Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
25. črc 2010

dobré ráno 🙂
@prchalka teda to sis moc neodpočinula ☹ a jak to že 1.000,- prosím tě co sis tam kupovala? 😅

gina333
25. črc 2010

dobre rano 🙂

@matova :veru, Sophi je celkom zlate ditko, ma svoje muchy, ale nemozem sa na nu stazovat. 😉

@prchalka : takze dalsia zla noc, uz aby sa to zmenilo. 😲

U nas noc klasika, Sophi je uz asi tak nastavena, ze sa zobudi raz okolo 24:00 a druhykrat o 4:50, ale pospi si este do tej 8:00. Momentalne vonku leje 😠 , je zatiahnute, ani nevyzera, ze by sa vycasilo, takze den stravime vo vnutri, akurat na obed pojdeme ku svokre.

kadlecova.misa
25. črc 2010

ahoj prchalko a matova: u nas taky děs běs. 😖
samy motani, polospaní,řev sice vyjímeěně néééé...ale MP si vymyslel grilovaní a pozval 6 svobodných chalanů...a do toho já s malou...si to asi umíte představit..a ve finále jsem nakonec spala jen 1 hod..zatímco oni si tu ještě vesele chrápoou..no nespravedlnost. 😢

kadlecova.misa
25. črc 2010

Gino: tom máš zlatou holčičku..vstává v 8 !! se máte. ted co mojí rostou 2 stoličky.. 😖 nejí, je protivná...nespí... 😕 🙄 ..váží jen 9,3 kg..je to hubeňourek.

gina333
25. črc 2010

@kadlecova.misa : tak neviem ci by taka grilovacka MM presla. Ja sice som za kazdu zabavu ,ale az do urcitej miery. 😉 spat sa naucila na dovolenke, je to super, som zvedava dokedy jej to vydrzi. 🙂

sherry28
25. črc 2010

tak já vařím br. knedlíky a sekanou se špenátem 😉 trošku se ochladilo i zatáhlo od rána, tak dělám trošku něco sytějšího 😝 🙂

gina333
25. črc 2010

@sherry28 : mnam, fajn obedik. Svokra robi rezne, pecene zemiaky a uhorkovy salat, nejedla som to veru uz riadne dlho. Sa na to tesiiim. 😵

ined77
25. črc 2010

dobré nedělní ránko 🙂 ,
kluci šli ven a nakoupit, já vařím ...kuře na paprice s knedlíkem a snažím se přemluvit na žehlení 😀 .
od rána je mi zase zle a v noci jsem maličko zašpinila 😨 , tak snad ''jen'' ten polyp, darebák ☹ 😠 .

@sherry28 🙂 ...prosím tě pěkně 😵 ...našla by jsi ještě někde tu tabulku s výpočtem pohlaví podle dne a věku? 🙂
nechce se mi pátrat dozadu, už nevím ani kdy to tak mohlo být 😅 .

jinak dočtu až po o, dám se do toho žehlení ať to mám z krku 😝 . odpoledne budu dělat dort a chlebíčky a budeme slavit jmeniny 🙂 .nealko šampíčkem 😀 ...MM se přidá 🙂 .já si dám stejně jen malinko, ani na to nemám moc chuť.lepší je teď čajík 😉 .

tak všem pěkné nedělní dopoledne zatím 😵

ined77
25. črc 2010

tak jsem přece jen dočetla 😅

prchalka 🙂 ...tož to se člověk teda dozvěděl 😅 ...1000 kč ???tak to jsem zvědavá ještě o to víc 😅 ...
chuďátko čorí, no snad už se jí uleví ve všech směrech 😵

matova 🙂 ...děkujeme 🙂
jejda, že by byl matýnek náměsíčný 😕 .no stalo se to poprvé 😨
s polypem to bude lepší jen v tom, že po každém zašpinění se člověk tolik nestresuje jestli je s mimískem všechno v pořádku, když cítí jak se hýbe 😉 .nebo u matýnka mi to tak aspoń fungovalo 😅 .
teda máš ale fakt zabíračku ☹ ...no a nemohla by se babi zastavit častěji, že by se šimonkem chvilku pobyla venku ona? 😨
já si teď užiju týdem MM, ale pak mi začne robota, budu s matýnkem sama 10 dní 😝... na 100% budou zase vedra 😠 😀
neboj, julinka bude určitě zlaťoučká 😵

misakadlecova 🙂 ...nooo, tak to bych teda taky MM nestrpěla 😕 ...naštětí MM by to ani nenapadlo, sám má rád klid 😉 .
tak snad ten deficit dospinkáte aspoň po o 😉

gina 🙂 ...hmm, řízečky bych si dala taky líbit 😀 . udělám je teď v týdnu 🙂.

katzi 🙂...vítej doma 🙂.pěkně se zabydlete a aklimatizujte 🙂.

jinak teda naše noc byla taky celkem děsná...já nemohla zaboha usnout a když už jsem konečně zabrala, začal kníkat matýnek 😒 .přišlo mi když vstával že musí být tak 5h a bylo už 6.30 😅 .já bych spala až do zítřejšího oběda 😀 .
mo, ještě dvě 3 😉 ...pětky zatím neberu ani v úvahu 😀 .
no a fakt jdu nebo nestihnu lautr nic 😎 ...ale je mi už aspoň líp...MK má asi ozdravné účinky 😀
tak pááááááááááá 😵

sherry28
25. črc 2010

ale toto asi není ona
tohle je podle krve rodičů 😉

sherry28
25. črc 2010

ale tady mi taky vychází holčička 😉

sherry28
25. črc 2010

to by měla být ona v německé verzi http://www.9monate.de/Chinesischer_empfaengnisk...

ined77
25. črc 2010

@sherry28 🙂 ...děkuju 🙂 ..tato je podle měsíce početí že?

prchalka
autor
25. črc 2010

Dítě vstávalo v 7 a v 11:10 už zase šla spát. 2x se počůrala do trenek, jak lítá po baráku nebo venku, tak to prostě nehlásí! A zapomněla mluvit - jen vříská, piští a kvičí 🙄
MM chtěl jít zkoušet motorku, tak se hezky ustrojil do svého nového oblečku, trvalo to asi 15 minut.. vyjel slavnostně před garáž, ještě chtěl, abych šla kus s ním a...když pomačkal všechna hejblátka, tak zjistil, že má vybitou baterku 😀 😀 😀
Tak jestli my nepůjdem hrát nějakou společenskou hru.. ale jelikož je stále v garáži, tak se toho asi moc nestihne, než se vzbudíme! 😝

sherry28
25. črc 2010

@ined77 jojo ta posední je podle měsíců početí, ta první podle krve tvé a partnera 😉

sherry28
25. črc 2010

u nás se zatím ještě nespí 😉

sherry28
25. črc 2010

http://www.pohlaviditete.cz/wp-content/uploads/... tady je to líp vidět, ale musíš to zvětšit kliknutím na to 😉

sherry28
25. črc 2010

MM jedou formule od dvu, tak se snažím uspat Máru dýl, aby měl pak na to klid 😅

gina333
25. črc 2010

Konecne spi od 12:15, idem si aspon dat polievku, uz som riadne hladna. 😉 Vonku neprestava prsat, pustim s Avatara na DVD, dufam, ze Sophi bude spat aspon 1:30. 😵

sherry28
25. črc 2010

tak už spí, ale tead chudinka bojí se ježibaby ☹ já mám takovou malou látkovou na koštěti a má z ní děsnej strach, MM ji uklidil na stěnu do pokojíka až nahoru a on tam přišel a viděl její sukni a začal ječet úplně v šoku, tak jsem ji musela zavřt do obýváku do stěny do horních dvířek, takže tam jí nenajde 😉 ale začal poslouchat na slovo 😀 říkám ona chodí jenom na zlobivý děti na tebe ne, ty seš hodnej a on hned zavřel násilím oči a řekl pats 😅 🙂

ined77
25. črc 2010

my spinkáme od 12h 🙂

@sherry28 🙂 ..chudáček marýsek 😀 ...tak už budeš mít jen hodného chlapečka 😀

@gina333 🙂 ...přeji pěknou siestu 🙂

@prchalka 🙂 ...u nás se zase mluvit začalo, ale teda papulu nezavře a ještě do toho děsně nahlas vyřvání 😀 .
no, tak že by nějaké znamení s motorkou? 😅 že ty jsi mu tam něco pomačkala 😎 😀

sherry28
25. črc 2010

@ined77 no já doufám, že až se vzbudí, tak na ní zapomene, protože se nás vůbec nehctěl pustit a nechtěl na zem 😅

gina333
25. črc 2010

@sherry28 : chuda maly, neboj urcote nato zabudne. 😉

Spala ani nie 50 minut, neviem co ju zobudilo, vsade v panelaku je ticho a uz sa my ju nepodarilo uspat. 😠 😠 To bude zase dlhe poobedie do vecera. 😲 😲

ined77
25. črc 2010

@sherry28 🙂 ...myslíš že zapomene? 😨 já se včera matýnka ptala, kde je vánoční stromeček a ukazoval na okno 😀 (my ho z okna vyhodili) 😉 😀
já se kolikrát až děsím té jeho paměti 😕 ...pamatuje si pořád na pejska od babi, který umřel v listopadu atd.
ale snad to bude marýsek počítat jako za sen 😉 .

@gina333 🙂 ...tak třeba půjde spinkat už třeba v 19h 😉 .možná se jí něco zdálo 😨 ..nebo že by to bylo tím nezvyklým tichem? 😅

sherry28
25. črc 2010

@ined77 to je jasný, děti si hodně pamatujou 🙂 ale já myslela, tak že se z toho vyspí 😉 tak nepočítám, že by si naní do večera nevzpoměl, ale až vstane, tak doufám, že to nebude to první co bude říkat 😅

sherry28
25. črc 2010

jak jsme byli na tom pohádkovým lese, tak tam chodil hejkal a z něj měl taky hrůzu, zařval mu přímo do ucha 😠 a ještě dneska o něm mluví 😅

ined77
25. črc 2010

@sherry28 🙂 ...ježiš, chudák maličký a už viděl hejkala 😀 .
no snad se vyspinká dobře a nevzpomene na ni 😉 .
teď mě tak napadlo, jestli už letos pozveme mikuláše 😕 ...ani ne srpen a já už s mikulášem že 😀 ...že by ho trochu hodil jako do latě 😀 , ale zase ho nechci vystrašit 😨 .čerty bych letos ještě asi vynechala 😅 .

sherry28
25. črc 2010

@ined77 tak mi jsme přežili čerty i v loni a to se smál 🙂 jezdíme k mamce, chodějí tam dospělý a je to něco úplně jinýho 😉 a letos ho taky neminou, jen ať se něčeho bojejí 😉