Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
7. črc 2010

@hancazivocich tak o véčkách jsem taky neslyšela 😨 a my máme kolínko zahojené, protože jsem mu na to dávala framykoin, přelepila náplastí a pěkně zabalila do chrániče na suchý zip a to, že to na noze mít nechtěl 😒 to mě vůbec nezajímalo 😎 naštěstí tu neuměl sundat, i když to rval, ale dobře jsem to zapla 😀 teď už má jen růžové jizvičky 😉
@prchalka no Marek je zase v nějaké euforii nebo co 😅 ale ono, když mu není dobře, tak se radši klidit z cesty 🙄
ženy hezky se vyspinkejte už mažu k TV za MM 😉 😵 😔 😔 😔

matova
7. črc 2010

martinka: môj syn pri zúbkoch nádchu máva, takú vodovú. Ale na grcanie ho ešte nenapínalo- nepostrehla som to - skôr nechce jedávať, tak ho nenútim, dávam mu častejšie a pomenej.

prchalka: ja som si myslela že ťa prosila aby si ju ešte nechala spať 😀.

hanza: možno bude tvoja malá nakoniec doktorka, keď ju tak zaujíma čo má pod chrastou 😀 , ale nie, skôr ju to asi svrbí jak sa to chce zahojiť... 😉

sherry: a Markovi už sa nejaká päťka reže??

Inak malý spal 1:30, vstal o 16h-presne keď som si k nemu ľahla že sa vystriem trošku. Doklepali sme to doma nakoniec, celý čas poo bol lejak. O 20:30 kúpanie a hneď som ho brala do postele- sám totiž priliezol k predlžovačke a vypol vypínačik čím natvrdo vypol TV a mm už len stihol niéééé- on totiž chcel pozerať futbal 😠 😀 😉. No a zaspal za hodinu, o 21:30- po fľaške sa metal, prehadzoval, liezol na mňa....a poplakával, bolia ho tie zubáky, mastila som 2x Mundisalom, v pohode si nechal.
Všetkým pokojnú noc 😎

matova
7. črc 2010

hanza: tiež som o tom nepočula- o tom W, V... 😕 . Môj mal podliatinky 😒

prchalka
autor
8. črc 2010

Dobré ráno,
v noci jsem jí slyšela ječet asi 5x 😖 Před 5. hodinou jsme se střídali, na chvíli ještě usnula, já se otočila na druhý bok a... v 5.40 na mě vlezla a to byl konec spánku 😅 😝
Včera udělala u švagrový jednou bobek a podruhý bláto a z toho asi má červenou pipi ☹
Mimochodem - naše učení na nočník od 9.měsíce - nemá moc valný účinek. Tenkrát to šlo teda mnohem líp! Do nočníku na povel se nevyčůrá, sedne si, zvedne se a řekne: "Dáme pínu"! 🙄 Tchýně s tím přišla v pondělí jako s dobrou historkou, to fakt od čorí nečekala 😅 😀

@matova No, ani bych se nedivila, že by mě prosila o spánek, když se asi probudila leknutím 😖
Jinak Šimon s prodlužovačkou mě pobavil. Když nemá rozum tatínek.... patří mu to! A kones fotbalu 😀 😝

sherry28
8. črc 2010

dobré ráno 😵 Mára spal do 5:45 bez probuzení, akorát ze spaní volal 6x tatíí, tatíí, tátoo 😉 zdá se celkem vyspalý a v pohodě, tak uvidíme 😉
@matova no já mu dozadu už dlouho nekoukala, ale nemyslím, že by měl něco venku, určitě nic velkýho, toho bych si všimla 😉 on je teď tak protivný, že mě tam nepustí 😒

sherry28
8. črc 2010

nikde nikdo 😕 já vařím vepř.omáčku s rýží, Mára je celkem dobrej, dnes jsme se obešli bez napomínání a bacání 😉 večer až přijde MM, kolem šesté pojedeme na velký nákup, nechám tam asi 5.000,- už jsem si psala seznam, chci tady na prázdniny mít vše 😉 a tady jsou věci pro Káju k svátku i k narozkám http://im.aukro.cz/item1105816425_sportovni_mik... http://im.aukro.cz/item1119191298_krasny_letni_... http://im.aukro.cz/item1109925808_plovouci_nafu... http://im.aukro.cz/item1109718555_skvela_sada_p...

prchalka
autor
8. črc 2010

Prosím, prosím, copak jste dávaly na ošklivé opruzeniny??
Myslím, že matova tu něco zmiňovala..
Znám jen klasiku, nikdy jsem nic takovýho nemusela moc řešit..
Jak to půjde, bude běhat bez plíny, to jo, ale asi by to chtělo něčím máznout. Musí to asi mít od těch zubů, co myslíte? Z ničehonic od včera - ale já na to přišla až dneska ráno ☹ Třeba se to pokusím vyfotit, když to půjde..

prchalka
autor
8. črc 2010

Je tam jedna fotka, pak ji brzo smáznu..

lehna
8. črc 2010

ahojky,

u nás noc docela o.k. vstával v 6.40 😕 . v 5.22 se ozval, volal,ale jak jsem přišla, chrněl, tak jsem ho přikryla,a šla spát dál. vydržel teda do těch 6.40. v noci jsem tam byla 2x, dalo se. nebylo to na dlouho.

já dneska dopo skoro celé proležela, je mi nějak slabo, jsem unavená, motá se mi hlava. tak po o vás zkusím aspoň trochu dočíst,nebo půjdu spát se Štěpim.

MM jede za chvíli na pohovor, tak bude počítač volný, dám vám ještě tady ty fotky z dinoparku.

Prchalka- nám pomáhá jedině Imazol krém. je super. za dva,tři dny má zas hezkou dupu.stojí kolem 80,-

prchalka
autor
8. črc 2010

@lehna Jéé, tak tenhle krémík taky někde máme, podívám se po něm, díky 😉
Hele hele, nejsi ty další na řadě ty slaboto?? 😕 😅

prchalka
autor
8. črc 2010

Tak nic, fotku smazali, dávat jí tam znova nebudu..

prchalka
autor
8. črc 2010

Ráno jsem slyšela, že už je nový kalendář na rok 2011 a jsou v něm nová jména - ta Dominika mě překvapila, myslela jsem, že je to normál kalendářní jméno... 😕

sherry28
8. črc 2010

tak už spí 😉

sherry28
8. črc 2010

@prchalka tak fotku už jsme neviděla, ale na hdně těžký opruzeniny je výbornej pityol stojí 45,- a už večer uvidíš výsledek 😉 nám pomohl hodně při těch trojkách jak průjmoval, bepanthen nestíhal, tím jsem jen doléčila, ale pityol to je jiná 🙂 on teda zrvona hezy nevoní a je takový zbravený lehce do šeda, ale za to je účinný 🙂

sherry28
8. črc 2010

@prchalka a nevíš jestli tam přiřadili Eliáše? 😕

sherry28
8. črc 2010

MM chce pro holku Kristýna, mě se to jméno taky líbí(měla jsem se takjmenovat), ale víc se mi začlo líbit Nela, zatím Karina vede, tu jsme odsouhlasili oba, ale čím dál víc uvažuju u Nele 😅

ined77
8. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás celkem šla, až na to matýnkovo norování ☹ .pořád jsem měla strach že spadne a tak jsem se bůhví jak teda nevyspala 😒 .
dnešní ko v pořádku 😵 ...dodám foto 😵 .
teda zprvu bylo pěkné překvápko, protože můj dr. odešel do důchodu a byl tam nový dr. 😅 , ale musím teda říct že nový dr. super 🙂 .takže zůstanu 😉 .
musím jít ještě na jedno vyšetření ohledně toho darebáka polypu, ale stěry dopadly dobře, tak mě uklidňoval, že je to jen pro jistotu 😉.
matýnek byl dnes hodný, tatínka prý ani moc netrápil (byl s MM v práci 😅 ) , ale já byla už v 9.15 zpět 😉 .
pak chvilku hřiště, doma obídek a zjistila jsem, že má matýnek teplotku ☹ - 37,6.myslím teda že k zoubkům, ty trojky už jsou opravdu těsně před proříznutím 😨 , ale nechce lautr pít 😢 ...přinejhorším mu koupím jupíka či podobnou srágoru, jen ať něco vypije ☹ .
obídek: česnečka vejcem a bramborem, peč.kuře, rýže, rajčátka 🙂 .
jdu kuknout jak u vás 🙂
jo a spinkáme asi od 11.55, přesně to nevím, neboť jsem ještě věšela prádlo a matýnek zalomil u dvd 😀 .

tak kukněte na mrňouska, má 1 cm 😀 ,ale srdíčko tepalo nádherně 😵 😵 😵

sherry28
8. črc 2010

@ined77 tak to je povedené mimi 😵 ať pěkně rostete 😉 a matýnek ti nechce pít ani to velký jupí nebo cappy? to je bez umělých barviv a konzervantů, je to 1,5l a stojí to kolem 30,-, Marýskovi strašně chutná to cappy jablko-hruška 🙂 to vypil včera sám asi tak 0,5l a není to ani nějak extra sladký 😉

ined77
8. črc 2010

@sherry28 🙂 ...děkuji 😵 ,vypadá jako myšička 😀
matýnek si všeho jen crcne a šlus 😒 , já nevím ,možná i kvůli těm zoubkům, ale pít přece musí ☹ .
to velké cappy zkusím koupit,možná když mu to nebudu ředit s vodou, že mu to pojede víc 😅
teda kolínko se zahojilo opravdu fofrem, to je super 😵
dr. mi říkal ať se prý šetřím 😀 a sotva jsem dojela, matýnek na mně už visel 😝 😀 .
a dobře pokupte, na odkazy ještě kuknu 😉

@prchalka 🙂 ...i my máme dobrou zkušenost s imazolem 😉 .a hodně větrat prcku a nepoužívat vlh. ubrousky, jen vodu 😉 .
prý sociálka 😀 ...tě pobavím...MM bude letos doma 10 dní (jako dovča), ale potom! bude 10 dní v kuse v práci, takže já budu s matýnkem sama, to neřežiju asi 😝 🙄 😕 😀 ..už se fááákt těším a doufám, že bude aspoň 40 C ve stínu 😝 😀
dáme pínu 😀...no matýnek ukazuje že čurá na kakání volá kakáááát, ale vše pozdě 😝 😀...asi to chce víc času 😀

@lehna 🙂 ...jééé, tak mi je teď pořád 😅 ...nehceš se stavit do lékárny pro testík 😉 😀
ale ne, hlavně ať je ti brzy lépe 🙂 ..to může být i tlakem ☹

matova 🙂 ...chudák TM 😀 ...šimonek je dobrý velitel 😀
ti nevím s tím nepitím...pěkně mě to štve ☹
to jste si spolu pěkně schrupli 😀
a velká gratulace k 5! 😕 😵 ...a co julinka 😵 ?kope kope? 😀

hanca 🙂 ...člověče, tak to slyším také prvně 😕 ...matýnek když se vzteká, tak je dožmoulaný celý 😀 , ale zkusím ho zkuknout 😕 .taky ho otáčeli, dusil se a padaly mu ozvyčky 😨 😔 .

martinka 🙂 ...my měli k zubkům také rýmu, ale spíš vodou.
ty jsi myslela, že se při jídle jako nadavuje že?..to může mít ze spolykaných hlenů třeba ☹ .
asi pomůže jen hodně odsávat, nějaké kapičky do nosíku a vydržet.
držíme palečky 🙂

ined77
8. črc 2010

@sherry28 🙂 ...tu plovoucí sedačku taky máme, akorát matýnka do ní dostat nejde 😀
ten komplet je moc krásný 😵

sherry28
8. črc 2010

@ined77tak Mára už je vyspalý 😉 jako že do ní nechce?Nebo to jde hůř? 😕

matova
8. črc 2010

ahojte,
môj malý spí od 13h, vstával o 6h ale sa ešte prevaľoval a zaspal nakoniec do 8h- asi sa mu veľmi nechcelo..mne tiež nie...A vonku sa mi vôbec nepýtyl, vyzeral úplne vyriadený, sotva som spravila karfiolový "mozoček" s vajcom, zemiaky zo včera a len sme tak prežívali doma...Po obede zrazu ožil a ja som mala hrozné výčitky že som ho nevzala vyničiť vonku...
nakoniec zaspal po dvoch pokusoch uspávania. Kadí sa osošesť a navreté má okrem tej prerezávajúcej sa dolnej päťky už aj všetky ostatné 😒

gina333
8. črc 2010

ahojte 😵
hlasim sa vam opat, je tu super, same opekacky, bazen, more, vsetko je super, vcera bol futbal, bala som sa ako bude Sophi spat, ale spinkala v pohode, aj teraz spi, sestrin muz robi hamburgery, vecer sa chystame do mesta na plaz, vela fotim, dufam, ye budu pekne zabery. 🙂 Na druhej strane sa uz tesim domov, dufam, ze sa rychlo dostaneme do starych kolaji. 😉 😉 😉 Natalke musim kupit Spanielsky dres ked uz su vo finale, je tu riadny chaos koli futbalu.Idem si dat chladene pivko, majte sa krasne .


ined77
8. črc 2010

@sherry28 🙂 ...jakože do ní nechce 😉

@matova 🙂 ...odpočívej pěkně 🙂 a šimonek ať dlouho spinká 😵

@gina333 🙂 ...no krásně se máte 😵 !
a kdy že se vracíte?ještě za dlouho myslím ne? 😕
pravda, tam to fotbalem musí pěkně žít 😉

u nás spánek 2h, ale je pořád teplý, tak ho půjdu změřit a uvidíme 😨 .
ještě písnu 😉

matova
8. črc 2010

ined 🙂 : jej 😵 super že všetko ok 😉 . Nepitie aj mňa štve ale neviem si s tým poradiť, jediné čo pije je to mlieko, či granko 😢 . Presne jak píšeš- zo všetkého iného len cucne a dosť. A gartulovať nieje k čomu- z tej päťky má vonku len jeden vršok 😒.
prchalka 🙂 : žienky už ti poradili s tým krémom, inak my používame väčšinou Sudocrem, prípadne krém Babylove. Ten Imazol by som si mala aj ja kúpiť, d zálohy...a ako píšeš že zrazu to mala začervenané, tak si dobre pamätáš- pri jednej trojke sa šimon dokadil tak že už do 5 min po tom čo som ho išla prebaliť mal celý zadok zaparený a ešte aj drobné vyrážky- buď to hovienko bolo tak "žeravé" alebo som z toho vinila cesnak v placke, ale placku mal aj inokedy a nič. S tou predlžovačkou to je moja robota- totiž mm keď má niečo "súrne" tak naschvál ešte malého začne zabávať a rozptyľovať aby ešte nešiel spať, a pýta sa ho ty chceš už spinkať? pritom sakra vie dobre ako je ťažko uspateľný. Ja by som ho proste fakt niekedy zabila 😠, ale vcelku už mám stavy smútku a ľútosti z toho prístupu ☹ 😔.
sherry 🙂 : dobre nakúp, odkazy ke´d bude čas kuknem večer 😉

matova
8. črc 2010

gina: paráda 😅
ined: nevyzerá to nadlho, spí zas v takom polospánku...vzdychá...

ined77
8. črc 2010

tak teplotka 38,3 ☹ ...no uvidíme co z toho bude.dostal léček 😢 .

@matova 🙂 ...moc děkuji 😵
u nás to teď vypadá tak, že na stole jsou 4 druhy pití 😅 .teď si cucnul trochu vodu,chjo ☹ .
už si mě žádá 🙂

matova
8. črc 2010

ined: teplotka 😢 , tak hádam už nejaký z tých zubákov sa konečne Matýnkovi prereže 😉 , držte sa, páá

ined77
8. črc 2010

@matova 🙂 ...snad jo, kéž by, děkujeme 😵 .
mějte se krásně,papa 🙂

prchalka
autor
8. črc 2010

Ahoj,
nedočítám, později..
Naše odpol - uspáno před 11, vzbuzeno za 50 minut ☹ uspáno, mezitím přišla švagrová a když si chtěla jít na terasu zapálit a já měla malou sice na chůvičce, ale že jí jdu zkontrolovat.... tak jsem jí potkala nahoře mezi dveřma 😨 Fuj to jsem se lekla!
Pak běhala celý den venku bez plínky, ale - pipinka stále stejná, nechala jsem jí jen větrat, ničím nemazala až na noc ☹ ekzém vyskočil opět na břiše, vztekání ani nepočítám a na závěr návštěvy udělala bobek do trávníku - a my to nikdo neviděl, až když to měla na ruce a noze 🙄 😅
Jdu, myjeme hlavu, tak to zas bude ☹