Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

zuzula20
23. pro 2009

renuliq - vydrzime, musime, vsak co ine nam ostava 😒 ze? Len dufam, ze tie stolicky vylezu rychlo a moznoze si ani nevsimneme, kedy... 😵

prchalka - presne viem o com hovoris, tiez sa stale budime, niekedy je to lepsie, inokedy horsie, asi pred 2 tyz som ellu odstavila od nocneho kojenia, som myslela, ze bude lepsia spat, a mozno by aj spala, keby sa jej netlacil furt nejaky zub

lojzina
23. pro 2009

leka,diky za odpoved, takze mame jeste pul roku cas? 😲 .Preju vsem krasne vanoce!!

jenny2009
23. pro 2009

zuzula, prosim ta ako si odstavila od nocneho kojenia, davas flasu v noci alebo ti spinka v kuse? hm moj maly ma 15 a neviem si to este predstavit ako sa bude koncit kojenie, v podstate je to jednoduche aj pre mna aj ked niekedy hlavne cez den to obmedzuje ak nechce spat bez cicic

zuzula20
24. pro 2009

jenny - nedavam jej flasku, niekedy obcas cajik, ked si vypyta, ale to ozaj len vynimocne, nespi este celu noc, neviem ci sa budi pre zubky, alebo zo zvyku, ale ked vstane, staci ju len pomojkat a spime dalej
ja som si myslela ze sa na to odstavovanie ani nikdy nedam, lebo som myslela, ze nezvladnem ten plac v noci, ale neplakala dlho, maximalne tych 10-15 min a trvalo to zopar noci, este ju obcsa napadne v noci vypytat ham, ale to jej poviem ze az rano, teraz buvame, trochu sa pozlostila a spala dalej.
A cez den este kojim 3x.
Ale prid nakuknut do temy - odstavenie iba od nocneho kojenia-funguje to?

elliott
27. pro 2009

Ahoj, nevím, zda už není pozdě...ale pro prchalku:
Víš určitě, že to jsou zuby? Myslela jsem si taky, že se jí klubou furt zuby?
Moje Markétka ( 18 měs) nespí od 5 měsíce, budí se i 10 x za noc - jen tak, na dudlík, na mlíko, na čaj...atd. Byla jsem s ní na všech možných vyšetřeních, vč. neurologie - EEG. A na nic nepřišli, dr. mi řekla, že je to částečně zvyk,a že některé děti jsou spavý a některý ne ! Prý se to samo srovná.
Nebo jí zkusit " nechat vyřvat", (ale to u nás nepřipadá v úvahu, protože je strašně drobounká - 8.5 kg), a prostě k ní tolik nevstávat. Děti to prý zkouší, je jim to příjemný, že se jim máma věnuje 😉
Na noc jí dávám Sedalii, to je homeopatikum, moc to nepomáhá, ale zkusit to můžeš. 🙂 🙂 🙂
Pevný nervy a hodně zdaru 😉

prchalka
autor
27. pro 2009

elliott: Ahoj, začalo to zubama a táhne se to. Budí se jen 1-2x, to se dá, dávám jiné mlíko na noc, je už klidnější, většinou v noci zabere dudlík a vstává k ní už manžel, takže s maminkou moc nemává 😀 a když už nemůže zabrat dál, spí u mě (a to nebývá často) a už se tak nemele. Jsou noci horší, že kňourá a taky suprový, kdy od 20.40 spala až do 5 na mlíko a pak ještě do 7.30 🙂 jako dnes!!! Už se to naštěstí nedá srovnat s tím, kdy to začalo..

prchalka
autor
29. pro 2009

Jen jí pochválím, další 2 noci zas hrůza, buzení a kňourání na dudlík a pak motání a norování asi tak od půl 1 až půl 2h 😖 Ale řekla bych, že začaly lézt dolní dvojky, má tam bělejší dásno, tak jsem zvědavá, jak dlouho zas bude takhle blbnout... A včera poo spala jen hodinu a zas pěkně ječela, než jsem jí přišla vyzvednout!

katzi
29. pro 2009

ahojte,

u nás je to taky nahoru - dolů. Předchozí noci hrůza, vzhůru asi milionkrát. A dnes: večer sice prořvanej, za boha jsem ji nemohla uspat (zabrala konečně až kolem deváté), ale pak spala v KUSE do 7h! A to jsem ji ještě probudila, protože jsem se tam vletěla dívat, jestli žije 😅

prchalka
autor
29. pro 2009

katzi: Divný, viď 😀 😀 Ale super až do 7!! Aspoň jednou nás nechaj odpočnout 😉

ined77
29. pro 2009

prchalka 🙂 ...u nás poslední dvě noci to samé ☹ .
víš co si kolikrát už říkám...jesti to nemá taky třeba co dělat s úplňkem... 😕 ?
není teď nějak,nebo nebyl?už dřív jsem trošku vypozorovala,že v té době spinká malý mnohem hůř ...ale čert ví 😅 .
já už teď čekám,kdy se to moje zlato zase vzbudí a bude na mě chrupkat další 1,5h 😀 .
ale zase...počtu si,posedím,sice mám dřevěnou ruku,ale nikdo po mě nic nechce 😀 .
zkusím alespoň rychle vypít toho smrťáka-kafe 🙄 😀 .

nikaz
29. pro 2009

ahojte ...tak sa pridavam do klubu....

pred tyzdom mi asi niekto vymenil dieta... z nasho maleho zlateho kludneho anjelicka, s ktorym nebol absolutne ziaden problem je uplakane, nespokojne, nervozne az vzdorovite dieta..... so 4 napuchnutymi miestami na dasnach.... tri miesta dolu - z toho dve stolicky a jedno miesto hore - tiez stolicka.... ☹ uz som z toho nestastna aky je bez nalady, nas denny rezim je v haji.... cely den skoro nic nezje, aspon mlieko do neho dostanem....dufam ze to skoro prejde a znova najdeme nas klud a pohodicku.....

katzi
29. pro 2009

prchalko: jj, jsem si naspala zas na další měsíce do zásoby 🙂 Ale teda jsem dnes jak přejetá kombajnem. Jak je tělo už tak nějak navyklý na ten nespací režim a najednou spí od 22 - 7h v kuse tak je to asi šok 🙂

prchalka
autor
29. pro 2009

nikaz: My se ke stoličkám asi ani nikdy nedohrabem.. Koukám, že jsi ještě k tomu těhu 😝 To by mě už asi nesli nohama napřed. Já v těhu jen spala, o takovýho draka, jako mám teď bych se asi ani nedokázala postarat 😖
katzi: Jo tak ten kombajn se mi stal dneska poo. Šla spát 12.15 byla z té noci samozřejmě unavená. Probudila se za 3/4h. Byla jsem ve vedlejší místnosti a čekala, kdy to zase začne. Jen jsem jí slyšela kňournout, hned jsem vystartovala a ona už stála v postýlce a bulila achjo 😖 Tak jsem s ní šla na postel, tam to zas hned zabalila a probrala se až 14.40!!!! Spala 2,5h. Já u ní samože taky usnula a probral mě až manžel, když tam přišel a pak jsem asi hodinu byla jak vyvoraná. Malá to taky ořvala, byla pěkně protivná. Do toho přebalování a chystání se na návštěvu - to se jí v tý chvíli taky moc líbilo 😖 Mě klepne..

kaleilah
29. pro 2009

prchalko, zoubky nás trápí teď taky ☹ vždycky ale jen tak jednou týdně, jako zrovna dneska. měl úplně vařícítvář, dostal panadol, je uplakanej, dala jsem ho do postýlky, jindy usíná hned, ale dneska to bude na dlouho, vylezl z postýlky, čapnuk míšu a koukáme na garfielda 😉 ale už mu je líp, horší je, že spí taky dost nekvalitně potom, otlouká si hlavu, vrní se, a pak zítra bude nevyspalej a protivnej 😒

ilci
29. pro 2009

tak synkovi teď roste 6 zubů naráz, už se konečně prořezaly a na druhé straně to má taky pěkně napuchlé
v noci řve, přes den je mrzutý, někdy nespí vůbec až do večera
no musíme to nějak přežít 😀

prchalka
autor
29. pro 2009

Docela "závidím" maminkám, jejichž děti mají jasné příznaky k zubům a trvá to pár dní a zas je na chvíli klid. My nemáme nic nateklé, nemáme teploty, jen ty zuby se asi bez přestání plíživě posunují a posunují, buhužel ale po milimetrech.. ☹ A než vyleze jeden za 2 měsíce, tak se nastartují další.
Momentální stav je takový, že první horní dvojka je už krásně velká a ta druhá je malinká, sotva prořízlá a to už je docela dost od toho září, ne? 😝 No a teď začaly asi ty dolní..

zuzula20
30. pro 2009

prchalka, u nas je to tak ze sice mame uz teraz jesne priznaky ze sa prerezavaju ocne, ale take 2-3 tyzdne dozadu to zacalo a tiez som netusila, ze co sa zase deje, len mi kamoska vravi, ze ci jej nepojdu ocne, ale dasienka opuchli len teraz a ktovie kedy sa tie zuby prerezu... 😖
a s mojim spankom je to trosku lepsie, dcerku uz v noci nekojim, je prestahovana v detskej izbe a tak sa s manzelom striedame - prvu polovicu noci ja a tu druhu on, takze sa vyspim v kuse aspon tych 5 hodin

andykov
30. pro 2009

prchalka, já teda mám s malou už od půl roku problém, že sebou v noci strašně mlela, házela sebou, ale náznak zubů nic. Trvá to vždy třeba týden, dva, co se fakt mele nonstop a pak spí do 11, jak je nevyspalá, v noci pláče, musím si jí brát k sobě a pak najednou utne a 14 dní kli a pak zase nanovo. Myslím si, že taky zlobí dásně. Na zkoušku jsem koupila ten gel, potřela horní dolní a byl 4 hodiny klid, pak asi přestal působit, ake to už jsem nemazala.. Takže asi fakt zuby. To je děsný, zubáci jedny 😠

ined77
2. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak dnes musím tedy udiveně konstatovat,že už vážně nevím...malý spal dnes v noci od cca 21-5h 😕 😕 😕 .
usnul už v 18.50,přece jen silvestr byl náročný a on prostě u bouchání petard a ještě k tomu v cizím prostředí spinkat neumí (byli jsme u babi),takže byl sice unavený,ale i přesto.
takto dlouho v kuse nespal ani nepamatuji,naposled snad tak ve 4 měsících 😅 .
ale podstatné je,že to jde...že to umí...
a teď ještě přijít na to,aby tak spinkal pořád 😀 ...

nikaz
2. led 2010

prchalka...tak to s tym "drakom" si vystihla uplne dokonale..... maly ma prave fazu - uhryznem kazdeho 😀 a cim silnejsie tak je vacsia sranda.... asi skusa novu vybavu co mu rastie v ustach.... 😖

prchalka
autor
2. led 2010

zuzula20: Tak to by mi taky bodlo 5h v kuse, ale o tom si můžu nechat zdát, vzbudí mě každá blbost, takže i to, že k ní manžel jde..
andykov: Já jí nedávám na to vůbec nic, to bych musela pořád a v ty gely nějak nemám důvěru. No aspoň, že máte klid někdy 😉
ined77: Gratulace k dlouhému spánku!! 😉
nikaz: Jo, malá taky někdy kousla a teda bych jí to nejradši vrátila - to bolí děsně, i když má jen těch 5 a půl zubu 😅
Jinak manžel mi hlásil, že asi rostou trojky nahoře, má takový pocit.. ale nejdřív asi vyrostou čtyřky, že.. obvykle.. Takže trojky vidím tak za půl roku 😅 😅
Taky bývám z toho trhanýho spaní celá rozlámaná, bolí mě po noci dost záda, v posledních 10-ti dnech jsem 2x přestala normálně vidět, jen věci před sebou a spíš obrysy a kolem prostě jen tma a mžitky 😖 😖 To nebylo příjemný a navečer tak mezi 17-19h bývám unavená, že bych snad hned usnula... no a pak v posteli nemůžu třeba hodinu a půl zabrat!!
Jo a přežily jsme 15 měsíců - dobrý!
S katzi jsme se shodly, že tento rok to bude mnohem lepší, tak určitě i u vás všech! Ať jsou ty zuby rychle venku!

katzi
3. led 2010

ahojte spolutrpitelky 🙂

jj. určitě bude lepší! Jednou to nespaní skončit musí, nebo se stanem tak otrlé, že už to budem zvládat levou zadní 🙂

zuzula20
3. led 2010

Ja sa bojim toho, ze ked raz uz dcerka konecne zacne spat celu noc v kuse, tak mne sa nebude dat...

katzi
3. led 2010

zuzulo, tak si rovnou pořiď další mimi - když už nebudeš spát, tak se to alespoň spláchne zaráz😀 To je hloupá sranda. Ale někdy si říkám, jestli fakt za chvíli nenajet na to druhý, dokud je člověk zvyklej nespat. Protože představa, že dáme větší odstup, já si odvyknu a pak zas to krutý zvykání si....

zuzula20
3. led 2010

To je dobry napad, ja by som do toho sla,nech si to odkrutime naraz, ale manzel nechce.
Ale na druhej strane, vraj cim je clovek starsi, tym potrebuje menej spat, cize ked si objednam druhe babo v 40tke, mozno pri nom presedim aj celu noc a nebudem unavena 😀

katzi
3. led 2010

zuzulo: 😀 😀 😀

zuzula20
3. led 2010

katzi - 😀 😀 😀

ined77
3. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak s tím dlouhým spánkem to byla pěkně velká vyjímka,bobek asi spíš dospával silvestra 😅 .
protože dnešní noc mi vynahradila i tu minulou...od 22.30 pláč až do té doby,než jsem to vzdala(cca 10 min.),mě se to prostě poslouchat nechce 😅 ...šel ke mě a tam se vrtěl a noroval až tak,že se ve 2h ráno totálně pročůral,takže převléknout,přebalit...a norovalo se spokojeně dál až do rána 😠 😅 .
ne ne,já už tomu prostě nevěřím,že se jednou vyspím.
protože přesně tak,jak píše prchalka 🙂 ...já už ani spát neumím.přes den nezaberu,když už si vyjímečně lehnu,akorát jsem pak ještě víc přejetá a v noci než usnu,tak už pláče malý 😒 .
a to se pořád tak nějak blíží doba,kdy jsem se chtěli začít snažit o druhé,ale já vážně nevím...pořád si to s naším miláčkem nějak nedovedu dobře představit 😅.

prchalka 🙂 ...s tím špatným viděním ale,to fakt není dobré...netrpíš třeba na tlak 😕 ?
snad máte s katzi opravdu pravdu 😀 .

ined77
3. led 2010

a zapomněla jsem....
velká gratulace k 15 měsícům 😵 .

prchalka
autor
3. led 2010

Ahoj,
tak dneska proběhla zase jedna z nejhorších nocí, skoro jsem nespala a na začátku to vypadalo tak nadějně! Byla unavená a vyskotačená, usnula ještě u mlíka ve 20.30 - super! Od té doby do 0.30 se k ní šlo asi 5x, pořád kňourání, dudlík asi moc nezabíral. Pak už jsem ji brala k sobě. Kníkala a motala se až do 3h, kdy si sedla na postel a řekla "jéééé" protože se sám zapnul PC a nebylo to zrovna nejtišší 😠 Tak jsem jí položila, vypnula to a motala se až do 4h, kdy si zase sedla, tak už jsem to nevydržela, hodila jí manželovi na postel, ať jí přebalí, že dáme mlíko a pak se teda trošku uklidnila, ale kvičela každou hodinu ☹ Dneska už jsem dole viděla SNAD prořízlou dvojku - pouhým okem 😉 Achjo, to vědět, tak jí asi ten Panadol šoupnu, aby se jí spalo líp!
zuzula20: Ale to víš, že to půjde. Ale taky bych nejradši na spaní někdy dostala rajskej plyn nebo injekci, protože než já zaberu, ona je zase vzhůru, takže třeba v kuse spím hodinu, dvě..
Druhý dítě nééé, to je představa naprosto šílená, ani až tahle začne normálně spát, já se prostě někdy už chci vyspinkat 😝 😝