrazíme ke švagrové ven, bobina dostane lavórek a bude šťastná 😀

ined77
4. črc 2010

@sherry28 🙂 ..děkuju 🙂 ...to homeo se jmenuje nějak coculine myslím...no zeptám se na to, i když v tom tescu v lékárně jsou takoví divní lékárníci 😅 .jenže u nás je zavřeno 😒 .
teda, pěkně jste káju načesali, je hezounká 😵
takže marýsek dlabe buřty jo? 😀 matýnek měl na tom našem opékání taky kousek a klíďo by snad zbuchal buřtík celý, ale to jsem mu zatrhla 😔 😝 .bála jsem se, že mu bude špatně a taky..kdoví co v tom je že 😝 😅

@prchalka 🙂 ... u nás se teď taky dlabou samé blbosti 😠 ...ale snažím se to korigovat co to jde 😅 .
no a podle koho jiného by to mělo jít? je to vaše dítě a vaše rozhodnutí jak ho budete vychovávat a stravovat..podle mého do toho nemá co kdo mluvit.když bude málemu v noci zle, vstávat k němu budu já že...já vždy říkám..až bude matýnek u babi a dědy na prázdinách např. na víkend, ať si mu dají co uváží za vhodné (stejně by to udělali 😒 ), ale následky ať si taky nesou sami 😝 😉 😀.
fotky super 🙂 ..pejsek vypadá mlsně 😀
culíčky čorí fakt sluší 😵 ...no ,budeš ji muset nějak uplatit 😀

lehna 🙂 ...no paráda 😵 !!! slunce voda vzduch dělají divy 😀 , jen tak dál 🙂

katzi 🙂 ..jj, člověk se do stínu fakt nedostane.já teda skoro vůbec.jen zmiznu ze zorného pole už vřeští mamkooooo 😀 .budeme vypadat jako od móře 😀.
včera jsem ho nemohla dosta z velkého bazénu, pořád chce skákat 😀 .v brouzdališti je asi už nůůůďo 😀 .
děkuji... 🙂 , ale pohnu s tím 🙂 .věci se nemají odkládat, pak se kupí 😉 😒 .

matova 🙂 ...chuďátko malé ☹ ...s takovou se julinka narodí dřív 😢 .máš hrozný zápřah teda ☹ .
ty testy...aha 🙂 ...a při šimonkovi jsi měla s cukrem problémy? 😨

jsem dnes nějaká mimo...nic si nepamatuju 😅 ...
teplota u zoubků...i u nás byla, ale já vždy když se mi něco nezdá raději vše konzultuju s dr. 😉 .člověk je pak klidnější 😉 .četla jsem, že po roce věku můžou být i hodně vysoké horečky u zoubků, ale to posouzení lékařů je myslím důležité 😉 .

hanca 🙂 ...ahojky 🙂 ...už nevím co jsi psala, tak tě aspoň zdravím 😀

ined77
4. črc 2010

@prchalka 🙂 ...noo tak už nic nestihnu, kńučká 😅 ...

ined77
4. črc 2010

@prchalka 🙂 ...matýne vytuhne jako doma,do minuty 😉 .vyzkoušej, uvidíš 🙂 .

u nás dnes spánek 3h 😅 ...já se taky na chvilku natáhla 😉 .
jsme po svačince a vyrážíme směr tesco 🙂 .
všem krásný zbytek dne a klidnou, fajn noc 😵
pááááá 🙂

katzi
4. črc 2010

ahojky,

my jsme zas dnes koupákovali 🙂 Dneska to ale nebylo úplně ono : byli jsme na oběd u tchýně, Adel tam spala na balkoně v kočárku a něco ji vzbudilo už po hodině. Byla nedospaná a umrčená celý odpol 😒 Navíc jsme zkusili jinej koupák a tam: studenější voda, moc lidí, řevu, šplíchání....Adélce to tam nějak nesedlo. Příště zase půjdem na ten náš oblíbebej 😵

lehna: tak i u chronických nespavců jsou teď super noci? 🙂 U nás teď taky (ťuk ťuk), v tom vedru a po těch koupákách spí jak zabitá taky celý noci 😵 Akorát nevím proč já jsem pořád tak unavená 😅

sherry: Kája je kočka. A vypadá starší než na dva roky, asi to dělají ty vlásky.

ined: jj, budeme opálený jako z Havaje 😀 Kdybych byla ještě tak o cca 8kg lehčí, tak bych se letos v létě cítíla fakt dobře 😀

prchalko:u nás teď taky jídlo moc nezájem. Teda až na maso, to by jí jelo, ale jen samotný bez příloh 🙂

sherry28
4. črc 2010

@ined77: jo měl buřtíka, já jsem známá tím, že nic neodpírám, ale nesmí to být často 😉 a měl kuřecího špekáčka, takže to chutnalo jak kuřecí salámek 😵 a neměl ho opečeného do černa, ale spíš jen ohřátého nad ohněm 😉

jinak jsme byli v autocampingu u velkého rybníka a na hřišti a zase na zahrádce 😉 takže Mára je vyvětranej dost, tak myslím, že dneska zase do 10 minut usne 😉 on furt chodí po svých, za což jsem strašně ráda 😉 nebude s ním pak při mimčovi problém 😵

sherry28
4. črc 2010

tak spí 😉 neusnul teda hned, měl kecavou 🙂 vyprávěl všechno co dneska zažil 😀
místo Lukyho se mi vrátilo domu něco strašně černého se žlutou křídou na břiše,co Lukyho připomínalo opravdu jen zdánlivě 😀😀

sherry28
4. črc 2010

no teď je ve vaně, prej si hráli na šelmy, tak se celý počáral žlutou křídou a obalil v prachu 😅

prchalka
autor
4. črc 2010

@sherry28 Hezká hra 😀
Spala dneska 2,5h 😅 A večer usnula jako vždy. Soused minule sekal trávu a dnes stlouká zahradní domek. Při uspávání i teď, no ale doufám ve Fanfárii 😔
A u švagrové po ní v jednu chvíli lezlo klíště 😨 Tak jsem držela ruku a MM ho nakonec zneškodil - ještěže jsem si toho všimla!!! Já ho nikdy neměla, ani skoro neviděla naživo, ale ona na to ukazovala! Uff!
Tak všem dobrou, ale většina už to ani nepotřebuje 😅 😔

hancazivocich
4. črc 2010

ahoj,
nedočítám, jen hlásím, že kolínko, který se zdárně hojilo si cestou od prababičky rozšťourala do krve - jatka 😝 A aby toho nebylo málo, tak sebou před Baumaxem řízla - vyklouzla chlapovi z ruky - sice jí chytl, ale kolínko totál na maděru. A toho v..a nenapadlo nic jinýho, než po nás řval, že bude mít auto zas....od krve - ať si sednu k ní a otírám jí.. 😠 😠 Strašně to lilo, donesla jsem ji domů v náručí - sousedi nás pouštěli domů a přepustili výtah, ošetřila jsem (zkusím sehnat ,,tekutý obvaz") , do toho měla hroznou zácpu, šprajclo se jí hovíno v zadečku - jak brečela, tak nemohla tlačit... Takže kousky glyc. čípku a šťourando. Fakt jsem to vzdávala - že pojedem do špitálu - řev, slzy, krev... Nakonec se zadařilo.. Padám na ústa

matova
4. črc 2010

U nás opakovačka zo včera, proste bol neuspateľný ešte o 13:30, tak sme si zopakovali "výlet" do lesa. Mám blbú náladu z toho, jediný čas ke´d si môžem oddýchnuť a sadnúť , prípadne obehnúť a počistiť veci čo sa pri ňom nedajú, požehliť... ☹ . Spal ale lepšie ako včera (1:30), totiž keď sme došli až k chate, nahnala som mm aby povedal majiteľovi nech stíši to vrieskajúce rádio na celý les...Ja už mám zas bobky zo zajtrajška, teda z uspávania ☹ . mm ide do práce.
Ja to proste nechápem, noc celú neprespí, motá sa (kurnik ja som ešte o 2:00 nevedela zaspať 🙄 ), doobedu behá po vonku a nechce spať...Poobede ani nehovorím- z lesa šlapal sám, aj behal, aj okolo domu potom, po záhrade...Unavený napadrť a zaspával večer dlho- 50 minút 😒, spí od 20:50. A to môžem byť rada že UŽ chrní...

ined 🙂 : užite si zoo, dúfam že budú nejaké fotečky 😵
lehna 🙂 : super, oddychuj kým sa dá 😉
hanza 🙂 : kolienkový masaker 😒chúďatko
prchalka 🙂 : Ja čo len môžem obmedzujem (presne tak ma okolie berie ako si písala- proste som blbá asi), ale malý je vyslovene na sladké ( po mne 😒 ), tak ťažké to je aj bez doterných snáh okolia mu pchať kadejaké sprostosti...sú dni keď som rada že zje aspoň nejaké to pečivo s džemom, či medom 😔 . Banány už neznáša asi 3 mesiace... A čo sa pitia týka, to je už sila, on okrem mlieka či kakaa nechce nič piť, to sa však nedá brať so sebou na dlhšie vonku...dnes poobede vonku nevypil ani ml vody 😔

matova
4. črc 2010

ined 🙂 : pri šimonkovi som chodila ku gynekológovi na rizikové odd. v nemocnici a ten ma na taký test ani neposlal 😕 , teraz chodím normálne k svojmu a tam to berú ako normal, každú tehu posielajú na ten test tak uvidíme....

prchalka
autor
5. črc 2010

Dobré ráno,
noc spolu, takže o ničem, motáky, fakt jsem asi vůbec nespala, protože se mi ani nic nezdálo. Až k ránu asi na půl hodiny 🙄

sherry28
5. črc 2010

dobré ráno 🙂 večer jsme měli blinkačku 😒 vzbudil se v půl devátý a zvracel průběžně do desíti, usnul v půl jedenáctý 😕
mohlo to být z třešní nebo ze sluníčka a nebo ještě mi MM říkal že večer, když už byl v pyžamu a já připravovala vodu Lukymu, tak že v kuchyni vytáhl cigaretu z krabičky a kousek snědl 😨 a že prej on přišel, když už ten tabák s papírem polykal 😅 no každopádně, teď tu běhá a nejeví žádné známky toho, že by mu bylo špatně 😉 já tipuju spíš to sluníčko, protože teď přes víkend chodil s dědou ven i dopoledne, když jsem vařila a on na to není zvyklý 😕

sherry28
5. črc 2010

ještě k tomu testu na cukrovku, u nás posílá dr. každou ženu po 25. roce na cukrovku, s Luym jsem nebyla bylo mi 22 s Márou už jo 😉

katzi
5. črc 2010

Dobré ránko,

u nás dnes noc horší než předešlé: byla jsem tam 2x (i to by byl v horších časech luxus, teď jsem namlsaná 🙂 ).

matova: chuďátko. Šimi tě opravdu nešetří 😖 Nechceš mu někde na zahradě ve stínu napustit nějaký škopek s vodou, že by se v tom ráchal a ty u toho seděla?

prchalko: ajajaj, ta noc u vás zase 😝

sherry: ať už je Márovi dobře

Jinak my dnes máme v plánu výlet na brněnskou přehradu. Pojedeme parníkem do jedné restaurace, tam si dáme obídoš (hurá nemusím vařit 🙂 ), Adeli si cestou snad nějak schrupne v kočárku, nebo v autě. Možná se v přehradě i okoupem, prý je letos čistá, bez sinic. No uvidíme 😕

Mějte se všichni dnes krááásně 😵

sherry28
5. črc 2010

my jsme posnídali, všechno možný, teda každý spíš měl něco jiného, Mára makrelu, já chleba s máslem a salámem a Luky koblihu 😉 oběd je ze včera, takže nevařím 🙂

sherry28
5. črc 2010

teď mě dostal Lukas, obléká se, že jde ven za kamarádem, který je tady u babičky na prázdninácha přijde do kuchyně a má na sobě kraťasy, který si stahuje a říká: "Mami já už jsem velkej, já si trenky nemusím brát" 😀

sherry28
5. črc 2010

tak Mára spí dala zapla jsem mu tam větrák 😉 tak včera měl všechny příznaky přehřátí a ani nemusejí být vyloženě na slunku, stačí velké teplo 😅 dneska se dost nasnídal, ale obědvat nechtěl 😒 od desíti chodil za mnou(žehlila jsem)a říkal pats(spát), tak jsem ho udržela aspoň do jedenácti, snědl nektarinku a vytuhl hned 😔 na Luyho jsem volala z okna, ať se jde naobědvat, prej až přijde MM 😅 (který přijde v šest večer) 😀 no neřeším to, já si ohřívám kuře s br.knedlíkem a jdu se najíst aspoň já 😉

prchalka
autor
5. črc 2010

U nás oběd - pórek, tofu, rajče a cuketa - mišmaš a nakonec jsem do toho přidala bramboru. Chutnalo jí to, ale opět moc nesnědla. MM na to dělal xichty a já bych to zbodla hned, ale nechám jí to a hodím do mražáku. Asi si budu muset udělat svoje 😅
Jo a jak poo, tak v noci už křičí z postýlky tatíííí tatíííí, tak to asi už chudák pochopila 😅 dneska to tak bylo po oba dva případy!

prchalka
autor
5. črc 2010

@matova Tak to my zase aspoň pijem. Já už rezignovala, nedělám čaje, ale už šťávy. Buď jsem jí ředila 2l Jupí nápoje a nebo teď Jupí šťávu (prý bez barviv a konzervantů), tak cvrknu, zaleju vodou, aby to mělo jen taktak nějakou chuť a nebylo to sladké a lemtá. Co mu dáváš na pití? Tohle by taky nepil? A nejlepší je nějaká špinavá voda z bazénku nebo lavóru, co si nabere do kelímku a ještě se oblizuje 😝
Jsem teda myslela, že už bude dneska chladněji, ale je stejně jako v předešlých dnech 😖
Odopol se zbavujem čorí, jede k babičce a nám přijede návštěva. Měli bychom sice dělat o zahradě a už to dokulturnit, ale není, kdo by nakoupil potřebné věci... Takže to, co bylo vypleto, už zase zarůstá a teď není vidět, co je kytka a co přeslička a plevel... 🙄

sherry28
5. črc 2010

matova: toje fakt divné, že ti v těch hicech nic nevypije krom mléka 😉 Mára naštěstí pije fakt dobře ten tři litry dá v poho, střídám to, čaj, šťáva(klasická s vodou), džusy, jupí velké 1,5l, prostě jemu je úplně fuk co mu dám k pití 😉