Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

alishia
5. únor 2010

ahoj,

mam 21 mesicu stareho chlapecka a zuby proziva neuveritelne. Ted mu leze spicak vpravo dole, ale nevim jestli duvod pulnocniho buzeni je ten zub, protoze malej nijak nebreci, spis si brouka a nechce spat. Takze dnes sme od pulnoci do 4 rana byli vzhuru:( To uz je treti den za sebou. Co s nim mam delat? myslite ze to muzu prisuzovat tomu zoubku? Podotykam ze driv aspon brecel, ted si spis tak brouka...a nevypada na to ze by ho neco bolelo, spis to vypada ze uz chce vstavat. POMOOOOC

renuliq
5. únor 2010

alishia, ja uz viem z vlastnej skusenosti, ze zuby dokazu narobit starosti..mne dcerka, ked jej prave isli zubky v noci z nicoho nic zacala vstavat a dalsie spanie uz nehrozilo, potom zase mala obdobie, ze nam nechcela vobec spat, takze boli dni, ked sme boli cez den bez spanku, vecer potom zaspavala az okolo 22.00..no boli to hrozne casy, tak ako pre nas, tak hlavne pre nu..teraz uz mame 16 zubkov, takze nas cakaju uz "len" 4 posledne stolicky, tak som zvedava, ako to zase cele prebehne..ale prave teraz, ako sa jej ziaden zubok neprerezava je ako anjelik, cele dni sa spokojne hra, o 12tej ju davam spinkat, zalahne bez problemov a vecer o 20tej tak isto..a noc prespi celu v klude(12hodin taha vkuse), uz sa ani nezobudi na dudel a uz mi ani nemrnci zo sna..
drzim ti (aj vsetkym maminam) palce, toto obdobie urcite prejde, len treba vydrzat.. 😉

renuliq
5. únor 2010

inak podotykam, ze prerezavanie ocnych zubkov dcerka prezivala najhorsie... 😔

kulimka
5. únor 2010

Ahoj tak malému rostou stoličky v noci nespí vedne je protivný nebo spí, ve volných chvílích je přisátý k prsu (a to už jsem kojila jen 3x v noci) už to tak trvá 2 dny tak uvidíme jak dlouho ještě...

ined77
5. únor 2010

ahojky ženy 🙂 ,
u nás uloženo a uspáno v 11.50 🙂 .
noc byla daleko daleko lepší,sice byl opět od 22h u mě,ale jen chviličku se povrtal a spinkal.a pokud si to dobře pamatuju,tak spal až do nějaké té 4.-té ranní 🙂 .anebo jsem něco zaspala 😅 .
dnes ráno kupodivu i krásně snídal 😕 ,spápl půl krajíčku a vypil trošku kys.mléka.
pak hajdy do kroužku...no jsem z toho poměrně nadřená 😀 .
obídek také v klidu,želva nadále příživníkem 😀 .
dásínka teď před spaním máznout nechtěl,tak snad ví co dělá 😎 😉 .
odpoledne a přes víkend máme doma konečně tatínka,tak snad se trošku zrelaxuji 😅 .
takže vesměs pohoda 🙂 .

matova 🙂 ...já ti dám pepka 😠 😀 .ježiš ale s tím keksem 😕 😢 ...matýnkovi tak kdysi zůstal kousek rohlíku přilepeného na patře.stalo se to v trolejbuse,takže jsem si toho hned všimla a mohla rychle reagovat,ale lekla jsem se tehdy jak blázen 😢 .jj,to je hned ☹ .proto ho i často kontroluju v kočárku,mám ho přece jen od sebe 😨 .
fotka super 🙂 .fakt tam vypadáš madičká 🙂 .

prchalka 🙂 ...u nás se večeří tak sporadicky zatím...nakrájím rohlík nebo chleba ''na rybičky'' s něčím,většinou sýrem,občas dětskou krůtí šunkou a nechám malého zobat.v židličce by mi to naráz nepojedl.a před spaním má mléčko se dvěma lžícema neml.kaše-na zahuštění,samotné nevypije.dělám mu 270ml,ale většinou to celé nevypije 😉 .čekám že se i večeře časem vyřeší tak nějak sama 😉 ,tak jako vše ostatní 😅 .zatím mu to stačí 🙂 .
takže vidím,že lepší noc asi opět u všech 🙂 .

alishia 🙂 ...to je těžko říct,ale je to možné,že tohle způsobují zubky 😅 .nezbývá než doufat,že se to za nějaký čas zase spraví 😉 .

kulimka 🙂 ...malému rostu vrchní 4,obě zaráz a za 3 týdny není žádný pokrok,stále jen malinkatá špička venku ☹ .tak snad se vám brzy proklubou 😉 .

katzi 🙂 ...co jsem to jen chtěla 😅 ...jdu se podívat 😀

ined77
5. únor 2010

katzi 🙂 ...jo 😀 ...příjemnou návštěvu a ať dobře pokoupíš 😀 .
třeba se ty noci budou už jen zlepšovat a zlepšovat a zlepšovat........ 😔 😀

prchalka
autor
5. únor 2010

Ahoj holky,
alishia: No asi to od zoubku bude, jen se to teď projevuje trochu jinak. U nás se nebrečí, ale budí, motá.. a když se vzbudí tak kolem půlnoci (a to není první vzbuzení za noc 😖 ), tak v postýlce už by jen těžko usnula. A takhle je to fakt každou noc. Teď jsme třeba měly 2 noci hrozný motanice a dneska, ač měla teplotu k očkování MMR, tak naopak spala klidněji 😉
renuliq: 16 zoubků?? To se máte, my stále jen 8 ☹ To ještě bude doba!! A teda závidím teď to vaše spaní! Snad se taky jednou dočkám! 😅
kulimka: U nás jsou na řadě taky první stoličky, ale teda trvá jim to 😠 Řekla bych, že má nahoře takový naběhlejší dásna, ale jak znám naše zuby, nemůžu počítat s brzkým proříznutím! 😖

ined77
5. únor 2010

renuliq 🙂 ...ty jsi taková naše naděje,že se to opravdu jednou může zlepšit 😀 .
tak ať o těch zbývajících 4 vůbec nevíte nebo alespoň ať nezlobí moc 😉 🙂 .

ined77
5. únor 2010

matova 🙂 ... 😕 ???nástup 😀

prchalka
autor
5. únor 2010

matova: Ježiš, teď jsem dočetla ten keksík, nějak mi to uniklo 😖 Já taky vždycky každýho upozorňuju, že bacha při jídle, aby si třeba neukousla moc, když nemá ještě pořádně čím kousat - ale taky se vždycky dozvím, že mám zbytečný strachy! No a nalepený rohlík nebo sušenka udělá pak své, že ☹ ☹
Na neuro jdete kvůli tomu spaní?

prchalka
autor
5. únor 2010

ined: Tak to jste měli krásnou noc 😉 a to je tím, že jsem jí nikomu nepřála určitě! Takhle se to musí 😅

prchalka
autor
5. únor 2010

ined: Právě mi hodila na hlavu Activii tvarohovou - jedna lžička a konec 😝 😝

ined77
5. únor 2010

prchalka 🙂 ...dnes nám taky nepřej jo? 😀
to je drnda,ta vaše čorízo 😀 .takže nový přeliv jo? 😀
my jsm zrovna dali přesnídávku,ale tak tak,trošku se u toho cukal 😅 .
spánek 2.30 🙂 ,ale v postýlce jen 50 minut,bolí mě zadek 😀 .
jj,u jídla je to fakt hned ☹ .malý taky strká všechno do pusenky,kolikrát mu z ní vytahuju věci ...😒 😅 .
už mám z toho rohlíku fobii,tak ho fakt raději hlídám 😨 .

ined77
5. únor 2010

matova 🙂 ...jak dopadla ta neuro? 😕

renuliq
5. únor 2010

ined, dakujem 😉 uvidis, len lepsie to bude.. 🙂
prchalka, nam isli zubky vzdy nejak tak naraz..ked isli dolne jednotky, tak aj horne, podobne so stolickami..takze malej vzdy isli 4 zuby naraz 😅 😝 mozno preto vysli rychlejsie..prajem, nech aj vy to mate rychlo za sebou 😉

ined77
5. únor 2010

renuliq 🙂 ...kéž by jsi měla pravdu 😵

ined77
5. únor 2010

holky tak všem pěkný páteční večer a hlavně.... 🤐 😉 ,raději mlčím 😅 .
papa 😵

matova 🙂 ...dnes ti píšu áčko ☹ ...naschvál jsem nevypla pc a stále nakukuju a tebe nikde 😢 .
tak se hlavně držte 😵
šimonku....jako andílek 😉

matova
5. únor 2010

ahojte 😉
tak asi najprv zreferujem 😀 a potom váas dočítam 😎
Noc dnes priemerná, nad ránom hodinová motanica, vstávalo sa o7h. Doobedu celkom fajn šimonko sa tááák tešil že ideme pa, po raňajkách sa postavil ešte v pančuškách 😀k dverám a čakal,kedy pôjde konečne na brm brm(v aute), v meste si trochu pochodil, obdivoval ruch..... Idylka skončila v čakárni, prišli sme trochu skôr keby náhodou, ale nič, vzali nás 11:35-to už som fakt nevedela čo sním-vykrikoval tam...neuro ok, ale dr. sa zhrozila nad ekzémami- či skôr že nás s tým zatiaľ nikto neposlal na testy ☹.tak sme sa hneď stavili opýtať na alergológiu-a tam nám povedali že čakacia doba je 1/2 roka 😠 ☹ ☹ ☹.manžel ešte sám bežal za obvodnou dr. ale už neordinovala...potrebujeme od nej "výmennný lístok". ach jáj. je mi z toho dnes veľmi smutno, niektoré deti papajú takmer všetko čo ich rodičia už (okrem alkoholu a kávy 😀) a nič im nieje...............my sme ešte nezačali ani s citrusmi..............dúfam že nemá nakoniec alergiu na mlieko-jedáva mliečne kaše.................
u mamy fajn, ale rovnaký scénar s nemožnosťou uspania ako minule. takže malý frčal do 16h, kým sme nešli nazad.v aute chrupol hodinu, doma večera, rozprávka...uspaný o 18:30- pri zaspávaní zarýval prsty do matracu...
tak ja idem dočítavať ako ste sa mali dnes vy 😉 , a možno ešte aj stihnem zareagovať 😅

gina333
5. únor 2010

matova to ti maly chodi vecer tak skoro spat? Ja normalne zasnem nad takymi detickami 😵 😵 😵 ta moja diablica spi okolo obeda taku hodku no obcas dve. Vecer chodi spat o 20:00, kym zaspi je aj pol deviatej niekedy. Keby som ju dala spat poobede tak nezaspi ani o desiatej. Vlastne ani nemam sancu ju uz poobede uspat. 😒 A to by mala spat v noci ako zabita, a milostiva zuruje. 😀 😀

matova
5. únor 2010

tak tu čítam že ste mali dnešnú noc aspoň o trošku lepšiu 🙂 ...
prchalka 🙂 : môj malý spí tiež lepšie keď má teplotu, ale nesme byť príliš vysoká.
na neuro už dávnejšie kôli rehabilitácii,. nespavosť som tu už spominala- majú to na háku 😀 asi majú horšie prípady 😉
Ako sa zväčšuje fotka? 😀 ja si vaše neviem zväčšiť 😀 IQ...Rokov mam dvakrat toľko 😉 mam s tym kopec zážitkov, napr. v autobuse: uhni malá 😀

katzi 🙂 : ani u nás neplatí (spoň zatiaľ) únava an vyčerpanie na lepší spánok. stále po predobednej prechádzke dúfam koľko pospí a viac ako 1:20 nedal po chodení za ruku vonku. Može mať podľa mňa aj svalovku (prikyvuje keď sa pýtam či ho bolia nohy). a so svalovou horúčkou teda ani ja neviem dobre spať- ale vlastne som ju už dosť dlho nemala 😀 zato ten koláčik, to ano 😀

ined 🙂: stále len jedna špička? ☹ (teda dve na oboch str,?). aspoň že vnoci prišla úľava 🙂
Dnes miesto fajneho obedňajšieho kafička 😉 som mala fajny stres....kôli malému, padal z nôh, priniesol si domov dve hrče na hlave....prečo on si aspoň nesadne keď už je unavený???? zajtra dúfam áčko nebude 😉 len či sa mi malého podarí uspať v obvyklú dobu, máme totiž doma cez víkend mm.

kulimka 🙂 - keď sa môjmu prerezávajú zúbky, správa sa rovnako 😒. a daj prsník do úst so zúbkami, čo vtedy hryzú čo sa len dá 😖 😕 😀. no na druhej strane sa bojím, že bez toho by to mohlo byť aj horšie.......

renuliq 🙂 : nestraš s očnými, pomoooc 😒. minule ma napadlo prečo sú vraj tak bolestivé tie očáky keď nemajú 4 špičky ako stoličky. napadlo ma že možno je to preto, lebo sa musia vlastne vtesnať medzi dva už vyrastené zuby a možno sa pritom posúvajú aj tie...

katzi
5. únor 2010

ahojte,

jen v rychlosti píšu, dočítat budu asi až zítra, dnes už nemám sílu, skoro na tu obrazovku nevidím 🙂 Jsem pořádně vylítaná - dopol. nás vypravit, cesta ke kamarádce, tam dvě hoďky (vše fajn), akorát tam už teď Adušadlo neuspím, takže kolem poledne jsme šly. Pak jsem ji hoďku vyvážela v kočáře po městě ať se prospí, dále oblítala město kvůli nějakým nákupům, potom domů, bavit a pacifikovat dítě, v mezidobí jsem ještě trochu uklízela. Teď mám konečně uspáno a tím pádem pro dnešek padla - teda doufám, že bude to dítě spát aspoň do půlnoci 😠

Tak já dnes už pádím do postele, ne ještě asi spát, ale mám napůjčovaný časáky. Nejkrásnější část dne právě začíná 🙂

Přeju všem taky pohodový večer a hlavně noc!

matova
5. únor 2010

gina333 🙂 - som pisala ze sice v aute zaspal o 16h, ale preto, ze od 7h vobec nespal. Takze preto to potom hned aj vecer zapichol v svojom obvyklom case. Ale mali sme aj obdobie, kedy to prebiehalo tak isto, ze bol neuspatelny cez den u mamy (ked sme boli koli kontrolam v meste), odkvecol k veceru v aute a po prichode domov nechcel ist spat ale chcel sa vsade hrat, v kazdej izbe....
Neboj,aj dnes kym zaspal tak sa tocil este 30minut, ale isto chcel ist spat, inak by mi utiekol z postele.
A kolko ti mala prespi- alebo prebdie v noci? nas sice chodi o 18h ale vstava O 6h, niekedy ked je noc nespava tak okolo 7h.
nehovor mi ze tvoja mala vstava o 6h, ked hej tak to diky 😒 😒 😒
V lete sme vsak mali aj take cosi- maly nesiel spat kym nezapadlo slnko takze zaspaval pravidelne az okolo 21h a vstaval so slnkom o 5:30-6:00 !!!!! Pri rannom nakupe na mna ludia pokrikovali co tak skoro trapim dieta a ja som sa snazila vysvetlit ze kto tu komu neda spat 🙄 (cez den spaval vtedy 2X, ale dokopy len 2, mah 2:30). ale to sme tu uz pisali s babami, tiez pisali ze koli slnecnemu svetlu mali viac nenaspali 😎 .

matova
5. únor 2010

no prosím, katzi tiež neuspala svoje dieťa na návšteve....ale neviem či chápem dobre, od rána zaspala malá až okolo 20h??? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 no dovi

prchalka
autor
5. únor 2010

Já taky budu číst až zítra, čorízo uspáno, proběhl Nurofen, má zas přes 38 a MM mě honí do pelechu.
Tak nikomu nic, jen zdar! 😉

matova
5. únor 2010

katzi: aha, tak si nakoniec uspala Adi v kočiari vonku? tak aspoň tak

katzi
5. únor 2010

Matova: ne ne, to by nedala. Já jsem od té kamarádky šla pěšky s kočárem do města na ty nákupy a Adélka si tak hoďku schrupla.

Prchalko: jo tak muž tě honí do pelechu? 😉 Tak fajn večer 😉

katzi
5. únor 2010

Matova: jj, přesně tak

matova
5. únor 2010

katzi: po dnešku mám spomalené zapaľovaniie- teda dúfam- že len po dnešku 😀

tak všetkým dobrú... 😎

gina333
6. únor 2010

Ahojcek zienky 🙂

matova, tak mala ked vstava 4-5x za noc len si poplace, napije sa, ponosim ju a zaspi. Ale ked vstane napr. o 00:30 dokaze byt hore aj hodku a pol. Potom vstane do rana uz iba raz. Vstavanie je problematickejsie v tom, ze ja o 6:15 musim vstat ku Natalke, chystat ju do skoly. Sophi sa bud zobudi so mnou na moj budik, alebo do tej siedmej je urcite hore. Neda sa byt potichu, predsa sa s Natalkou rozpravam, vodu pustame, mikrovlnka vrci a ten ranny spanok uz nie je taky hlboky, tak sa krpec zobudi. 😒 😒 😒 A samozrejme to ma asi tak zafixovane, lebo tak vstava aj cez week.

Tuto noc bola hore klasicky o desiatej, potom o pol tretej a definitivne o siestej. Takze celkom v pohode. 😉 😉 😉

gina333
6. únor 2010

Este som zabudla dodat, ze mlada od pol tretej do pol stvrtej recnila, usmievala sa no dobre, ze jej do spevu nebolo. 😀 😀