Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
20. črc 2010

@prchalka : ja som to zariadila tak, ze ked chce svokra alebo moja mama nieco kupit dievcatam tak my daju radsej peniaze a spokojnost je na kazdej strane. 😉

sherry28
20. črc 2010

tak my spíme 😉v půl osmý říkám Márovi, jdeme spát a on "nene" a kroutil hlavu 😅 a řekl "pití", že chce ta jsem mu podala flašku 😉 zatím jsem si sedla do obýváku k MM a bavili jsme se, on dopil, postavil flašku na stůl do kuchyně a přišel za mnou a řekl:"papa, pats"vzal mě za ruku a tátovi jenom tauč(čau)a šel spát 😀

prchalka
autor
20. črc 2010

@ined77 Ještě k těm motorkám. Nevím, jestli to registruje MM, ale já každé ráno slyším 1-2-3 motorkáři zařvali 😠 ☹

@gina333 Tchýně prostě koupí, je jí to jedno, i kdybychom to nenosily nebo jí to nebylo.. Před 2 měsíci jí ještě byly, no teď už ne a patu by z nich měla venku, protože se prostě nedostane přes ten nárt ☹ Na délku by ale byly, no bohužel..

@sherry28 Jéé, tak to je hezký, jak jde sám pats 😉
Všem dobrou noc 😔

gina333
20. črc 2010

Aj u nas sa spi, este stale uspavam na rukach 😲 ale uz je hrozne tazka,

@sherry28 : zlate ditko. 🙂

Sophi sa riadne rozrozpravala v Spanielsku, vsetko opakuje, takou detskou hatlaninou, ale vsetkemu rozumie ked jej nieco poviem. 😵

Prajem peknu noc vsetkym. 😔 😔

katzi
20. črc 2010

ined: ty repelenty do zásuvku budou teď už asi v poho, já mám v sobě zakódovanej takovej předsudek z kdysi dřívějška, kdy jsme měli u našich jakejsi sajrajt, na kterým psali na návodu, že se má po použití větrat, nemá se v tom spát atd. 🙂 My doma komáry nemáme - no jo no, velkoměsto, tady na dědině je jich mraky 😀

prchalko: super, že to čorí dnes roztlačila už přes den 😀

matova: adeli se asi inspirovala šimonkem- od příjezdu sem k mamce na mě doslova visí, beze mě ani ránu, když na chvíli zmízím brečí 😖 Nevím, jestli je to tou změnou prostředí, nebo co, ale až v takové míře to u ní neznám. Umím se teď do tebe líp vžít, co ty zažíváš každodenně. Je to dost vyčerpávající a to nejsem těhotná 😒 Drž se 😔

sherry: tak šup šup pětky rychle ven, ať už máte klid 🙂 A já teda pětek bojím bojím, čtverky nám daly dost zabrat 😒 A navíc máme teď po trojkách docela fajn noci, já už nechci nic jinýho 🙂

Jinak u nás dnes fajn odpoledne - po o spala 3hodiny, potřebovala to jako sůl a vstala jako nový člověk 🙂 Vcelku bez větších konfliktů jsme to zvládly až do večera 🙂

sherry28
20. črc 2010

@prchalka, @gina ještě aby sám usnul 😀 a bude opravdu zlaté dítko
@katzi to ti věřím, že teď po trojkách to chce klid, jen se nabaž hezkých nocí 😉

všem moc moc pěknou noc, ať komáři neštípou celou noc (už mi hrabe) 😀 😔 😔 😔

matova
20. črc 2010

Ahojte, u nás sa spí zas od 21:30 😒, Mundisal sa míňa...tradáááá a už mám aj navarené na zajtra 🙄 😀 😀 😀,
túto chvíľku bez visenia na nohe a plaču by som chcela predĺžiť tak aspoň na 20 hodín 😀. MM zabudol kúpiť Sunar a už nemáme takže vnoci bude plač, odchod na nižšie posch., ohrievanie klasického mlieka- a možno bude spať 😅 . Inak poobede vypil dokopy dve lyžičky mrkvovej šťavy, 50ml kakaa a toť vše, až pred spaním 160, musí ho predsa už hlava bolieť z deficitu 😢 😲.

prchalka: šimi má krosíky 23 a len tak tak- prďolek malý ale nožka poriadna 😀 , a otlačili ho zvnútra na tom "dzindzíku" ktorý uchytáva remienok. Kašli na tchýni, treba jej povedať že už tam mala čorí otlak a aspoň ich neznosila úplne a budú aj pred druhé mimi 😉 😉. A s bobíkovaním je fakt šikulka, aj sa zasmejem keď si čítam o tom...

katzi: tak sa tie naše detičky nejak zladili dokopy, chúďatká 😒. Inak tých prostriedkov do zásuvky sa aj ja bojím, ktovie čo v tom je...ale repelenty to tiež bude ktoviečo 😢 Držte sa 😉

sherry: jej, tak žeby sa Markovi predsa prerezávala päťka? 😕 😅 🙂

gina: musí byť zlatunká sofinka ako opakuje, hatlaninkuje 😵 . Super ste zvládli dovolenku, je to zlatunké dieťatko 😵

matova
20. črc 2010

ined: Maty nejak prestal dlhšie spávať cez obed 😲 , a je vyspaný poo? myslíš že má bolesti alebo je to teplom? a ako zvládaš tie horúčavy??? ja sa desím každého nového dňa už, včera mi tak dobre bolo, kosa jak v jeseni a ja v tričku a kraťasoch 😀

matova
20. črc 2010

gina: supeeer, hneď by som si ľahla na pláž... A teda ty si ale kočka, taká šťíhla ja som bola naposledy asi na prvom stupni ZŠ 😀 😉 . Ako ti pila Sofinka pri mori alebo v meste- vodu? a mliečkujete ešte večer alebo aj cez deň?

všetkým dobrú noc 😎

sherry28
21. črc 2010

dobré ráno 😵
vyrazím s klukama na nákupy, jestli se mi podaří vzbudit Lukyho 😅 chci jet co nejdřív, musím koupit to nové koště, s tím omotáním to nepřežilo ani jedno vytření 😅 a není tu pečivo a Mára už kouká co by kde snědl, tak dostal sušenku 😀 po paralenu spal celou noc ani nekvík, akorát ráno v šest mi strčil hlavu asi 1cm před mojí a spustil "mňam, mňam" 😀

prchalka
autor
21. črc 2010

Dobré ráno,
já bych zase dnes v noci spalááá, ale budíček už ve 22, MM jí vyzvedl, já se ani nebyla schopná zvednout z postele. Pak jsem jí slyšela v noci asi 2x, ale když zmlkla, tak jsem se nikam neškrábala, MM jí prý stejně ani neslyšel 😅 A já střídala až k ránu, když už se mi zdálo, že něco potřebuje, ale asi jen chyběl dudel.
Jinak má asi teplotu, ráno byla dost horká - ruce a čelo, tváře ani ne, tak uvidíme, asi se dere ta druhá trojka.
Akorát se chci zeptat - když nebude velká teplota, mohla by navečer ven, ne? Máme domluvený rande s příbuznýma v hospůdce, tak po 17h už to snad bude ucházející... 😕

@sherry28 Dětičky asi nemyslí na nic jinýho: "mňam, mňam, rohlíky, jahůdky...." 😀 😀

@matova V tom Raidu je prý straččený písek, ale vůbec tomu nerozumím a nevím, jak to funguje a jestli je to nějaká drsná chemie.
Jinak jak se mi zdálo o tom těhu, tak jsem ještě ve snu byla fakt nešťastná, protože TP by byl někdy v dubnu a vzhledem ke znamení by to byla katastrofa 🙄 😝
Tchýně včera dokonce sama říkala, jestli už čorinu netlačí ten pásek, tak to snad projde. Sami všichni ví, že už tam tu nohu prostě nedá a patu už má přes botu 😖
Musím jít, už zas neví, co se sebou 😒

prchalka
autor
21. črc 2010

V Raidu je "stlačený" písek, jsem si to po sobě nepřečetla!

zuzanka26
21. črc 2010

ahoj, u nás zase klasika, ale nic tak hroznýho jako včera. Ale asi poputuje to vedlejšího pokoje, mě už to takhle nebaví. Vidím, že jsme tady na tom s tím spaním nejhůř ☹

@prchalka tak to je super, že to malá zvládne i bez asistence, to u nás když je probuzená, tak bohužel s očima dokořána s plným vědomím. 😖

Jinak dnes bude už asi pařák, ale myslím, proč byste nemohli ven večer, když bude teplota stejná jako vevnitř, spíš jde asi o to, aby jestli je oslabená, aby na ní někdo někde něco neprsknul. ale asi bych taky šla ven.

gina333
21. črc 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : mne Sophi mala teplotu hned prvy den dovolenky, sli sme k dokine ale vravela, ze je to z klimy z lietadla, ale von moze iba do vody nie. Cely den bola vonku, tam sa inaksie ani nedalo byt. 😉 Takze poo kludne chodte von.

@matova _ mlieckujeme este 3x denne, na dovci pila cez den vela caju ale takisto aj mlieko. 😉

Noc fajn, kvikla okolo 22:00, potom mliecko o 23:40. Zobudila sa 5:20, to som sa bala ze uz je po spani, ale nastastie to potiahlo do 8:00. Takze sme vyspate. 🙂

sherry28
21. črc 2010

@prchalka nechodila bych na přímé sluníčko, ale je mi jasný, že jí jenom ve stínu neudržíš, tak proto bych šla až na tu půl čtvrtou 😉 oni když mají teplotu a ještě na ně působí sluníčko, tak to není ideální, tělo chce ochladit 😕

sherry28
21. črc 2010

tak já se pustila do rajské 🙂 a ještě snad stihnu vysát a vytřít, kluky jsem obědnala na druhou hodinu ke kadeřníkovi (sebe na srpen), tak snad už Mára bude vyspalý 😕 jsem na něj zvědavá jak to zvládne 😨 ještě nebyl, stříhala jsem ho zatím doma, ale teď chci aby ho vzali víc, ale jen nůžkama 😀 no uvidíme jestli to přežije, Lukáš vždycky hrozně řval, ale držel 😉

sherry28
21. črc 2010

*objednala 😀

sherry28
21. črc 2010

asi jsem chtěla napsat obědvala nebo co 😅

prchalka
autor
21. črc 2010

Tak my už spíme od 10.45 😅
1. vstávala v 5.50 a za
2. v 10h jsem měřila v podpaží a měla 38,2 😖 škoda, že si to vybrala zase na takový počasí, ale snad už se to zítra bude lepšit a pak už budem vědět, že druhá trojka regulérně vylezla 😝
Díky za rady, když půjdem, tak až po 17h, dneska jí ven tahat nebudu a sraz máme až navečer! 😉

ined77
21. črc 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.35 🙂 .
noc teda byla hrozná a navíc tady zase nějaký dobrák začal po 21h něco zatloukat...fakt jak u blbých na dvorečku 😠 ...jasně že to matýnka vzbudilo a pak se bál a nemohl zabrat 😒 .
jinak v průběhu noci se neustále převaloval a kňoural, takže jsem zralá jít spát taky 😅 .
ráno a dopoledne klasické, nějaká práce doma, pak hřiště a písek 😉 .
odpoledne zvažuju koupák, ale ještě nevím...je mi zle a to sluníčko mi nedělá dobře, jenže zase se patlat po sídlišti se mi nechce 😅 ...uvidíme podle okolností a taky počasí 😉 .
jinak teda matýnek jí jako vrabec 😢 ...ráno měl plátek vánočky, na svačinu 3 lžičky tvarohu a obídku cosi teda pojedl, ale žádná sláva ☹ .dolní levá 3 bych řekla že je venku, ale ještě jsem neměla možnost ji prohmátnout 😀 .
jdu vás dočítat 🙂

jen vidím 😕
@prchalka 🙂 ...teplotkujete??? 😨 tak snad bude brzy lépe 😵

gina333
21. črc 2010

@sherry28 : aj ja som dnes varila rajsku 😉 a este zeleninove rizoto so sampionmi.

@prchalka: rychlo sa uzdravte. 🙂

@ined77: aj Sophi iba zobka z kazdeho rozka trozka, zachranujem to mliekom ale ani sa tym detom necudujem, ze nechuti, v takom teple. 😒

Sophi spi, idem sa najest a hor sa do zehlenia. 😝

ined77
21. črc 2010

@prchalka 🙂 ...uvidíš jak na tom čorí bude, já chodím ven s matýnkem do 37,5 C, pak už ne...mohlo by to vyskočit 😨
ale jinak proč ne... 😉
no právě...i já každé ráno slyším že se někdo někde zase rozplácl ☹ ...celkem děsivé 😨
botky..no co už, dětská nožka roste rychle 😒 ...já jsem dnes zjistila, že matýnek pomalu odrůstá sandálkům..takže se asi nevyhneme koupi dalších. ale říkala jsem si, že je pak může donosit doma jako papučky 😉 .

@sherry28 🙂 ...tak držím palečky ať stříhání proběhne v pohodě 🙂 .
taky bychom měli už zajít, ale teda nechám ho jen nůžkama 😉 .má ty vlásky pořád jako mimi...takové slaboučké, střapaté 😅 ...

@matova 🙂 ...to jsi jako já 😀 ..teď tu bylo kterýsi den ráno 16 C a já si vyšla pěkně v tílku, kraťáskách a sandálech 😀 ...jůůůů a jak mi bylo fajn 😀 .
no na slunci zmírám a ve vedru je mi pořád zle od žaludku 😝 ..ani vody se víc napít nemůžu..působí na mě jako při kocovině,okamžitě se mi zvedne kufr 🙄 😝 😀 ...tož se mám špica 😀
to po o spaní...noo a já už si tak zvykla ☹ ...teď se nestihnu ani zbrchat a už je zase vzhůru 😅 ...jedinou výhodu to má a to, že usíná pěkně před 20h...ale i tak, raději bych si víc odpočala po o 😒

@katzi 🙂 ..tak super že adélce ten spánek prospěl 🙂 ...já bych sobě a matymu naordinovala tak 14 dní spánku 😀 .
jinak na mně visí taky pořád 😒 ...a stále pokračuje mega řev, když se jde koupat s tatínkem ☹ .u všeho musí být mamkáááááá 😅

holky, já jdu zítra na tu ko s tím polypem ☹ , tak snad to bude v pořádku 😨 ...mám ji na 10.15...s matýnkem bude babi 🙂 .
takže zítra tu nebudu 😉 , ale možná sem jen hodím info, pokud mě maty nechá 😉 .
dnes jsem nás objednala k zubaři...jdeme 27.7...MM má ohromnou radost 😝 😀 ...jsem zvědavá hlavně na matýnka.dnes jsem se ho ptala jak ukáže paní doktorce zoubky a prý nene, tak nevím 😅
jo a normálně se začal hádat 😲 ...tvrdí že svítí, já že nesvítí a pořád dokola 😀 .

ined77
21. črc 2010

@gina333 🙂 ...no jo, ale matýnek ani to mléčko nepije ☹ ...dokonce začal odmítat i jogurty a tvaroháky, tak už nevím co čarovat.možná pudink? 😨
rizoto měl dneska 🙂 .
jdeš žehlit? 😕 ..já si to nechám na pátek, má se tady ochladit 😅 , ale naštěstí tam mám zatím jen jednu pračku, druhá schne a třetí a čtvrtou budu teprve prát 😉 .

ined77
21. črc 2010

@gina333 🙂 ...jsem zapomněla...dobrou chuť 😵

sherry28
21. črc 2010

tak spíme 😉 odzkoušela jsem nový smeták 😀 tak doufám, že ho Mára zase brzy nevyhodí 😠 jinak jsem dnes koupila Márovi pyžamo, slipy, ponožky(10ks), a botasky do deště, zjistila jsem, teď jak pršelo, že nemá v čem chodit, ty dubnový už mu nejsou a vlastně od června chodí v sandálkách 🙂 nakupovala jsem u ťongů, ale tedy nesnáším jak jsou vlezlý a nevkusný 😠 chtěla jsem botasky č.23, držela jsem v ruce č.22 a říkám větší o číslo a ukazuju 1cm a ona přinese 29, který by nebyly ani Lukasovi 😅 to samý s pyžamem,, chtěla jsem 92, našla tam 86 a rozbalila ho, tak říkám no ten vršek by mu byl a ještě ty kalhoty mi ukažte a vytáhla kalhoty asi 1m dlouhý(beze srandy)no prostě vůbec ne k tomu a ještě říká to bude dobže, doblý, doblý, tak jsem je schválně přiložila k Márovi a začla se smát i ona, protože byly větší než je on 😀 dokonce Lukas je měl ke krku a ve finále mě málem brala o 100,-, nákup stál 434,- a platila jsem 600,-(tři dvou stovky)a ona mi vrátila jen 66,-do 500,- a říkám ještě stovku 😅 no počítala to ještě třikrát a pak uznala že mám pravdu 🙂 no to byl dnes den.

sherry28
21. črc 2010

@gina333 tak to jsme se shodly, je to rychlá omáčka 😉 a úspěch teda nic moc, mára vzal třikrát do pusy, ale Lukase jsem donutila sníst aspoň jeden knedlík jinak by nešel ven 😀

prchalka
autor
21. črc 2010

Tak se mi probudila po 25 minutách ☹ znova jsem uspala a když jsem odběhla ve 12.30, už volala mamííí - a to jsem myslela, že spí ☹ No tak ty 2h skoro dala, ale mžourá , válí se a zavírá oči. Teplá je pořád stejně a to dostala Panadol v 10:30 ☹ chjo..

sherry28
21. črc 2010

@prchalka tak jí hodně omývej čelo a ruce studenou vodou s octem, ten taky sráží teplotu, aniž by si musela dávat zase další lék, já to vždycky dělám mezi podáním dalšího čípku 😉

ined77
21. črc 2010

@sherry28 🙂 ..jj, já tam taky nerada chodím..jsou otravní atd 😖 ..vždycky říkám že se podívám 😉 .
ty jejich velikosti jsou opravdu na pováženou, kdysi jsem tam kupovala cosi mm, vzala jsem xxl a bylo to spíš jako m 😖 .
botasky do deště? 😕 ...to je nějaká novinka? 😅

@prchalka 🙂 ...kdyžtak jí střídej po 3h panadol s nurofenem, kdyby jí teplotka nešla dolů ☹ .radila mi to moje dr. 😉 .
ty dítka při teplotě moc dobře nespí, ačkoliv by člověk řekl, že budou spát jako dudečci ☹ .asi ji něco bolí, chuďátko 😢 .

prchalka
autor
21. črc 2010

Je vyřízená! Myslela jsem, že se probere postupně, tak jsem si k ní vzala noťas, ale párkrát se převalila a zavřela oči!

@sherry28 Díky za radu!

ined77
21. črc 2010

@sherry28 🙂 ...nebo 😉 ...u nás fungovala i vlažná sprcha 😉 .