Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
2. srp 2010

No, Honzík sice diriguje, ale je mu to houby platný, panč jsem tátovi poradila, aby se nedal 😀 😀 😀

sherry28
2. srp 2010

@m.r. no Luky taky průjmoval z posledním zubům lezlo mu jich 8 najednou(3,5)a bylo mu taky těch 22měsíců a měl ještě 40°C a byli jsme v nemocnici, dělali mu všechny testy a nakonec prý zuby, ale ten průjem trval asi jen 4 dny, jak jsi psala těch 14 dní, tak to bych taky neřekla, že je to k zubům, mě napadla i salmonela 😅 měl jí od kamarádky malý Kubík a vím jak lehce k tomu můžou tyhle mrňata přijít, ale snad to nebude 😕uvidíš podle výsledků, hlavně žádnou paniku dopředu, vše se dá léčit, ale to bych vám radši přála tu salmonelu (ta je na krátkou dobu) ale jinak to třeba bude jen obyč střevní chřipka 😉 tak držím pěsti, ať výsledky dopadnou dobře a dej vědět 😉

@anta já jsem zase Kutnohoračka, takže se budeme stěhovat taky daleko, na Kladně měla kořeny babička 🙂

sherry28
2. srp 2010

@ined77 taky jsem se divila, že mi při trojkách spí, ale on se z toho vyprůjmoval dost přes den, kadil 8x -10x denně po tři dny 😅 a v tu dobu spal jak zabitý v noci 😉

prchalka
autor
2. srp 2010

@sherry28 Bobkujeme, ale je mi z toho na nic. Od včera večer, co o tom mluvila, to pustila až dneska v 10 dopol. Opět celé dopolko nesvá, ukňouraná, opět křičení "nočník a bobeš" a nic. Měla i plínku, byly jsme u baráku venku a ona že chce domů a kakat, chtěla sundat plínu asi 3x, začla dokonce brečet, já už skoro taky, ale vím, že do nočníku nic neudělá.. Nakonec ode mě venku odběhla a u brány to tam pustila, ale hovínko zase s hlenem, takovým světlejším, než zbytek - barva hnědožlutavá?!?! Já nevím, bylo by to na doktorku, třeba na výtěr? ☹ Včera měla jogurta, tak jestli by to bylo tím..

katzi
2. srp 2010

prchalko: vy máte trápení s tím bobešováním ☹ Pro klid duše bych k té doktorce zašla 😔

sherry28
2. srp 2010

@prchalka šla byhc k tý dr., bay ti poradila něco pro ní na upravení střevní mikroflóry, Lukymu pomáhaly hodně ty lactobacílky, doknce po nich i začal mnohem víc jíst 😉 ale to není případ Čorí 😀 ale potřebuje něco na upravení a je lepší, když ti něco doporučí dr. než v lékárně 😉

sherry28
2. srp 2010

@prchalka už by to chtělo, aby dostala nějakou pomoc, aby se netrápila a ty taky 😉

prchalka
autor
2. srp 2010

@sherry28 Díky za odkaz, v rychlosti jsem to přelítla. No ona to nemá teda malý bobky, ale jako normální tuhé, normálně velké, ale s tím hlenem, no ☹

sherry28
2. srp 2010

@prchalka ještě mě napadlo, co zkusit na to homeo? 😕

ined77
2. srp 2010

u nás spinkalo nakonec 2,5h, ale po hodině začal někdo mlátit do zdi a byl jasně hnedka vzhůru 😠 , fakt už nemám tady slov 😖 ...no jinak jsme po sváči a jdeme ven. 🙂
všem krásný zbytek dne, papa 😵

anta
2. srp 2010

Nám zase přidělávali u oken parapety, to byly rány. No takže Honzík spal necelou hodinu a pak 20 minut brblal, řval a byl protivnej jak čert, tak jsem ho trošku omyla žínkou, táta se s ním nepáral, zavřel ho dvakrát do pokoje, aby se vyvztekal, jenže milé dítko se pověsilo na kliku a otevřelo si 😀 😀 😀

sherry28
2. srp 2010

u nás se spí 😉 Luky se koupe, nějak jsme se zapoměli na zahrádce do půl osmý, sekali jsme zahradu s MM na střídačku 😉 a Márovi to vůbec nevadilo, ten by tam klidně do teď 🙂

prchalka
autor
2. srp 2010

U nás se spinkalo 2,5h já jí nechápu! A odpoledne, cože prý budem dělat... půjdem na mašinky.. a když už jsme tam byli, tak MM napadlo, jestli tentokrát nepojedem na druhou stranu do sousedního města.
Když jsme tam čekali nazpátky na vláček, tak říkám, abychom nestáli blbě, jestli to nepojede z toho nástupiště vedle (páč jako se ve vlakách vůbec nevyznám, ale aspoň trošku jsem se snažila poslouchat to hlášení). Tak čekáme jak blboni a.... samozřejmě, že to přijelo vedle, jenže nás dělil podchod, jinudy to nešlo, takže jeden čap kočár, druhej malou a akce "20 vteřin" začala. No stihli jsme to taktak! Jinak bych ho fakt kousla a museli bychom přijet až o půl 8 😝
Jinak celé odpol měla v kočáru ruce v puse 😖 ale drbala si spodní zuby, ale myslím, že se chystá i jedna horní trojka, prosvítá 😝 takže myslím, že super noci už jsou vybrané 🙄
K mudře jsem volala odpol 2x, ale MM se mi tam nakonec stavil a jsou tam jen dopol až do konce prázdnin, tak zavolám asi zítra a MM nás snad ve ST hodí, když tam budem muset.
Tak všem dobrou noc 😔

sherry28
2. srp 2010

taky všem dobrou 😔 😔 😔 jdu ještě jíst 😝 😀

matova
2. srp 2010

Ahojte,náš režim sa zmenil už skôr na letno- jesenný- večer malý stále zaspáva medzi 21 až 22h a definitívne vstáva okolo 6:30- 7h. Kým sa dá tak sme vonku aj do tej 20h. Dnes prišiel mm z práce až okolo 21:30, samozrejme unavený, pripúšťam, no aj on by mohol pripustiť že pre mňa celý deň na nohácgh nieje výhra 😔 . Šimonkove bolesti sú zatiaľ asi preč, kakanie sa sparvilo na 2-3 x denne, nemá bobky, ako vždy skôr redšie. už som aj čítala že nepokojné či hyperaktívne deti (ľudia) majú zrýchlený metabolizmus a sklon k riedšej stolici 😒 ...Včera som mu nasadila probiotikum Dophilus (gina, vážne ďakujem za tip ešte odminula čo som to kúpila a neotvorila- teraz sa to fakt bodne a budem dávať už dlhodobejšie, uvidíme čo to spraví 😉), a aspoň sato dá v pohode dať do mlieka, keď len to pije...Smectu ešte dávam naďalej, dokonca si na ňu ukazuje keď zarábam mlieko 😀. Inak tie horúčavy sú dobré aspoň k tomu že pojedám viac ovocia a ľahšej stravy...a čo bude zajtra na obed vôbec netuším. dnes sa uspokojil s jogurtom 😅, večera ovsená kaša+ tofu na cibuľke.
gina: neviem či som dobre pochopila ale aj pri pôrode si mala homeo??? 😕, ak hej môžeš popísať o čo ide???
hanza: psy majú svokrovci- nehrá sa s ním síce, ale pobehuje okolo neho- netuším ako vyzerá štípanec od blchy- ako pupenec? chcela som to vyfotiť ale už to nieje ono, vyzeralo to ako taká minibradavica- pupenček. No teda, záhada 😀. Uzlinky sleduj- nesmú sa potom už ďalej zväčšovať, mojmu malému sa zmenšovali dosť pomaly 😉
ined: krásne buško, ja som také nemala tuším ani pred šimonkom 😅 🙂. Dúfam že už neteplotkujete, kľuden môže mať tie teplotky aj z očného z., keď ešte len trošičku vykukukje- súdim podľa šimonka, kým netrčí von aspoň ten milimeter tak je to furt o držku 😲
prchalka: tie naše deti by si mohli tú svoju stolicu zmixovať a bolo by to ideálne 😀 😝 😉 😝 😔 😀
m.r.: teda to som zvedavá ako vám dopadnú testy, moj malý evidentne pri zuboch stále hnačkuje, snáď to u vás nebude nič horšie ako tie zúbky😉
k. misa: dúfam že u vás už je to zas lepšie 😉
Aj všetkých ostatných zdravím 😉 . Pokojnú noc 😉

prchalka
autor
3. srp 2010

Zdravím,
noc hrůza 🙄 ve 22 ke mně, mám pocit, že jsem vůbec nespala, jen jsem měla zavřené oči a pořád pocit, že ji slyším, že se mele, zas kopala do postele, no moc klidná nebyla..
V noci bouřka a pršelo, takže dnes je zima. Opět mám nateklé jedno ucho a ani na něj neslyším 🙄 Jak ten den přežijem, nevím, hlavně jsem hrozně unavená ☹

hancazivocich
3. srp 2010

ahoj a dobré ránko
gina 😉 : kudrdlinky bych taky asi nešmikla... Jenže náš prcek je děsnej živel - na česání nebo něco potřebuju vteřinový lepidlo, na přebalování metry izolepy (teda si to představuju 😅 😕 ).. Abych se nezbláznila... Na chatě se jí účes snažila doopravit švagrová, ale naznala, že je to ostříhaný super 😀 . Po nějaký době to i s různým zabavováním vzdali 😀 😀 😝 . Mám radost, že to konečně přiznali... Jenže oni neví, jak na ni... Nemá cenu ji někde násilím držet. Já ji šmikla před koupání - měla v ruce něco ,,normálně zakázanýho" .. Takže fakt to byly mikrominuty a účes hotov. I střih se mi celkem povedl 😀 😀

prchalka ☹ : Naprosto vím, jak se cítíš. Já mám pod očima modrý kruhy....Teď má hrbolek u několika trojek - tak nás opět čeká očistec. To vrčení, ,,nadávání" a poplakávání v noci.. V neděli usnula až po devátý, na mý posteli a když ji chtěl chlap přenýst do postýlky, tak ho odstrčila, přitáhla si peřinu na záda, řekla Tak, vzdychla a zas to zalomila 😔 😅 No, hérečka hadr...

matova 😉 pohlídám si ty uzlinky, neboj... Jak vypadá štípanec od blech? To fakt netuším, musím se zeptat babičky 😅 .. Má v tom praxi - když jsme byli u ní na prázdninách, tak bratránek odjel popíchanej od sena - blbli jsme v něm a ve škole pak tvrdil, že to má od blech 😅 😅
haha - hyperaktivní dítě a řídká stolice? V tom případě my jsme.... buď nějaký výjimka, nebo nevím... Protože kdo Kiku zažil, tak tvrdí, že většího ďábla nikdy neviděl 😀 Na vycházky si nosím kýblíček a lopatičku a pravidelně se tak 3x, 4x zahrabávám 😎 😅 Včera jsme se sešli s kamarádkou - má o půl roku a hlavu většího chlapečka a malá na něj hned ... čau Pavíku!!!! Pavíku, no čau....... Chudák - je taky živel, ale zdrhal - zvlášť, když ho chtěla držet za ruku.. Pak mu ukradla motorku a bylo po lásce 😀 😝 Pak jsem jí z ní sundala a byl průšvih... Doma má taky, ale ujede na tom pár metrů, sleze, řekne stačí a do garáže....... Cizí je asi lepší či co.....

Ined 😀 jo, blbosti se učí děti rychle - jako s tou mouchou - u nás... Kristýnko, kde je moucha? Mouka je kch... - posunek pod krkem a dupe nohou - jako že ji zašlapává... Nebo se ptám - kolik je hodin? Koukne na zápěstí a řekne - Moč a nebo či!

gina333
3. srp 2010

dobre rano 🙂

matova: boli to tabletky ktore som brala pred porodom aj pocas prvej doby. Porod my trval so vsetkym 4 hodiny, ani bolesti neboli take strasne. Aj svagrina ich brala, tiez mala porod v pohode. Nazvy uz neviem 😠 opytam sa jej ci si to nepamata ona, ale citala som o nich aj tu na MK. 😉

@prchalka: chudatko, s tym uchom nie je to sranda, chod cim skor k doktorovi. ☹

Vcera som uz nestihala napisat, mali sme krasny den na Oraviciach. Je tam super Aquapark, vsade teplucka voda. Sophi sa tam vykupala, vyhrala, maju aj vlnovy bazen, ktory robi akoby morske vlny 😵 😵no paradicka. Sophi spala asi 30 min v aute ked sme isli tam potom este zalomila od 17:00 do 18:30, samozerejme, ze doma zaspala az po 22:00. 😲 😲 😲 Ale zobudila sa iba o 5:00 na mliecko a teraz este spi. 😉 🙂 🙂 🙂 MM idu s Nati na huby, tak ich idem vyprevadit.

sherry28
3. srp 2010

dobré ráno 😉
u nás deštivé, noční bouřka sebou přinesla déšť ☹ dnes budeme doma 😅

@gina333 zjisti to homeo, taky bych si ráda zkrátila dobu porodu 😵 mě trval první porod od úplného začátku 12hodin a 23minut a druhý 9hodin a 45minut 😅 čtyři hodiny bych teda brala 😉 i když počítám, že u třetího se to zase zkrátí 😕

sherry28
3. srp 2010

@gina CAULOPHYLLUM THALICTROIDES, ACTAEA RACEMOSA nebo ARNICA MONTANA dej vědět jestli to bylo něco z tohoto

gina333
3. srp 2010

pred pôrodom:
arnica montana - preventívne proti bolesti, krvácaniu, opuchu a trombólii, tiež na urýchlenie hojenia pôrodných poranení
gelsemium - strach z pôrodu

počas pôrodu:
caulophyllum - uvoľnenie svaloviny krčka maternice, uvoľňovanie prudkých, nepravidelných a neúčinných kŕčovitých sťahov, zmiernenie bolestí vyžarujúcich do slabín a stehien

actaea racemosa - silné nepravidelné bolesti, spazmus krčka maternice, intenzívne bolesti vyžarujúce do bedrových kĺbov

Nasla som to vo fore, brala som presne tieto okrem tych co su na strach z porodu, ten som nepotrebovala. 😉 😉

prchalka
autor
3. srp 2010

@gina333 To ucho je zánět zvukovodu, mám to pořád střídavě, mám na to mastičky a ono to vždycky přejde. No ale kdybych měla možnost, zase si k doktorovi zajdu a řeknu, že to mám pořád dokola. Jen nevím, co se mnou udělá.. Prostě jednou se to tam narušilo a... ☹

Volala jsem k doktorce, máme přijít na výtěr. Už tady zase asi 3x lítala na nočník, že bobeš a kvílí.. Taky pořád dokola. Radši bych brala to, jak to vždycky pustil do plínky a byla ticho jako pěna, tohle je fakt hrozný ☹

gina333
3. srp 2010

@prchalka : tak velmi rychle uzdravenie ti prajem. A s tym nocnikom, veru je to o nicom, clovek si mysli, ze ked sa zbavi plienok bude to lepsie. Ja som pri Nati presla na nocnik v pohode, no pri Sophi to nehrozi. 😉

sherry28
3. srp 2010

@prchalka no tak uvidíte jak na tom budete, ona vám asi předepíše něco na upravení střev 😉 a bude to lepší

prchalka
autor
3. srp 2010

gina: Druhý den nebo ještě ten večer to po namazání bývá lepší, ale taky je to otrava, člověk ani na tom uchu nemůže spát, protože uvnitř to nateče a slepí se! Taky už mě to nebaví!
Já se ani tak nechtěla zbavit plínek z důvodu peněz apod., mám stejně ještě zásobu pár balení, ale aby měla pohodlí a suchou prdku a navíc, už byla schopná udžet čurání, tak proč ne... hmm, moc jsme si nepomohly ☹ Teď si zase 2x sedla na nočník a že nejde ☹
Leje tady jako z konve, na terase už máme kaluže, tak sedíme u stolu, ona čmárala, teď kouká z okna, ořezala jsem pastelky, napsala jsem si soupis k doktorce, co všechno tomu předcházelo - snad mě nebude mít za blba, ale na všechno bych si v tom spěchu nevzpomněla, obzvlášť, když je to tam jak průchoďák. No už se tam těším, aspoň budem vědět víc!

prchalka
autor
3. srp 2010

@sherry28 Na výsledky výtěru se musí asi čekat pár dní, že? Už se tu o tom psalo.. A možná už si vezmu kartu pomalu sem k dětské, mám to 200m, narozdíl od toho, jezdit přes město.. 😝

janca.mareckova
3. srp 2010

Poradí mi někdo?
Rostou 4 zuby najednou a za celý den i noc spinká dohormady jen 6 hodin- maximlně 6.5 Pořád pláče.....nepomáhá calgel, ani nurofen sirup...... odvar z hřebíčků..... už týden spím jen asi 4 hodiny...... pomalu ale jistě padám na hubu a nezvládám vůbec nic

sherry28
3. srp 2010

@prchalka jojo, čeká se u nás jsou výsledky v pondělí, do týdne by měly být všude 😉